Čistíte bábätku záhyby liehom?

veronika81
9. aug 2009

Ahojte,
dnes som sa rozprávala s jednou známou, ktorá má 4-mesačnú dcérku a povedala mi, že ona každý večer čistí malej záhyby na tele liehom. Mne sa to nejako nezdá, pripadá mi to dosť agresívne, veď ak má náhodou bábo zapareninu a podráždenú pokožku, musí to aj štípať 😖
Robíte to tak niektoré? Priznám sa, ja som o tom ešte nepočula..

cuchre
10. aug 2009

ja deita nenatieram nicim, raz za cas modrou indulonou. ale lieh obcas pouzijem na precistenie pupceka, ked bol malicky, tak pod pazuskami som mu jemne pretrela, lebo ma zdr...l primar na novorodeneckom, ked som bola na kontrole, ze len umyvam.....pravdu povediac, maly ma rok a pol a flasticku liehu mam este skoro plnu....

zuza.m
10. aug 2009

no ja som tiež čistila liehom len pupok ppotom mal maly zaparene pod pazuškou a mama ma naviedla nech mu to tym potriem 😠 že ona si to tak vždy robi.maly plakal a od vtedy ma nenapadlo to urobit.davala som mu tam z toho sudokremu čo dostaval aj na ritku.od vtedy v žiadnom zahybe zapareninky.tak že lieh určite nie..

fatulda
10. aug 2009

Ahojte, pridam sa do diskusie. Mam 2m dvojicky a nam cistenie zahybov liehom poradila PEDIATRICKA (z BA, nasla som na nu mnozstvo pozitivnych ohlasov tu na mk) na prvej navsteve v poradni... tiez som predtym o tom nepocula, tak som sa jej opytala 2x, ci liehom a ona, ze ano!! tak im teraz po kupani zahyby na krciku, za uskami a pod pazuskami natieram liehom..ale mozno prejdem na iny sposob...

jankapiknova
10. aug 2009

neboj fatulda aj my cistime a poznam x dalsich co cistia, v podstate cele nase mesto lebo to vyzaduju aj v porodnici nasej a aj kamosku mam co ma maleho jak ja a ta je vystudovana doktorka ma za muza riaditela nemocnice a mamu ma detsku pediatricku tak som sa ich na to specialne dnes pytala a povedali ze aj oni pouzivaju lieh tak ja do roka urcite neprestanem

briketa
10. aug 2009

mna to sokovalo. ved prvych sest mesiacov sa pokozka len vyvija. u nas sa ani kupat nema viac ako raz za tyzden (nerata sa povracane a podobne, mysli sa tym za normalnych podmienok) lebo vsetko ine moze viest k ekzemom.
a lieh? to je na socialku ! 😝

nikollette
10. aug 2009

Raz za týžden kupať? 😕

lucenek
10. aug 2009

lih nikdy nikdy nikdy, já si taky luladlovo řitní záhyb či podpaží taky nenatírám lihem, pěkně vysuší a odmastí to je fakt, ale co to z kůží pak udělá....fuj (praxe z JIP na dlouhodbě vetiliovaných a v komatu ležících pacientech-kůžička časem ztenčila a zapaírovatěla, následné oddělání náplasti, či vyšší tlak, způsobil odtržení až roztržení kůže a četné exkoriace právě lihem natíraných lokalit (lih používáme jen k odlepení a vyčištění kůže po náplastech, aby další pevně držela).
Takže ty doktory, ktwří to doporučují bych dolihu namočila, či sami byly v lihu, když toto doporučovali na mímo 😉

jankapiknova
10. aug 2009

briketa mozno si mudrejsia nez doktory vsetci v topolcianskej porodnici ale na socialku je skvor vhodne tvoje kupanie raz za tyzden, lutujem to dieta

laurinkadanielka
10. aug 2009

ahojte baby aj ja čistim malej liehom za uškami zahyby pod krčkom okolo pazušiek odporučila my to decka doktorka ja som si myslela že to bude štipkať ale neštipka a pekne to potom zmizne ja kupem každy den

lucenek
10. aug 2009

jo zmizne, ale když to děláš denně vědomě narušuješ kožní bariéru dítěte ☹

briketa
10. aug 2009

ano v zahranici je uplne normalne prvych sest mesiacov kupat dieta raz za tyzden. inak sa len otiera vlhkou handrickou. normalne odporuca komora pediatrov. vsetci to tak robia.
pokozka sa este sest mesiacov po porode vyvija a akekolvek kozmeticke pripravky a liehy ju nicia! presnea tak ako pise lucenek. narusujete koznu barieru a potom necudo, ze na SVK je extremne vysoke percento deti s atopickym ekzemom a najroznejsimi alergiami.
kedy sa uz stara garda lekarov vyhrabe zo socializmu????

