Čo pomôže na atopický ekzém?

gabika53
27. feb 2009

babuľky, má niektorá z vás nejakú dobrú radu, čo pomôže? synček/bude mať v lete 3 roky/ ho má moc silný ☹ aj ke´d sa snažím ohľadom jedla, lieky má Zodac, šaty 100% BA, olej do vane, Exomega krém a Advantan...no akosi to nepomáha, resp. na kratúčko ☹ čo ešte treba skúsiť? som bezradná 😢

bianka234
6. feb 2010

matova, zaujímavá stránka, dakujem, tie testy robili malému z krvi, najskôr detská lek., aby mala výsledky pre imuno-alergologičku, keď sme sa boli zaevidovať a potom tieto špecialne testy robila už alergologička. No mne sa to tiež nezdá s tými testami, ale je to veľmi náročné všetko dodržiavať, keby to aspoň pomohlo. S tými zúbkami máš pravdu, nám ide teraz štvrtá stolička, vždy to je horšie pri prerezávaní. Ešte je aj celý vysypaný na chrbáte, to ešte nemal, chudiatko moje malililinké. A dokonca sa mu šúpe koža pri cikulke ako keď sa spáliš na slnku, no my sme prípad, každý deň nejaká novinka, aby sme sa nenudili.

matova
7. feb 2010

ahoj bianka, to je fakt hrozné,
a asi sa ti aj budí kôli tomu často? u nás jedno s druhým a stretím : ekzém, zuby, kojenie 🙄
ja som z toho hotová hoci to po celom tele nemá, v jednom kuse sa škrabe, pančuchy máme bavlnené, bez nich (len nohavice s ponožkami) je mu zima.......
dodržiavanie starostlivosti- veď práve, ťažko keď vám v testoch neukázalo nič 😔
a nechystáš sa na testy znova po nejakej dobe?????
ja som včera brázdila netom, našla som v našom meste viac alergoimunolog. oddelení a pri jednom - práve tam kde nám sestrička povedala že sa čaká pol roka- tak tam na ich stránke uvádzajú, že sa dá prednostne objednať - platí sa síce ale pol roka je dlhá doba...uvidíme v pondelok, musíme to vytelefonovať.
aj my máme exémy skôr ako ohraničené fľaky- ako si písla do inej témy 😉

prosím ťa, a brali vám krv aj zo žily??? ja sa tohto hrozne desím-on sa stále myká, neposedí chvíľu - to si neviem ani predstaviť, iba ak v narkóze 😕

bianka234
7. feb 2010

ahoj matova, našťastie sa škriabe len keď zaspáva, ale to mu držím ruky, chudiatko, dnes sa mi dokonca podarilo mu ostrihať nechty, inak musím len čakať kým sa mu polámu, nemám šancu.Ja teraz rozmýšľam, že predsa len budem musieť ísť ku kožnej, ale keď si predstavím čo zas bude na ňom skúšať, lebo jemu nezaberá nič z toho čo iným deťom odporúča, to sú iné pálky, je najlepšia a nespolupracuje s poisťovňou, takže sa v lekárni na náš zas môžu tešiť. Inak na mojich ďeťoch pracujú aj dvaja liečitelia, ja som už skúsila fakt všetko dostupné, tak moje zúfalstvo už nadobúda nenormálne rozmery. Krv brali z ruky, veď vydržíte, čo už máš robiť. Ja mam vačšiu paniku keď mu brali z hlavičky, tak to fakt nemusím byť pri tom. Testy nám znova spravia určite až po nejakej dobe, ale možno tá kožná by s tým niečo vedela spraviť, uvidíme, no asi tam tento týždeň zabehnem.

matova
8. feb 2010

bianka, áno, radsej tam zabehni.
nasa dr. rozmýsla ci nás najprv nemá poslat na kozné, ale ja chcem rovno na alergo-nech predsa zistia najprv pricinu! tak drzim palce, pa. 😉

daducha
8. mar 2010

Ahoj,

dostala som sa k info o Cordycepse a aj ked nemam dietatko s ekzemom, mi to berieme kôli castym chorobam, vraj je to fantasticke a zarucene pomaha.Môzete mrknut na google a najlepsie konzultovat s niekym kto sa tomu venuje osobne.Ak ste z KE, viem odporucit.

dzio2
9. mar 2010

prosim vas ako sa prejavuje AE?lebo moja lili ma take cervene fliaciky a v tom male krupicove v, ma to zatial na tvaricke jeden na pravej a druhy na lavej strane , jeden je na brade a dalsi na licku nas dok uz je 65rocny a podla neho to nic nieje , ale lili ma na dost veci alergiu ma to pomne , napriklad dodnes nas neposlal na alergologiu lebo ze to je este skoro 😕 dakujem za odpoved

habibi78
9. mar 2010

dzio, atopicky spoznas podla toho, ze je kruhoviteho tvaru, na okrajoch vyraznejsie cerveny ako v strede.... blizsie to nviem popisat.... no a zvykne to byt take suche, supinate....
kasli na vasho doktora, chod na kozne.....

