Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

nicky95
14. mar 2009

My sme Zyrtec nemali, to papanie skús vonku- už sa nám počasie trošku umúdrilo. Boli časy, keď som malému ešte a j polievočku nosila von. On sa hral na dvore a ja za ním s polievkou. Aj keď sa ideme hrať von medzi deti, vždy mu dačo pribalím na papanie. Počas hry to ide ľahšie a aj tie ostatné deti vidí, že papajú. Tá bioderma je na premastie? Tú sme ešte neskúšali.

zade
14. mar 2009

Bioderma je vinikajuca - len pomerne draha zalezitost.

laura73
16. mar 2009

nicky95, mala ma 9.5 mesiaca, s jedenim u nej nikdy neboli problemy - zje uplne vsetko, co jej dam, akurat na zaciatku strajkovala kvoli umelemu mlieku - a preklinam ten den, ked som jej ho zacala davat, lenze musela som do prace a po prvej davke mliecnej kase to vsetko zacalo. Jablko jej davam rozmixovane - najprv som jej ho davala cerstve, potom varene, teraz som ho vysadila a davala som jej cez vikend slivkovu vyzivu a cerstvy banan, 3 dni bola ok, dnes rano opat vyhadzana, nastastie mam toho alergologa poobede, uvidim, co mi povie, lebo som uz skutocne v koncoch. jedina utecha mi zostava, ze to bude mat 'len' tu alergiu na umele mlieko - kedysi, pred 35 rokmi mojej mame povedali, ze je to kombinacia UM s nejakou zlozkou potravy, ktoru nevedia zistit a ked mi ho vysadila, vsetko sa do mesiaca upravilo. A to som pila mlieko z obchodu, o ktorom tvrdia, ze su z neho alergie! a tuto istu skusenost ma aj moja kamaratka, ktorej syn mal vsetky mozne flaky a pupienka po tele, menila mlieko za mliekom, potom sa na to vykaslala, kupila mlieko normalne a vsetko zmizlo. bohvie, ake svinstva do toho namiesaju, cele umele mlieka...ozvem sa, ako sme dopadli 🙂

nicky95
16. mar 2009

Aj ja už ledva čakám ko u alergológa.

laura73
17. mar 2009

cau nicky95, tak som vcera nabehla k alergologovi, ktoreho mi doporucila kolegyna, vraj pomohol maminej kamaratke. ocakavala som klasicky pristup, odber krvi a vysetrenia... namiesto toho mi dal do ruky jednotlive vzorky jedla, ktore mala jedla a jedava - nepovedala som mu, ktore jej davam teraz a on na zaklade kinesiologie - neviem, ci je to aj po slovensky, prakticky mi stlacal jedno rameno a mala som ho posunut co najviac dozadu - malu som mala posadenu medzi nohami - a pri potravinach, na ktore by mala mat - podla neho - alergiu, som to rameno neposunula. teoreticky vyslo, ze ma alergiu na mlieka a mliecne vyrobky - kravske, ovcie, kozie a na maso - kuracie a morcacie!!!! a teoreticky by mohol mat aj pravdu - este stale tomu neverim!, i ked - UM kravske som jej davala a hned sa osypala. pokracovala som s jogurtami, keksikmi, este aj v cestovinach je mliecny vapnik...no a ked som zmenila mlieko na ryzove, zmenila som aj maso - dostavala kurcacie a morcacie. a znovu bola cervena. vraj ovocie jej nevadi, aspon to, ktore jej davam teraz - jablko, hruska, banan, slivka. stale tomu nemozem uverit, pride mi to mimo normalne myslenie - na druhej strane - chodila som do vychyrenej nemocnice pre deti v europe, a nic mi nevyriesili. a za dalsie - MALA SA PO PRVYKRAT PO DLHOM CASE V NOCI NEZOBUDILA. rano mala polovicu tvare este mierne cervenu, ale lavu polovicu mala UPLNE bielu bez akejkolvej cervenej bodky. no a vraj tou liecbou - stlacal body na mojej chrbtici, odblokuje malu a bude moct jest aj veci, ktore predtym nemohla - po 4dnoch jej mozem dat mliecne vyrobky. necham sa prekvapit, pockam este na seansu na odblokovanie masa a podam info 😅

nicky95
17. mar 2009

No teraz iba zízam. Toto som ešte ani nepočula. To cez teba lieči malú? Žiadne prípravky, testy? Alergia na mäso-to akože nemôže teraz žiadne? Po štyroch dňoch už alergia ustúpi? Kde si to bola ak sa smiem spýtať? Určite ďaleko od nášho bydliska. Ja si myslím, že teraz si prekvapila mnohé mamičky.

