Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

laura73
8. máj 2009

nicky, skus sledovat tie mucne veci, mojej kamaratke mala nepriberala kvoli tumu... jedla vsetko, a nic.
ja som teraz rozhodila siete a zistila som, ze je tu jedno laboratorium, kde staci zaplatit - asi 200EUR a robia rozbory vsetkym, aj malym detom, na viac ako 70 alergii/netolerancii, takze sa skusim objednat co najskor. aspon nieco. mala ma teraz dost fliackov a nezabera uz ani kortizon. je to des.

nicky95
8. máj 2009

My sme teraz krásne čistý, len to priberanie. Od včera večera sme začali piť sušené kozie mliečko.

laura73
8. máj 2009

nicky, ake mliecko ste pili na zaciatku?

nicky95
8. máj 2009

Rok som malého kojila, potomvyše roka sunar a teraz 3týždne plnotučné mlieko z obchodu. Čítala som účinky kozieho mlieka a rozhodla som sa ,že vyskúšam. Údajne je to najzdravšie mliečko po materskom a vhodný pre ekzemikov.

laura73
8. máj 2009

aha, ja som koljila 6mesiacov a potom um, akurat tu zase hovoria, ze vraj s alergiou maju deti nabeh na zhorsenie aj s kozim mliekom. ja si stale myslim, ze sa musi vyskusat vsetko, lebo nie vsetky deti su rovnake. krv na testy brali zo zily? a len jednu skumavku?

nicky95
8. máj 2009

krv brali do viacerých skúmaviek, brali mu aj na Ig.Myslím, že mal zaradené tie najčastejšie alergény, medzi ktorými bolo aj mlieko ,lepok.. Zistili mu nulovú imunity, na ktorú sme brali lieky, ktoré však mali vedľajšie účinky na ekzém. Na nete píšu, že kozie mlieko je super, ako som aj písala. Teraz som nekúpila 100% kozie mlieko, lebo nemali a keď ho malý vypije nesťažuje sa na bolesti bruška, len ho tak nezasýti. Ale na nete som našla 100% , takže ho objednávam. Teraz večer pil plnotučné a už vravel, že bolí bruško. Na malého by nik nepovedal, že je atopik, on má krásne čistučké , už aj mierne opálené telíčko. Fakt, že pred rokom to bolo hrozné. Od kedy vieme na čo je alergický a bral aj tie probiotiká je ok./klop,klop,klop/

laura73
12. máj 2009

ahoj nicky, vcera som obehla vsetky mozne instituty - sukromne a statne a nezistilia som vobec nic. vraj tak malym detom tu odbery nerobia pretoze: a/sa im este stale vyvija zaludok a hodnoty sa menia a tym padom moze byt na nieco alergicka/netolerantna aj ked nie je b/nevyplati sa to. kupila som malej ryzove mlieko, nie praskove ale nejake velmi zdrave 🙂 , ponukli mi aj kozie, ale zatial si ho nechavam ako rezervu... no a premyslam, ci ist do prahy na odbery, pretoze tu by to chcelo asi dve vysoke skoly, aby niekto odobral dietatu krv 😠 uvidime. teraz som citala na internete, ze aj ked krvne testy vyjdu negativne, da sa este nieco viac zistit z rozboru vlasov - a nasla som niekoho, kto to tu robi. divaju sa na neho ako na dobrodruha, ale to tu na vsetkych, ktori pridu s niecim novym - aj na mna, ked som ziadala rozbory na netoleranciu potravin 🙂

laura73
12. máj 2009

nicky, teoreticky som, teraz v ramci zvysenej pracovnej aktivity, nasla na internete, ze ak ma dieta alergiu na mlieko, nemalo by jest ani sunku. nasla som este aj ine veci, ale myslim, ze su skor nevhodne pre moju malu... pre vacsie deti uz nemaju vyznam, a potom su urcite veci, ktore vyrabaju tu v taliansku, tak ti ich ani nepisem. mlieko sa moze nahradit sojovym, ryzovym, kozim a taktiez mandlovym... len tak na okraj 😉

nicky95
12. máj 2009

laura-ďakujem. Ja chcem zmeniť mlieko kvôli ekzému a aby mi trochu malý pribral. Na mlieko nemáme alergiu.On je strašne tenučký. Veľmi by ma potešili 2-3kilečká.

