Čo može znamenať krv v stolici dieťatka?

zdenka821
26. apr 2009

☹ Názov témy je vlastne aj moja otázka..všimla som si to dnes u mojho malého, samozrejme ráno hned klušeme k našej lekárke, ale nedá mi to spýtať sa Vás maminy

susik77
26. apr 2009

kojis? ak ste dlhsie na UM, tak to ze vraj alergia nie je...my sme mali krv-cerstvu-v 5.mesiaci, od 6.tt sme boli ciastoc. na UM. malej ani v nemocke nic nezistili, ze vraj to bolo asi len z konecniku-nej. trhlina.

zdenka821
autor
26. apr 2009

este kojim, samozrejme papame aj UM. Peťko mal taku ťahavu krv nie kvapky. no nic, uvidime zajtra, dufam,ze vsetko dobrre dopadne

annag
26. apr 2009

ak bola jasná - tak to bol podráždený konečník alebo črievko. Niekdy tak vyzerá nestrávený zvyšok z nejakej potravy - napr. ovocia ...

zdenka821
autor
26. apr 2009

annag ano, taka červená, nie tmava. urcite to nebol nestraveny zvysok potravy, to som unho uz videla ale toto bola naozaj krv, aj ked som mu utrela dupku tak na toaletaku bola krv.no mam nenormalny strach lebo je dost nekludny posledne 3dni a v noci sa stale budi a prevaluje. moze to byt aj nejaky hnusny bacil. Dufam ze to bude vsetko ok

prasiatko30
27. apr 2009

ak mal tvrdu stolicu tak mu jednoducho ta stolica mohla trosku poskriabat sliznicu a tym padom si mala aj krn na toaletaku - pokial nema krv na plienke alebo teda ze by mu netiekla nejako tak by som z toho paniku nerobila ono mohol aj nieco zjest take ze mu to potom trosku poskodilo sliznicu - vyskusaj mu davaj viacej vlakniny a ovocia a tekutin

zdenka821
autor
27. apr 2009

dakujem za rady, v stredu budu vysledky z vyteru

zitaje
28. apr 2009

Moja mala jeden cas hroznu zapchu (uplne kamene-bobky) a dost casto aj krv v stolici - ako pisu baby, podrazdeny konecnik. Ked sme sa bavili zapchy, pominuli aj tieto problemy.

prasiatko30
29. apr 2009

zdenka no ako vysli tie vytery???

zuzana17
29. apr 2009

Ahoj Zdenka, aj my sme mali nedávno taký istý problém, strašne som sa zľakla, manžel kúpil test na prítomnosť krvi v stolici a vyšiel pozit., hneď ráno sme išli k dr. a tá nám povedala, že je to určite len trhlinka z tuhej stolice. Tak držím prsty, aby to nebolo nič horšie.

nunusimi
24. apr 2011

ahojte
nasa mala ma 3t a tiez sa nam vcera objavila cervena krv v stolici. potom bola jedna stolica OK, dalsia zas s krvou. Je cisto kojena, sli sme na pohotovost, ale tam bola asi 200rocna lekarka, a ze ona nic nezisti teraz cez sviatky, netreba sa lakat, ale moze to byt cokolvek aj nic... dnes opat na striedacku jedna stolica OK jedna s krvou. Mala som ju aj rozbalenu ked kakala, tak jej na konci vysla z konecnika taka krv zmiesana s vodou 😕 Uz druhu noc nam dost zle spi, dospava cez den, dnes prespala cely den, uvidime co bude v noci... pockam do utorka a ideme zas k lekarke na vysetrenia, len chcem vediet co si o tom myslite a ci mate s niecim takym skusenosti. Ako citam, oze to byt alergia na BKM alebo trhlinka v konecniku... dufam, ze nic vazne ☹
vdaka za reakcie

kaja73
24. apr 2011

@nunusimi jednoznacne uplne vysad zo svojej stravy mlieko a mliečne vyrobky-aj keksiky-tiež obsahuju BKM.Počkaj dva tri tyždne a uvidis ci sa to upravi.Ak ano ,tak ma alergiu na BKM a budes proste dodržiavat dietu a potom neskor tvoja mala.tento druh alergie zvykne trvat 2-3 roky a detičky potom z toho vyrastaju.Aj moj ju ma,ale prejavuje sa ekzemom.

janka0007
25. jún 2011

ahojte,moja 2-rocna dcerka mala pred tyzdnom hnacky,uz to preslo trvalo to asi 3 dni a dnes ked bola kakat mala stolicu taku polotuhu a kusok krvi,bola to ako keby taka mala zrazeninka alebo co navrchu stolice a aj ritku mala trocha krvavu pri otvore,myslite ze to bola cievka?mala by som s nou ist na pohotovost?

libka1
25. jún 2011

moja mala raz krv stolici, robila som z toho poprask a potom som zsitila ze to mala z mojej bradavky co mi krvacala...

