Čistíte bábätku záhyby liehom?

veronika81
9. aug 2009

Ahojte,
dnes som sa rozprávala s jednou známou, ktorá má 4-mesačnú dcérku a povedala mi, že ona každý večer čistí malej záhyby na tele liehom. Mne sa to nejako nezdá, pripadá mi to dosť agresívne, veď ak má náhodou bábo zapareninu a podráždenú pokožku, musí to aj štípať 😖
Robíte to tak niektoré? Priznám sa, ja som o tom ešte nepočula..

jankapiknova
9. aug 2009

veronika ale to odjakziva teda co ja viem kazdy cisti liehom,vsade to najdes napisane aj v detskej vybavicke a aj v nemocnici to pouzivaju. v lekarni predavaju lieh 60% kt.pouzivaju deti. Ja som ani jeden den nevynechala a este nikdy nemal zaparene nic

smardik
9. aug 2009

veronika lihem jsem čistila jen pupik po porodu dokud se malému nezahojil, jinak ne. záhyby na těle pořádně umývám vodou, po koupání pořádně vysuším a namažu, líh by vůbec nenapadl

gabrianka
9. aug 2009

jeste jsem to neslysela a rozhodne nevidim duvod proc to trit lihem...ja ji to normalne omyju vodou a ouska vatickou.lihem na male mimco 😖 fakt sila

blandik
9. aug 2009

Tak u nás se taky líh použil jen na pupík a te'd, když mu pupík trošku zarudl, tak jsem ošetřila lihem taky. Ale tělo - o tom jsem nikdy neslyšela a nedělala bych to - taky se mi to zdá agresivní a zbytečné - raději bych si dala pozor, abych do toho půl roku koupala jen 1x za týden, max 2x, jak píše smardik - pořádně záhyby vysušit a namazat.

nikollette
9. aug 2009

My sme tiež čistili pupček liehom, kým sa nezahojil, potom aj dokina povedala že už netreba, používať lieh 😉

aponchie
9. aug 2009

ty vogo tak to slysim prvne toto 😕 😕 😕 lihem zasadne jen pupik..jestli neco v nemocnici cisti lihem jineho nez pupek mi teda neni znamo,ale klidne se na to zeptam pac to by me fakt zajimalo..zkouseli jste si nekdy sami 60procentnim lihem cistit neco?myslim,ze by to palilo snad ne?

veronika81
autor
9. aug 2009

no ja som to tiež ešte nepočula (dokonca mi to "neporadila" ani žiadna babka, krstná, teta..a tie mi teda poradili už kadečo 😀 ). Samozrejme každý večer poriadne poumývame a osušíme, ale lieh som zatiaľ používala len na pupček a potom na ranku po očkovaní TBC. Preto sa na to pýtam...

jankapiknova
9. aug 2009

nie nepali, vsade maju asi ine zvyky ale ja zas prvy krat ocujem ze niekto necisti liehom,je to specialny pre deti a je dostat len v lekarni. ja som s nim spokojna a zatial ho pouzivat budem lebo ako som uz napisala nikdy nemal zapareninky ani potnicky. A pouziva sa len raz za den po kupani ked je babo ciste. 🙂

smardik
9. aug 2009

janka malý taky nikdy neměl potničky a lih nepoužíváme

jankapiknova
9. aug 2009

moze byt , ja hovorim ze vsade je iny zvyk

aponchie
9. aug 2009

no v lekarne je k dostani jen 60proc.lih jiny neznam teda

smardik
9. aug 2009

jo to asi jo, každopadně s tím fakt začínat nebudu, sebe taky lihem nečistím. raději zůstanu u vody

jankapiknova
9. aug 2009

neboj cistime aj vodou 😀 , a ani ja seba liehom necistim,je to specialny len pre baba 😝

veronika81
autor
9. aug 2009

je nejaký špeciálny lieh pre deti?? Ja mám ten klasický "Spiritus dilutus" 60%-ný lieh, kúpený v lekárni.