laura73
12. máj 2009

nicky, maly ma alergiu na bielkoviny, alebo na laktozu?

laura73
12. máj 2009

hlavne, ze si mi napisala, ze nema alergiu🙂 no nic, idem radsej pracovat, vidim, ze 2 veci naraz sa robit nedaju 😀

petruci6
13. máj 2009

caute baby,
nase mimca nemozu tie mliecne kase??
vcera som jej skusala dat Hippku kasicku a zda sa mi,ze sa znovu vyhodila..a uz sme to mali dobre..pomaha nam Bioderma a samozrejme moja dieta

laura73
13. máj 2009

cau petrucci, musis to vysledovat sama, mojej malej sa prvy flak vyhodil po mliecnej kasi a potom som to uz len - za vydatnej pomoci mojho detskeho - dorazila UM a prikrmami - stale mi hovoril, ze je to flak zo zimy az sa nam ten flak z licka presunul na ramena, nohy a teraz uz aj na brusko. takze - ak mala bude zdrava, lebo teraz je tu akesi chripkove obdobie, padim dat si urobit rozbory do prahy - tu to vypada, ze jeden by mal mat 3 vysoke skoly aby dokazal odobrat krv malemu dietatu...inak, krvne rozbory na alergeny sa robia uz od 1. mesiaca (aspon v Prahe) a na zaklade toho dokazu poradit mamicke, co by nemala jest, ak este koji. to len na okraj.

petruci6
13. máj 2009

radsej jej uz nebudem davat tieto mliecne,ale kupim nemliecnu s HA UM

laura73
13. máj 2009

lepsie nedavat, ako si potom nadavat... 😒

petruci6
13. máj 2009

ved to,nebudem na nej skusat,radsej nech je ok

laura73
13. máj 2009

ja som neskusala, ale dala som na rady lekara a takto to dopadlo - ale co uz, neskoro si hlavu buchat o mur. len dufam, ze su to alergie, ktore sa takto prejavuju, a nie je to nieco, co zdedila po predkoch.

petruci6
14. máj 2009

co tym myslis? 😕

pipinka1
15. máj 2009

ahoj,

my sme mali veľké problémy s atopickým exémom od 3 mesiacov, chodili sme na Kramáre ku kožnej - predpísala nám všelijaké mastičky, oleje.......prala som v Lovele, mydlových vločkách, odstránili sme z izby záclony, koberec.....ale nič. chodili sme ambulantne asi 3 mesiace a nič nepomáhalo - malá to mala komplet na celom tele. tak nás poslali hospitalizovať - ich liečenie spočívalo že malá bola 24h. obviazaná v obvazoch s hormonálnou mastou zmiešanou s ichtiolom - samozrejme po 3 dnoch to zmizlo - prisli sme domov - mali sme znizovat mnozstvo horm. masti a za 2 dni sme vyzerali rovnako. Ja som mala problemy od puberty s ekzemom a mne vtedy pomohla alternatívna medicína tak som sa s malou rozhodla navštíviť odporúčanú p. Psychotroničku. chodili sme k nech 1x do mesiaca, sedenie trvalo 30 minút. po 2 mesiacoch bol exkez preč.potom sa nam exkez prejavil v miernejsej forme tak sme zasa chodili a zistili sme aj ze malej zhorsuju stav salamy, parky, cokolada - tak musime teraz aj trochu dodrziavat stravu a sme stastni a spokojni.
kontakt: zanna centrum,Nevadzova4, Bratislava, psychotronička: p. Podhorská, treba sa telefonicky objednat na tel.: 02/433 30 520. poplatok sa plati tusim 2,32 eur, p. psychotronička si nič nepýta ale vždy som jej dala nejaku pozornosť.

