Čo robiť keď sa zájde dieťatko?

linddi
23. sep 2008

Ahojte maminky, stalo sa Vám to?
Včera sa mi "zašla" dcéra a dosť ma to vyľakalo. Zľakla sa a nemohla sa nadýchnúť. Potom spustila taký divný plač a viditeľne sa jej zle dýchalo. Počula som, že sa majú roztiahnúť ruky, aby sa otvorila dýchacia bránica, fúknuť do tváre ... a čakať ☹ .
Ak máte skúsenosti, poraďte. Dík.
Sorry, ak už je takáto téma založená.

lila794
23. sep 2008

Pomaha fukat do tvaricky 😉

danuska24
23. sep 2008

som ani nevedela ze treba fukat do tvaricky. aspon som zase o nieco mudrejsia 😉

cartmanko
23. sep 2008

som ani nevedel ze sa babtko da zajst.

lucka23
23. sep 2008

nam tiez pomoze ak mu fuknem do ust, hned sa nadýchne.

danuska24
23. sep 2008

nam sa zatial (klop klop) nezasla - len skoro.. ked spusti srdcervuci plac..

smisela
23. sep 2008

Ahoj linddi,tak nám sa to občas stáva,hlavne ak sa udrie a zľakne sa 😒 ale úplne postačí ak jej fúkneš do tváričky,alebo pokropíš tváričku vodou,ale to som neskúšala,nebolo treba 😉
Viem,že sa každá z nás zlakne,ak sa také niečo stane,mám známu,ktorej syn sa nevedel nadýchnuť,až ostal fialový a v bezvedomí,ale behom chvilky sa prebral,boli potom pre istotu na pohotovosti,ale bol úplne v poriadku,údajne sa tomu hovorí aj afektívny plač.

babulik22
23. sep 2008

moja mala ma vo zvyku sa,tak velmi rozplakat az sa jej ide dych zastavit.dokina mi poradila,ze treba fuknut do tvaricky a pomaha to.

macaeliska
23. sep 2008

no vraj sa deti vzdy nadychnu, ale podla toho co pise smisela, tak nie. To fukanie mam odskusane denne aspon 2 krat. Hlavne klud, to sa stava. Nie je to nic vazne a casom sa to bude lepsit.

tamarka
23. sep 2008

fúknuť do tváre. Netriasť, a nedajbože ako som počula jednu mamičku na ihrisku, ktorá dcéru prefacká a ešte jej strká hlavu pod sprchu..... 😠 😲

zuzanocka
23. sep 2008

ano, fuknut do tvaricky, prip. pofrkat vodou 😉

mirik
23. sep 2008

fuknut do tvaricky, osobna skusenost, fakt to pomaha

nadka01
24. sep 2008

Ahojte kocky.Nam sa to stalo ked Sofinka mala asi 3 mesiace.Mali sme doma navstevu a ta nerespektovala kedy ma prepacte za vyraz"vypadnut" z kupelne a mali sme malu kupat.Pretiahlo sa to skoro o pol hodinu-farbila si vlasy.Malu mal manzel na rukach a z nicoho nic zacala strasne plakat.Bol to taky az histericky rev.A znicoho nic prestala.Usta otvorene,oci ako bez duse a ruky zvesene.Nenormalne sme sa prelakli.Nikomu by som nepriala vidiet vlastne dieta takto a nevediet mu pomoct.Nevedeli sme co robit a tak ju manzel zavesil hlavou dole a buchol jej po chrbatiku.Hned zalapala po dychu.Odvetdy nas sleduju na neurologii.Vsetko je nastastie v poriadku.doktor nam poradil,ze ked dieta zacina s takymto afektivnym revom ,treba prudko fuknut do tvare aj viac krat alebo pofrkat vodou.Mne este pomohlo umyt jej tvaricku vlhcenou utierkou.A ak Vam nahodou nebude dietatko dychat skuste si ho polozit na predlaktie,tvarou dole,a dlanou mu buchnut niekde medzi lopatky-rada od kamarata z pohotovosti.Hlavne treba tomuto predchadzat!!!!! Uz sa nam to nastastie viac krat nestalo.Ak aj nahodou dostane takyto rev uz sa nezachadza...

