Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

nicky95
2. mar 2009

laura-ak by ste mali alergiu na mlieko malá by mala žalúdočné problémy, aj môj starší syn mal alergiu na mlieko. Toto čo opisuješ je podľa mňa atopický ekzém. Aj u nás sa to tak začalo. Banán jej dávaš? U nás sa objavili prvé problémy ako začal papať banán.Teraz nemôžeme banán a vajíčka a sme ok. Ale od septembra užívame každé ráno jednu lyžičku probiotika-Infants dophilus. Od vtedy sa nám to zlepšilo o 99%. Všetko zmizlo, máme malý fliačik iba na zápästí, ktorý sa začervená ak zjeme dačo zakázané. Aj ja som to pripisovala všeličomu až krvné testy na alergológii nám všetko potvrdili.

denisocka
2. mar 2009

ma tak napadlo,nepso´pozorovali ste,že ak drobci zjedia niečo,na čo su alergicky,že sa im to prejavy aj na "zadočku"? lebo ja neviem z akých potravín mame take zle stolice,alebo moč? že ma maly uplne akoby pupence,ako vyrážky na zadku - nemysllím zapareniny,lebo prebalujem hned a aj tak ma tu riť taku občas uplne vyštípanu?

gabika53
autor
2. mar 2009

deni aj my to máme s malou, ak je v potravine neviem čo, aj ona to také máva škaredé...dokiaľ bola kojená, riťka bola krásna, teraz pri príkrmoch to máva dakedy červené moc, len ju mastím a mastím, ale často to mávame...

darty13
2. mar 2009

Ahojte babenky pišete že deturence zle reaguju na banan.....nam Dr.na alergologii povedala,že banan v žiadnom prípade, pre alergikov nie je vôbec dobrý....tak ho nedávam.

denisocka
2. mar 2009

no tak ja už viem,ta riť je z jablka,podla mna určite,my asi nebudeme na kysle všeobecne!!!!

a čo sa týka bananu,to iste mi vravela,ale čo mam dať ak nie banan ani jablko? 😔

darty13
2. mar 2009

skus dať hrušku, marhulu, alebo aj broskynu- my sme sa z nej vyhadzali

denisocka
2. mar 2009

😀 hrušky ešte nerastu a z obchodu nepreferujem,broskyne tiež nemám a marhule len zavarane.Marhulovy lekvar aj zvolensky jogurt nam robil zle,ale neviem či to boli Ečka či marhule na vine,Zo sliviek kaka často-ale to je aj ich uloha. Ine ovocie ma nenapada-jo ešte čučoriedky zavarane

darty13
2. mar 2009

ja kupujem hrušky v tescu,take guĺaté a nevidim rozdiel ako domace čo nám rastu na strome 🙂 skus ten marhulovi kompot čo spravi,tam je iba cukor.

denisocka
2. mar 2009

ja tu tesco nemam 😝 ......... a do domacich kompotoch nejde ta kyselina citronova? musim zavolať našim,neže mu dam dajaku pliagu

nicky95
2. mar 2009

V domácich kompótoch nie je iné iba cukor. Ja aj džem zaváram iba s cukrom, žiadne džemfixy,aspoň to domáce vieš , čo dávaš svojmu dieťaťu. Aj my mávame strašný zadoček, ale to zakaždým keď nám ide zúbok. pri prvých šiestich zuboch sme mali 3dni vyhádzaný zadoček, potom 3 dni štyridsiatky a potom sek a mali sme zúbok. Už som vždy vedela, čo nás najbližšie dni čaká.

laura73
3. mar 2009

nicky95, prave, ze dermatolog mi hovoril, ze alergia na mliecne bielkoviny sa moze prejavit bolestami bruska alebo aj nie, nie je to pravidlo. ja, ked som bola mala, som mala len cervene lica, z ktorych sa mi postupne olupovala sucha koza a ked mi vysadili mlieko, bolo do 3 tyzdnov vsetko ok. lenze to bolo pred 35 rokmi. teraz su vsetci moderni a vraj dieta si postupne na vsetko zvykne, tak neviem. pockam este tyzden a pojdem k detskemu, akonahle som jej davala UM - normalne aj sojove viackrat ako 1x za den, tak sa jej stav zhorsoval, takze ak to aj nie je na mlieko, urcite na nejaku zlozku v nom. inak, divala som sa na zlozenie vsetkych tych saj..tov pre deti, este aj detske kekse, ktore jej mam davat do mlieka, obsahuju bielkoviny z kravskeho mlieka. vysadila som uplne vsetko, varim len polievku z cukin a mrkvy s kuracim/morcacim maskom+ryzu, davam jej ryzove mlieko na ranajky - nastastie sa nestazuje, pretoze zje uplne vsetko, a ako desiatu a olovrat ma rozmixovane uvarene mlieko. kupem ju 2x do tyzdna - nepridavam nic do vody, neviete poradit nejaku penu/olej, ktory by sa nachadzal aj v zahranici? zijem totiz v taliansku.