petruci6
15. máj 2009

tak ako si napisala,dolezita je najma dieta,tvoja ked kojis,aj dietata,ked nekojis

laura73
3. jún 2009

nicky, ako s malym? my sme boli v prahe na alergologicke testy a cakame na vysledky - ale aspon mi zmenili mlieko na ha, takze nemusi pit vsetky tie hnusne ryzove odvary🙂. na kotrole u detskeho pan lekar zistil, ze mala schudla a nepodrastla za 3.5 mesiaca ani cm, takze sa zobudil a zistuje, ze tu asi nieco nehra. uvidime, dufam,ze to bude len kvoli tomu mlieku, z ktoreho nemohla pribrat ani omylom... takze teraz si ju krmim podla svojho, na obed zje chuda male vyhladovele tanier polievky... na veceru zemiakovu kasu a flakotu masa...zatial jej nedavam nic, co obsahuje lepok - vraj ked nepriberaju, mohla by to byt reakcia aj na lepok. co by nebolo az tak strasne, keby sa to podchytilo od zaciatku - deti vraj z toho vyrastu, ale preco do nich pchat nieco, co im skodi, ze?

lucik.23
27. jún 2009

ahojky mam taky atopicky ekzem a od malinka mi pomaha kdys se po koupeli namazu excipialem tekutym kremem napise ho kožní nemam stim už zadne problemy jako mala sem to mela hodne silneee ale ted nejde ani vydet že ho mam skus te to pokud ste to nekdo nepouzil 🙂

mukaka
15. okt 2009

Ahoj, ekzem je dlhodobý problém. My sa trápime od 6 týždňov a dcérka má 3 roky. Na začiatku sme chodili po alergo. ambulanciách, kde nás testovali, ale zatiaľ sa nepotvrdilo nič. Teraz chodíme už len na kožnú ambulanciu 1x za 1/2 roka. Vyskúšali sme už skoro v šetko, aj kúpeľnú liečbu. Výsledok nebol skoro žiadny, akurát sme boli v ustavičnom strese, čo môžeme a čo nie. Teraz už nedržíme prísnu dietu, vylúčili sme len kakao, čokoládu a obmedzili kravské mlieko a vajcia a tropické plody. Dcéru nekúpem , ale len sprchujem cca 3x do týždňa pokiaľ sa nespotila a veľmi nezašpinila. Na umývanie používam Oilatum, po kúpeli ju natieram modrou indulonou, alebo Lipobase. Ak má ekzém tak natieram Pix pasta alebo Ichtiolová masť ( obidve sú zarábané masti) Ekzém nezmizne tak rýchlo, ako keď sa používa kortikoidová ( hormonálna) masť, ale nevznikne tak rýchlo znovu. Pomohol nám aj pobyt pri mori ( aspoň 2 týždne) a pobyt v Podhájskej ( zloženie vody je ako v mrtvom mori). Pred pár dňami sme sa vrátili z kúpeľov v Smrdákoch, tak uvidíme. V kúpeľoch nám dávali kúpele minerálne, hypermangánové a otrubové. Po otrubových mala veľmi peknú kožu, pekne jej to ukľudnilo. Ak niekto vie recept na otrubový kúpeľ, budem veľmi rada, chcela by som jej to robiť aj doma.

helena001
16. okt 2009

Ludom, ktory uplne vylucili kravske mlieko a produkty z neho, bilelu muku, bielu ryzu a zmenili na celozrnne vyrobky a hlavne vela cerstnych vyrobkov, co najemnej upravovanych, sa to vyrazne zmiernilo az uplne ustupilo. Koza je jedenj z vylucovacich organov a teda nieco musi telu skodit, kedze takto reaguje... Skus to

wali
16. okt 2009

mukaka, ja som pre syna otrubove kupele pripravovala tak, ze som zaliala vriacou vodou 5 lyzic otrub, nechala vyluhovat pol hodiny, scedila a pridala do kupela. synovi to tiez velmi pomahalo, krasne mu to skludnilo pokozku. potom vraj treba do 3 minut po kupeli pokozku nakremovat. nepouzivala som ani oilatum ani ine podobne prisady do kupela, len tieto otruby a naozaj nedam na ne dopustit. pripadne, ked som nezohnala otruby, tak som nudzovo pouzila ovsene vlocky a to bolo tiez OK.

