Červené znamienko na hrudi u syna. Čo s tým?

martul
5. máj 2009

Ahojte, neviem či tu už taká téma existuje, prosím o pomoc môj 11 mes. syn má znamienko na hrudníku červenej farby, začalo sa objavovať pár dní po pôrode, teraz má veľkosť asi hrachu krvavočervenej farby, moje kamošky sa stretli len s fliačikom, lenže toto je taká bobuľka. Bojím sa, že v lete keď bude chodiť vyzlečený si do toho zaškriabne. Doktorka mi radila nechať to tak vraj to zmizne, ale teraz som si všimla že tam má drubnučké chĺpky a na povrchu ako keby mu to obelievalo. Jedna babka radí ísť ku kožnej, lenže čo s tým môžu robiť keď má malý len 11 mes. Ďakujem za vaše názory a rady.

zuza.m
5. máj 2009

a ma to znamienko alebo hemangiom??
maly ma hemangion pod uškom.ked rastol sa mu to trošku zväčšilo rastom ale teras s ami to zda že to postalo.tiež by mu to malo zmiznut a ked nie da sa to odstranit laserom.a tiež si nesmie do toho zaškrabnut lebo že to velmi krvaca.ale ak by bolo treba tak by ta detska určite niekam poslala si mylsim.

martul
autor
5. máj 2009

zuza.m. Dík za odpoveď, vieš my máme doktorku ,,ani obraz ani zvuk,, ona neporadí vôbec v ničom a pri určovaní diagnózy listuje v knihe, takže na to sa spoliehať nemôžem. Asi sa budem domáhať vyšetrenia u kožnej. Keď bol malinky si do toho škrabol a celé body bolo krvané tak uvidím.

zuza.m
6. máj 2009

no ja ju tiež nemam moc ukecanu.len sa ma opytala či mu to rastie a že to mam sledovat.u dalšej na genetickom mi hovorila že je to zhluk žiliek a že to mam sledovat či rastie.a že nesmie sa to poškrabat .no a ostatne som si našla na internete.je to vlstne mali nadorik.ktory može rast.už som čitala članok o dievčatku čo to rastlo a rastlo.tak som sa dost nastrašila.zatial to čuši.ale hovorim o tom hemangione. nie o bežnej šošovičke.ale myslim že ak to nerastie tak sa toho bat nemusiš.skor to chranit a zabranit tomu poškrabaniu.ine ti stym aj tak nebudu robit.až po roku alebo dvoch neviem.

ericek
6. máj 2009

martul - a prečo nevymeníš doktorku? ani keby mi platili, tak by som nechcela takú doktorku pre svoje bábo, čo nevie nič poradiť a čo listuje v knihe diagnozy ☹ , hádam chceš pre svoje bábo to najlepšie, no nie?...náš malinký má od narodenie hemangion a poriadne velký, je to fialovo-červený flak, ale má to na celej nožičke, na brušku a na chrbátiku...všetci ma upokojovali, že to časom zmizne, ale časom mysleli tak do piatich rokov, len jedna pani docentka v pôrodnici mi povedala, že to nezmizne, že to môže dokonca zhnednúť a že pomôže jedine plastika...ževraj je to cievneho pôvodu, náš malý mal totižto pri narodení 4550g a 53cm a tak si myslím, že v brušku nemal veľa miesta a vždy sa mi vydúval, ma to na tých miestach kde sa mi vydúval, tak asi mu tam dobre neprúdila krv...ale už som sa s tým zmierila, hlavne nech je zdravý... 🙂 🙂

catharinaa
22. sep 2010

@ericek
ahojky, moj malicky ma tiez nieco take len neisom si ista co to je...pri narodenimal na brusku len take bodecky som hned tusila ze to je nieco cievne ale teraz sa mu to zvacsilo a ma to take skarede taky fliackik cerveny aa troska vyduty a ma to na hnusnom mieste kde sa mu skre ta plienka... ☹ a ja neviem co s tym...Ty si vlastne co urobila? :-/

tamimacko
16. dec 2013

Moja neterka ma to iste a tiez na hrudi vo velkosti 1€ .. teraz ma mala 5 mes. Ked sa narodila nemala na hrudi vobec nic a do 10 dni sa jej vytvorilo zo dna na den :( tiez nevieme co s tym i ked nam vravia ze sa po case dtrati. Ma ho presne medzi prsiami a bojime sa ze si ho zacne sama skriabat ked si ho objavi :(