susik77
3. mar 2009

laura-weleda-najlepsia kozmetika co poznam, urcena aj pre deti s atop. ekzemom: http://www.weledababy.it/index.php?id=17

laura73
3. mar 2009

susik77 - dakujem, skusim hned kupit nieco do kupela v lekarni 🙂

marcela.m
3. mar 2009

Inac vela sa toho popisalo tu na koniku na teme "babske recepty na atop.exem miminiek".Nam pomohla ziva sol s magneziom-dostat v lekarni okolo 40sk a modra indulona.Fakt super,ale musela som zas kupit,lebo sme uz minuli a zas sa mi po mesiaci vyhadzala na ruckach a nozkach.Tiez mame Locoid a Excipial U Lipolotio,ale indulona lepsie premasti,a Locoid som davala,ked to mala velmi skarede a velmi ju to svrbelo.Tak dufam,ze ta sol zas pomoze.

laura73
3. mar 2009

marcela - locoid som davala aj ja, lenze to len potlaci priznaky a nenajdem pricinu, preco sa stale osype. niekedy je to ako zamotany kruh, uz fakt neviem, co jej dat na jedenie, ci vysadit aj to ryzove mlieko - i ked, vysledok po 4 dnoch asi neuvidm ☹ len trpezlivost, ale od oktobra mam aj trpezlivosti po krk.

nicky95
3. mar 2009

Ahoj laura. Už som to tu písala podaktorej kočke, že kožná problém nevyriešei. Aj ja som k nej chodila plo roka, krém za krémom a nič nám to nepomohlo. Musíš ísť na alergológiu, tam vám odoberú krv a budeš vedieť na 100% na čom si.

laura73
4. mar 2009

ciao nicky95, viem, ze by som mala ist na alergologiu, lenze vsetci okolo mna melu, ze vraj tie vysledky nebudu pravdive, zatial nastastie, jeme len malo veci, tak som skusila nechat 5 neutralnych, ktore by teoreticky nemali byt alergicke - i ked jeden nikdy nevie. nastastie nas detsky je zo starej skoly a ako prve mi zmenil mlieko - vsetci maju ten nazor, napchat do deti co najviac bielkovin, telo si zvykne, ale to nase si nezvyklo 🙂 teraz sme nabehli na ryzove mlieko, zatial si musim zaklopat - tvaricka je bez flakov, sem-tam sa jej nieco vyhodi na nozicke a ramene, ale po 5.dni novej liecby nepredpokladam uplne zazraky 😉 , dufam, ze to bude takto pokracovat, vyskusali sme uz treti druh mlieka a ak nezaberie ten, ideme k alergologovi...dermatolog mi da len krem za kremom - vlastne vzdy to iste len v bledomodrom 🙂 modra indulona v taliansku nie je, ale zohnala som jeden krem z weledababy - vcera mala plakala a nebola ani cervena, ako vzdy, ked slzy alergiu len zhorsovali. takze nabehneme opat na vychovu 😀 , i ked, byt v praci a vychovavat 9-mesacne drobca je dost tazke...

habibi78
4. mar 2009

laura a probiotiká malej dávaš? nám velmi zabrali, dnes ekzém už takmer vôbec nemá.....

laura73
5. mar 2009

habibi78 - probiotika boli len v UM - a to sme vysadili, ekzem mame po par dnoch uz len sem-tam na ruke a stehnach, uvidim, co mi povie detsky na buduci tyzden na kontrole... len ma napadlo, ze som uz vyskusala vsetky moznosti zmenit menu - jedine, co som nevynechala, bolo jablko. ci nahodou to nerobi neplechu. alergia jej nabehla po mliecnej kasi - prichut jablka. a cerstve jablko mi prve 2 mesiace nechcela jedavat, mozno to nebolo tym, ze jej nechutilo, ale tym, ze jej z neho bolo nanic.

danielahamar
5. mar 2009

Ahojte, môj malý máva aj ekzém, tak sme s alergologičku dali spraviť testy z krvi na alergie, a vyšlo, že je alergický na vajcia - bielok , a hodnotu mal do cca 1,5, neviem či je to dosť alebo nie? 😒

nicky95
9. mar 2009

Ahoj gabika. Ako sa máte? Je to už lepšie?

