Čo na migrénu?

mamalucia
4. aug 2014

ahojte baby mám taký problém už dlhý čas a neviem čo s ním bola som s ním aj u doktora na neurologii a nič mi nezistili-poslal ma na ct, a dalsie vyšetrenia.mávam migrény niekedy raz za mesiac niekedy 2 krát do mesiaca ale uz som mala aj 2 mesiace pokoj.moje migrény sú niekedy také silné že sa aj pol dna nepostavím z postele.Boli ma hrozne hlava a kým sa poriadne nevyvraciam tak nemôžem fungovať a stáva sa aj to ze sa nevyvraciam sama od seba ale musím tomu dopomôcť.neviete čo zaberá na takúto migrénu?dakujem

bibistec
4. aug 2014

podla toho co pises to migrena nie je. Migrena je dost specificka a na na nu zaberaju len specialne lieky. Cize ak nemas migrenu nemas ich brat su aj tak na predpis a migrenu diagnostikuje neurolog. Ked nic nezistili tak skus este krcne prip. ja napr. mavam migreny z krcnej chrbtice mam vybocene stavce. Cize treba len patrat po pricine a podla toho nasadit liecbu. Bezne by som povedala nejaky ibalgin prip. voltaren?

weronika2
4. aug 2014

Mne pomáha, keď si poriadne natriem miesto, kde ma to bolí alpou a dám si naň aj mokrú vreckovku, samozrejme studenú, ľahnem si a potom pomaly zaspím, síce ja mám aj lieky od neurologičky, ale tie mi niekedy nezaberú.

lady511
4. aug 2014

ahoj,,,ja ma tiež migrény ktoré su už velmi časté..tak raz do týždna určite,,mne nezaberá už nič len red bull s ibalginom aj ked to už si nedávam lebo je to nezdravé,,a škodlivé ale pomohlo my to,,teraz sa snažím aby ma to prešlo s tou alpou ako píše weronika2

emma_932
4. aug 2014

nie kazdemu zaberaju lieky...
mamalucia, mne v tehu velmi pomohla homeopatia, konkretne Rhus thoxicodendron 9CH, pisem o tom aj v mojom fotoblogu. skus zajst za nejakym homeopatom. dalej zmen neurologa - mne pomohol az treti alebo stvrty neurolog. ja mam stuhnutu siju a dal mi lieky na uvolnenie sije. a fakt to pomaha..
pomohol mi aj pitie toho aloe gelu - tieto veci su fajn, ked nemozes chemiu... no drzim palce....

mimka11111
4. aug 2014

sex,sex,sex.......a to myslím úplne vážne 😉

slav29
4. aug 2014

mne pomáha teplá sprcha, nechám si ju tiecť na čelo alebo do pravého ucha, a čierny čaj najlepšie PIGI. aj mne to občas sadne na žalúdok, ale to až vtedy ak prepísknem bolesť hlavy, že ju ignorujem a nedám si tabletku. potom sa to zhorší a tiež iba posteľ, čaj, sprcha a vyspať sa z toho. najnovšie sa mi to vracia keď mám mať plodné dni.... bolesť hlavy a len špatne...a môj muž si zvykne alpu šuchať alebo čínsku masť 🙂 ale tú ja nemôžem lebo vtedy mi je z pachov špatne....

hradnapani
4. aug 2014

najlepsie by bolo zistit pricinu, co ti migrenu vyvolava. CAsto je za nou aj histaminova intolerancia - vedia to zistit z odberu krvi. Poziadaj svojho obvodneho o toto vysetrenie. Mozno ti to vyvolavaju niektore potraviny, ktore produkuju zvyseny histamin a tvoje telo reaguje migrenou, lebo sa s tym histaminom nevie vysporiadat.
Migrena je casto spojena aj so zatazenou pecenou, takze je fajn dbat na odlahceny jedalnicek, alebo podstupit detoxikaciu pecene.
Ak beries nejeke lieky alebo antikoncepciu, treba si posvietit aj na ne. Migrena je zufale ochorenie ☹

monkabr
4. aug 2014

Ahoj, kedze ja sa zaujimam len o prirodne a zdrave cesty ako zlepsit zdravotne problemy, mozem odporucit rastlinu NONI, ktora sa casto pouziva pri migrenach a ktoru v rodine pouzivame a osvedcila sa, treba uzivat min 2 - 3 mesiace ale migrena zacne ustupovat z pravidla uz po mesiaci

petrouchka
4. aug 2014

Ja mam za sebou uz cca. 25-rocnu karieru migrenika, zazila som lepsie obdobia, ked som stvrt az pol roka nemala migrenu, a aj horsie obdobia, ked som mala 2-3 migreny tyzdenne. Existuje viac druhov liekov, jednak lieky od bolesti, ktore si das, ked uz migrenu mas, alebo tzv. triptany, ktore predpusuje neurolog a treba ich uzit hned, ako citis, ze na teba ide migrena, ale ak je uz rozbehnuta, nezaberu. Kedze niektori ludia pri migrene vracaju, su triptany aj vo forme spreju, ktory ked uzijes, nemozes vyvratit. No a ak mas migreny velmi casto, moze ti lekar predpisat antidepresiva, ktore preventivne znizuju pocet zachvatov alebo ich uplne zastavia. Ja som mala raz tusim 8 zachvatov za mesiac, potom som dostala lieky, odvtedy mam mozno 3-4 migreny za rok a aj to ovela slabsie. Este predtym som na migreny uzivaka magnezium a rozmarinovy caj. Pomahalo to, ale iba trosku.

