Čo môžu byť pluzgiere na ručičkách a nožičkách?

bibi16
28. júl 2012

Ahojte malej sa povyhadzovali na chodidlach pluzgiere take ako otlak a cele okolo zcervenene a vo vnutri vodove ma ich dost velke a svrbi ju to a na prstoch ma na ruje ale tam ma malinke a aj na lakti take velke sa jej spravili,boli sme u doktorky a dala nam mast ze to ma od te´pla,ale berie antibiotika lebo mala anginu tak ci to neni z toho som rozmyslala ale zacal mat aj mali ten mal 1 velky na nozicke a malinke na rucickach co to mkoze byt?dakujem

monica
28. júl 2012

Vraj je to nejaka choroba, co tu uz roky nebola. Znaky su aj vysoke horucky. A vyhadze sa dieta na chodidlach, rukach a okolo pusinky. Je to infekcne a maju to vacsinou deti. Dospeli to maju bez tych vyraziek. Viac neviem, nemali sme to, len som o tom pocula. Vraj sa to teraz zacalo vyskytovat a myslim, ze je to vysoko infekcne.

tibina
28. júl 2012

Na Tvojom mieste idem s tým normálne na pohotovosť...hlavne ak to už má aj malý.... Naozaj to môže byť niečo infekčné a ešte keď užíva antibiotiká.... Určite sa treba poradiť akútne aj s iným lekárom! Masť jej na to nepomôže! Detská lekárka nie je kožná! Takže čím skôr ísť ku kožnej... a keďže je teraz víkend a rozšírilo sa to, tak by som neváhala ani sekundu a išla na pohotovosť. To nie je sranda, takéto veci...Môžeich to svrbieť, bolieť... treba aby to ešte zhodnotil lekár. Hlavne kožná. Ale na pohotovosti by Ti tiež mali povedať viac ako jedna doktorka. Kiahne to predpokladám nie sú...Neviem, musíš zvážiť, či boli niekde medzi deťmi, kde by boli kiahne... Ale tie bývajú aj na tvári, trupe... a nie až také veliké... Ale z tepla toto určite nie je! 🙂

luciferkax
28. júl 2012

Mna len napadlo - kamoškine deti raz behali po kúpelni, ked ju umyla savom riedeným vo vode a mali pluzgieriky, len neviem, či až také veľké...

lenkove
28. júl 2012

My sme mali nedavno nieco take - len sa urobili o cosi mensie pluzgiere. boli sme u doktorky, povedala, ze je to noha, ruka, usta choroba - virusova.. Mala sa skaredo vyhadzala v pusinke hlavne ☹ Liecba ako pri kiahniach - nurofen (mala teploty), fenistil aby sa neskrabala a pluzgieriky potierat tantum verde - tym vyplachovala aj pusinku... Tak len to...
Skuste nieco na vylepsenie imunity, moja mala 10 dni po tejto chorobe dostala zapal pluc 😒

jankako
28. júl 2012

Alergia na antb-koprivka.pozri v príbalovom letáku.stav konzultuj s pediatričkou.

bubet
28. júl 2012

Nas maly sused mal podobne pluzgiere a na Kramaroh rodicom povedali , ze je to herpes. Isla by som urcite na pohotovosť.

tinkag
28. júl 2012

my sme toto mali - moje deti, je to piata choroba tzv. motylie kiahne - aj na lickach sa vysypu deti a preto sa tomu tak hovori, vyzerali fakt ako motyle, lebo na nose nemali nic. My sme mali streptokoka nejakeho a od toho to mali. Je to nakazove, bacha na tehotne. Brali sme ATB, mali sme to v novembri 2010, moje to dostali v skolke.