laura73
17. mar 2009

ja som tiez zizala. a stale tomu nemozem uverit. ale vraj to funguje nieco ako akupunktura cez moje telo. stlacanie bodov na chrbtici. maso moze, telacie bez problemov, akurat ze ja som jej v ramci zdravej vyzivy, ako propaguju vsade, davala kuracie a morcacie 😢 a prave na to ma alergiu. zo zaciatku som mala od detskeho povolene len telacie, lenze prave v prvom obdobi som do nej natlacila umele mlieko - a na to mala alergiu. takze bolo obdobie nespravneho mlieka a spravneho masa a od februara naopak - mlieko spravne, maso vyvolavajuce alergiu.
ja zijem v taliansku, ale myslim si, ze takata forma liecena - kinesiologia - je aj na slovensku.
ja som nasla len nieco v anglictine
http://www.hampshire-health.co.uk/Allergy Testi...
a aj keby mi neodblokovali problematicke potraviny, aspon by som vedela, co jej nemozem a mozem dat a nehrat sa na tipovanie a skusanie.
moja kolegyna mi teraz hovorila, ze jej podobnym sposobom - tiez vzorky jedla v ruke a posobenie sily na ruku, zistila homeopatka alergiu na mlieku. a to az v 30 rokoch, dovtedy sa trapila s nadchami a kaslom a len v urcitom obodobi roka.
stale som len v teoretickom stadiu, mozno nakoniec skoncim u normalneho alergologa, ale zatial mi najviac poradil tento 'saman' 🙂

laura73
17. mar 2009
zade
17. mar 2009

Laura waw.... taktiez zizam. Nerozumela som tomu, ze sa ti mala pocas celej noci nezobudila a pritom mala polovicku tvaricky mierne cervenu. Mozes to este opisat?

laura73
17. mar 2009

mala, ktora mi prespavala od 6.mesiaca od 20.00 do 07.30 od tej doby, co u nej naplno proukol AE, sa mi celu noc prehadzuje z jednej strany na druhu a budi sa asi kazdu 1/2hodinu. takze uz len to, ze mi prespala celu noc - i ked ja som sa cvicne budila 🙂 , je pre mna uspech. od vcera, ked mala celu tvaricku cervenu, vyhadzanu bodkami a flakmi z alergie, dnes rano mala jedu stranu uplne cistu a na druhej mala dva male fliacky - ktore neviem, ci sa nevyhodili z toho, ze sa jej maju predrat zubky.

nicky95
17. mar 2009

Určite pri kontrole alergológa spomeniem túto formu liečenia. Je to dačo také ako prírodný liečiteľ/myslím/. Aj u nás je jeden a známy boli u neho s dcérou, ktorá má AE -vraj im aj pomohol, ale takéhoto nie je schopný.Ja sa popýtam známych lekárov v mojom okolí, či o dakom počuli.Napíš ako sa budete meniť. Zatiaľ vďaka.

nicky95
17. mar 2009

aj u nás sa zaoberajú kinesiologiou. Nahodila som do google a vyhodilo my to viac stránok.

laura73
18. mar 2009

vcera som mierne vypenila. ale asi sa mi potvrdila teoria, ze je skutocne alergicka na morcacie maso. mila svokra jej totiz vcera na obed urobila polievku a do tej rozmixovala morcacie maso. uz vecer bola znovu osypana. nemam slov.

bebca
19. mar 2009

ahojte
aj nam povedala dr ze mame atopicky ekzem
aok sa vam to prejavuje?

zade
19. mar 2009

Moja sa vyhadzala z pomaranca - tiez od milej babky - svokry. 🙄
Nema este ani dva, citrusy jej nedavam vobec. Co cert nechcel. No s placucim dietatkom, ktore sa celu noec skrabka a prevaluje a place som uz bola doma iba ja. Mila babka si uz svoju pomarancovu dobrotu nechala...

laura73
19. mar 2009

ano, zade, babky su uzasne. tie talianske su uplne najlepsie. hlavne, ze sa napcha vsade so mnou a potom aj tak rozumie velke nic a to ten liecitel rozprava taliansky a nie slovensky. nenadarmo sa hovori u nas na slovensku - co si talian? teraz zase rype, ze je mala cervena a povyhadzovana, no ved jej daj este morcacie, urcite nebude a mna tesi nevyspat sa celu noc a potom nastupit do prace 😖 rano. no nic, kortizonove masticky nedam, a kedze bola mala s AE od oktobra a na tvari to mala najhorsie, teoreticky si myslim, ze nez sa telo precisti po kortizonoch a inych mastiach, tak to chvilu potrva. poslem 'update' 🙂

zade
19. mar 2009

Moja svokra nie je zla.... len nerespektuje moje stravovacie pozidavky hned na prvykrat. Proste jej to musim omielat dookola.

zade
19. mar 2009

bebca - zistis to jednoducho. Dietatko je bud vyhadzane po telicku po skonzumovani nejakeho jedla. (musis odhalit ktore to bolo) Nasledne sa moze skriabat alebo - a to je nas pripad velmi casto kycha bez soplikov aj 6-7x za sebou, sucha si neustale nostek a ma cervene ocka. Nelieceny AE moze vyvrcholit az do astmy.

katuskapd
22. mar 2009

Ahojte chcem sa opytat ked mi napisal doki ze maly ma dermia atopia je to ten atopicky ekzem? Som si nevsimla az ked som studovala zaznamy, vdaka

laura73
6. apr 2009

ahojte, takze posledny update na temu kinesiologia. samozrejme, ze to bol ofuk, mozno, ze niekoho takto vyliecili, moja mala po urcitych dnoch bola opat osypana a cervena. svokra zistila akehosi kozneho a ze tam musime ist, co by clovek neurobil pre dieta... mat potom vycitky, ze som mohla nieco urobit a neurobila... nastastie, tento mi povedal, ze mi ju nevylieci, len jej dokaze utlmit nasledky, a vraj je to dedicne, cely atopicky ekzem - malo by to byt zo strany manzela a od svokry. mila svokra hned vyrukovala s alergologom a vraj to nema este vyznam, dieta je male a strava na to nema vplyv. takze som myslela, ze svokru tam zabijem hned, s lekarom este pockam - dal mi masticky, ktore neobsahuju kortizon, pockala som tyzden a malej - kedze jedlo na to nema vplyv, som naockovala dietu, same neutralne veci - ryzovy krem, mrkva, hruska, zajacie a morcacie masko. v piatok som jej dala zjest 5 lyziciek bieleho jogurtu, do 1/2 hodky sa mi pokakala - nic vazneho, ale vzhladom k predpokladajucej alergii som tomu venovala pozornost, a rano sa mi zobudila s ockami ako angorak a celu noc sa preskriabala. Pekne vytocena, vysadila som ryzove mlieko, ktore obsahuje soju a div sa svete - mala ma po 3 dnoch tvaricku ako babika, ocka odpuchnute, davam jej obycajny hydratacny krem - a to cely vikend lozila po zemi, hrala sa so vsetkymi moznymi hrackami - plysovymi, gumennymi, slintala - a nic. Verim tomu, ze vdaka genetickej vybave ma predpoklad na alergie - ALE - aj ja mam alergiu na pracie prasky, takze ked periem, dam si rukavice a tym je to vyriesene. A ked vidim, ze mlieko a soja jej nerobia dobre, predsa to do nej nebudem pchat 5x denne, ze ano? takze vysledok od oktobra - doverovat, doverova a este raz doverovat materinskemu instinktu!

