Čierne bodky v stolici u syna. Čo to môže byť?

veja79
28. apr 2009

Ahoj maminy, nenašla som tak začínam túto tému. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Syn má v stolici - veľmi často čierne maličké bodky - veľmi veľa nie pár. Najprv som myslela, že z banánu ale má to aj keď banán aj tri dni nemá a to kaká 2* za deň. Máme aj AE a neviem z čoho a často je osypaný tiež neviem z čoho. Môže to mať súvis?

denisocka
28. apr 2009

ahoj,neviem či myslíme na to iste,ale aj my občas plne kakanice mini bodiek,je to ako pepr -mlety,uplne malilinke a proste su ich tam mraky, a tiež neviem z ťoho.... možno niečo z chleba?nejake jedlo,neviem

ivusa82
28. apr 2009

ahoj....presne aj my to mame a tiez neviem z coho 😕 nie vela...ale obcas ich ma.., akurat vcera som to studovala ze co to je,,ale na nic som neprisla 😖

denisocka
29. apr 2009

bože,akm sme sa to dostali, ked takto sledujeme ešte aj hovna ,sprepáčením ... občas sa sama musím stopnuť,lebo to už je "chore" 😀

macca5
29. apr 2009

ahojte,ked bol syn vo veku vašich detičiek tiež sme mali tento problém.On je fenylketonurik a pije špeciálne bielkovinové prípravky. Ja som si myslela,že sme ich zle zarobili a preto sa to parkrát objavilo.Ako to prišlo,tak to aj odišlo.Mna ešte napadlo niečo zo železom.Moc sme to neriešili.Strašne zle sa utiera riťulka však? 😒

ivusa82
29. apr 2009

baby...hladala som na nete nas problem,,ale nikde nic,, vsade pisu o krvi v stolici,,ale to krv podla mna nieje,, je to ako keby vykakal mak... 😅 no neviem,,este ked budem mat cas...mrknem net,,

denisocka
30. apr 2009

podla mna je to nejaky odpad z čaju trebars - to ťa nenapadlo?čaj ma take usaadeniny

ivusa82
30. apr 2009

deni..maly caj nepije..len cistu vodu 😕

denisocka
30. apr 2009

😀

denisocka
30. apr 2009

a chlieb? ten ma tiež napada

cicenko
30. apr 2009

ahoj ivusa82 a nekrmi ho niekto makom potajme??? 😒 ... prepac, zartujem. ved zober nejaku priehladnu flasticku, alemo sacok, naber vzorku a zober pediatricke, nech to posle na vys okultneho krvacania... moj maly tiez kaka vseliako... ked som vravela, ze na moj vkus ma riedku stolicu, tak ze asi robim ja chybu v stravovani a nakoniec, mal Klebsielu uz z porodnice... a keby aj pil caj, tak hadam nie sypany ???? 😀

denisocka
30. apr 2009

cicenko,pokial s ivu píšeme o rovnakých bodkách,tak z maku naozaj maju len desatinu a sypany čaj tiež vyzera inak. neviem či si niekedy videla usadeninu z čaju porciovaneho ..... je to tiež take mini a nie ako čaj sypany 😕

ivusa82
30. apr 2009

kocky,dneska to uz nemal,tak uvidim co zajtra plienka da 😀 a ked tak to asi prestudujem podrobnejsie 😀 ale nerobim z toho paniku len je to take zaujimave, mam pod dohladom co mu kto da papat..nato som prisna,aj ked sa mu tetky a babky snazia davat vselico..vzdy ich zabrzdim..a vyzeram jak macocha co malemu nechce dat hocico..ale nech si myslia 😅

julie6
1. máj 2009

my to mame z bananu

denisocka
1. máj 2009

z bananu su nitky 😀

lili91
1. máj 2009

no moja svagrinka ma dcerku (23 mes.) a tiez spominala, ze mala ma v stolici male cierne bodky, niekedy je cela stolica len "bodkova" (vraj ako burizony), no a tento tyzden jej zistili laktozu! nemala ziadne priznaky...bolesti bruska, problemy s kozou...

katka13122
2. máj 2009

je to mozne,maly ma intol.laktozy a davam mu activiu a je nejaky nervozny a tiez kaka cierne body,musim mu prestavat davat activiu,,

lili91
2. máj 2009

katka, ja od dr. viem tak, ze aj pri intoler. laktozy sa mozu papat jogurty s probiotickou kulturou (a vraj Activia je velmi dobra), ze tie probiot. kult. to mozu upravit...

katka13122
3. máj 2009

ano,mozu sa papat,,ale maly ich aj predtym nemohol papat ☹

potvora1
3. máj 2009

katka..aj my sme mali intoleranciu na laktozu...doktorka kazala na par dni vylucit mliecne vyrobky a znovu zacat s ich podavanim prave activiou, ale len cisto bielou, aby si zaludok zase zvykol, ale velmi postupne..a zadarilo sa, maly je uz v pohode...len ked vypije viac mliecka, akotreba, tak ho prezenie....
aj nas maly to ma v stolici...tie bodky...ale on uz tam mal vselico mozne... 😀

ivusa82
3. máj 2009

potvora 😉 mysliz ze ta int. laktozy suvisi s tymi bodkami? ako ste prisli na tu laktozu? iba ho prehanalo po mlieku? ci mu robili speci vysetrenia?

denisocka
3. máj 2009

bavite sa tu o čiernych bodkách ako mlety peper - že to je z intol.laktozy? či o tých burizonových ? 😕

ivusa82
3. máj 2009

deni...ja som tiez z toho dege...to tie burizonove ako pise lili91,su zevraj laktoza,,ale tie male cierne nevie nikto co je 😀 my mame male cierne ako ty 😀

katka13122
3. máj 2009

myslim ze je tu stale rec o malych ciernych bodkach ako mak 😅

macca5
3. máj 2009

Babenky,neviem či to súvisí s int. laktozy,my mliečne výrobky nejeme,alebo len 40gr.jogurtu a 5gr.syrokrému,kôli diéte a predsa sme mali tie záhadné čierne bodky v stolici. 😒

ivusa82
3. máj 2009

no.. 😕 😅 maca.. a tiez nevies co to je?

macca5
3. máj 2009

nie nepoviem, lebo neviem. 😀 My sme to mali len isté obdobie a potom sa to upravilo. 😉

katrin21
3. máj 2009

😉 moja dcera mavala taku stolicu ked zjedla babany, mala take obdobie, ked mala asi 8 mesiacov, ze nic ine jest nechcela.... a v babanoch v strede su take bodocky.. a ona to vzdy vykakala..ale vyzeralo to divne... nastastoe to mala vzdy len ked jedna tie banany..ale tie bodky boli mailnke.... ako mak

potvora1
3. máj 2009

katrin...moj to nema z bananov...
na intoleranciu mu nerobili testy, ale jeho po mliecnom vyrobku vzdy prehnalo aj 3-4 krat...potom sme mliecne uplne vysadili na par dni a zacali zase odznova s activiou bielou...a pomohlo to...ale vtedy, ked mal intol.tie bodky nemal....

karamelinka
25. aug 2009

ahojte..no tak presne toto ma moj maly troska som sa vylakala ze co to tak si to hladam na nete...ale nic..akurat som volala aj dr tak mi povedala ze parazit je biely a ze to moze byt aj ten banan co papame...ale ze ak nahodou to bude pokracovat tak mam doniest stolicu na vysetrenie...ako t pokracuje u vas?

jankajs
25. aug 2009

U nás je to tiež, ale z makovníka. Keď zje na raňajky jeden až dva krajce, ešte dva dni ho nájdem v plienkach 😉