Čo na mokvavý ekzém?

rinuska
12. feb 2008

Prosím o radu .Môj malý má pri ústach a na brade ekzém(doki povedala, že cumlíkový) veľkosti asi 5 korunáčky. Nemôžeme sa ho zbaviť- ja to ako boj s veternými mlynmi. Už sa zdá, že sa hojí a znovu začervená a zamokvá.Trošku sa zmenšil,a le veľmi ho to svrbí. Vyskúšali sme už všeličo. Keby neslintal a hlavne v noci si bradu šúcha o perinu. Cumlík mu už nedávam.Nemáte niekto skúsenosť s mokvavým ekzémom , väčšinou sa tu hovorí len o suchom atopickom.Čo ho najlepšie vysuší. Doki to nejak extra nerieši. Dííííííík ☹

lusil2005
12. feb 2008

tak my mame atopicky exem ale mokvavy. zcervenie, zapali sa a zacne mokvat. hlavne na lytkach to ma take. tak ja som skombinovala radu koznej (tak kazala davat hypermanganove obklady) a homeopatky (ta kazala pudrovat maizenou).
takze:
ked jej to mokva (a vie jej to mokvat poriadne, niekedy jej to premokva az cez pancusky a ma od toho aj cele dupacky) tak jej rano a vecer spravim hypermanganovy obklad (spravis si taky vankusik tak ze obalis kus vaty do gazy alebo obvazu, a do nadoby s vodou - zavaraninovy pohar alebo miska - si spravis taky ruzovy hypermanganovy roztok. do toho namacas vankusik, vyzmykas a prilozis tam kde to malemu mokva. zachvilu zas namacas a opakujes tak cca 5 min.) a potom jej to zapudrujem maizenou. ja to zvyknem aj prelepit gazou ale to asi u teba nebude mozne 😒
drzim palce
inac - mozno by nebolo odveci povedat doktorke nech vas posle na kozne...

rinuska
autor
12. feb 2008

Lusil a vysušuje sa jej to potom? Tá maizena tam nevytvorí nejakú lepkavú kašu?Na to kožné asi pôjdeme, lebo už ma to pekne štve 😠

lusil2005
12. feb 2008

no, mojej malej to prestane mokvat po takom dni - dvoch. a ta maizena tam skor spravi taku chrasticku. ale to sa zmyje tym dalsim obkladom.

rinuska
autor
12. feb 2008

Jemu sa to cez noc prihojí ,ale nemôžem ustriehnuť , aby si to neškrabal, alebo využije každú chvíľočku, keˇd ho zoberiem na ruky , za sekundu sa šúcha po mojom ramene , ani ho nestihnem odťiahnuť.Dnes napr. mu to začalo mokvať tým, že mu na to svietilo slnko.Proti svrbeniu máme fenistil kvapky, ale to je prd platné. 😒
Vám to aj zmizne a znovu sa objaví?

lusil2005
12. feb 2008

rinus no to na nozickach to co nam mokva to jej nemizne. ma to tam stale. ale raz to mokva, raz nie. a tiez to vzdy zacne mokvat ked si to posucha alebo poskriabe. oni su strasne sikovne ked chcu babetka nase 😅 😀

rinuska
autor
12. feb 2008

My sa chystáme v júni k moru , tak dúfam , že mu to zmizne, ale dne na tom slnku ma to nepresvedčilo.

lusil2005
12. feb 2008

aj my sa chystame v juni k moru 😀
tak uvidime. snad...

tini
13. feb 2008

My sme mali hnusny mokvavy ekzem za uskami a vzadu pod kolienkami, asi 1 a pol mes., ked mal tak 3-4 mes, podla uzasnej francuzskej pediatricky to bola moja chyba, ze neutieram poriadne po kupani... a SK pediatricka mi dala kortikoidovu masticku, kazdy den 1x natriet tenku vrstvu, do tyzdna to bolo prec. Jasne, kortikoidy nie su ziadna vyhra, ale v opodstatnenych pripadoch su nenahraditelne. Pod kolienkami sa nam odvtedy nic nevytvorilo, za uskami to obcas mokva, natriem 1-2 dni a je pokoj na dlhsi cas. A samozrejme vseobecne 'babske rady na ekzem' ako prevencia.

lusil2005
13. feb 2008

tini to je super ked vam tie kortikoidy pomozu na dlhsi cas... mne vzdy pomohli na 4-5 dni...

