Čo robiť, keď dieťaťu chýba železo?

mirka414
28. sep 2008

dievcata mojej dcerke zistili skoro nulovu hladinu zeleza,teda tak som pochopila od lekarky cez telefon,zajtra tam mam za nou ist...upokojte ma nieje to nebezpecne??dcerka je zdrava,papa vsetko,spinkava vyborne,preto ma take nieco prekvapilo a zlakla som sa co som zanedbala...vie mi niekto do zajtra poradit a trosku ma upokojit??

denisocka
29. sep 2008

ja som na anemiu malemu kupila trstinovu melasu z biošopu, kedže z maltofera hnačkujeme

lukin
29. sep 2008

Jakto, že normální hodnoty jsou 6-20 něčeho? V těhotenství to je jinak? Tam je to prý nějak kolem 130, ne? A já měla 90.

elise
29. sep 2008

lukasko má nedostatok železa od narodenia ja pijem železitú minerálnu lebo ešte kojím a doktorka nám predpisuje maltofer najskôr sme mali kavapky a potom sirup strošku sa nám to upravilo ale tereba papať veľa hovädzieho mäska 😉

olise69
29. sep 2008

Mirka: veľmi veľa železa obsahuje kokos a mak. Neviem, či v tomto veku je to vhodné, ale mne to poradili na hematológii. ( pre deti sa inf. u svojej detskej lekárky)
Ináč nobody má pravdu!!!!!!!!! 😉

aponchie
29. sep 2008

lukin ano u deti je to jinak u dospeleho u tehotne ..od toho je na listku z biochemie uvedena hodnota a take rozmezi takze vidis hned 😉 ja uvadela rozmezi dospeleho cloveka 😎

mirka414
autor
29. sep 2008

jeeej super odpovede dakujem.nobody zistili jej to po odbere krvi,lebo jej mekli nechtiky a zacali padat trosku vlasky.dnes sme boli u lekara a povedal,ze telo signalizovalo tymi nechtikmi,ze nieco nieje v poriadku a to bolo dobre hned sme to zistili a dostali sme MALTOFER kvapky a upravi sa to..

elise
29. sep 2008

mirka my sme brali 2x denne 8 kvapiek

elise
29. sep 2008

potom sme prešli na sirup a sirup znášal ľahšie z kvapiek ked ich užíval mesiac tak vrackal. dostali sme sirup 5ml 1x denne a toto znáša celkom dobre (chutí to ako karamel) aj stolica sa potom sfarbí do tmava je to v poriadku pri užívaní maltoferu, tak sa potom nezľakni 😉

mirka414
autor
29. sep 2008

elise to viem my mame 1x denne 20 kvapiek.

zuzana76
29. sep 2008

aj nasmu sa rozdvojuju nechtiky, ale vlasky nepadaju, ani este nebol chory klop klop, tak lekarka nechce brat krv ☹ , vraj to by byval aj chory, keby mal anemiu, ale asi ju o to poziadam, alebo mu mozno chyba nejaky iny vitamin, neviete mi nahodou poradit?

bejbypd
29. sep 2008

my sa dopujeme vela vela hovadzinkou je to chutne a malama zelezo ok

elise
29. sep 2008

zuzi lukasko nebýva choručky a má anémiu, ale je trochu bledší (má bledučkú pokožku)

zuzana76
29. sep 2008

aj nas ma velmi bledu pokozku, asi ju poziadam, nech mu zoberie krv

elise
29. sep 2008

zuzka skús ju požiadať pre istotu ked bude mať dobré výsledky tak budeš aspon vedieť že je všetko ok. a kojíš ešte?

zuzana76
29. sep 2008

kojim, ale davam aj Sunar 2x denne po 180 ml rano a vecer, ale este aj kojim medzi tym a v noci, ja som anemicka

elise
29. sep 2008

ja som tiež anemická ale pijem korytnicu železitú je v tmavej flaške a kupujem ju v kauflande to mi dosť pomáha a užívala som aj maltofer v kvapkách ja niečo sa predsa cez mliečko dostane 😉 papáme veľa hovädzieho mäska 😉

jklm
4. jún 2009

ahojte baby ktoraaa mi poradi alebo odpovie synovi zistili silnu anemiu ☹ jak mal rok.tak nam davaju kvapky kadejakee ale syn mi vobec nechcee papat meso tak ako do nho mam to meso dostaaat.uz som s toho paf.teraz mu je 22mesiacou tak uvidiime co z nim.neviem ked budu zle vysledky tak co bude s nim co sa v takom priipade robyy.prosiim poradte mi niektooo ☹ dik

teodorka
4. jún 2009

nam raz jeden liecitel poradil napichat do jablka klince uplne surove cierne a nechat v jablku stat a potom to jablko maly jedol a pomohlo...

