Citrobacter freundii u detí

mayla90
6. júl 2019

Mate niekto skusenosť? U detí😟

zuzkanaty
15. júl 2019

My sme mali... Dcerka ked mala 2 r. Brali sme na to Atb

mayla90
autor
15. júl 2019

@zuzkanaty po alej době to prešlo?

zuzkanaty
20. júl 2019

@mayla90 hned po nasadeni atb.

blableblu
30. mar 2022

@mayla90 prosím vás to ste mali kde v nose ?mne aktuálne zistili v nose

mayla90
autor
30. mar 2022

@blableblu ano v nose to bolo

blableblu
30. mar 2022

@mayla90 no ste asi jediná na celom internete koho som nasla lebo som všade hľadala a všeobecne veľmi malo o tomto baktérovi sa dá nájsť je dosť asi netypický hlavne v nose vraj ako ste sa ho zbavili a za ako dlho čo vám spôsoboval teda malej

blableblu
30. mar 2022

@zuzkanaty aké ste brali atb ?vraj veľmi malo atb zaberá na tento druh baktéra

mayla90
autor
30. mar 2022

@blableblu
@blableblu tak teda bolo to už dávno nepamatam antb.ake boli🙈 ale asi po 3 dnech začalo učinkovat

blableblu
30. mar 2022

@mayla90 a aké ste mali ťažkosti ja napr strasne dlho upchyty nos dutiny úplne nepriechodné a bolesť hlavy a hrdlo zapalene

mayla90
autor
30. mar 2022

@blableblu u nás to bolo zapalene hrdlo a upchaty nos

nellynkaa
2. nov 2023

@blableblu dobrý deň prosím ako vám to dopadlo? Ja mám ten istý problém :(

blableblu
6. nov 2023

@nellynkaa no ja som sla na krcne ako samoplatca tam mi urobili vyter a nasadili atb penicilin 30tabliet nejaky kvapky do nosa atb a este mi dali influziu hned na mieste a a nejake lieky na idpuch sliznice preslo to potom

nellynkaa
6. nov 2023

@blableblu a opakovane stery už neukázali baktériu? Po atb?

blableblu
14. nov 2023

@nellynkaa myslim ze mi ani opakovane stery nerobili protoze mi to uplne preslo ved ja som bola uplne v koncoch ja som uz ani nosom nedychala nemohla som ani spat stale som si len striekala do nosa spreje ktore vibec nezaberali sliznica uplne opuchnuta po liecbe hned vsetko preslo od tej do y ziadne tazkosti teraz som mala prevwntivku a robili mi aj vyter z hrdla a nosa a nic nebolo

nellynkaa
15. nov 2023

@blableblu a iné ťažkosti ste nemala? Myslím pľúca, dýchanie, alebo bolenie tela? Čítala som že tie baktérie sa vedia niekam usadiť v tele. Či len respiračné ťažkosti? Ja idem zajtra na kontrolný ster po dobrati atb tak som zvedavá. A už teda máte výsledky že zmyslí áno? A aké atb ste mala? Prípadne aj niečo iné užívala? Ja som si nasadila aj probiotiká.

blableblu
22. nov 2023

@nellynkaa no nie nemala iba upchaty nos a bolo mi to divne lebo ja nikdy s tymto nemam problem a dalsia vec mi bola divna ze nepomahali ani spreje do nosa nie od v tedy som ziadny problem nemala myslim ze uz treti rok proste to sa stane mne to dr vysvetlovala ze to je uplne bezny balter ako kazdi ini tento myslim ze je taky fekalny alebo tak nie som si ista ze sa mohlo stat proste ze po wc nedobre umyte ruky nahodou som si presla kolo nosa a uz to je ja som mala v tedy aj maleho plienky nosil takze sa to mohlo hoc ako stat ,uzivala som penicilin klasicky Ka clarinase repetabs na predpis odporucim necitat nehladat lebo si uzeniete len depku a vsade vyskoci sama rakovina dobre ze nie ja som tomu tak prepadala casto az som hladala psychologa stale som len googlila kazdy priznak a panika strach stres depresia proste klud je to len bakteria v nose 🤌🙏

nellynkaa
25. nov 2023

@blableblu presne máte pravdu. Aj ja som sa bála a bojím sa pri všetkom. Volala som práve včera o výsledky sterov a tie dva hrozne bacile už tam niesu chvalabohu po atb zmyzli ale našli mi v nose pneumokoka a rovno mi dr. Povedal že nemám nič čítať. Mňa to ale tak ubíja stále niečo :( a stále som chorá a stále sa na mňa niečo lepí. Teraz mám zase deti choré, zase som chorá. A mám aj ja malé deti a presné mi to sedí na tie hovienka ako píšete lebo malý sa práve učil kakať tak som veľa prala aj slipkov v rukách atď.