bianka234
5. feb 2010

Ahojte, prosím ak niekto máte tip, poraďte. Malý má ekzém od 3 mesiacov, teraz má 15 a ja nedokážem za celý ten čas zistiť, čo mu škodí. Testy má spravené, ale všetko negatívne, napadá ma banán, ten som skúšla vysadiť, reakcia bola aj tak, neskúsila som zmeniť prach na pranie, používam batole. Máte niekto negatívne skúseností s týmto prachom, alebo bylinkový čaj detský, reagoval niekto? Cítim sa ako mrcha mater. Čím viac ho natieram a obskakujem, tým je to horšie. Používame najnovšie Adermu exomega ale úplne mu zošupinatela koža na celom tele,mali sme biodermu atoderm, zinkový z biodermy, kyselinu mliečnu zarábaný, nič nepomáha.A ked svrbí, no hotovo, krvavý kupeľ. Budem vdačná za každý tip, dakujem

matova
5. feb 2010

ahoj bianka,
ja tento problém akurát riešim, tiež neviem prísť na to z čoho má malý ekzémy, ale nás zatiaľ ani na testy neposielali, až dnesa na neuro sa dr. vyjadrila že, sme tam už dávno mali ísť ☹ tak sa tiež cítim ako mrcha mater 🙄. prosím ťa, akým spôsobom sa robia testy????na akom odd? alergo-imunolog.?
zatiaľ som vypozorovala, že najhoršie prejavy sa dostavujú pri prerezávaní zubov, potom to ustupuje, ale už dlho to nezmizlo (my máme ekzémy zo zadnej str. kolienok a tiež hrubú akoby krupicovú kožu ☹).
Mali sme excipial na celé telo, Fucidin- to je však s kortikoidmi tak nedávam, potom nejaký zarobený hnedý - (blatový 😀 ) mix z lekárne, keď to bolo už veľmi zlé, zabral trošku Holtov krém - ale asi vieš ako hrozne smrdí a ty píšeš že malý to má na celom tele??? Nedávno som kdesi vyčítala o dobrých výsledkoch s natieraním konopným olejom (pri ekzémoch aj psoriáze), muž zohnal nejaký krém s jeho obsahom v lekárni äpo pár dňoch som mala pocit že sa až tak malý neškrabe), a už mám doma aj objednaný aj 100% konopný olej.
čo sa týka pracích práškov- striedam všelijaké ale batole teraz práve nepoužívam, tak z toho to nebude, kamoškin sa však vyhádzal z Lovery. Len teraz som začala používať eko prací tekutý prostriedok a v predajni mi povedali, že si ho berú práve ľudia čo majú kožné alergie.

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matova
6. feb 2010

bianka: zabudla som napisat ze pouzivam este aj 100% nechtikovy olej (zaklad je slnecnicovy olej)- je mastnejsi ako konopny, tak ked je to uz velmi suche, davam nechtikovy. ja uz priemyselne maste asi nedam, len teda ak by nas podchytili na tej alergologii a dali nieco svedcene, neviem. hlavne bude zistit pricinu, len kedy? 😢

matova
6. feb 2010

bianka, ešte som našla takú adresu na nete- sú tam nejaké zákl. info:
http://www.alergie.cz/Edukacni-brozury/Jak-peco...

ešte čosi- moja švagriná mi vravela, že jej malej tiež najprv testy neukázali alergiu, a opakované testy asi po roku zrazu ukázali viacero druhov alergénov... 😒