Chytá sa za hlavičku. Máte skúsenosti?

bejusik
9. mar 2008

Baby, poraďte, náš 7 mesačný drobec sa veľmi často chytá za hlavičku, celou dlaňou, tak si ju pohladká alebo čo, vždy na pravej strane ... Nevyzerá to, že by ho hlávka bolela, ale nejaký dôvod to predsa musí mať .... Najprv sme sa smiali, že rozmýšía alebo ho z nás bolí hlava, ale už mi to moc vtipné nepripadá, keďže sa to často opakuje .. Tak ak s tým máte skúsenosti, prosím, poraďte, lebo začínam mať obavy ... Ďakujem ...

vanila
9. mar 2008

Ahoj bejusik. Moj maly je sice starsy a dost casto si chyta hlavicku celou dlanou neviem ci to nieco znamena ale nevidim ze by mu nieco bolo. Robi to uz dost dlho asi to je nejaka hra.

kveta
9. mar 2008

Ahoj, napadlo ma, či by nemohlo ísť o mikroepileptický záchvat, kedy dieťa nachvíľu nevníma svet a robí ten istý pohyb. Po sekundách to odozneje a všetko je ok. Skús zistiť, či Ťa v čase robenia toho pohybu vníma.

elise
9. mar 2008

bejusik aj naáš malý to robí posledný mesiac ale je to v pohode pýtala som sa dokiny, to sa začínajú detičky spoznávať. že si uvedomujú vlásky, hlavičku a hlavne pršteky, že je to v poriadku ale spýtaj sa tvojej detskej lekárky🙂

vanila
9. mar 2008

Vidis kvetka a ja si to budem vsimat lebo niekedy ked to robi tak je ako zamrznuty.

kveta
9. mar 2008

No ak je to ono, tak potom treba rýchlo k neurológovi. Tento typ epilepsie zvyčajne v dospievaní odozneje, ale ak sa netlmí lieky, môže spôsobovať poruchy pamäte a intelektu /je to v podstate taký malý reset mozgu/, takže síce vyzerajú ako maličké záchvaty, ale môžu mať takéto následky, ktoré však lieky vedia zastaviť.

bejusik
autor
9. mar 2008

juuuj, baby ďakujem, ste ma potešili, že to robia aj iné detičky. Keď to robí, nezdá sa mi mimo reality, ale je pravda, že sa trošku na sekundu akoby zamračí, keď si chytí tú hlavinu ... ale za ďalšiu sekundu sa už nič nedeje ... tak neviem ...

elise
9. mar 2008

vanila ale spýtaj sa detskej lekárky, popíš jej to a uvidíš čo ti ona ako odborníčka povie

vanila
9. mar 2008

skusim jej to popisat lebo sestra bola u neurologa a jej tam zistili neku chorobu neviem ako sa to vola a ze je to dedicne viem ze sa to prejavuje trasenim hlavy a ruk ale neviem ci to stym suvisi. a moj brat ma tiez to iste.

elise
9. mar 2008

vanila tak nesdtrácaj čas a zajtra chod k doktorke 😉 držím palčeky aby to nebolo nič vážne iba to spoznávanie ako u mna😉

vanila
9. mar 2008

dakujem pojdem

elise
9. mar 2008

ja sa pýtam dokiny aj banálne veci a prvý krát som sa jej pýtala s ospravedlnením že je to možno hlúposť a ona mi povedala aby som sa všetko pýtala čo ma zaujíma, že predsa som neštudovala medicínu a nemám prax s liečením detičiek že je to uplne v poriadku ked sa spýtam. takže neboj sa opýtať dokiny na všetko lebo onaje tu fakt pre teba a tvojho synčeka a radšej tam prísť 10 x "zbytočne" že je to v poriadku ako raz s problémom ktorý by sa mohol zanedbať 😉

katka432
9. mar 2008

ajnasa sa cyta za hlavicku,najskor sa chytala jednou rukou a teraz uz aj oboma,ale myslime si,ze sa hladka,lebo minule jej vravim,urob moje babetku,a ona sa zacala hladkat za hlavicku..ja si myslim,bejusik,ze to je uplne normalne..
ale ak mas pocit,ze to vyzera,ako by to tam daco bolelo tak racej bezkaj dokimu... 😉

vanila
9. mar 2008

Ja si zistim diagnozu co ma sestra a zavolam priamo neurologicke a opytam sa na to. My sme chodili k neurologicke no ja som jej to nepovedala lebo sestra my to povedala az po ukonceni navstev u neurologa. Tak uvidime. Ale budem si vsimat maleho viac. Brat mal v 16 taky ako epilept. zachvat a ked ho mal tak ako keby na chvilu zamrzol a po vysetreni mu povedali ze ma nabech.

vanila
9. mar 2008

Som nedopisala ze nabech na epilepsiu. sorry

bubba
9. mar 2008

aj moja sa hladkala zo zaciatku po hlavicke,po lickach,asi sa jej to pacilo,lebo ona ma take krasne makkucke dlane,ze ked hladka mna tak som cela namakko tak s ani necudujem,ze sa jej to paci...cim je starsia,vymysla aj nove veci,napr.sem tam si facne,potom place,lebo zisti,ze to boli....atd
ja by som si z toho nerobila hlavu a uz toboz nie nejaky mikrozachvat..... 😉

bejusik
autor
10. mar 2008

baby, tak dnes som ho odpozorovala a nie vždy sa pri tom mračí, vlastne len keď je mrzutý, zvykne sa chytiť, aj keď má dobrú náladu a rehoce sa pri tom, takže sa asi predsalen spoznáva .... však aj ja by som ho furt chytala .... a ešte ďalšia vec .... nevie sa naučiť pusinkovať so zavretou pusinou, furt ju rozcapí a olizuje mi pery s jazykom... ale to je asi tiež normálne, však ? 😉

magika
10. mar 2008

Ahojík...
Můj malý se též hladí po hlavě koumá a osahahává-vypadá to zvláštně,ale myslím si,že je to normální...jen když má rýmu a odsávám ho nebo mu kapudo oček,prostě cokoliv nepříjemného na obličeji,tak samozřejmě řve jak tur a plácá se při tom do pravého ouška-tak jsem se bála,jestli ho to ouško třeba nebolí,ale to by řval i pak.Jakmile dokončím onu nepříjemnou činnost,tak hned přestane ječet a směje se

elise
10. mar 2008

bejusik aj lukasko pusinkuje s otvorenou pusinkou a je to zlaté 😵