Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

ivka144
27. feb 2009

Skus pozriet rovnaku temu u Babatiek, tam sa toho narozpravalo milioooony slov...
Je vela veci, co niekomu pomoze ale rovnako vela pripadov, kedy nepomoze nic.

Nepises, aky typ ekzemu to je (kvalitativne, kvantitativne a kde konkretne).
Nemal to predtym nikdy? Boli ste vysetrovani na alergo?
Kojila si, pil UM?

Treba ocistovat pecen a oblicky. (Vacsinou vsetky mozne alternativne pristupy).
Pomoct moze aj homeopatia.

Nas maly to ma od pol roka a take, ze cele minule leto bol ekzemovy praktickyod hlavy po paty a raz sa to lupalo, inokedy veli skaredo mokvalo a brutal svrbelo.
Dodrziavame bezmliecnu, bezlepkovu, bezvajecnu a bez inych alergenov dietu - vtedy sa to zacalo lepsit, ale po niekoltkych mesiacov trapenia uz vyuzivame aj kortikoidnu mast, ak je najhorsie. (Velmi odporucam vyhbut sa tomu)

Ak to ma "len" suche, tak najlepsie saosvedcila modra indulona, to asi kazdej, ktora si to zazila. Okre toho si mnohe chvalia Biodermu (neviem presny nazov kremu, alev lekarni asi vedia) a Excipial (Lipo- alebo Hydro- locio), ale aj ine kremy s ureou...
Na dezinfekciu moze byt Jarishov roztok...
Kupele v ovsenych vlockach, ciernom caji, otrubach, soli, octe... alebo roznych oblickovych bilinkach...
More pomaha casto...
Kukni tu temu, ak mas cas...

Drzim palce

Ale kukni tu temu

bubba
27. feb 2009

ja akurat skusam ci sa u nas da zohnat krem E45 (cista emulzia)ale vidim to mizivo 😅 😅 to je na to fantastickeeeeeee

http://www.e45.com/main.asp?pid=3337

je to bez parfumov,farbiv a pod..velmi setreny na pokozku a liecivy

gabika53
autor
27. feb 2009

babenky ďakujem moc, mrknem na to, malý to má od 4mes najmä na rukách a nohách a brade, ivka ďakujem za radu, m usím to preštudovať, má to dosť zlé a trápi sa a v noci ani nehovorím ☹

nicky95
27. feb 2009

Ahoj gabika53. Aj my máme at.ekzém od pol roka, teraz máme 2 roky. Infants Dophilus-probiotikum-JE SUPER. Aj my sme mali 5druhov krémikov,oleje na kúpeľ....Teraz používame Balneum olejový kúpeľ každý druhý deň ,striedame ho s detským lanolínovým kúpeľom/Baba/. Potom ho kompletne natrem telovým mliekom,modrou indulonou...Teraz my odporučila predavačka Aviril-glycerínový s včelým voskom-je super.Vyskúšajte aspoň jedno balenie toho probiotika-uvidíš,budeš veĺmi spokojná. My máme odvtedy krásnu kožičku, iba na zápästí sa ukáže ekzém ak spapáme dačo zakázané,alebo nám idú zúbky. Vyskúšaj-neoĺutuješ!!!

gabika53
autor
28. feb 2009

nicky95 ďakujem, určite vyskúšam...hocikaaká rada mi je zlatá, doktorka akosi neradí, len stále predpisujem dokola to isté, zapíše záznam a podľa mňa by sme mali skúša´t, čo nám najlepšie pasuje, nie? 😒 chcela by som aj tie Smrdáky alebo Podhájsku vyskúšať, ale zasa dcérku mám ešte malú a tak neviem, či tam môžem aj s ňou..Atopický ekzém je fakt hnus.... ☹ a to keby ste videli, malý ke´d je medzi deťmi a dačo papkajú/čokoláda, farbebé cukríky/ a on nechápe, prečo on také nemá ☹ vtedy mi je to hrozne ľúto...a ak dačo spapká, zasa máme o problém postarané...

nicky95
28. feb 2009

gabika my všetko papáme/čokoládu,lentilky,...../ Iba nemôžeme vajíčka a banány. Odkedy užívame probiotikum je to o 99%lepšie. Momentálne nemáme nikde nič na kožičke. Vyskúšaj-určite ti neradím zle. Aj nám predpisovala kožná každý týždeň mastičky, potom sme sa dostali na alergológiu a tam nám doktorka odporučila toto probiotikum. Už sme tam mali ísť oveľa skôr!!!!

gabika53
autor
28. feb 2009

nicky to ozaj?! aj banány vám škodili? a to si si odsledovala, že horšili stav? vidíš, ja mu dávam banány... 😒 vajíčka nedávam tiež...no, idem kuknúť, ktorá lekáreň je otvorená a idem to kúpiť, vyskúšame 😉 fakt som už bezradná, on mi v noci nespí a škriabe sa a strašne jeduje ☹ si pokladík, bodaj by sa aj nám to zlepšilo...

denisocka
28. feb 2009

ahojtemja som už tiež začala upodozrievať banany,ale nie všetky,z niektorých ma hned červene očk,z inych nič, sa mi zda,že so sladkyćh žltyvh to ma zle a z nezrelych nič-ale asi som už velmi domyšlava. aj ja odporučam biogaiu -probiotikum,

nicky95
28. feb 2009

U nás sa to začalo na čee. Ja som podozrievala čiapky. Kupovala som jednu čiapku za druhou. Na banány som vôbec nemyslela, až keď nám na alergológii na krvných testoch vyšla silná alergia na banány a vajíčka. A fakt sa to začalo, keď som malému začala dávať banány-keď som si to počítala späť. Vajíčka som dávala až po 8 mesiaci. Ja som myslela,že to bude mlieko,lebo môj starší syn mal alergiu na mlieko. N noc daj malému fenistil kvapky, od tých bude kľudnejší, nebude sa škrabať a skús vynechať banány. Ako ste na tom s ostatným ovocím a zeleninou?

denisocka- fakt nie je jedno aké banány dáš malému, to som si všimla aj ja. Nemôžu byť zelené, ale ani moc zrelé. Iba tie fakt krásne bledo žlté.

habibi78
28. feb 2009

odkedy malá nejedáva exotické a bobulovité ovocie ani nič kde je čokoláda, výrazne jej to ustúpilo, teraz nemá takmer nič... no a čaj môže len jablkový, po inom sa hned začne vyhadzovať.... niekedy mám pocit, že je alergička... ale testy nič neukázali....

gabika53
autor
28. feb 2009

nicky95-tak presne aj ja som menila čiapky, tiež mal čielko stále červené...citrusy a bobuľovité ovocie nedávam, vlastne zostal len na jablkách, hruškách a banánoch..zo zeleniny zemiaky, mrkva, brokolica, kafiol, ostatné menej: kukurica, hrášok, cibuľa...snažím sa nekoreniť a nepaprikoviť, aj keď niekedy dám do polievky vegetu/bez glutamanu/...no ale tie banány...to ma zarazilo, on ich totiž teraz často papal, lebo som ich dávala dcérke/tá je našťastie zdravučká../no možno to mu zhoršilo stav...ale asi aj počasie, nemôže byť? dnes to má na nožičkách dolu, strááášne červené, boli sme na chalupe a on sa brodil v snehu, možno od toho, lebo do snehuliek zvrchu mu vošiel sneh---a ešte otázočka: môžem ho teda kúpať v tom čiernom čaji? aj ke´d to má teraz červené? ja používam tie oleje do kúpeľa, ale vyskúšala by som aj niečo nového, prírodného..tie probiotiká som nakázala mužovi kúpiť 🙂 ozaj čajík skoro vôbec nepije, buď odšťavím jabká a zriedim s vodičkou, alebo len vodu..alebo tie Hipp šťavy/hruškovo jablková, jablková alebo slivková-ozaj a čo slivky? inak na testy máme ísť v máji/alergológia/ tak som zvedavá, no dovtedy môžem len hádať...

denisocka
28. feb 2009

ja už tiež sama nechapem,alergologička vravela-že neexistuje len na niektore banany,ale vidim ! dnes zjedol banan a hned mal očka červene,včera zjedol dva a nič...a na čele a za uškami mame drobne bodky,ako krupička,na čele su bezfarebne a za uškami červene, podozrievam čiapku 😀 ale aj zemiaky-škrob( to sme mali pri prvom prikrme-zemiaku a je to takemiste) ale zas,nesvrbi ho to a niečo jesť musi.

