Čo mi pomôže na neustále vetry po pôrode?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po narodení dcéry akútnou sekciou, som mala problémy so stolicou. Občas pár dní nemám stolicu vôbec a občas je zase pravidelná.

Môj jedálniček je jednotvárny, keďže dojčím. A mám neustále hlad. Zjem viac pečiva, lebo ma to rýchlo zasýti a pri dieťati nemám vždy čas variť. Keďže nemôžem paradajky, cibuľu, papriku a je toho v zozname veľa, trpí tým asi aj moje brucho. Mávam vetry, ktoré hrozne smrdia a to skoro celé dni. Mliečne výrobky nejem z dôvodu, aby dieťa nemalo koliky.

Doma mám BioGaia kvapky pre dieťa, ale dcérke nerobia dobre.

Môžem ich užívať ja?

Čo mám zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše problémy budú spôsobené jednotvárnou stravou. Dnes sa odporúča pri dojčení jesť všetko, ale s mierou.

Neodporúčajú sa potraviny, z ktorých môže nadúvať (napr. strukoviny, kapusta). Preto by ste mali do jedálnička postupne pridávať všetky potraviny, strava by mala byť pestrá a vyvážená.

Probiotiká je vhodné užívať, existujú aj pre dojčiace ženy (môžete užívať aj BioGaia kvapky pre dieťa).

Vysadenie mliečnych jedál sa odporúča vtedy, ak má bábätko koliky, preventívne neodporúčam vysadenie mliečnych produktov.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková