Čo robiť, keď dieťaťu chýba železo?

mirka414
28. sep 2008

dievcata mojej dcerke zistili skoro nulovu hladinu zeleza,teda tak som pochopila od lekarky cez telefon,zajtra tam mam za nou ist...upokojte ma nieje to nebezpecne??dcerka je zdrava,papa vsetko,spinkava vyborne,preto ma take nieco prekvapilo a zlakla som sa co som zanedbala...vie mi niekto do zajtra poradit a trosku ma upokojit??

kitty68
28. sep 2008

no pravdepodobne ti doktorka predepise nejake zelezo 😉
tak at ho hezky papa 🙂 zelezo je dulezite

maruschka
28. sep 2008

mirka nulovú hladinu???To hádam nie..Určite si zle počula doktorku.Možno je iba trocha anemická-vtedy pomôžu rôzne druhy ovocia-najmä čučoriedky,čierne ríbezle,jablká,zelenina,mäso...

A ak nepomôžu,tak sa dlhodobo užíva Aktifferin,Maltofer....Nič náročné,užívajú sa kvôli zvýšeniu železa a zlepšenie krvného obrazu.. 😉 😉

neboj, všetko bude ok.

mareklucka
28. sep 2008

Ahoj Mirka,neboj sa všetko bude v poriadku,Tvoja slečná má už 2 ročky a ja poznám jeden prípad keď ešte len 3-4 mesačné bejby malo málo železa a určite je takých viac.A nevieš či ostatné hodnoty mala OK? Pravdepodobne jej nasadí nejaké to železo.A opýtaj sa Dr. na nejakú vhodnú stravu ktorá obsahuje dosť železa (má to myslím špenát a ďalej si neviem spomenúť čo ešte,ale na internete toho tiež nájdeš dosť).A budete chodiť na pravidelné odbery po nejakom čase.Ale ona to zvládne 😉 Tak držím silno palce 😉

lendy1
28. sep 2008

já jsem anemická pořád 😀
jinak náš David měl také nedostatek železe hned po narození a takových dětí je spousta. Upravilo se to za pár měsíců.
Nejspíš dostanete kapičky- Aktifferin nebo něco podobného, ještě je i Ferronat, ale ten je myslím jen v tabletách-ten zobů někdy já.

mirka414
autor
28. sep 2008

dievcata dakujem za rady.anemicka nieje je to sibalka zistili sme to nahodou,ked jej mekli nechtiky a zacali sa jej od hora rozdvojovat a rast druhy a spodny odpadol,ked tam bol vrchny.najprv som si myslela,ze si okusuje nechtiky,alebo ze si pricvakla prstik,ale potom som to nasla aj na nozke a isla k lekarovi...
vazne ma to prekvapilo,vzdy ked tu citam ake maju maminky problemy pri papani a pod. a my chvalabohu nic take malinka spapka vsetko doradu a aj spenat je celkom oblubeny...fakt neviem ☹

lukin
28. sep 2008

mirka: Anemická znamená, že má málo železa 🙂 Já jsem anemická už od malička. A takových lidi je hodně. Takže klid 🙂

mirka414
autor
28. sep 2008

uvidim co povie lekarka zajtra.dam potom vediet.

aponchie
28. sep 2008

ja jsem anemicka jak hrom a brala sem feronat a aktiferin a nejake leky jeste,ale bud sem po nich mela zacpu nebo nejake vedlejsi priznaky tak spis vyvazena sravu

janinah
28. sep 2008

skús vygooglovať,ktoré potraviny obsahujú železo,môj syn žiadne špenáty,zeleniny,môso nechcel,tak som dávala buchty s makom,sezam do jogurtu...mal anemiu,bral mesiac Maltofer a vypracoval si také nechutenstvo,že okrem kakaa a maslovej hrianky nejedol vôbec nič,postupne sa to jedenie upravilo a aj krvný obraz je už skoro normálny,držím prsty

nobody
28. sep 2008

to by mě zajímalo, jakým způsobem došla na nulovou hladinu
ale to je v pohodě, mnohem horší, když železo přebívá 😉 (tam jsou pak možnosti infartku atd.)