aponchie
9. aug 2009

muzes mi ho vyfotit a hodit do alba at s epriucim pac ja vazne nic takoveho neslysela..ale zkusim zavolat magistre do Dr Maxe tady u nas je to kamoska 😎

nikollette
9. aug 2009

Ale určite by som záhyby liehom nečistila..a ešte som o tom v živote nepočula ani nečítala.. a to som už počula kadečo 😀

smardik
9. aug 2009

tak jo no 🙂 já nedávám, ani mýdlem nemyju každý den apod., čím mín chemie tím líp ale zajímalo by mě zda je fakt mezi tím líhem co říkám a normálním rozdíl 🙂, já i u druhého budu používat líh jen na pupík ale nikomu to neberu

aponchie
9. aug 2009

takze volala jsem tam a rikala ze to pravej nesmysl a ze muzes spalit decku pokozku jestli teda pouzivas lih jako lih a je pouze na pupik na nic jineho ☹

jankapiknova
9. aug 2009

je je, moja to by bolo velmi zle keby niekto pouzije normalny lieh na babo 😉

aponchie
9. aug 2009

ja bych s tim radsi opatrne nebo si to zase nekdo precte a namaze decko lihem 😝

aponchie
9. aug 2009

tak pouzivej prave jmeno pac kdyz napises lih tak si kazdej vybavi preci lih stipavy ne?a jestli je to neco co nezname proc to nevyfotis a neukazes nam?nebo nemas zrovna fotak u sebe? 😀

jankapiknova
9. aug 2009

no ked to tu tak citam v niektorych temach,tak niektore su tu take... ze im aj vypit daju 😲

nikollette
9. aug 2009

Aponchie súhlas.. na ten pupík Ok, na vysušenie a zahijenie, nie na detskú kožičku 😕

jankapiknova
9. aug 2009

vydim ze vy co robite vsetko je dokonale a ked niekto nieco robi inak tak strasne do nho ripete a na protiven pisete... akoze dospele osoby? neviem

aponchie
9. aug 2009

tak mile damy ted jsme volala s porodni aistentkou z novorozeneckeho oddeleni 553766591v Opave kdo neveri at si zavola a je to cirej nesmysl a proboha nic se lihem necisti krom pupiku v nemocnici uplne se zhrozila ze to nekdo dela a prej v zadnem pripade nepouzivat a rekla jsem ji i o gabriance a ta sla do kolen a nechapala ..rikala kdo ma nejaky problem at ji zavola ale takove bludy at nepise verejne 😖

aponchie
9. aug 2009

ptala s eme kde to pisou takove nesmysly at ji dam link na to..takze primarka Prejdova si to ve volne chvili bude cist 😝

aponchie
9. aug 2009

jani to neni rypani proboha co se to deje v tomto svete,,,sama rikala ,ze me klidne preda lekarce to prece nelze..v kritickem pripade kdyz jsou vyrazky zarudle mokvajici se vysusuje lihem ,ale nikdy ne preventivne a doma..to uz je na posouzeni lekarem prej 😉

monika77
9. aug 2009

veronika ja tiež nečistím liehom nič, len ten pupčok po pôrode kým sa nezahojil ... no ale môžem povedať, že kamoška mi veru pred dvoma týždňami vravela, že malému čistí liehom krčik každý večer 🙂

nikollette
9. aug 2009

Aponchie, prečo ze Gabrianka?? Ved to nie ona písala, že sa to robí 😅 😕

aponchie
9. aug 2009

nene to sem se jen optala kdyz uz jsem byla na telefone ..o tom jogurtu atd a rikala,ze v zadnem pripade nedavat.ja jim tady verim pac jsou za nema dobre vysledky..kazdemu vse perfektne vysvetli kojeni laktacni poradna funguje spousty maminek tam chodi pro radu na toto cislo volaji ve dne v noci a ptaji se a muzou tam i prijit primo do porodky a sednout si tam a kojit a oni reknou co ej a neni dobre..pujcuji odsavacky proste parada..jsou to starsi zenske ale tak precizni perfektni optimisticky pristup jsem nezazila a verim,ze to tak vsude neni ..klidne k nim muze zavolat kdokoliv 😎