babylux
15. sep 2011

Prosim,poradte mi,mam 3 rocneho chlapca a obcas sa mu pri stolici objavila krv na konecniku a dnes tak silno zatlacil az z neho vytiekla troska krvi,co to moze byt?

bobulka36
28. apr 2012

ahoj babylux čítam,že aj tvoj chlapec mal problém zo stolicou prešlo mu to ako ?moj má to tiež?

exupery
28. apr 2012

@babylux
@bobulka36 ak ma tvrdu stolicu a je to jasne cervena krv nie v stolici ale len na nej,je to potrhana cievka,...moja to tiez obcas ma pri tvrdej stolici.pytala som sa DR a vravel,ze je to casty jav u deti teraz,nakolko prijmaju malo vlakniny a tekutin...

bobulka36
28. apr 2012

nie je v stolici ale na nej práveže on aj dosť pije asi má menej vlakniny a tebe čo pomohlo ?on v poslednej dobe držal v sebe nešiel sa v školke vykakať a od tedy mám problém s tým?

exupery
28. apr 2012

@bobulka36 no moja vybrala jedno balenie Fruktolaxu,to jej zabralo a potom mi dr predpisal duphalax,ale to musi vybrat cca tri balenie aby sa stolica celkovo upravila...zatial som ho nezacala davat,nakolko mala sice kaka kazky treti den ale aspon sa vykaka a nema na stolici krv,mozno ze uz zacala prijmat viac tekutin,ked je teplejsie,sem tam zje ovocie,zeleninu,snazim sa davat viacej polievky-to jej pomaha,nechce mi ziadne dzusy,takze nemozem dat ano slivkovy ci hruskovy,co by jej pomohlo...no a sypem do polievky vlakninu z lekarne,nie vzdy ale sem tam...

bobulka36
28. apr 2012

ten duphalax mal ale len jednu dávku tak asi mi ešte do kúpim ,džusy mi pije ale kompóty nechce až ho napína skúsim aj tú vlákninu z lekárne uvidím čo sa bude diať

babylux
28. apr 2012

Ahojte.Citala som vase prispevky.Ja som bola s malim u lekarky a mal to tiez potrhane zo stolice,dala nam masticku na natieranie vola sa Infadolan,pomohlo to ateraz sa mu to zahojilo,ale sem tam sa mu to objavi ale ak ma tvrdu stolicu skus aktiviju,je s vlakninou, a je dobre pit tekutiny,ak pije cistu vodu tak je lepsie odstatu.ja si vzdy dam rano do mensej flase a stoho pije.

evca35
28. apr 2012

môj mal v stolici krvavý hlien asi týždeň-dva po každom očkovaní Hexou. A bol iba dojčený.

kata2882
3. sep 2013

@nunusimi ahoj, chcem sa opytat,co vam povedala dr. k tej stolici? Bolo to nieco vazne,alebo nie?lebo my mame teraz ten isty problem ako si mala ty a chcem ist k dr. len neviem,ci sa bat, alebo nie?
Dik za odpoved.

nunusimi
3. sep 2013

ahoj, nic nam nepovedala, ze to mame sledovat, ale ze to nie je nic vazne. ako prislo, tak odislo.
drzim palce

beaalex
16. okt 2014

Ahojte maminky, chcem sa opýtať na Vašu skúsenosť. Môj malý mal asi v troch plienkach riedku stolicu (práve dobral antibiotiká). Teraz v dvoch plienkach iba taký hlien s krvou. Čo to môže byť. Mám hrozné obavy. Ďakujem za odpovede.

maca283
16. okt 2014

Ahoj neboja ked to bol hlien My sme to zazili tiez a bezali sme na pohotovost tam nas iba poprehanali a nakoniec povedali ze e všetko v poriadku A na druhy den som isla aj ku doktorke nasej a ta nam urobila pre istotu vyteri a všetko ok 🙂

sisaklenkova
27. nov 2014

..moja dcérka ma problémy odjakživa, ale teraz 1x išla kakat, vypukla len priesvitny hlien a v ňom take krvavé vlasky, asi nič dobre, však?

viktoriiia
2. okt 2016

Ahojte mne tiez dcerka pred chvylkou mala velmi tvrdu stolicu a vtej stolici mala trosku krv ale nie vela potom ked som ju utrela z papierom tak to bolo slabo krvave . uz ma. 2 týzdne tvrdu stolicu ale ma nato ten sirup aby sa jej to zmäklo a este ktomu aj place kaka lebo ju to boli . ta. Krv by mohla byt od toho ze kaka tvrde???

tatiana1980
2. okt 2016

Urcite z toho daj jej slivky hrozno ...len neviem kolko ma rokov

viktoriiia
5. okt 2016

Ahojj.... Ma 3

tatiana1980
6. okt 2016

tak jej daj hrozienko slivky nech sa stolica zmakci neboj sa