cmulinko
28. júl 2012

ako to tu uz bolo spominane tak ja sa tiez priklanam k HMFD vyrusovej chorobe.Postihuje ruky,hohy a usta a nakolko je to vyrusove ochorenie,tak nie je na to ziadna konkretna liecba...akurat na miernenie priznakov a bolesti ci svrbenia.Moj syn to nedavno prekonal....cca do 5-7 dni by ste mali byt v poriadku....pozor je to infekcne a moze sa to obajvit aj u inych clenov rodiny.Po prekonani choroby je na to dozivotna imunita.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hand,_foot_and_mou...

bianca
28. júl 2012

toto od tepla???Zmen lekara.Mna napadlo ako prve ochorenie ruky,nohy,usta.Obzvlast ked ma anginu,Skoc na pohotovost pre istotu a budes kludnejsia.Mozno ti daju len tekuty puder ale ked ju to svrbi tak urcite aj fenistil kvapocky.Aspon by sa jej ulavilo.
alergiu na atb by som vylucila.Pri nej nie je vysev lokalizovany a uz vobec to nieje tu spominana koprivka.Fakt si clovek musi dakedy riadnu kusnut do jazyka.Uz aj moja 3 rocna dcera vie ako vyzera koprivka.

gubcikova
28. júl 2012

aj mňa by to zaujímalo.dnes ráno mám takéto pluzgiere na nohách a rukách.svrbia,sú červené,je pod nimi voda a bolia

moncik003
15. aug 2012

ahojte. Moja dcerka to ma tiez, je to virusove ochorenie ruky nohy usta. najskor som si myslela, ze je to plesen na nohach, ale ked sa jej to objavilo aj okolo ust a na rukach, tak sme isli k doktorovi a ten potvrdil toto ochorenie, virus. predpisal nam na to fialovu vodicku, lebo jej to medzi palcekmi mokva a boli ju to, neskor ked sa to vysusi, canespor krem proti plesniam, to neviem preco.a fenistil kvapky proti svrbeniu. malu to dost boli, v noci zle spi, nemoze chodit, iba po patach...dufam, ze nam to coskoro prejde 😒

monikas73
30. aug 2012

V auguste minuleho roku sa nam objavili na tele taketo "flaky", po celom tele - tvar, brusko, chrbat,nohy. Boli sme mimo domova, domov sme sa vratili asi o 3 dni.Lekarke som ukazala uz len fotky. Nemali sme teplotu, kasel,sopliky nic. Detska nas poslala k alergologicke.Na vysetrenie sme sa dostali asi 5 tyzdnov potom, ako sa to stalo. Robila nam testy na plesne, palinu, ambroziu a tiez na imunitu. Zaver: alergie nemame, ale mame takmer nulovu imunitu v oblasti sliznic (nos, hrdlo, traviace ustrojenstvo). Predpisala nam ribomunyl, ktory sme zacali brat v juni. V pondelok sa nam to objavilo opat, t. j. takmer presne o rok. Teraz sme boli doma. Vyhadze sa, potom mu to za nejaky cas zmizne, opat sa vyhadze. Zasla som za alergologickou, povedala, ze to bude alergia na nejaku potravinu, ktoru neje bezne a neprikladam jej vyznam, ze si mam pisat,co zje. Testy mi vraj urobit nemoze, lebo berie ribomunyl.
Podla toho, co som nasla na nete aj v knihach,mohlo by ist o piatu detsku chorobu,ktoru vyvolava parvovirus B19.
Co by mi aj sedelo, lebo podla vysetreni mal syn ako 2,5 pozitivne IgG na parvovirusB19. Alergologicka ma zrusila, uz ani neviem, ako to presne povedala, detska mi povedala, ze by mal mat protilatky, no zalezi v akom mnozstve. Na nete som nasla, ze po prekonani by sa choroba nemala uz vyskytnut, ale neda sa vylucit, ze sa bude opakovat. Ked uz dieta vyrazky ma, nie je infekcne.
Stretli ste sa uz niekto s niecim takym?