sstefi
24. sep 2008

aj my fukame do tvare, ked sa to nahodou stane

vinka
24. sep 2008

Tak mi sme to mali do 3 rokov.Dávajte velký pozor na zneužívanie toho stavu.Náš syn ked mal 2,5 roka dokázal velmi zneužívat to,že sa zachádza.Dokonca raz povedal ved sa nemôžem nadýchnut a od vtedy bol pokoj.Muž mu povedal nenadýchneš sa sám tak ti niknepomôže.Mlady si to rýchlo rozmyslel.Ale odporúčajú aj buchnút dvermi.Jednoducho odpútat pozoprnost od toho stavu.Dá sa to aj liečit.Liečia to diazepánom ale to by som nedovolila.Lebo diazepan utlmuje mozok a nočo to robit. 😉

denisocka
25. sep 2008

fuknutie do tvare - toto zabera hned ,aj ked rozklepena som po tom ešte 10 minut

nam sa teraz zachadza už len ked trebars spadne a sa kus udrie a zlakne sa čo sa stalo a stale u lekara - očkovanie,krv aj očne vyšetrenie 😒

linddi
autor
25. sep 2008

Babuľky, ďakujem za rady. Dúfam, že ich nebudem musieť využiť ☹ , díííík 😉

zuzka1.
25. sep 2008

Ahoj, nasmu Saminkovi zachadzalo pravidelne, ked s arozohnil a uz v nemocnici, ked to spravil prvykrat nam povedali fuknut do tvare!!!
Kamaratka malu stipne vzdy do licka, vraj aj to zabera.
U nas funguje fuknutie.

bibinka
9. okt 2008

už tu táto téma je,ale neviem ju nájsť 😕
myaj môj Alex to robieva-som už písala v tej stratenej téme, aj dnes mi to urobil vonku, ale bolo to len také slabunké, hneď som ho vyrovnala do ľahu aby nemal "pokrčenú" dých.trubicu a mohol sa rýchlejšie nadýchnuť. omodrel len minimálne,hneď sa nadýchol. Kamoška mi povedala, čo robí na detskom, že deti keď plačú,alebo sa hnevajú-prestávajú dýchať- nevedia to ešte ovládať a preto tak strašia rodičov. 😕
Zajtra ideme na neurolku či sú to naozaj afektívne záchvaty, ak nie, čaká nás ešte kardiológia, bože,sa aj bojíííím. ☹

bibinka
9. okt 2008

a s tým fúknutím-u nás to nezaberá, bo vidím, že sa ešte viac zľakne a "dorazí sa" do bezvedomia. najviac to položenie do ľahu. 😖

tinusi
9. okt 2008

Nas ucili, ze ked dieta prestane dychat, pomoze frcka do paty. Vraj je to dost bolestive a odputa to pozornost. Raz, ked maly reval "odusu" som to vyskusala - na chvilu prestal hysacit a potom sa rozplakal tak normalne - asi ho ta frcka zabolela... to uz bola pohodka - taky normalny plac...

lubecka
9. okt 2008

my sa tiez zachadzame.. to som nevedela ze fuknut do tvare.. ja som fukala do ust, ale potom ma doktorka zrusila, ze jej mozem ublizit, ak jej vel vzduchu fuknem - mozem roztrhnut pluca.. ze ju skusit potriast, alebo buchnut po chrbatiku... vyskusam to fukanie do tvare, uvidim...

bibinka
10. okt 2008

lubecka a koľko krát sa ti takto zašla? my to máme cca 1x do týždňa+- .
dnes sme boli na neurolke-vraj eeg v norme, že to mávajú deti s anémiou, šelestom na srdiečku, tak nás ešte pre istotu poslal na kardiológiu.

aussiegirl
13. okt 2008

ahoj dievcata!!! boze vdaka za vase rady!!!!prave sme zazili tuto hrozu, maly si len pomrnkaval a zrazu sa nenadychol, len pusa otvorena a pomaly modral, este stastie ze manzel bol duchapritomny a zavesil ho hlavou dole a bacol medzi lopatky, ale aj to fungovalo len na neviemkolky krat. ked sa konecne nadychol ja som skoncila s hysterickym placom na zemi...este som aj chudatu svokre vynadala, prave ona ho mala na rukach. nestava sa nam to casto, tak cca 1x do tyzdna ze reve ako pavian a potom ide na kyslikovy dlh. taketo dlhe to este nikdy nebolo, este aj teraz sa od nervov klepem. vdaka za radu, nabuduce (aj ked dufam nebude treba) vyskusam to fuknutie do tvare-ak pisete viacere, ze to zabralo u vas tak v pripade nudze vyskusame.
hlavne nech sa to neopakuje u ziadneho babatka...