inač,čo patri medzi bobulovite ovocie? ja som doteraz tvrdila,že alergicky je na jablka a prdlajs,dam jablko a nič,ale vo vyžive ma reakciu,ale tam je zas ta kyselina askorbova či aka? a tiež sa mi zda že z marhuli - davam mu džem každe rano a som si ani neuvedomila,že to može mať z toho,teraz som už 3.den zrušila chlieb s cžemom a lička ma krasne!!!

ja prisaham,že už sama neveiem čo to je,zjedol včera šošo.privarok z KM a nič - takže fakt netušim. bodaj by z toho raz dva vyrastli!!!!

nicky95
28. feb 2009

Podľa mňa od snehu nie. To ja si myslím ,že skôr od tepla. My každý deň chodíme dnu z prechádzky po kolená mokrý, ale chvala bohu nič nemáme na nôžkach. V lete sme mali na celom tele. Ja som ho nekúpala v čiernom čaji ani v ničom takom. Podľa mňa vynechaj banány a vyskúšaj probiotiká. Ráno do mliečka jedna kávová lyžička. Ale ani neviem koľko má malý rokov? My pijeme čistú vodu, jahodový jupík, ale už si dal aj klasické malinovky a kofolu. Keď vidí brata,že to pije aj on si vypýta. Ja mu dávam všetko, čo my jeme. Vegetu používam bez glutamanu, napr.údené nemôže-to má hneď červený ten jeden fliačik. Pre nás neboli dobré ani tie hipp šťavy. Dlho,dlho sme pili iba vodu. Nemal rád ani detské čajíky, teraz si zvykne dať z nášho-ovocné teekanne.
deni-ja si myslímm,že jediné ovocie, ktoré nespôsobuje alergiu je jablko. Podľa mňa mu neškodia marhule a jablká, ale konzervanti. Teraz môj malý hlce marhuľové kompóty, ale čo som zavarila ja. Minule na raňajky zjedol skoro celú sedemdecku a nič. Nechcem vás zarmútiť, ale čítala som,že alergiu deti vyrastú/viď.môj starší syn/, ale atopického ekzému sa nezbavia. Má to iba fázy kľudu ....

denisocka
28. feb 2009

nicky,ako som videla že maly včera zjedol ten šošov.privarok tiež mám dojem,že bude jesť to čo my,lebo čím väčšie žbrndy som varila,tým to je horšie

a tiež nechapem,že ta kyselina askorbova čo je vo vyživke,ktora je označena ako bez chcem,konzervantov,čo to je? možno je haklivY na kysle! ?

nicky95
28. feb 2009

Ja si myslím, že všetky tieto výrobky musia obsahovať dosť silné konzervanti ,aby zostali čerstvé. Ja som malému vyvárala zo začiatku, keď sme začali prikrmovať-6.mes. Okolo jedného roka sommu už dávala z nášho. Moja bývalá kolegynka má o 3týždne mladšiu dcérku, ktorá od 3mes. pije mlieko z obchodu, papá špagety s kečupom.... Ja som dodržala všetky predpisy a je to tu-a do roka som kojila. Malému robím zvlášť špenát, napr. ak máme fazuľovú polievku s údeninou, ale ináč všetko z nášho. Dnes sme jedli banán a kúsok penovej torty a šli sme spať s fenistilom, lebo už sa škrabal. Napr. nám robili veľmi zle lieky , čo sme dostali na imunitu-Broncho vaxon. Brali sme ho v 10 dňových intervaloch, ale na 6 deň bol malý totálne červený, chrbátik ako pri pásovom opare. Ale už sme ich dorali-hurááá.

