Chrčanie v nosíku 2 mesačného. Čo to môže byť?

janetka
27. feb 2008

ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosti s tým, že náš jakubko bude mať 2 mesiace a vždy nadránom, alebo cez deň pri jedovaní sa, tlačení akokeby mal ucpaný noštek a chrčí mu tam. SKúšala som odsávať soplík to neni, zvlhčujeme vzduch, ani tým to neni. 😠

alami
27. feb 2008

Mali sme podobný problém, tiež mal vtedy asi 1 - 2 mesiace. Chrčal mi hlavne v noci. Primárka z novorodeneckého mi povedala, že sú to nevyvinuté chrupavky v nošteku. Že je to bežné.

janetka
autor
27. feb 2008

alami: tak si ma potesila, dakujem za radu

janetka
autor
27. feb 2008

haha, ze jakubko.. si stale pletiem .. teraz, ked uz mame dvoch.. myslela som Matko...aby sa niekto necudoval 😀

alififi
27. feb 2008

my to mame tiez, tiez som odsavala a nic, aj zvlhcujeme.
takze chrupavky ( vraj by to mohli byt aj hlieny, mne bolo povedane, ze menej mliecneho - to zahlienuje )

vavka33
27. feb 2008

Janetka,ako pise alami,je to u deticiek do 3-4mesiaca bezne,oni nemaju este vyvinutu ani sliznicu v nosteku,nezvlhcuje sa im,preto chrcia.Lea to tiez robila,tak som s tym bola za primarnou nosno-krcnou a povedala mi to,tak uz som to viac neriesila. 😉

alami
27. feb 2008

janetka - aj ja si pletiem mená mojich detí, každú chvíľu im poviem naopak. Starší má s toho úžasnú srandu 😀
alififi - je pravda, že mliečna strava zahlieňuje, ale čo nemliečne by si dala svojmu 3 mesačnému bábätku? 😉

janetka
autor
27. feb 2008

vavka: a myslis, ze mam zvlchovat? napr. sterimar, libenar? ci to mam nechat tak

andrea78
27. feb 2008

baby aj mne malý nejako podivne v noci chrčí, ja som to považovala za chrápanie, aj vaše deti to tak majú....?či je to niečo iné?

tilly
27. feb 2008

aj domčo to mal, tak prvé dva mesiace, doktorka mi poradila, že mu mám občas vytrieť noštek s materským mliekom, urobila som to tak pár krát a potom to prešlo

janetka
autor
27. feb 2008

tilly: aj to robim... akurat to moje mliecko na to staci 😀 nakvapkam 5x na tycinku a potom uz netecie 😲

vavka33
27. feb 2008

Janetka,nechaj jej to tak,nedavaj jej nic do nosteka.Radsej daj k postielke nejaku nadobku a do nej daj morsku sol,nech sa jej to tam pomalicky odparuje

alami
27. feb 2008

keď sa mi zdalo, že sa mu naozaj zle dýcha, dala som mu libenar. Po pár minútach som mala pocit, že už dýcha lepšie, nechrčal tak.

janetka
autor
27. feb 2008

asi to necham tak, len rano vytriem MM, aby sa nostek trosku zvlhcil a nic ine.. zacali sme susit pradlo v spalni, takze okna su zarosene z toho, tak si myslim, ze vlhko je tam dost

alififi
27. feb 2008

alami, menej mliecneho pre mna 🙂 - ne pre nu 😀

vavka33
27. feb 2008

ale pradlo je nieco ine,ono tam vlhko je,ale je to iny vzduch

tilly
27. feb 2008

alifi, materské mlieko by nemalo zahlieňovať

janetka
autor
27. feb 2008

vavka: to s tou morskou solou je dobry napad.. asi to dam aj starsiemu .. mas s tym skusenosti?

vavka33
27. feb 2008

Mam s tym skusenosti a velmi dobre,dokonca nad tym baby v pripade nadchy naparujem.A este mam jednu super vec,Vincentku,tiez je super dat k postielke,aj naparit a dokonca mam nosovy sprej-nadcha malej zmizla za dva dni. 😉

andrea78
27. feb 2008

baby asi ste ma prehliadli 😅 podobá sa to chrčanie chrápaniu, či je to niečo iné?

vavka33
27. feb 2008

andrejka,je to take podobne,ale menej vyrazne 😉

alififi
27. feb 2008

tilly ako som kupila, tak predavam - neviem, ci zahlienuje, alebo ne ....

andrea78
27. feb 2008

čiže ako slabšie chrápanie?také kombinované s chrčaním? lebo malý vydáva také zvuky, no ja som to považovala za chrápanie, tak ste ma zaujali...

vavka33
27. feb 2008

andrejka,ono chrapanie je len v spanku a toto chrcanie koli nosteku je aj ked babtko nespinka 😉

andrea78
27. feb 2008

aha, tak to máme asi iné, nechrčí ked nespí.....

no ďakujem za odpoveď 😉

vavka33
27. feb 2008

o.k 😉 ty mas asi typickeho chrapajuce chlapaka 😉 a este martina,ja mam jedneho doma,chrape osto sest 😀 😀

andrea78
27. feb 2008

u nás chrápe celá rodina okrem mňa, dcéra silnejšie ako muž, tak len asi dopĺňa partiu 😀

vavka33
27. feb 2008

😀 no a mas to vyriesene s chrcanim,ci chrapanim maleho martinka 😀 bude zapadat do rodinnej party 😀

majula
27. feb 2008

Môj malý často chrčal, sem tam tak sucho zakašlal...a bolo to zo skrytého refluxu...vtedy detičky chrčia, pretože ako im strava idem hore, tak sa dráždi sliznica, tvoria sa hlieny, ale nie také, ktoré vytekajú von - soplíky....my sme tento skrytý reflux zistili až keď mal 5 mesiacov, pretože on nevrackával 😒

janetka
autor
27. feb 2008

majula: nestras, ja som to uz ale tiez pocula...ale dufam, ze je to ta prva moznost..
vavka: vincentku sprej mame aj my.. ja maleho este nedokazem naparovat, lebo by si to isto stiahol na seba, a tym, ze sa moj brat v detstve obaril vriacim harmanckeom, ked sa naparoval, tak ma to desi. ako riesis to naparovanie?

majula
27. feb 2008

janetka ak ti vôbec nekašle, tak podľa mňa reflux nemá.... 😉