Červené vyrážky okolo očí u 6 mesačného syna

andy1705
28. jan 2012

Ahojte, mám pol ročného synčeka a asi pred 3-4 týždňami sa mu najprv okolo jedného očka spravili male vyrážky. Neskôr začali byť červené a začali sa robiť aj na druhom očku. niekedy sú veľmi červené, niekedy skoro ani niesu vidieť, ale stále sa mi nedari odpozorovať čo to ovplyvňuje. Sú to také malé vyrážky skoro ako pluzgieriky, ale nemokvá to. Myslím, že ho to nesvrbí lebo si očká nešúcha viac ako obvykle (keď je unavený). Malého plne kojím, a teraz začíname s prvými príkrmami, ale alergia na potraviny to asi nebude lebo prve vyrážky mal ešte keď nepapal mrkvičky... Boli sme u obvodnej, tá mi dala fenistil kvapky, a poslala ma kožnej. Tá mi zasa dala Ophtalmo-framykoin, a ophtalmo-hydrocortison, mám to miešať 1:1, a natierať ráno a večer. diagnóza je neidentifikovaná iritačná dermatitída. Obe masti obsahujú kortikoidy, takže mu to veľmi nechcem dávať, ale zatiaľ mu to natieram 2. deň, tak uvidím či to pomôže, ale veľmi tomu neverím, lebo to neustupuje ani trochu. Už som pátrala na rôznych fórach, aj som našla túto tému ale všade všetci písali, že áno mám to, neviem čo s tým, a čo všetko skúšali a nezabralo.... Preto vás chcem poprosiť, maminky, ak to vaše detičky mali, alebo majú, či mi viete poradiť čo konkrétne vám zabralo????? alebo ak s tým mate inú skúsenosť, napr. či to ustúpilo samo od seba, alebo sa to nebodaj rozširuje aj inde po tváričke???
Ďakujem kočky 🙂

tereza123123
28. jan 2012

Nas maly ma pol roka a tiez ma vyrazku. Nam to vyskocilo po 2 ockovani.Najprv okolo ociciek ale len na okraji horneho aj dolneho viecka a ma to uz aj na pusinke.Kozna nam dala mast na pusinku na noc nam namiesali v lekarni. A cez den mi kazala kupit krem od Biodermy. Stal cca 14 eur no koncne to myzne davam mu to aj okolo ociciek aj na pusinku

andy1705
autor
28. jan 2012

@tereza123123 a ako presne sa vola ten krem od Biodermy??

kvetinka211
29. jan 2012

@andy1705 aj my sme take mali ... objavovalo sa to najma po tom co plackal, ale niekedy len tak ... preslo to same, uz ani neviem kedy ... trvalo to snad 4-5 mesiacov .. potom bol klud .. teraz mam ale pocit, ze zacina mat naznaky ekzemu na nozickach .. takze mozno aj u tvojho su to prve naznaky ... kortikoidy nedavaj, hlavne ked to je tak blizko ocka ... pokial sa to dramaticky nezhorsuje, radsej pockaj ci to tiez nezmizne ... s niektorymi vecami je zivotne dolezite hned utekat k lekarovi a niektore sa mozno niekedy lepsie vyliecia same ... mna to ale tiez vystrasilo ze co to je ...

tereza123123
29. jan 2012

ABCDerm perioral sa vola je pisany okolo pusinky na podrazdenu pokozku dojcat ale maly si to rozsmudlil aj po ocickach a je fuc 🙂