denisocka
28. feb 2009

no vidiš,ja tiež kojim jak besna, dodoržujem tabulky na 120% ,doteraz vyvaram extra!!! nič z obchodu nedostava,okrem lekvaru a sem tam vyživy a kukaj,to same.Nam teraz strašne zle urobili tie kvapky Sinupret na hlieny,aspon si myslím

gabika53
autor
1. mar 2009

Nicky a ostatné babulienky, áno, aj my máme od výživy tiež zhoršený stav...tak si robím sama-rozvarím jablká dá tam aj trochu cukru, a máme..samozrejme, to je na rýchlu spotrebu..malý má 2. 5 roka..kojila som 16mesiacov...no a aj tak ekzém máme silný...ja som nositeľkou, v tehotenstve sa mi pekne ukázal... 😠 inak mám skrytú formu a od mala naši so mnou nemali problém..Adriánko má však problém od malička.. ☹ tiež som vyvárala veci do 8mes, diétna strava..no ale fajn, oddnes skúšame probiotiká a potom napíšem, ako to pomohlo..bodaj by 😔 inak my sme hore už od 5.30...strašné..ja by som tááák spala..tak pekný dník a napíšte, čo vám ešte škodí...malá je zas akási zachrípnutá/bude mať rok/... ☹

nicky95
1. mar 2009

Ahoj kočky. My sme celú noc nespali, už som hotová. Iba sa prehadzoval...Pokašlala som to s tou tortou, určite ho bolelo bruško, ale fenistil pomohol, lebo sme sa nevyhádzali. Teraz som si konečne sadla, kým spinká. Už od rána som sa nezastavila-variť,prať....Určite napíš ako účinkujú probiotiká!!!A malá nemá problémy ako Adriánko?

gabika53
autor
1. mar 2009

tak ahojky všetky 🙂 Nicky95...tak to je ozaj blbé, tak sa tvojmu malému zhoršil stav? No malý už má tie probiotiká, zatiaľ ich mal len raz, tak nevidím výsledok,ale bude to /dúfam/lepšie... 😉tak ty to tiež dobre poznáš, ako v noci my.. ☹ pozerám, že máš aj staršie dieťa 😉no ja mám 3 🙂Tomáško má 11rokov, aj on je atopik, ale v troška lepšom stave 🙂, potom tento náš Adriánko/konečne spí.../ má 2,5roka a Gabika bude mať rok...tak tiež sa nezastavíš cez deň, však? tak ja to mám oddnes úplne pestré..Tomáško dostal črevnú chrípku/otrasnú/, Adriánko sa škriabe celý deň, malá zasa má kašeĺ...no neviem, koho prevého ratovať...Malá našťastie nemá AE, tá jediná 🙂, inak zasa je dosť citlivá, plačlivá a pekne sa vie už aj nahnevať...Vidíš, fenistil sme už minuli, to nám predpísala doktorka, voľne sa nedá kúpiť, však? a tvoj malý akú mal tortu? žeby od nej ho bolelo brušenko? to je hrozné, niektoré maminky dávajú všetko možné a my ich musíme opatrne takto stravova´t, no to je hrozne náročné... ☹ manžel nemá rád takú diétnu stravu, ani Tomáško, krpcom varím zvlášť a pripadám si, že celá materská sa mi točí len okolo stravovania.. ☹čo sa môže jesť, čo nie, čo škodí...je to pekne na nervy, hlavne ke´d je nás domka 5kusov...

habibi78
2. mar 2009

dievčatá, prosím vás o pomoc.... ideme s malou k moru....má atopický... aký krém na opalovanie, teda proti slniečku je pre nu najvhodnejší? Bola som sa pýtať v niekoľkých lekárnach, viete čo mi poradili.....nič..... 😠
nechcem jej kúpiť niečo, po čom sa vyhádže, nemáte s tým skúsenosti?
dakujem....

gabika53
autor
2. mar 2009

ahojte, no tak to by som chcela vedieť aj ja...no my sme minulý rok používali tú Indulonu s UV, teraz si nespomeniem, ktorá to z nich je, n o nemal vyrážky...iný krém som sa bála, alebo dačo z detskej kozmetiky...