jankapiknova
10. aug 2009

s ekzemom nemam skusenosti ani moja siroka rodina tak sa neobavam

lucenek
10. aug 2009

ekzém není jen podméněné dědičností onemocnění kůže , lze jej vypěstovat i takto 😉

lucenek
10. aug 2009

pardon podmíněné

jankapiknova
10. aug 2009

pochybujem

lucenek
10. aug 2009

tak pochybuj tvojě dítě , tvoje věc, pak se asi budeš hodně divit

jankapiknova
10. aug 2009

nebudem 😀

lucenek
10. aug 2009

jooo vlastně , ty se pak pomodlíš že? 😀 😀 😀

jankapiknova
10. aug 2009

jo jo jo za teba 😝

lucenek
10. aug 2009

nemusíš za mě fakt ne, jsem realista 😉

jankapiknova
10. aug 2009

vidime

nikanika28
10. aug 2009

priklanam sa nazoru od Lucanek....neviem si predstavit, zeby som malu "cistila" liehom??! Janka, specialny lieh pre deti? Stale je to predsa lieh 60%-ny...ci nie? Ja inac ani nepouzivam moc sampony ci sprchace...ja vacsinou umyvam len cistou vodou, pripadne bylinna kupel a asi raz za tyzden poumyvam aj s tym sprchacom - Nivea Sensitiv. Ale kazdy robi podla svojho uvazenia, nemusime sa kvoli tomu odsudzovat a hasterit, ze ? 😅 🤐 😉 😉

markiza
10. aug 2009

jankapiknova, to briketine kupanie vobec nie je na socialku.... skus ponakukat do viacerych zahranicnych tem. ako kupali v uk ked si tam bola?

reisi
10. aug 2009

baby ono je to sakra pravda , ze lieh urcite nie a prilis casto babatko nekupat. Opak kazu len Dr. co necitaju uz par rockov nic odborne...je to smutne ale pravda.

zukab
10. aug 2009

no mne v porodnici a ked bola dcera uplne malicka neustale midwife pripominala (a samozrejme nemusela, bolo mi to jasne), ze nemam pouzivat absolutne ziadne pridavky do kupela, iba trocha olivoveho oleja.
prve cca dva mesiace som ju kupala asi trikrat do tyzdna, vzdy len s olivovym olejom a nenatierala som ju absolutne nicim.
dokonca ani na pupok tam ziadny lieh neexistuje. iba pekne cistou vodou, nechat neustale vetrat, plienku lepit tak, aby neprekryvala pupocnik, kym neodpadne a je to.
ziadne jej zahyby nikde neriesim, proste sa vyblbne vo vani vo vode, vacsinou cistej, obcas tam nieco pridam, natieram ju trocha mlieckom, ked su horucavy tak nicim a nema ziadne zapareniny ani vyrazky.
prezila aj bez liehu a pupok ma krasny a odpadol jej do tyzdna bez akychkolvek problemov.

jankapiknova
11. aug 2009

ja zijem na slovensku a nie v zahranici,bola som tam 3 roky aj ked som bola tehotna a urcite by som tam nerodila,medicinu maju dost na zlej urovni oproti nasej...

bihan
11. aug 2009

Občas si hovorím, že som rada, že na Slovensku nežijem, hlavne kvôli tej lekárskej starostlivosti a úžasným odporúčaniam (teraz to myslím všeobecne) 🙄
Nikdy sme doma lieh nemali, ani na pupok. Na záhyby jedine fyziologický roztok.

bambina
11. aug 2009

Ja by som lieh na jemnú detskú pokožku určite nepoužila. Som maminou prvý krát, nemám úžasné skúsenosti, ale podľa mňa je to neprirodzené. Veď ani ja si nič nečistím liehom.

lucenek
11. aug 2009

ha v Uk je horší medicina než na Slovensku????Co to jsou za bludy proboha
z vlastní zkušenosti (nechci házet všechny do jednoho pytle) můžu potvrdit že bohužel slov. zdravotnictví je tak 10 let za tím českým (mám na mysli oš. péče,postupy, plány péče-zastaralé, neznalost NANDA diagnostiky atd), měla jsem tu čest setkat se osobně, vidět styl práce nejen na papíře, ale i fyzicky a opravdu děs běs, ale asi ne všude....
evropská špička ve zdravotnictví a medicíně celkově jsou skandidávské země (hl. Švédsko, pak Finsko, Norsko), pak dvojka pomyslná patří Rakousku, Švýcarsku,německu, dále UK a česko.Nejhůře na tom jsou řecko,bulharsko, maďarsko, Polsko,ukarajinaatd....tohle jsou poznatky z úřednášek lékařů na které sem tam chodím (v rámci získávání kreditů v sesterské sekci).
Myslím,že ten, kdo chce a tak to tak dělat bude, je mi líto toho děcka, fakt bobek,každý, opravdu každý dermatolog řekne, že tohle je kravina

markiza
11. aug 2009

jankapiknova, tak o tej urovni zahranicnej mediciny mas kompletne uleteny nazor.