Na fotkach su tie fliaciky v pociatocnom stadiu, prve dni sa takmer zleju do jedneho celku, postupne je ich menej az asi na 4 -5 den uplne zmiznu.

veronikaveronikova
24. jan 2013

Ahojte, mozem sa opytat ako Vam tie vyrazky nakoniec dopadli? Ja mam 23 rokov, a zacala som brat antibiotika kvoli horuckam a zapalu hrdla a hned nato sa mi postupne zacali robit tieto vyrazky ktore ste fotili na zaciatku, najprv malinke, a stale sa to rzsirovalio, nakoniec aj na ruku teraz uz aj druhu.. boli to, tiez neviem ani chodit, doktorka mi skusila dat nieco na alergiu a davam si lieky od bolesti, myslim si ze to je z tych antibiotik, ale nikdy predtym sa mi to nestalo pritom tie iste antibiotika som uz jedla. Co si este moze dat a kedy to asi prejde? dakujem za akekolvek info

jika80
24. jan 2013

Veronika ja som to mala tiež pred nedávnom, chytila som to od malej. Najprv vysoká teplota a potom som sa vychádzala na rukách a chodidlach. Tiež som ledva chodila. Do tyzdna tie pkuzgieriky zmiznú samé od seba. Je to ako vyššie spomenuté infekcna choroba

kazka
24. jan 2013

Ahoj, neviem, či sa môžem zapojiť do debaty, ale nesvrbí to náhodou? Ja som od Vianoc bojovala so strašným svrbeným a vždy sa mi na mieste, kde som sa dlhodobejšie škrabala vyhadzovali podobné pľuzgiere, aj keď trochu menšie...Kožná mi na to dala lieky, mám ich užívať 3 týždne a potom prísť na krvné testy...chorobu označila ako žihľavku, vraj je to kožné ochorenie, ktoré sa takto prejavuje po tom, ako organizmus s niečím bojuje, oslabenie imunity, môže to byť aj následkom liekov...pľuzgiere ma neboleli, len som mala občas také akoby kŕče v hrudnom koši, neviem to presne pomenovať....pľuzgiere sa mi vytvárali aj na miestach, kde sa vyvíjal väčší tlak na pokožku, napr, kde sa mi veľmi ošuchoval odev a pod.

zuzuj
24. jan 2013

@veronikaveronika: ahoj ja ti neviem vsetky baby tu pisu ze je to choroba ruky -usta a pod. proste coxacie virus, ...niektore tu pletu vsak tretie s deviatym...ze je to z nejakeho streptokoka....co jedno vylučuje druhe...bud maš streptokokovu infekciu a take flaky alebo maš virusovu....myslim ako pričinu flakov, samozrejme môže existovať aj najprv virusová, ktora prerastie aj do superinfekcie , kde sa pridaju aj baktérie.....
Neviem preco ty beries antb...ale vela ,,,skvelych " doktorov nezoberie dospelym ani sedimentaciu, ani CRP, ani vyter z krku a hned nasadia pri zvýšenej teplote a zapalenému hrdlu antb.
Ten prvy obrazok, naozaj vyzera aj ako obyc plugiere cez leto sparené z topánok....ale môže to byť aj herpetická infekcia, aj naozaj začínajúci coxackie virus....
Aj ked ti to bude blbe, zajdi normal na infekčné , ak sa bojíš zazvoň zvonka povedz že čakáš a setstrička ked budeš na rade ťa zavolá....je to tam presklenné tak aj uvidíš ked budeš na rade...prípadne natrafíš že tam nikto nebude....
Neviem či ti tvoja doktorka brala výter, robila krv....ak nie a dala ti hned antb. tak okrem toho, že by som ju zmenila....je možné, že máš niečo vírusové, prípadne naozaj aj pri mononukleoze a najma ked ti dala niečo penicilínové môže byť takáto reakcia na antb....
podla obrázku ti to nepovie nik...tzv. Vírusový raš je velmi podobný u všetkých vŕusov a treba preto zobrať krv a nejaké stery....Ak ta to aj bolí môžeš mať aj pásový opar, čo je hepres zoster....aj ked ten je zvacsa naozaj lokalizovaný v okolí pása...ale nemusí...aj ked výnimočne....
priznám sa že už vobec som nepochopila tie lieky na alergiu...čo obvodná je aj alergologička...????? juj ako by som niektoré ,,tie panie" bila...: 😠
Ak máš teploty, a najma bolesti chod normal na Kramáre na infekčné...