jklm
4. jún 2009

cooo a iny receptiik bojiim sa ako to dopadne ked mu to neprejde hmmm

lenki33
4. jún 2009

jklm skus napr cervenu sosovicu (alebo aj ine strukoviny, ak mu nebudu robit problem) a marhule (aj susene, v DM predavaju bio, nesirene) a pseno z neho su vyborne napr kase
tu je viac tipov
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokr...

bambusko
4. jún 2009

jklm, skus cviklovu stavu. pomahaju aj vitaminy na vstrebavanie zeleza - pyridoxin a kys. listova, to by mal predpisat lekar

jklm
5. jún 2009

DIKY VAM ZIENKY TAK SOM KUPILA TU MELASU Z BIO DUFAM ZE ASPON TO POMOZE ALE BOJIM SA ABY MU TO ZASE NEUSKODILO VELA NO KED MU TO BUDEM DAVAT KAZDY DEN.NO UVIDIME.DAM VAM VEDIET AKO CO 😉 SYN PAPA AKO MACICKA FURT LEN TROCHA A TO CELY DEN LEN TAM DOBNE A PORIADNE SA NE A NE NAPAPAT.A TO ZE JE BLEDUCKY NEVIEM CO S TYM STALE JE NA SLNIECKU A NIIIC TAK NEVIEM CO S TYM.MUDR HOVORI ZE JE VELMI BLEDY A CO MOZEM ASI NIC ☹ A ZASE VELA ZELEZA MOZE USKODIT NEEE SYNKOVY TAK JA UZ NEVIEM FAKT.A STAVY CVILKOVU SOM AJ OSLADILA A NECHCEEE MA NOCNU MORUUU S TOHO.TRAPI MA ZE MESKO NECHCEEEE VED JA HO FURT JEM TAK NECHAAPEM.HOVORIA ZE KED MA SYN ANEMIU TAK HO MOZE AJ PAALIT JAZYM TAK ASI PRETO NECHCE MESOO NEVIEM NOO ☹

zuzka1.
5. jún 2009

JKLM, my sme bojovali s anemiou vyse 7 mesiacov, klop klop uz 2 mesiac eje to dobre.
MAly papal zeleninovo(brokolica, hrasok, cvickla) a masove(bravcove, hov, kuracie) prikrmy, brali sme maltofer kvapky 2x10kvapiek/denne, pomalicky sa to zlepsovalo, potom ked to zastalo tak nam dal dr este aj pyridoxin a kyselinu listovu a to pomohlo, aj sa rozpapkal aj priberal ako sa patri, kedze dovtedy bol drobny. A ze je bledy???anemicke deti byvaju a to, ze ho budes davat na slniecko nepomoze. To mu zelezo nedoda.

Ak nezaberie liecba, co sa vacsonou podari, len to trva dlho, a mal by velmi zle vysledky, mozu mu pichat injekcie, ktore zaberu urcite, ale to sa stava v extremnych pripadoch.

Viac sa preberalo aj v teme babatka a porzi maltofer alebo nedostatok zeleza.

jklm
5. jún 2009

No dakujem za radickuuu no kupila som tuu melasuu tak dufam ze to zaberie daam ti vedieet ale to mi nejde do hlavy ze nasa doktorka mu furt bere krv skoro kazde 2 tyzdne este ani nestihne dobrat tie kvapky a uz naas hnaaa.tak nechaapem no.mi zme brali ten maltofer ale nepomohlo tak nam dali aktiferin a to berie dvakrat za den po 25 kvapky tak to je asi moc ne myslim ta anemia joooj uz som nadne s tej chudokrvnostiiii ☹ jv rodine nemal nikto s tym probleeem no.

petot
15. jún 2009

Nestačí len železo, treba dopĺňať aj kyselinu listovú a vitamín C. Obidvoje sú dôležité pre metabolizmus železa.

zuzka1.
15. jún 2009

suhlas s petot, vitamin c potporuje vstrebavanie zeleza, preto treba aj ovocicko a podobne.

kys listovu davaju, iba ked je nedostatok vacsi

bubinko83
2. nov 2011

ako je označene v KO železo a ake maju byt hodnoty? Dakujem

martina1305
5. apr 2012

my mame odskusany cucoriedkovy sirup, prirodny. nezapeka, ma v sebe aj vitamin C, takze zelezo sa dobre vstrebava.

jar89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jar89
5. máj 2012

čučoriedkový sirup (čiže žiadne tabletky) je najlepší obsahuje veľmi veľa železa mi to máme odskušané, veľmi dobré krvné testy, sirup obsahuje velmi malinko konzervačných látok.