nicky95
7. apr 2009

ahoj. My sme teraz strašne vyhádzaný na zadočku aj ekzém na ruke máme steááášne červený-idú nám posledné zúbky. Zajtra ideme na krv k alergologičke. Teraz spíme pár dní s fenistilom.

laura73
10. apr 2009

to ma mrzi, nicky95. mne sa mala po 2 dnoch ocisty zobudila na 3.den cela cervena v tvari. no skoro ma porazilo, hovorim si, to bude bezpecne alergicka aj na mrvku, ako som ju teraz do nej napchala. isla som k detskemu, vraj som urobila dobre odstranit zo stravy vsetko, co obsahuje mlieko (o UM som sa nebavila, pretoze bez ok od alergologa mi ho aj tak zatial nezmeni). Hovorim, su dva dni, co je cervena ako rak a uz som uplne na konci, neviem, co este odstranit - nebudu to nahodou zubky? Nie, v tomto pripade zubky neznamenaju nic, bola cervena aj pod ockami... a len ma tak napadlo, ze svokra - v ramci vylepsenia pleti - chodi s malou na slnko. Nie je este silne, ale kazdopadne, tvar ma po 6 mesiacoch velmi citlivu - aspon tak mi to povedal detsky lekar a aj kozny lekar, ku ktoremu ma dotlacila svokra a ktory vyslovene povedal, ze mala na slniecko len s ochrannym kremom!!!
samozrejme, ze som hned volala svokre, aby som ju na to upozornila - a ona, aby si neodpustila posledne slovo - ale ved nie je silne. POVEDAL NA SLNKO, NIE NA SILNE SLNKO, ALEBO SLABE SLNKO!!!! nemam uz na to slov. kazdopadne, vcera sme na slniecku neboli a dnes rano sme sa zobudili obe vyspate - mala prespala celu noc a bez skriabania, tvar opat bez jedineho flaku. skus zistit, ci jej opat nevadi nieco v jedle, mne sa to zatial osvedcilo. zelam vela stastia a prespatych noci. 😉

nicky95
10. apr 2009

Ahoj. Malý sa celý deň iba škrabe. V stredu sme boli na krvi-uvidíme. My máme iba fľak na zápästí, ale on si strašne rozškrabe chrbátik. Už ho radšej nechávam aj bez plienky, ale takto nemá body a lepšie sa dostane ku chrbátiku. To teplo nám nerobí dobre, celú zimu sme nemali problémy. Už fakt neviem, čo s ním. Pár nocí spíme s fenistilom.Som zvedavá, čo povie alergologička v stredu/máme kontrolu/,keď mu uvidí chrbátik. Nepomáha už žiaden krémik.

diddi
10. apr 2009

my sme boli u koznej v stredu,predpisala nam Advantan.....je to vraj hormonalna mast,tak neviem ci to mam pouzivat....ake su neziaduce ucinky?

nicky95
12. apr 2009

Aj my máme advantan. Používam ho keď je malý už veľmi vyhádzaný.

martinabarak
12. apr 2009

Ahojte.
Sebatiankovi sa robi ekzem pod kolenami a na ruckach. Tiez mame hormonalny krem, po ktorom sa vsetko krasne vycisti. No ekzem je po par dnoch spat. Teraz asi tyzden pouzivam tento prirodny krem http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc... , ktory natieram rano a vecer a je to stale ciste..... takze klop-klop na drevo ...... 😉