lucianka01
13. mar 2013

monikas73
my sme mali tieto isté vyrážky takmer pred 2 rokmi , boli sme 9 dní v nemocnici, nič nám nepomáhalo, malému v infuziach podávali kortikoidy. Žiadne testy mu nezistili, z čoho to má, ani na alergologii nám nevedeli povedat. Správa z nemocnice bola, že mal nejaký vírus v sebe. Teraz sa nám to vrátilo, ( v nedelu zjedol jednu krížalku pomaranca a hned večer mal prvú vyrážku, tak uvidíme, či to bude z toho alebo dovod bude iný),včera mal vyrážky na bruchu, chrbte, kolenách, natrela som mu to fenistilom a do rána nič nemal, ale obávam sa, že dnes bude mat dalšie zas na inom mieste. Aj vtedy to malo takýto priebeh. Uvidím, či nám niečo zistia v pondelok na alergologii, toto bol vlastne aj dovod, prečo sme tam začali chodit.

mike821
5. apr 2014

Ahoj,poprosil by som Vas o radu.Mam 31 a mam to uz skoro rok a pol a vacsinou som to mal na iba take gulky na chrbte,hoc teraz sa mi to ukaze aj pod pazuchou alebo mal som paru aj na hrudniku a vacsinou to mam na trapeze niekedy sa mi to objavy aj 3x denne a inokedy to nemam aj 3dni.Neboli to len svrbi.A neberiem ziadne lieky ani ziadne ine veci .Pracujem v zahranici a neviem ci sa mi to oplati ist s tym k lekarovi kedze tu ku vsetkemu skoro davaju paracetamol.Dakujem za kazdu radu!!

tinushka13
11. sep 2014

Tak sa pridávame ☹ Zarka mala pred 4 dňami vysoké horúčky. po dvoch dňoch ustúpili a vyhodili sa jej tieto fliačiky. Najskôr to vyzeralo nevinne.. iba bodka. ale v priebehu dňa sa akoby zapálila a stal sa z toho pluzgier (vodnatý) neviem či ju to boli, svrbí. ešte nerozpráva a znáša to zatiaľ statočne. U lekárky sme boli (bohužiaľ tú moju zastupovala akási iná) a tá nám povedala, že to je len reakcia tela na teplotu. Zdá sa mi to ako riadna hovadina.. ako tak čítam tak máme vyššie spomínanú chorobu ruky nohy usta ☹ aj ústočka má obsiate.. pluzgiere na nohach.. medzi prstekmi.. dokonca ma vyrážky po celom tele.. bruško,.. nohy. Sú to také akoby suché vyrážky (najs§r som mysela že potníčky po teplote) ale časom sa zmenia akoby na chrastičku. nezblednú. toto má po celých nohách. pluzgiere ma aj na zadku ☹Je to veľmi škaredé. zajtra ideme na kramáre na infekčné. k tejto Dr. sa veru na kontrolu nevrátim... nie som spokojná ☹

haidi75
17. okt 2014

A mozem sa opytat ako ste dopadli,co Vam povedala doktorka?a kolko mala dcerka ked sa jej to povyhadzovalo?nam povedala doktorka ze je ro virus a dnes som jej objavila malicke pluzgierky.dakujem

mickri
14. feb 2015

Vola sa to zihlabka a je to alergicka reakcia na mnohe veci. Tiez sa mi to vyhadzuje poslednych par krat pri chorobach, len neviem na ktoru zlozku z liekov som alergicka. Viem o salicilatoch a paracetamole ale teraz sme dlho len na homeopatikach a kyseline askorbovej-vitaminC.