evka4
29. jan 2012

@andy1705 tieto cervene vyrazky okolo oci mala aj nasa dcerka, ked bola mensia. raz vyrazky boli, potom vobec nie... pediatricka nas poslala na ocne, lenze ocna sa vyjadrila, ze je to reakcia na pot, nakolko bolo leto... lenze kedze sa dcerka nepotila, dokonca sa jej to zacalo robit aj okolo ust, tak mi to nedalo a sli sme na kozne, kde lekarka diagnostikovala atopicky ekzem. predpisala nam opthalmo hydrocortison, co ihned pomohlo, pouzila som ho mozno 2-3x, potom uz vobec nie... tiez nam predpisala taku zelenu vodu (nejaka zmes mineralov), co sme dcerke raz tyzdenne pridavali do kupela...a potom sme uz len sledovali, na ake potraviny dcerka reaguje touto reakciou. podla rady koznej na isty cas sme vylucili kontakt s akymkolvek plastom (hracky, umele lyzicky, cumel sa nam vylucit nepodarilo) a pomohlo to. ked vymizli tieto priznaky, tak sme uz len davali pozor, aby sme dcerke nedali jest to, co ju drazdi (u nej to boli paradajky a isty cas aj jablko, ale jablko uz chvalabohu jest moze).
mne bolo divne, ze atopicky ekzem sa u dcerky prejavoval vylucne okolo oci a v okoli ust, ale kedze to po radach koznej ustupilo, tak mala asi pravdu.

vikazv
10. feb 2012

@andy1705 dobry den, aj mojej malej 5,5 mesacnej dcerke sa okolo ociek vyhodili drobne vyrazocky, najma v tej dolnej vraske....ako ste ich odstranili a co to vlasne je....je prikrmovana nutrlonom Ha a aj kojena....a stvrty den sme zacali s mrvkou ,,,,co to asi moze byt,...dakujem

renetka2511
14. sep 2012

@andy1705 Dobrý deň, my máme tak podobný prípad máme to viac než mesiac a stále neustupuje môžem sa spýtať, čo nakoniec zabralo?

andy1705
autor
20. sep 2012

@renetka2511 Ahoj, ja vlastne ani neviem. 🙂 ono sa mu to objavilo este v zime, no a po par mesiacoch to preslo aj same. Aj ked ja mam pocit ze tomu pomohlo aj slniecko, lebo v case ked mu to zacalo ustupovat, zacalo byt aj krajsie pocasie a chodievali sme viac von, a cele leto bol klud. A mozno ze to bola iba zhoda nahod.

suzizet
27. sep 2016

aHOJTE, pozerám, že vaše príspevky sú už niekoľko rokov staré...Len chcem povedať, že aj mojej 8mesačnej dcérke sa objavujú presne tieto isté príznaky. najskor nad jedným viečkom malý fliačik, potom si to rozšúcha, a dostane sa to aj pod očko....asi od leta....raz si to dosť rozšúchala....boli sme pri mori koncom augusta, tam to za dva dni prešlo....a teraz znovu.....prešlo jej to aj na druhé očko...plus nejaké akoby štípance po čele....raz začerenajú, raz skoro vymiznúuuu......záhada...kožná z brucha hned povedala, že exzémik.....neviem, ktorá potravina to zhoršuje...vy ste ako na tom? Vaše detičky už asi z toho vyrástli, že?

melkina
28. sep 2016

@suzizet presne toto mame my....tiež raz pod jednym,potom aj pod druhým. Evidentne jej to zhoršuje nejaka potravina, ale neviem prist na to aka. Ked si už myslím, že som na to prišla, tak ak jej ju skušobne dam, aby som si to potvrdila, tak sa jej to neobjavi... tiež sme boli pri mori koncom augusta, ale mala to aj tam :/

marrymarry
28. sep 2016

Ahojte.aj môj ročný syn to má pod očkom. Práve vstal a aj pod druhým.Pred spaním som mu dala jogurt.Tak možno Z toho.Vysadim na nejaký čas A uvidím či zmiznú. Inak ma malé bodky aj na brade ale to si myslím, že to môže byť aj Z toho, že všetko dáva do úst.

lujzaveghova2100
16. mar 2019

Nám sa to tiež robí v pondelok znova ku kožnej stále dookola samé masticky mali ste to aj vy také? To ma rozsuchane lebo je unavený tak si suchal ocka ináč ho to nesvrbi lebo nejak si to ne suchá

sisajano
10. okt 2020