blableblu
27. nov 2023

@nellynkaa ja vas uplne chapem ja by som vam mohla rozpravat ako som bola na tom velmi psychicky zle ako prislo prve dieta strasny strach a stale som len hladala po nete diagnozy ked nie jemu tak sebe tiez som miestami podlahovala panike pri vsetkom som videla rakovinu vsade bola som na dne chodila som so vsetkym co som an sebe objavila k dr nespala som nejedla som a potom ma to proste nejak samo preslo taketo veci riesit neviem ako sa mi to podarilo bez psychiatruckej pomoci ale zvladla som to nejak sama mozno som len dospela proste a vyrastla z toho alebo neviem ale musim povedat ze z casu na cas ma tiez prepadnu nejake zle myslienky takze vas uplne chapem a mozem vas ubezpecit ze tieto bakterie v nose su uplne bezne a hlavne pri chorobach dr mi vravela ze oni mutuje medzi sebou a vseliale tie stafylokoky a podobe baktery treba hlavne posilnovat imunitu ja stale uzivam vitamin D ,C ,zinok probiotika a hlavne teraz je take obdovie chorob aj ja sama som aktualne nachladnuta 🙈

nellynkaa
1. dec 2023

@blableblu a ako ste to dokázala neriešit? No ja od detí mám fóbiu neustále niečo sledovať a riešiť. Ja som tiež aj teraz chorá, vlastne stále. Teraz zase ten streotokok a pritom som po injekciách na posilnenie imunity 🤣 a ja už ani čítať nechcem a už aj málinko čítam ale s tým doktorom som taká istá a hneď všade len rakovina ale keď mňa stále niečo bolí :( to sa nedá nevšímať si to.

blableblu
3. dec 2023

@nellynkaa no ja to mam uplne rovnako aj mna kazdy den boli nieco ine proste vzdy este nebol asi ani jeden den kedy by sim nemala nejaky problem ja som operovana na chrbticu ja mam z toho vela priznakov a pricin vseliakych sialenych bolesti a veci by som ani neverila ze z chrbtice mozte aj kaslat alebo vas boliet usi hrdlo ruka noha zuby hlava a teraz tazko ked mna vsade odpinkaju ze to je z chrbtice ked jedno prejde automaticky pride hned nieco dalsie ale neviem proste ako sa mi to podarilo tak pootlacit a nejak to neriesit teraz som nabrala opacny smer mam praveze strach ist k dr a nevyhladam vobec aj beda ma tam dostat kedisik to bol opak bola som tam stale sama neviem co sa vo mne zmenilo proste raz som si povedala ze asi naozaj sa mi vsetko take cudne deje z toho krku a nikdy sa ziadna pricina nenajde tak som to nejak prestala riesit a mozno to len niekde silno potlacam v sebe a mozno to je este horsie 🤔

nellynkaa
4. dec 2023

@blableblu a čo máte operovanu? Krčnú? Tam mám nález ja. Ale mňa skôr trápi hrudná mám pocit. Len nikto ma nechce riešiť lebo vedia že mám tetaniu a vraj to mám z toho a chrbtice. Ale ja cvičím a mám to stále tak ja už neviem či si to vsugerovavam alebo čo. Ale tie bacile proste tie mám stal nejaké od detí. Môj Imunodeficit je jasný a od kovidu len samé infekcie stále dokola. Ja by som to radšej neriešila ale keď sa cítim hrozne čo mám robiť? Neznášam doktorov. A máte za sebou aj nejaké vyšetrenia na pľúca? CT? Mr? Alebo chrbtice? A máte všetko ok?

blableblu
4. dec 2023

@nellynkaa no ja som na krcnu operovana ale tiez ma viac boli a robi problem hrudna maserka vzdy najde miesto kde to drzi a ked tam zatlaci koniec ani nadychnut mne sa to stale tak strueda raz ma boli rameno raz klucka nost raz kaslem raz ma boli hlava raz krk a stale dokola no bola som na rtg pluc nic proste vsetko ok a mr chrbtice mam tiez no klasika tam nalezy su ako pri pokazenej chrbtici takze a ja ked cbicim mam pocit ze mi je este horsie vzdy si privodim nejaky problem a ano od covidu sa mi vyrazne pohorsilo udrelo mi to hlavne na tie nervove zakoncenia proste nervovo tocaky hlavy vacsie bolesti chrbtice

nellynkaa
5. dec 2023

@blableblu bože to som presne ja všetky symptómy presne ako keby ste mňa popísala 🤦🏼‍♀️ tak je nás viac? Super 😱🥲 ono hádam príde aj zlepšenie či? Dúfam že to nebude takto do konca života 🙈

blableblu
8. dec 2023

@nellynkaa takze aj vas bolieva klucna a aj kaslete a podobne no ja som tiez nechapala ako toto moze robit chrbtica ale mam to potvrdene od viac neurologov pre mna je noc peklo napriklad nemozem najst polohu a v noci ma najviac dusi lebo citim ze ma to taha medzi lopatkami niekde a vyraza do hrude a uz aj kaslem