majuska85
23. jún 2017

@monikas73 prosím vás zistili vám niečo? Dcéra má takéto stavy a opucha nám v tvári neviem co s nou a vracia sa nám to dakujem

lissa88
9. júl 2017

@monikas73
@monikas73 dobry den mame to iste a tiez netusim co jej to vyvolava ma to momentalne uz druhy krat behom pol roka po fenistile to zmizne a tiez to trva take 4dni 🙁

tina1217
20. aug 2017

Ahojte, my máme ten istý problém, malý má onedlho 2 roky, boli sme hospitalizovaný a dostal antibiotiká amoksiklav, ale jak sa mu to vyhodilo doktorka nám ich zmenila , ale žiadna zmena. Začalo sa to jedným fliacikom na tvári, ktorý neskôr sám zmizol, potom sa objavil ďalší a zmizol...a potom ďalší a ďalší. Zo začiatku len na tvári a zlialo sa mu to dohromady v jeden veľký červený fľak a na druhý deň sa to začalo objavovať a miznut na rukách a na nohách, ako žihlavka. Dávam mu fenistil, aj keď sa mi zdá, že ono to mizne a objavuje sa tak či tak. Zajtra ideme k obvodnej, tak uvidíme čo na to povie...

nuficka
1. okt 2017

Dievčatá. Moja dcérka mala takéto fĺaky akoby poštípané mravcom keď mala cca 2-3roky.vyzeralo to presne ako žihĺavka a vždy na jednom stehne z vnutornej strany.trvalo to asi 1 rok.boli sme na alergologii a testy boli až na arašídy negatívne. Ale ja som si vysledovala, že to má z červených a oranžových džúsikov a z niektorých farebných lízatiek a cukríkov. Na alergo mi povedali, že farbivá jej nevedia otestovať. Po roku to zmizlo. Džúsom sme sa vyhýbali aj ked nie vždy dá. Ale teraz aj keď taký niekde dostane, fĺaky z neho už nemá.

denisa098
16. nov 2017

@lissa88 dobry den,zistili ste co to je prosim,dcerka to ma vyse tyzdna,dakujem.

nuficka
16. nov 2017

No ako som.hore pisala.iba co som.si ja odsledovala.farebné džúsy a niektoré farebné sladkosti napr. pískacie lízatko a také farebné bludy točiace a drene. Ale teraz má 3 roky a zmizlo to-teda už sa to po tých džúsoch neobjavuje.

nuficka
16. nov 2017

ALE naše flaky trvali tak 20-30 minut.potom to z nozky vzdy zmizlo.objavilo sa to zas po dalsom dzusiku.takze neviem ci mate to iste ked uz tyzden.

edzzi
16. nov 2017

Manžel má takisto žihľavku vyzerá to ako na obrázku,ako keby poprhlila zihlava, je to alergia. To prvé čo pani začala diskusiu je infekčná choroba ruka ústa noha. Je to detská vírusová choroba ktorá však môže zasiahnuť aj dospelých. My sa z toho dostávame už dva mesiace

denisa098
17. nov 2017

@nuficka nase su ako uvadza na foto monikas,urobi sa jeden dva,potom dva pribudnu,zvacsia sa ,spoja sa do mapy a je to pod tym cervenkaste,potom ten flacisko zmizne a objavi sa inde a viac ,pripadne len pribuda,malej na to zabera fenistil,ked prestala brat bol dva a pol dna pokoj a objavilo sa jej to na tvari zas,pokazde jedla ine,take co jedla x krat az na to ze ked to zacalo,tato jej dal den pred vynimocne chipsy ktore nemala nikdy,len sa toho neda zbavit.Doktorka jej dala este vermox,lebo by aj parazity mohli vraj sposobovat alergicku reakciu.Tak ja uz neviem....