laura73
14. apr 2009

ahojte, my mame po 3 dnoch konecne tvar uplne vybielenu 🙂 boli sme sa aj prejst, vcera tu bolo nejakych 27C, tak sme sa prechadzali v tieni 😉 , na rukach ma uz len v zahyboch a na nozickach ma toho ovela menej, uvidime po dnesku, bude u svorky opat cely den, tak dufam, ze jej to nezhorsi. v sobotu poobede sa mi cela osypala, tak som vylucila poslednu vec, ktoru nerobim doma - detske vyzivy - to som si dovolila jej dat v sobotu, pretoze sme boli cely den vonku... no a uz poobede sa skriabala a bola cela cervena na tvari - a jedina nova vec mi vychadzala ovocna vyziva, oni tu predavaju male balenia, ktore som jej davala 1xdenne - slivky fakt nemam chut mixovat. no a zvysena davka - 3 pohariky - ju takto rozhodili. uz som objavila aj cestoviny, ako doporucil detsky - tie z obchodu a nie kadejake specialne pre deti, ktore obsahuju mliecny vapnik... no a zlepsenie prichadza. pomaly, ale iste. i ked, ako hovori svorka - ved tam toho mliecneho bolo len trosku. no a nevytoc sa! ked ma raz alergiu, tak ma alergiu aj na TROSKU mlieka. aj mne staci omocit si koncek jazyku do medu a hned mi na nom vyskocia pupienky, a je to tiez len TROCHU. je to des s tymi babkami. len dufam, ze mi alergolog potvrdi moju teoriu... inak budem musiet s malou asi do Prahy, kamaratka mala tiez malu osypanu a nakoniec jej zistili alergiu na mlieko, vajcia, cesnak a muku. bezlepkovu dietu ma do konca zivota, ale s tym sa da zit, tie ostatne by casom mali prejst. radsej poznat krutu pravdu, ktora v konecnom dosledku nie je ani kruta, ako stale tapat v potravinach a premyslat, z coho sa mi mozno osype a citat vsetky etikety... ale som rada, ze sa jej to pomaly lepsi, len to nezakriknut. ja po kupeli pouzivam exomega krem, ten sa mi celkom osvedcil, do kupela olej exomega - aspon, ze to nebehlo okolo kortizonu.

veja79
14. apr 2009

Čaute kočky, aj my máme AE- diagnostikovali nám ho po novom roku a odvtedy sa trápime. Neviem z čoho to začalo - nemal žiadne problémy a pred prvým vyhodením sme nemali nič nové- ani jedlo, ani prášok ani prostredie- jediné čo sa zmenilo bolo, že začali rásť stoličky. Je možné, že sa AE tak veľmi zhorší pri zúbkoch? Jasné, že ale reakcie na potraviny mal - škorica, kiwi, med - samozrejme babičky ☹ Ale to bola jasná reakcia na brušku, ktorá za dva dni zmizla. Jedol už takmer všetko - aj citrusy a nič mu nevadilo- teda nemal žiadnu reakciu. A teraz 😔 už vynechávam takmer všetko a pod kolienkami to má niekedy strašnéééé. Stále sa v noci prehadzuje, škriabe sa, plačká....Ani fenistil na noc nezaberá. Cez deň je v kľude- vôbec si to nechytá.Môže byť, že pri zúbkoch mu vadia potraviny ktoré bezne dobre znáša? Lebo AE a nám vždy strašne zhorší keĎ si kúše ručičky zo zúbkov s slintá.
Doktorka nič na to- ani k kožnej by nás neposlala., keby som si nevypýtala lístok- ona, že má citlivú kožičku a to je všetko. Žiadne poučenie ohľadom stravy, režimu ani u kožnej. Keď som sa pýtala kožnej že z čoho to je - ona, že je to slabá imunita a hotovo- celé vysvetlenie AE.
Ako dlho sa môže fenistil? Je aj niečo iné? Teraz vôbec nepomáha ani gel ani kvapky ☹
Dá sa ísť k alergológovi skôr ako v dvoch rokoch? Naša Dr. povedala, že nie- ale ja neviem prísť na to čo mu škodí.

nicky95
15. apr 2009

ahoj laura-to je super, že ste už relatívne ok. To načo musíš do Prahy? My sme boli dnes na ko,testy na imunitu zhoršené, pridala sa nám aj alergia na latex, a lieky, ktoré sme brali na imunitu. Takže teraz nám nič nepredpísala, od septembra budeme brať Imunor. Dovtedy si musíme písať všetko, čo zjeme.

nicky95
15. apr 2009

ahoj veja- no to som ešte nepočula, že na alergológiu po dvoch rokoch. Aj my sme tam boli ako ročný a chodia tam oveľa mladšie detičky.My sme s malým tak isto ako ty. U nás je v noci nočná mora.