Chrčanie v nosíku 2 mesačného. Čo to môže byť?

janetka
27. feb 2008

ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosti s tým, že náš jakubko bude mať 2 mesiace a vždy nadránom, alebo cez deň pri jedovaní sa, tlačení akokeby mal ucpaný noštek a chrčí mu tam. SKúšala som odsávať soplík to neni, zvlhčujeme vzduch, ani tým to neni. 😠

stvura
20. sep 2008

Ahoj, moj maly to ma tiez a povedali mi ze je to mliecko co chodi hore-dole v hrtane. Uz som nastavila postielku tak ze sa skoro smyka dole....

hubka
20. sep 2008

Ahojte, ale vy vsetky pisete, ze krpci to maju od narodenia a nam to zacalo teraz skoro v 9 mesiaci...mylsite, ze je to nejaka bakteria???mam ist s tym k dr??lebo dnes to napr uz nerobil, mozno pomohol sprej do nosa 😒

ikke
16. feb 2010

majka2109 • Dnes o 11:41
ahojky poradťe mi mamičky. Mam 4.mesačneho synčeka ktore v nošteku stale chrči brali sme už tolko sirupkov a sprejov do nošteka a nic. Doktorka hovori že je to normalne že stale mu mam kvapkať ale ja sa bojim o jeho noštek. Poradťe mi mamičky ktore ste sa už s tým stretli.

pia22 • 1d • Dnes o 13:34
Majka ja by som rozhodne s nim navstivila ORL lekara, prip. i viacerych na konzultaciu, pretoze normalne mi to rozhodne nepripada. Moze to byt malickost, ale dlhodobe kvapkanie kvapiek do nosteka sa neodporuca ani u dospel. cloveka😖, takze to urcite nie. Na citat pediatrov, ze je to normalne som uz alergicka.

addaa • 1d • Dnes o 14:45
Majka aj malý nám chrčkal a prestalo to. POzri tému stridor, možno Ti to pomôže.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

myzma • 1d • Dnes o 15:35
ahoj, majka,
mam mesacneho synceka (plus nejaky tyzden) a v od narodenia kycha, no "sopliky, hlieny", ci co to ma, sa objavili az posledne dva tyzdne. v noci nam tiez zacal chrcat, chvilami to znie hrozne, u nas isto viem, ze sa mu tam nieco tvori a potom steka do krka, takze ta tema stridor sa nas netyka...
uzivame take kvapky, ktore su v podstate len fyziologicky roztok (Libenar), ktory nam pomaha potom hlieny vytiahnut, cez den mu niekedy streknem kvapky s obsahom morskej soli (mar plus 5%), ktory je asi silnejsi.....
asi som moc nepomohla... dufam, ze vam to coskoro prejde

bianca7
16. feb 2010

Majka ahoj.Aj my to mame tiez uz od 2 mes.Teraz mame 6 a asi pojdeme na larzngoskopiu.Dr si mysli,ze je to stridor,hoci ja si nemyslil...Stale to vysetrenie odkladame,ale asi pojdeme.Chcem sa dopatrat o co ide!Tiez si nemyslim,ze je to normalne,ale alergiu nemame,takze ak to nebude ten stridor,uz vobec neviem co to moze byt...

yennn
16. feb 2010

Ahojte, mojmu malemu takmer od narodenia chrci (ako uz tu pisala Cvika) akoby v prieduskach, je to pocut a ked ho drzim rukou na chrbatiku, tak to citim na dlani. Doktorke som to vravela uz 3x, vzdy ho popocuva a povie ze priedusky ma ciste. Nie je to stale ale casto a robi mi to starosti. No nie je to z nosteka... Ma s tym niekto skusenosti? Mohlo by to byt to mliecko, ako pisala Stvura?

bianca7
16. feb 2010

yenn,moze to byt to mliecko,teda skryty reflux,ale nemusi...my reflux uz nemame,ale chrcanie stale.Pocujem aj v prieduskach,nielen v nosteku.Chodte na gastro,nech vylucia reflux.

yennn
16. feb 2010

Bianca, dakujem. Posle ma tam pediatricka, ked to doteraz odmietala riesit? Myslis ze by sme sa mali refluxom zaoberat aj ked vobec (klop klop) nemame problemy s vracanim?

bianca7
16. feb 2010

Urcite jej povedz,ze tam CHCES ist a musi Ti dat papier...Ved skryty reflux je o tom,ze dieta nevracka,a to chrcanie moze byt z toho mliecka,ktore tam chodi hore dole...My sme mali klasicky reflux,ale uz z toho vyrastol,no a ked to vysetrenie na ORL nepodtvrdi stridor,tak pojdem este raz na gastro-nech mu urobia sono este raz ci nahodou to nebude ten skryty aj u nas...Drzim palce!

strapco13
16. feb 2010

pokial je to od narodenia moze to byt:
stridor
zuzene zadne nosove otvory
reflux
pokial to vzniklo az neskor, tak by som skor tipla ten reflux

mimo chrcania dycha dieta dobre?..pri kojen, krmenii..robi si prestavky , lebo nevie dychat?