gabika53
autor
9. mar 2009

nicky95 !!!!!!!! tak to je telepatia 😉 dnes som sa ti rozhodla napísať, lebo asi tie probiotiká zaberajú 😀 😀 😀 teda máme to ešte na nožičke, tam kde nosí topánočky, ale inde je krásny 🙂 bože keby to tak vydržalo...si náš pokladík, lebo ono to asi funguje...v máji ideme na testy na alergie, aj so starším, tak som zvedavá..koža je síce na brušku suchá, ale natierame sa...joj budem pokračovať v podávaní probiotík 🙂 lebo maste nechcem dávať tie hormonálne často, lebo beztak Adriánko má aj iné zdravotné problémy...ďakujeme peknúčko za radu, vlastne za všetky rady, lebo každá je super 😉

nicky95
9. mar 2009

Som rada, že som mohla pomôcť. Vieš aj my sme skúšali všeličo. Dôležité je natierať a dávať pozor na stravu, len ide leto, neviem ako ho ustrážim./pot, piesok, ovocie..../ Už sa vopred teším.My ideme na testy v apríli.

laura73
11. mar 2009

vcera som zistila, ze mala ma alergiu na hrusku. surova, varena, vo vyzive, je to uplne jedno. zo zakladnych - vraj nealergickych prikrmov - ma na jeden alergiu. nechala som jej ovocie jablko a hrusku a nic sa nemenilo, stale mala flaky po tvari. raz viac, inokedy menej. no a v piatok som sa rozhodla dat jej len hrusku - vcera uz ju ani nechcela a zacinala kaslat po prvej lyzicke - takze o jednu vec v jedalnicku menej 😉 , ale aspon budem na buduci tyzden mudrejsia, mame totiz navstevu alergologa🙂

nicky95
12. mar 2009

laura- to je super. Pomaly im už nebudeme vedieť čo dať papať. Ja som si zas všimla, že nám nerobí dobre mliečko z obchodu. Malý má vyše dvoch rokov, pije mliečko aj 3-4krát. Tak som mu chcela dávať aspoň cez deň obyčajné mliečko, ale ekzém sa zhoršil. Fliačiky sa ukázali aj na telíčku, takže mliečko môžme iba umelé, ale napr. jogurty nerobili žiadnu neplechu.

laura73
13. mar 2009

nicky95 presne tak, vcera sa zasa osypala. bud je to jablko alebo mrkva, naposledy bude mat alergiu na ovocie, som z toho uz na mrtvicu. Ja som mala alergiu na mlieko - umele, ale ani mlieko normalne mi nerobi dobre, doteraz ho nepijem samostatne, ale jogurty a ine mliecne vyrobky mozem - i ked jogurt mi znechutili v skolke, ked ho do mna napchali behom 5 minut a behom dalsich 5 minut bol zo mna vonku. uvidime, v pondelok mam alergologa, mozno nieco zistime. uz ani neviem, cim ju mazat. ☹ modra indulona v taliansku nie je 😠 .

nicky95
13. mar 2009

Skús dajaké telové mlieko s lanolinom, alebo včelým voskom. Aj my to používame. Modrú indulonu sme používali iba zo začiatku. Tento lanolin je hebkejší, super to cítiš aj na svojej ruke.Aj penu na kúpeľ máme s lanolinom.Potom napíš ako bolo u alergológa, my máme ísť prvý aprílový týždeň. Pekný víkend!

laura73
13. mar 2009

nicky95 - diky, mam nieco uz kupene, aj s nechtikom lekarskym, necham sa prekvapit. nasla som dalsiu stranku na prikrmy, a tam bolo este aj jablko pisane ako rizikovy faktor - vraj su lepsie zlte odrody, tak sa v tom potom jeden ma vyznat. naopak, aj pre deti s ae su vhodne slivky a banany... cim viac citam rady, tym menej sa v tom vyzdnam 🙂

nicky95
13. mar 2009

To som počula aj ja ,že žlté jablko ani nenafúkne. Podľa mňa aj veľmi veľa závisí od toho , ako je ovocie ošetrené aj stupeň zrelosti.Ako dávaš malej jabĺčko/ošúpané, strúhané/? A koľko má mesiacov?

zade
14. mar 2009

Ahojte, pridavam sa do temy - aj my sme "atopikovia". Dcerka ma 20 mesiacov a atop. ekzem nam dianostikovala kozna lekarka v 5 mesiaci. Raz ekzemiky su, inokedy nie. Infants Dophilus nam vynikajuco pomahal, na urcity cas som ho vysadila a opat sa cely kolotoc roztocil. Na moje naliehanie sme konecne dostali odporucanie k alergologovi. Malicka velmi casto kycha, bez soplikov, sucha si nostek, ma cervene ocka, je bleda - no vraj som len ja precitlivela a dietatko je v poriadku. Esteze chodime ku koznej, ta mi veri....
Pouzivame Oilatum do kupela a Biodermu, je to fajn. Problem vsak mame s jedlom. Moje dietatko jedlo odmieta. Mozno to ale patri aj do inej temy, ale ja som uz bezradna.

Teraz sme dostali kvapky Zyrtec - prestalo kychanie aj suchanie nosteka, zacala viac spinkat, no popritom tazsie dycha. Neviem ci je to v poriadku. Nestretli ste sa s tym? Davkovanie 1x denne 10 kvapiek.