bene
29. jún 2010

ahojte baby, vidim ze uz tu nikto nepise, aj my mame ten problem mala ma 13mesiacov a od mala sa zachadza. je tooho menej to urcite ale tuto sobotu sme az volali zachranku, nevedeli sme si rady, stale pomohlo bud fuknt alebo predklonit ale teraz nic. no nakoniec sa rozdychala ale ten strach v ociach. kardio je ok, neurologicka tiez povedala ze ok, tak ja nerozumiem co tym detom je, a hlavne dufam ze ju to prejde velmi skoro, uzsa bojim ju niekde nechat, lebo nebudu vediet co s nou.

salma22
29. jún 2010

a skusali ste ist aj k doktorke? nech jej urobia vsetky vysetrenia aj na epilepsiu alebo na take zachvaty no neviem...nemoze to byt bez priciny neni mozne ze len tak bababatku zajde

lamina
24. jún 2012

nic sa nedeje, ak je babo zdrave,su to sice prehanane reakcie ale maju to mnohe deti.(nevsimajte si neodborne ustrachane rady ze to neni mozne,alebo to nie je v poriadku. JE.Je to povaha vasho dietata.)len sa to bezne nevidi, lebo mamicky s nimi moc nechodia von🙂 je to afektivnz plac, sam prejde do 2-3 rokov, pravda ak sa neposilnuje, dietatko nelutujeme, necicikame zbytocne.vtedy to zacina manipulativne vyuzivat aj par mesacne dieta a intervaly sa budu skracovat. hlavne sa netreba stresovat, nie je toani zdravie ani zivot ohrozujuce-je to "len psychicka zalezitost".teda ak vam dieta zmodrie, odpane na par sekund pri velkom placi, treba fuknut do pusky alebo ospliechat vodou (odporucam pri sebe nosit vodu ako sprej ak mate take babo).pre okolie je to sice nieco hrozostrasne, stretnete sa aj s tym, ze ako toto mozete dopustit, im sa to nestava, neviete sa starat a podobne hluposti..ale je to vrodene (nie dedicne), ma to vela deti.hlavne nespanikarte, nemusite hned volat lekarom ak ma vsetky vysetrenia v poriadku, kazdy dobry neurolog a pediater vam povie to iste. a este jedna dolezita vec - v obdobi vzdoru pozor na DOSLEDNOST.ak vam takto zacne dieta vrieskat na ulici alebo v obchode a vy mu date vsetko co chce (aj ked ma trest napriklad nepapat sladke), tak ste prehrali.dieta bude vediet ze toto zabera a takymto afektom sa nevyhnete este zbytocne dlhy cas.ak odolate, pritulite si ho a ratate s tym ze afekt pride - samo to odzneje omnoho skor.aj ked je to brutalne. - opieram sa o svetove vyskumy a rady nezavislych odbornikov.a sama mam take dieta.

moonlightka
25. jún 2012

skus polozit na celo vlazny mokry uteracik...nam to pomohlo... 😉

moonlightka
25. jún 2012

je to taky moment prekvapenia, dieta to schladi a akoby sa spamata a zacne dychat 😉

pe
26. jún 2012

akurat dnes sa nam to stalo uz nejaky 6 x a stale som rovnako vystrasena z toho ako po prvy x, ja ju len bezmocne drzim a prihovaram sa jej, ked uz odpadne, tak jej dam vyssie nohy, nabuduce - aj ked dufam, ze sa to uz nestane, teda vyskusam to fuknutie, jaj hrozne toto zachadzanie....

kaldaras
18. nov 2012

ahojte dnes sa mi stalo ze moja cerka zasla neviem dvovod len som ju polozila v deckej izbe a polozela som ju knemu na postel a odrazu zasla asi ze chcela is sa hrat na zemi a on ju nepustil drzal ju a zavolal ma abi som prisla no ona us zasla cela zmodiela nevedela som co robit tak som jej dala na tvaricki trochu vodi ale nezabralo to tak moja svagrinka hned prisla a vzdichla jej ust do ust a ona sa prebrala potom som videla ze to zabralo hned som jej pustila jej oblubenu rozpravocku a ona sa smiala dala som jej jogurti a ona jedla a zaspala cize zabera to ust do ust 🙂 ale este taki strach som nezazila verte mi a dakujem vam ze si to precitate