Čo eliminovať zo stravy človeka, ak užíva Biseptol?

kamilka22
15. dec 2011

Chcem sa spytat, co treba eliminovat zo stravy cloveka, ak uziva biseptol? Viem, ze sa nesmie kysle. Takze predpokladam citrusy, kysle uhorky. Ale moze dieta napr. kyslu smotanu v jedle, ci jogurty, jablka? Dakujem za odpovede.

titkovamiriam
15. dec 2011

mne sa zda že nic kyslomliecne ani mliecne sa nema davat a samozrejme ani c-vitamín.Jablka neviem davala by som radsej babany ☹ inak preco beriete tak silne antibiotika,ktore deti tak zle znasaju....skoda je to otazka tak odpoved sa nedozviem!!!

janna_1
16. dec 2011

Keď môj malý bral Biseptol, tak nič nesmel, žiadne kyslé ovocie, ani jablko. a ani C, pozor aj na ovocné čaje a štavy... a ani na slnko sa v tedy nesmie. S mliečnymi výrobkami neviem, lebo maly ich neje, ale pre istotu zavolaj doktorke, určite Ti povie.
S Biseptolom máme veľmi zlú skúsenosť, malý to zle znášal, celý sa povyhadzoval, opuchol a aj vnútorné sliznice mal fľakaté, vracal, dostal alergickú reakciu a doktorka nám ho po 4 dnoch vysadila a dala na stiahnutie reakcie rectodelt ...

kristinka123
16. dec 2011

my sme ho dobrali pred 2 tyzdnami. Ci sa nesmie mliecne neviem, lebo mala bola na bezmliecnej diete, ale urcite ziadne citrusy, ovocne stavy, ovocne caje, nevystavovat sa slnku......
Jej strava bola v podstate len pecivo, sunka, banany, bebe keksy, zemiaky, cestoviny, ryza, chude masko a ryby.
Ale mala aj hnackovala takze celkovo mala dietu. Na Biseptol sme nemali absolutne ziadne reakcie - tym myslim ani dobre, proste vobec nezabral. A este jedna vec B. sa moze podavat len v celku, nemal by sa drvit ani rozpustat.

zuziniki
6. feb 2013

My tiež berieme Biseptol 120 a lekárky som sa dôrazne pýtala na jablká, pretože malá viac-menej je len jablká a banány, a lekárka mi povedala, že sa nesmú len citrusové plody a výrazne kyslé ovocie, že jablká úplne v pohode (ak nebudú extrémne kyslé)... Tiež som sa pýtala na ovocný čaj, ktorý malá tiež veľa pije a lekárka povedala, nech nie je veľmi kyslý, a že ho mám osladiť medom... Tak potom neviem, čo si mám z toho vybrať... Tiež sa chcem spýtať, prečo sa nemôžu mliečne výrobky? V príbalovom letáku som sa nič také nedočítala... Pýtala som sa tiež lekárky a hovorila, že mliečne výrobky môžeme...

ada323
30. jan 2014

Mne doktorka predpísala Biseptol na zápal močového mechúra... Nejedla som citrusy a ani žiadne slniečko, avšak nebola som oboznámená s tým že ani žiadny vitamín C... Tak som veselo jedla jablko, alebo som si dala deci jablkového džúsu... a to čo prišlo po tom, bolo peklo na Zemi.... Neuveriteľná bolesť v obličkách, ktorá trvala 10 hodín a nič, žiadny ibalgin som si kvôli Biseptolu dať nemohla! Preto, neodporúčam ani jablká... radšej to vylúčiť na tých pár dni uplne... nestojí to za tie bolesti 😢

majkarusnak
9. feb 2014

mi sme brali tieš biseptol a lekarka nam povedala že sa nemoťe kombinovať s citrusovimi plodmi a vitaminom c ale mliko sme mohli ja som malemu biseptol vždi rozdrvila brali sme 1)3 a zapili ovocnim čajom a v pohode

zita19
9. feb 2014

Ziadne citrusy, ocot, kysle kapusta, kyslomliecne vyrobky, C-vit, acylpirin. Ostatne sa moze bez problemov. Mlieko sa nemoze pri oxymikoine a ostatnych ATB tejto rady.

apko
15. mar 2015

Vseobecne plati, ze mlieko sa pocas ATB vynechava. Nasa dcerka brala Biseptol 8 dni. V skole v piatok mali kapustovu polievku a ku veceru uz mala triasku, bolesti hlavky ( vek - 9 rokov ) Nedavjte nic kysle a hlavne dohluiadnite, aby k tomu nemalo dieta pristup. Malo by to byt v pohode. Momentalne vyzera ako po kiahniach. Cele telo obsypane. Na pohotovosti dexamed i.v., doma cierne uhlie a v odstupe 2 hodin fenestil kvapky, no aj pom 2dnoch vyzera hrozne. Cca tipujem do 2 tyzdnov bez vyrazok.
No a samozrejme pred 1 tabletou sme odobrali moc na K+C, lebo bez toho je to loteria. E coli boli citlive na biseptol, takze sme ho brali aj nadalej, no pokial je tam rezistencia, tak sa nedivte, ze vam nezaberie. Po skonceni liecby este jedno K+C moca na potvrdenie kaput- ecoli...
Ach jaj...

katherine82
24. dec 2016

@zita19 ahoj ak syn vcera dobral vecer biseptol moze uz dnes kysle?

alinchain
9. feb 2024

@apko Mliečne výrobky sa pri tomto antibiotiku konzumovať môžu, tak isto aj piť mliečko. Pri väčšine ATB sa mlieko konzumovať môže, pri tetracyklínových antibiotikách sa môže len s časovým odstupom. Tak nešírte nezmysly.