Čo robiť ak bábätku zabehne?

u2jana
2. nov 2008

prosim poradte, mojej 8t dcerke pri krmeni z flasky obcas zabehne, zacne kaslat a potom uz nic nevypije... jeduje sa, je hladne, ale vsetko co vypapa vypluje... neviete co na to (proti tomu) pomaha?

peta1510
2. nov 2008

Pahltne papa?Nema velku dierku na flasi?

u2jana
autor
2. nov 2008

Ona ma taku specialnu flasku, kde mozem regulovat tok mlieka, lebo ma razstep makkeho podnebia. Niekedy papa uplne vzorovo a niekedy akoby to zabudla... zabehne jej, zacne kaslat a potom to je uz len boj... teraz som do nej dostala len 30ml... ked je takto zabehne, zacne jej to piskat aj v prieduskach... fakt neviem, ako jej mam pomoc ☹

gucz
2. nov 2008

skús ju dať vyššie, myslím kŕmiť nie v poloľahu, ale skôr v polosede. či by to nepomohlo...

u2jana
autor
2. nov 2008

... skusali sme, ale tak vobec netaha, len gula ocami a zuzle cumel 😒 ja uz fakt neviem, bojim sa, co je narobi ten vdychnuty nutrilon v prieduskach...

bellablonde
2. nov 2008

mozno ju skus pri papani inak polohovat
nasmu ked zabehne, tak zdvihnem kolmejsie a jemne potlapkavam po chrbatiku, odkasle si a ideme dalej 😉

u2jana
autor
2. nov 2008

ona si tiez pekne odkasle, ale potom uz nevie dalej pit... manzel teraz do nej nejak dostal este 10 ml a zaspala ako dudek... dufam, ze dalsie krmenie bude lepsie 😒

dididi30
2. nov 2008

ak moc straaaasne moc zabehne,surovo chytit za nohy a nechat ho v tej polohe a tiast s nim do kedy to z neho nepadne 😉

amatula
2. nov 2008

ahoj to nic nam sa to tiez stavalo ked sa mali narodil.raz cez den to bolo hrozne mal2tyzdne a mliecko mal v nose a v sade tahala som to z neho odsavackou.raz to bolo v noci to bolo hrozné 😒 ,som ochrapana skakala,nevedela som kudy kam,akosi trulko nevedel papat.ale naucil sa..... 😉

nevesta
2. nov 2008

No ale je troska ine, ked ma babo problem, ako razstep podnebia... Niesom lekar, ale s osem tyzdnovym drobcom by som urcite netriasla... Jedine, co mi napada je polohovat, ale hlavne by som sa pytala lekarov... 😉 Drzim palce, nech sa to zlepsi 😉

u2jana
autor
2. nov 2008

...no my mame razstep aj reflux, takze krmenie je vzdy tazke, urcite ziadne trasenie riskovat nebudem... a s tym polohovanim uz fakt neviem, ako... vzdy si ju ukladam rovnako, zvysenie + nabok, 3x papa pekne a potom nic... proste si neviem, predsavit, ze su babetka, co papaju uplne v pohode 😒

kikusa100
2. nov 2008

tak velmi triast sa nema.. skus si ho alebo ju dat cez ruku aby bola nie na chrbatiku ale na brusku a skus jemne pobuchat po chrbatiku tam kde sa koncia lopatky do toho trojuholniku alebo ako to povedat.,..ono sa ma aj dietatko dat hore nohami ale to ked zabehne nejaky velky kus jedla alebo tak...a ma sa dat hore nohami a nie triast. ale len hore nohami, chytit za nozicky a tak..ale skusila by som najprv to s tym pobuchanim po chrbatiku..mozno je s chvatom a rychlo a preto jej zabehne...a mozno sa potom boji papat..skus zmenit flasku..fakt..mozno poskusaj viac druhov..a uvidis..pa.

bibinka
3. nov 2008

u2jana- a čo keby si skúsila kŕmiť lyžičkou? môj brat to mal kým ho neoperovali a mama ho kŕmila malou plastovou lyžičkou,pekne mu to vraj stekalo do pusy a nedrhol sa. trvá to síce dlhšie,ale nebol v strese a bol najedený. v ŽIADNOM prípade s dieťaťom netras-ved má len 8 týždňov-ak zabehne, tak len otoč cez predlaktie a jemne poklopkaj medzi lopatkami. Viem, že sa ti môže zdať to kuckanie ako večnosť,ale nestresuj, detičkám s týmto problémom zabieha kým ich nezoperujú.