rinuska
autor
13. feb 2008

Tini , Luisil, tak ja som dnes v návale zúfallstva natrela ekzém elocomom(tiež kortikoidná masť) - náhodou sme ju mali doma tak uvidím . Tiež som sa bránila,ale už mám toho dosť , malému nemôžem dovoliť, aby bol na brušku a tak by veľmi chcel. ☹

lusil2005
13. feb 2008

rinus a to mas odkial ten elocomom??? nedavaj mu hocijaku hormonalnu mast! on je este malicky. potrebuje mast s minimalnym obsahom hormonov!

rinuska
autor
13. feb 2008

Elocom dostal môj manžel na nejaký fľak na tvári , ale poznala som ho aj predtým.Na letáku je , že sa používa aj n, a atopický ekzém, psoriázu a iné zápalové ochorenia kože.U detí do 2 rokov sa treba poradiť s lekárom, takže nebolo vylúčené použitie u malých detí. A dala som mu toho len trošičku na skúšku, no môžem ti povedať , že yaňňza tri hodiny , čo sme boli na prechádzke v kočiari sa mu to zlepšilo o 1OO%, normálne som bola šťastnaá ako blchA, 😅 tie miesta, ktoré sa mu dohojovali mu úplne zmizli a mokvajúce sú úplne vybielené.Natriem mu to ešte večer pred spaním a uvidíme. Ale zajtra pre istotu zavolám doki a priznám sa 😉

rinuska
autor
13. feb 2008

lusil, tak volala som doki ešte dnes , poveda , že keď mu to robí dobre , tak môžem tri dni po sebe raz denne natrieť. Drž mi palce , aby to zmizlo. A skús aj ty 😎 Akú hormonálnu masť ste mali vy?

rinuska
autor
15. feb 2008

Lusil , ekzém je fuč 😀 😀 😀

lusil2005
15. feb 2008

rinus gratulieren! 😀
nam tiez do jedneho dna horm. mast zabrala, krasne jej to vyhladilo exemik ale do dvoch - troch dni bol s5. a takto to fungovalo asi sest mesiacov. a to uz bolo o zdravie malej. tolko hormonalnej maste - to uz bolo nebezpecne takze od decembra som jej to uz nenatrela.

drzim palec nech vam krasnucka kozicka vydrzi! 😉

rinuska
autor
15. feb 2008

No ak sa vráti , tak mu to už nenatriem a budem čakať kedy to odíde samé ☹ Raz musí. 😅 Myslím ale , že u Jakubka bol problém s tým , že to mal stále mokré od slín , mlkiečka , šúchal si o to hryzadlá a nemalo a to čas zahojiť, lebo hojenie tam bolo vidiť z večera do rána, ale večer sme boli zase tam ... 😢 Kortikoidy majú tak silný protizápalový účinok, že ani sliny namali šancu. Dúfam 😅

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maykaaa1122
10. apr 2017

moj synovec mal ten isty problem, v prvom rade je potrebne obmedzit cumlik..a treba miesta stale natierat. ja som spokojna s bepanthenom, rychlo sa vstrebe a je ucinny.

seepferdchen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seepferdchen
10. apr 2020

@rinuska ahojte, tato tema je stara ale nechcem otvarat nove vlakna... chcem poradit, kedze u naseho drobca sme zistili ekzem ked mal tri mes. Tiez nam lekarka vravela, ze to nic nie je, ale bolo. Najhorsi je ten mokvavy. Mal uplne “rozryte” licka az do krvi ... stale to mokvalo... Absolutne sme nevedeli, co na to davat, ichtamol nezaberal, natriet sa to nedalo nicim, kedze mokvave=mokre. Az raz jedna lekarnicka odporucila manzelovi akoby tekuty pudrik od Avène vola sa to obnovujuce a vysusajuce lotio a je vhodne uz pre novorodencov. Pozrite na oficialnej stranke v sekcii hojenie koze, toto nam zabralo. Su to pripravky s obsahom termalnej vody... odvtedy nakupujeme vsetko od nich. Da sa to dat aj na gazicku a prelepit papierovym leukopl. ak je to treba, ked je to horsie trva to samozrejme par dni, kym sa to zacne vysusat. Pri lahsich stavoch je to raz dva zlepsene a upokojene, kedze ma aj antibakt ucinky. Drzim palce a zmente aj stravu. Oni z toho verim ze vyrastu