susik77
2. mar 2009

co tak opal. krem pre deti s faktorom 50 od biodermy? je to hypoalergenny, spec. pre deti, s max. faktorom. je to velmi kvalit. kozmetika z lekarne 😉 je aj odolny proti piesku-ked sa dieta v nom hra 😉

susik77
2. mar 2009

ta indulona sa mi zda slaby uv faktor, treba pre deti maximalny k moru-teda ten 50+ 🙂

nicky95
2. mar 2009

gabika- jedli sme penovú tortu, malý ju zbožňuje-ale máme alergiu na vajíčka. Kamoška nám priniesla kúsok, lebo oslavovali ,malý ju uvidel a už som ju nevedela ukryť. Vysvetli mu , že nemôže. Ale nevyhádzali sme sa, lebo som doňho hneď šupla fenistil. U nás doma je dosť veselo. Nikolas je už pubertiak-hádže to s ním, ale myslím , že to ešte dosť dobre zvládame. Ak mu je povolené celé dni sedieť pred počítačom-všetko je ok. Aj on mal alergiu na KM, do 3 rokov ju vyrástol. On sa predčasne narodil, mal 1200g a 40cm. Už je z neho valibuk. Ja malému nevyváram zvlášť. Robila som to asi do roka. Iba vtedy dostane iné, keď robím údeninu. Vegeta bez glutamanu a veď keď som ho kojila aj ja som všetko jedla, tak on si na to zvykal. Nám fakt pomohlo to probiotikum. Predtým sme boli vždy strašne vyhádzaný. Môžeš ho dávať aj malej. Aj moja kamoška ho dáva synovi a tomu nič nie je-preventívne. Je to super na imunitu. My sme každé tri mesiace mali rotavírusa, to z tej oslabenej imunity. Bolo to strašné.

gabika53
autor
2. mar 2009

susik77, máš pravdu, veď to chceš k moru, nie na chalupu ako my 🙂 minulý rok...neuvedomila som si... 😀 ten od biodermy si zakúpim aj ja, neskúšala som, ale mal by byť podľa mňa fajn...uvidíme, však? 😉

gabika53
autor
2. mar 2009

nicky95, tak to máte podobné ako u nás 🙂 Tomáško je počítačový maniak, puberta už pomaly začína, keď prepukne v plnej paráde, neviem si predstaviť 😅 inak sme v pohode, akurát tie choroby nás mordujú...malej teda asi tiež budem dávať probiotikum, vďaka za radu 🙂
joj, tak to ste museli mať starosti, keď sa vám bábo narodilo predčasne, však? ja mám všetky potermínové a veliké, tiež to bolo na nervy každý deň sa chodiť monitorova´t a čakať deň ,,D,,... 😒 s Adriánkom bolo viac starostí, nepočuje na 1 uško a ešte ten atopický ekzém.. ☹ ale je zlatý, našťastie sa môže zaradiť k zdravým počujúcim deťom...joj, idem im dať papať...

habibi78
2. mar 2009

no, tá Bioderma mi nenapadla, oni majú aj také??? 😀 berieme asi tú, používa malá od nich inú kozmetiku, robí jej dobre...
dakujem babenky, veeeeeeeeeeeeelmi ste mi pomohli, ste zlaté..... 😉

laura73
2. mar 2009

baby potrebujem poradit, vidim, ze sa tu bavite na temu atopicky ekzem - my sa s tym trapime uz od oktobra, ako som zacala s prikrmovanim, dostala prvu mliecnu kasu a osypala sa. najskor to bolo vraj zo zimy, ze ma citlivu pokozku, ale velmi som tomu neverila. kazdopadne - zacali sme s UM, potom jogurty, parmezan atd, no a mame marec a zanic sa z toho nevieme vyhrabat. cervene licka, trochu na krku, teraz uz aj v zahyboch na ramenach a nozickach (niekedy) - neviem, co robit. vysadili sme mlieko, jogurty, syr, mlieko teraz pije uz 4.den ryzove - a cakame na zazrak. podla mna to ma alergiu na mlieko a je to zdedene, pretoze som mala alergiu aj ja aj moj manzel, lenze lekari sa ma spytaju na historiu celej rodiny a potom si aj tak melu svoje. pomooooooooc, poradte, ako dlho trva, nez sa toho dieta zbavi? mala nema hnacky, ani ju neboli brucho, v zivote netrpela kolikami, rastie a pribera nad normu, tak neviem.

habibi78
2. mar 2009

daj jej urobiť testy na potravinovú alergiu a na mlieko.... 😉

laura73
2. mar 2009

ked tu mi hovoria, ze vraj vysledky nie su smerodajne u malych deti - ma len 9 mesiacov a moze ukazat pozitivne vysledky a v skutocnosti nebude alergicka a naopak, uz som z toho na nervy