aponchie
28. sep 2008

http://diskuse.doktorka.cz/nizka-hladina-zeleza/

mozna to tak je ..treba tady nekdo pise,ze norma je 6az20 a ma zjisteno 1,2 tak to je fakt skoro nulova SKORO 😉

moncika15
28. sep 2008

ahoj, ja beriem na slabu anemiu kyselinu listovu ale tu tusim deti nemozu tak asi len tie cucoriedky,ribezle,spenat, sumivy celaskon... inak neporadim 🙂

nobody
28. sep 2008

a ta plazmatická hladina je v jakých jednotkách? Nevíte?

aponchie
28. sep 2008

to je snad jedno v jakych jednotkach je stav uvaden ne? 😉

aponchie
28. sep 2008

Plazmatická hladina železa může být snížena u řady typů anémií, aniž by se jednalo o anémii z deficitu železa 😉

samantha22
28. sep 2008

Hlavne vam drzime palce, aby to dobre dopadlo....
Mozno aj dore, ze sa to zistilo uz "zavcasu", kym jej to chybajuce zelezo nerobi nejaku balamutu...
Tak ozaj DRZIME palce 😉

nobody
28. sep 2008

tobě možná jo 🙂
no jestli je to třeba mikrogr/mol ... nebo jak ...to je celkem důležitý ..aspoň teda pro mě
😝 😀

to je jak, když někdo napíše: doba těhotenství je 10

a lunární měsíce už nevíme

strašně mě to štve, ani nevíš jak 😝

aponchie
28. sep 2008

nobody ano je mi to celkem jedno v jakych jednotkach je uvaden pac je dulezite videt jestli je pod hranici nad nebo v norme pro bezneho cloveka,ktery neni lekar nebo ho to nezajima ucelove je to nepodstatna informace 🙂 pro cloveka co je mu zjistena anemie je dulezitym voditkem zjistit puvod anemie jelikoz anemie neni vzdy zpusobena nedostatkem zeleza a proto je na miste kompletni biochemicke vysetreni 😉 a opravdu nevim proc je to pro tebe tak dulezite ,ale jestli te to moc zajima tak muj posledni link ze zdravcentra je velmi obsahly a patrne bude disponovat nejakym tim odbornym tematem a nazvem pro tebe tak hledej,morce je jedno,ze je v takove ci makove jednotce stav uvaden pro ni je podstatna informace ,ze je to tak a ne jinak 😉

p.s. tak citej citej a pak dej vedet jak je to moc dulezite pro lecbu 😀

aponchie
28. sep 2008

mirce oprava...

nobody
28. sep 2008

když ti to stačí, tak proč ne
ale mně to nic neříká ... nějaký číslo (i když jsou určený nějaký množiny)

aponchie
28. sep 2008

btw proc je to pro tebe tak dulezite v jake jednotce je hladina zeleza uvadena?me zajima jakej to ma vliv na ten samotnej problem 😀

nobody
28. sep 2008

problém jsem psal předtím (viz ta desítka)

takže když budu mít hladinu K+ třeba 30, železo třeba 2, a sedimentaci třeba 10

tak se asi nikdo nebude tušit, co to jsou za jednotky (a všechny jinak)
to mně připomnělo jednu kravinu: Dnešní výsledky anglický ligy: 0:0, 3:1, 1:1, 0:0, 2:1 😀
na problém ne...ale zkus se o tom bavit s nějakým fyzikem třeba 😀 😉

rostě to shrnem, pro mě něco bez jednotky nemá větší význam
pro vás třeba ne

tak 😉

aponchie
28. sep 2008

v anglicke lize se dneska hrali dva zapasy (v premier league)
😀

aponchie
28. sep 2008

sorry za hrubky pane dokonaly 😀

aponchie
28. sep 2008

btw jednotka je uvadena umol/l hranoce 6.6-28

nobody
28. sep 2008

dík

aponchie
28. sep 2008

jo a fotbalove zapasy se udavaji v golech kdyz pro tebe nema nic bez jednotek smysl 😀

nobody
28. sep 2008

dík
pan Dokonalý přeje dobrou noc

😀