dzio2
10. mar 2010

habibi dakujem , su dni ked to ma cervene a zase ked to zbladne

andrej92
30. júl 2010

Na liečení v Trávnici som bol 4krát za sebou vždy cez letné prázdniny...toto liecenie urcite odporucam,pretoze mne pomohlo,nevravim,ze na 1krat(stav sa mi zlapsil) a 2krat mi ekzem uplne zmizol...potom som sem chodil len tak preventivne,pretoze niekdy cez zimu som mal mensie zhorsenia...partia bola super,sestricky tiez,okolie je pekné a nikdy nelutujem,ze som tam bol...este by som aj isiel,ale je to len do 18 rokov...co sa tyka toho zariadenia,je mozno starsie na niektorych izbach,ale postupne sa kupuje nove...a rodicia s detmi si mozu priplatit specialnu izbu,kde maju vlastnu kupelnu,zachod,TV+Digi,chladnicku,mikrovlnku,rychl.kanvicu...a je to za rozumnu cenu,nic neunosne...peniaze na nove postele nie su aj preto,lebo kúpele majú málo detí,pretoze mnohí o takejto moznosti liecenia nevedia...preto sa nevahajte spytat svojho lekara na liecenia alebo sa nan aj sami vypytat,pretoze mnohi z lekarov vás do týchto kupelov ani neposlu...aj ja som sa vypytal na vlastnu ziadost co je dost smutne...ak má vase dieta kozny problem urcite neváhajte a toto liecenie vyskusajte,pretoze nic za to nedáte...jedinou podmienkou je,aby dieta pravidelne navstevovalo kozneho lekara alebo alergologa...navsteva obvodneho lekara nestaci...tak vam drzim palce a dufam,ze budet mat dobre skusenosti...ja som ich mal=)...inac mozu sem deti od 3 rokov...vsetko preplaca poistovna a netreba sa zlaknut reakcie z vody(zacervenanie,svrbenie) po prvych kupaniach,pretoze aj u mna to tak bolo a potom prisiel uplny utlm...koza sa vtedy vlastne regeneruje a je to normalne...dufam ze som vam pomohol=))

natallkaa
18. sep 2015
Používateľ natallkaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od natallkaa.

Vraciam sa k tejto téme s radou, čo pomohlo mne a mojim deťom. Neskúšali sme kúpele ale pomohol nám pobyt pri mori - 10 dní a po ekzéme nie je ani stopa. Alergológa ale určite navštívte, ekzém je skoro vždy spojený s nejakou alergiou - u nás je to alergia na peľ a roztoče. Takže aj v tomto smere je morská voda a vzduch jednotka

bibistec
19. sep 2015

no ja by som ti zo skusenosti vedela vela povedat vsetko je o strave dcerka si tym presla mala mokvajuce rany, teraz neberie na to ziadne lieky a ekzem zmizol ale po dodrziavani diety urcenej specialne pre nu. Robili jej testy na intolerancie potravin nie u alergologicky ale krv sa posielala do labaku a nasledne vyhodnotila a ozaj pomohlo, nic ine nepomohlo doteraz a to sme si uz preskakali dost. ale mala aj ine traviace problemy a tie tiez zmizli este som chcela ze na alergologii nezistili skoro nic

modrofuzik11
19. sep 2015

nas kubko maval skaredy atopicky ekzem. chudak, skrabal sa, svrbelo ho to. mal ho na tvari. doktorka aj kortikoidy predpisala, este tvaricku zhorsili. nastastie ako rastol, ekzem pomaly mizol. zmizol uplne okolo jednoho roku. zostala este suchsia pokozka, kremujeme bepanthenom, ale uz je to super. 😉 . drzim palce, nech to ma podobny priebeh.

barca1205
25. sep 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Detičky ešte nemajú tak dobre vyvinutú imunitu, preto sú na všetko náchylnejšie. podporujte im imunitu a vačšina detí z toho časom vyrastie

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anelap
16. jan 2017

sú tu rôzne diskusie čo pomáha čo nie pri AE, avšak ja som za prírodu, mastičky liečia len prejav choroby, ale treba sa zamerať na dôvod prečo vznikol, ak je telo znečistené rôznymi baktériami treba ho vyčistiť. Mám trojročného syna ktorý mal AE len na krku kožný lekári menili kortikoidy ako na bežiacom páse, vraj musíme zistiť ktorí mu najviac pomôže. Skúsila som vločkové obklady, jazvečiu masť avšak nič nepomáhalo. Už skôr ma kamarátka zoznámila s ALOE od FOREWER a tak som sa rozhodla, že vyskúšam pre syna, nakoľko som mala nastúpiť do práce a ekzém na krku mu praskal každé dva týždne, vedela som že v školke to nezvládni on a ani učiteľky, Po dvoch týždňoch denného užívania prestala koža praskať a ostal už len červený znak na mieste ekzému po 2 mesiacoch zmizol aj ten. Odvtedy som spokojná a šťastná že som mu pomohla. Najviac ma však šokovala kožná lekárka, ktorá mi pri štandardnej prehliadke oznámila aby som mu napriek výsledku podávala kortikoidy raz mesačne, vraj mu neuškodia. Už som túto kožnú lekárku nenavštívila...Ako dôkaz prikladám fotografie. Fotografia v prostriedku bol stav pred začatím liečby. fotogafia v pravo je 2 týždne od začiatku liečby a fotografia v pravo je po 2 mesiacoch užívania. Všetkým vám prajem aby ste vyhrali spolu s detičkami nad touto podľa mňa už civilizačnou chorobou.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina8995
2. mar 2024

@anelap dobry den. Pekne prisim co vsetko ste z Forewer ste davali? My mame propolis gelly. A na pitie sme skusali alie gel qle vysyoava sa po nom takymi malymi vyrazkami. Tak nevuem ci to tak na byt ci ma reakciu na aloe. Prosim prisim oekne co vsetko ste natierali a vnutorne pili jedli id Forewer. Sme uz zufali ☹