bonaqa2013
4. aug 2014

S migrénami bojujem už dávno asi od 12 rokov. Neurolog mi povedal, že poznáme 160 druhov migrén. ja mám od žalúdka. tiež ma šialene začne bolieť hlava a končí to vracaním. Najnovšie mi lekárka dala lieky, ktoré mám brať len keď začne migréna. Keď to ešte neprestane, po hodine zas tabletka. Susede lekár povedal. že migréna súvisí so žlčníkom. Ja som si všimla, že aj pri strese mám migrénu. tak máme na výber. Podľa mňa je to individuálne z čoho prepukne. A čo mne pomáha? Buď tie tabletky - len sú na predpis, alebo vyvracať, vyspať.... A dobrá správa - migréna slabne, resp. skončí v prechode.

dagmarb1971
5. aug 2014

Dobry den, citam Vas odkazy a bohuzial aspon v Migrene patrim medzi Vas. Ja som ju zacala mat pred 13 a viac rokmi, ale len miernu a presla vzdy, Teraz sa tu stupnuje, zmeila som bydlisko, prislo vela skusok a narocnych situacii a MIgrena sa vyhrotuje a opakuje silnejsie. Lieky uzivat uz nemozem, silne som vsetky skusila. Valetol bol posledny, potom som dostala predpisane cipky, tie pomahali dva roky, potom uz nie a mala som z nich zavrate. Bola to kombinacia, ktora je tu v Nemecku zakazana, skoro ako Opiaty. Potom tu som presla vysetrenia, vsetko je v poriadku, len mam malo cervenych krviniek. CT hlavy nic neukazal, aj ked pri atakoch mam silne bolesti na pravje polovine, intenzivne stahovanie ciev a cela polovica hlavy je tak bolestiva, ze sa neda opisat. Popri tom stahovanie oci, vracanie po kazdej pol hodine, nic telo neprijme a trva to dva dni aj viac.. Nie som schopna nic, len lezat, studeny obklad a teraz mam novy preparat Triptanovy Spray do nosa.. Ten zaberie tiez po druhom raze, moze sa davkovat raz za den. Moja mama tym trpela, po prechode ju nemala. Ja mam 43, tak si trochu pockam. Presla som vselicim, ale nic nezabralo, len zmierit sa s tym nechcem. Rok som ju skoro nemala na zaklade Akupunktury, neviem ci sa zas na to dam, bolo to bolestive...........Pisete zlcnik, ten mam tiez v poriadku, ale je pravda, ze telo mi neznesie tazke potraviny a chemiu, ktora je uz skoro vsade... Stres hra velku rolu, mozno je to aj v roznorodosti ludi, ktori sa vedia s problemami rozne vysporiadat. Prajem Vam, nech nieco zaberie a neopakuje sa to vobec, alebo nie tak casto a intenzivne.. D

carie32
5. aug 2014

Jediné čo mi pomáha je Relpax, liek predpísaný neurologom...

simsalabim
5. aug 2014

Ja tiez trpim migrenou...zakladom je nedovolit bolestis a rozvinut, ale pri prvych naznakoch konat. Ja mavam aj auru, takze povacsine viem, ze to pride. Mne pomaha neurologom predpisany liek. bohuzial, niekedy sa s migrenou zobudim a rozbehnut zachvat sa uz neda zastavit. Ak vies rozpoznat vyvolavajuce priciny, vies sa im vyhnut. Napr. u mna je to kombinacia zmena pocasie+nastup menzesu+ vycerpanie/unava/nevyspanost. Ak sa stretnu tieto 3 faktory, migrena u mna proste pride. Snazim sa tomu predist tak, ze idem spat uz s davkou ibuprofenu. Niekedy sa podari tomu vyhnut.

lea132
5. aug 2014

Pri prvych priznakoch dva sumive panadoly, borievkova mast a olej z 31 bylin na krk, spanky a celo a lezat, lezat a lezat. Najviac mi pomohla myofascialna masaz krku, ale tak malokedy sa stane, ze maserka moze hned vtedy, ked ma to chyti 😝

mamazem
7. aug 2014

Prečítajte si náš článok. Vedeli ste že alebo Keď bolí hlava... možno Vám pomôže nájsť príčinu Vašej bolesti.
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...