bianca7
16. feb 2010

strapco,moj to ma niekedy pri kojenii,ked sa hra,ked sa rozrusi,ked sa tesi...Ked spi,tak nic,dychanie je ciste.

strapco13
16. feb 2010

bianca este sa spytam..ako je drobec stary?

bianca7
16. feb 2010

ma 6 mes,chracat zacal asi od 1,5-2 mes.Mal reflux,ale vraj uz nema...

strapco13
16. feb 2010

ten reflux vylucil gastroenterolog? lebo by som povedal, ze skor sa jedna o tichu formu refluxu..nostek by som vylucila, stridor tiez, kedze to nema od narodenia

bianca7
16. feb 2010

no prave gastroenterolog nam to podtvrdil ked sme boli na sono...ale ak to nebude stridor,tak pojdem tam este raz...

strapco13
16. feb 2010

daj potom vediet
este je tu jedna moznost..drobec sa naucil vydavat taky zvuk a ked sa tesi z hry tak to proste robi..lenze to by nerobil pri kojeni 😒
zopakovala by som vysetrenia

bibione
16. feb 2010

u nas to bolo tiez tak od narodenia,dr ma furt presviedcala,ze je to reflux...no nerobim sa mudrejsia od radia,ale este rozoznam sople a zgrcnute mieko,ked na to kukam 😠 trvalo to 2tt...neustale zvlhcovanie,sterimmar,libenar,odsavanie,ked sa to uz nedalo pocuvat atd...a vyliecili sme 😉 odvtedy sme tuk,tuk bez nejakych fenomenov 🙂

pink_lady
6. mar 2010

ahojte mozem sa spytat, moj maly ma 6,5 mesiaca, a posledne cca 2 tyzdne uplne chrci, nonstop, sopliky su to neni, pri krmeni si zacal robit prestavky - asi kvoli tomu. Nema teplotu ani nic, davam libenar a odsavam vysavacom ale nic nejde, doknca mam pocit ze po odsati je to este horsie. Iba obcas kychne. treba ist s tym k lekarovi? ja som alergik a aj tat tak ma napadlo ci to aj alergia nemoze byt? neviem nechcem plasit a ist s blbostou k dr a este tam daco ozaj chytit 🙄

mima22
6. mar 2010

ahoj,
moja mala ma 1mesiacov a vcera sme boli akurat na krcnom na kontrole a doktor povedal ze ked sa to malej nezlepsi tak ju objedna na vyberanie nosnych mandli.
takto to je u nas s tym chrcanim uz aj tri styri mesiace.
striekam jej do nosa tu morsku vodu MAR to mi doktor kazal
mate niekto s tymto skusenosti
vyberali vasim detom uz niektorym mandle takymto malym?a ako to prebiehalo?
budem rada ked mi napisete
dakujem
bojim sa aj kvoli tomu ked mi budu mat malu uspat

maca793
7. apr 2010

mima22
mojej vyberali mandle ked mala 8-9 mesiacov? nemala ani rok dávali sme do nošteka tiež MAR ale mám to nepomohlo.

patatina83
7. feb 2011

ahojte chcem sa opytat moj maly tiez tak chrci ako pisete,,nema sopliky,,ma 6 mesiacov,,mal to aj ked mal 3 mesiace a potom to preslo po dlhsej dobe...co to bude..??

moonlightka
11. dec 2012

@majula ako ste riesili ten refflux...porad prosim

michaelarobko
8. jún 2013

Moj maly ma 2 mesiace, ked mal mesiac začal vygciavat vsetko a hned ja nosom,az lapal do dychu..tak som snim sla na vysetrenie refluxu,no kedze mu dali vypit 60ml a hned 10min snimali tak sa podla nich nepotvrdil..aj tak som si kupila refluxne mlieko ale zapekalo,tak do umeleho mliecka prisypavam zahustovadlo a od vtedy s grckanim mame pokoj,ale zacal neuvitelne chrapčat,nerobi to stale ale niekedy aj pala po dychu.sla som k doktorke.ze vraj mu nic nieje,neprestavalo to tak som sla znovu,ze mam vyskusat sirup proti hlienom a vlhcovac do nosa a vdzuchu do izby.. lenze sirup a vsetko riedne mi vygrcia takze na hlieny som vyskusala Libenar,troska pomaha a davam na priedusky jazveciu mast..ale stale chrapci..som zufala uz neviem kam snim ist a co vyskusat :( teraz skusime alergologicku

kuratko82
25. júl 2014

@majula ahoj chcem sa opytat co sa da s tym skrytym refluxom robit? mam to nejak liecit alebo co? dakujem za odpoved

bea661
22. jan 2016

Ahojte baby. Mam dvojmesacnu dcerku a tiez v noci chrci aj ked papa. Aj sopliku zvyknem odsat nakolko fenistil kvapky nezaberaju. Mate skusenosti s physiomer baby morska voda dpre deti od 1 mesiaca. Dakujen pekne.