Čo na vysoké horúčky pre 3,5-ročné dieťa?

malinovcata
23. nov 2008

Maminky prosim Vas poradte mi,neviem co mam robit...Moja dcerka (3,5 roka) ma od piatku vecera vysoke horucky (nad 39,5 dneska dokonca 40).V piatok a vcera som jej davala v 6-hodinovych intervaloch sirup brufen,na ten cas zabralo no po 6 hodinach sa horucka znova vratila.Od dneska jej davam cipky panadol (2x po 2 ks) a teraz po 4 hodinach som musela dat nurofenovy cipok lebo panadol sa da az po 6 hodinach a uz zase mala nad 39.Okrem toho robim alpove zabaly na kotniky a zapastia a namacam vo vlaznej vode ale to vzdy dopadne zvysovanim teploty namiesto klesania (najhorsie je to cez obed)...Pomozu nam na pohotovosti alebo mam pockat na jej pediatra ktory ale ordinuje zajtra az poobede?

capy
23. nov 2008

malinovcata presne viem o com hovoris. drz sa a daj potom vediet akoste na tom

martija
23. nov 2008

my sme dopadli velmi podobne,ako capy, s tym rozdielom,ze ja som bola tehotna a nevsimavost lekarov dohnala mojho syna az k silnemu zapalu kosti - dostal sa tam streptokok, vnoci nas odvazali sanitkou do barcelony,kde nas nasledne hospitalizovali a kedze sa bakteria dostala do krvi,tak ani nejdem rozpravat,ako ho rozpichavali kazdy bozi den rano aj vecer,ked spinkal,alebo bol hore,plackal,az sa triasol,ja tehona s nim.....nemohla som nic robit,bolava noczica bolela,chudiatko si vytrpel,ja som ho musela dvihat,lebo nemohol chodit,ci umyt,ci cikat,ci kakat.... - dakujem bohu,ze som vtedy nepotratila.moj muz nemohol byt pri mne,lebo musel sa ist rozlucit presne v ten moment s jeho zomierajucou matkou- odcestoval na sk - este teraz sa mi ruky trasu,ked to pisem,chcem len povedat,nedat sa odradit,trvaj na podrobnych vysetreniach - my sme boli dva krat na pohtovosit a dva karat za obvodnym - a NIC nezistili,az ked uz bolo veeeelmi zle.....drzim vam palce

capy
25. nov 2008

malinovcata tak ako? zabralo jej to? uz jej klesla teplota? a co dokina?

malinovcata
autor
25. nov 2008

Ahoj capy.Dakujem za opytanie.Minula noc bola perna,2x som davala cipky,potom vcera cez den teploty do 38,5 poobede sme boli u nasho pediatra,ten samozrejme potvrdil ze davkovanie bolo male a dobre som urobila ze som davala tu vyssiu davku podla lekarnicky.Vecer zase teplota vystupila na 39,3 takze znova sme davali cipok.Rano 38,3 ale zapalene ocko takze ja po nocnej som si pospala 1 a pol hodiny na 3 krat a utekala som znovu k pediatrovi a vzapati k ocnemu.Prave sme prisli tak rychlo nakrmit a ulozit a pockat kym zaspia aby som si mohla aj ja aspon trosku oddychnut pred dalsou nocnou...Citim sa strasne unavena a usta mam uplne popraskane a horia mi od vnutornej horucky. ☹ ☹ ☹ Ale dufam ze mala bude uz dneska bez vysokej horucky.

capy
28. nov 2008

malinovcata mas to perne. dufam ze uz je po tom. a mala uz nema teplotu ☹