Čo robiť s mesačným bábätkom, keď má zapálené očko?

e.vacka
10. nov 2008

Ahojte mamičky, prosím o radu, čo robiť s mesačným bábätkom, keď má zapálené očko. Ďakujem

sirinka
10. nov 2008

ophtalmoseptonex mast je najlepsia, ked nemas, stacia aj kvapky. tiez sme to mali ako trojtyzdnovy, dobre to zabralo.

e.vacka
autor
10. nov 2008

SIRINKA:dakujem sa radu, vyskúšam... Ja som to malej umávala kamilkovým odvarom, ale takému miminku to je veľmi ťažké...

sirinka
10. nov 2008

e.vacka kamilky mozu byt alergen, staci cistou vodou 😉

e.vacka
autor
10. nov 2008

kokso ešte by som jej zle urobila... 😖

babulka
10. nov 2008

E.vacka - my sme to mali pred 10 dnami, ale sli sme k doktorke. Ak su tam hnisave karpinky, alebo ma ocka zalepene, cervene, treba ist, lebo to asi bez antibiotickych kvapiek neprejde. A vycistit sterilnym gazovym tamponom a borovou vodou. Inac po tych ATB kvapkach to preslo hned na druhy den.

e.vacka
autor
10. nov 2008

babulka-teraz má už to očko plné hnisavých karpiniek a červené... porazí ma, lebo som práve u rodičov na strednom Slovensku a naša lekárka je v BA. Skúsim jej aspoň zavolať...

vejinka
10. nov 2008

skus jej kvapnut materskeho mliecka 😉

babulka
10. nov 2008

Vejinka - preboha 😲 😲 😲 Len to nie.

e.vacka - ak ma hnisave karpinky a cervene, je to s najvacsou pravdepodobnostou bakterialna infekcia a treba na to ATB kvapky. Mimochodom, je to dost infekcne... Zbehni na pohotovost, ved na to tam su. Povedz, ze mas lekara v BA a Barborka je malicka.

vejinka
10. nov 2008

babulka my sme mali zapalene ocko a dva krat som kvapla mm a preslo to ..a dokonca aj doktorka to odporucila ze je to vraj babsky recept ale funguje to

e.vacka
autor
10. nov 2008

Vyškúšam MM a keď neprejde do rána, skúsim ísť ku lekárke, ku ktorej som chodila ja ako dieťa, určite nás nepošle preč...

e.vacka
autor
10. nov 2008

Ďaaakujemeee vááám za rady...

zuzka1.
10. nov 2008

my sme mali zapalene ocko od naroenia a nepomohlo nic, ani maste ani kvapky od ocnych, zabralo jedine, ked mal 6 tyzdbov vyplachovnaie kanalikov, strasna vec ale pomohla, preplakali sme to vsetci traja

sipcek
10. nov 2008

e.vacka-opthalmo-septonex,vytlacanie hnisu z kanalikov,ak sa to nezlepsi tak ATB kvapky,mm je tiez dobre.Hlavne vytlacaj hnis z kanalikov aby sa neupchali.Kedykolvek budes moct,nie je to bolestive a nie je treba velky tlak.Ja som to robila tak casto ako to slo.Drzim palce.

amatula
10. nov 2008

ahoj ak je to vaznejsie MM nepomoze.....mali sme zapalene ocko,lekarka nam dala ocuflash ci ako sa to pise.je super za tri dni to malemu preslo.......

sirinka
10. nov 2008

ATB liecba by mala prist az po tom septonexe...ked nezaberie...ak by sa zapaly ociek opakovali, je to na preplach slznych kanalikov, ale kludne to moze byt iba z prievanu...
nic sa neboj, nepouzivaj ani borovu vodu, aj v nemocniciach sa uz od nej upustilo, staci cista voda, ak chces mat istotu, tak prevarena... 😉
a zajtra navstiv tvoju detsku doktorku, aj ja som uz tak bola z malou, ony ti malu musia vysetrit.

amdeis
11. nov 2008

My sme najprv umyvali ophtlom, potom sme kvapkali ophtalmo septonex, potom isli atb kvapky a stale nic. Hnisave, zalepene. A nakoniec sme s manzelom zistili, ze ked peciem v trube tak ten teply vzduch, ktory truba fuka von im robi prievan aj napriek vzdialenosti. Dva tyzdne nepeciem, ocka mame zdrave.

zuzka1.
11. nov 2008

My sme isli na tie priplachu potom, co sme pouzivali oftalmoseptonex, ophtalomo mast, nejake ATB dvoje kvapky, ocuflash, vyplachovali repikom aj borovou vodou aj vytlacali hnis z kanalikov. Trvalo to od naordneia do 6 tyzdna a potom sup do nitry na vyplach.

e.vacka
autor
11. nov 2008

sipcek: ako to mám robiť. Booooože, znie to hrozne!!! STačí keď jej to očko stále utieram od hnisu?

Zuzka1.: To vyplachovanie kanálikov si nechcem ani predstaviť...Samko to ako zvládal?

sipcek
11. nov 2008

e.vacka neboooj,nie je to nic hrozne.Na spodnom viecku vo vnutornej strane ocka pri nosteku je kanalik.slzny kanalik len zlahka stlacis,podobne ako ked si kaprinky vytahujes,len stlacis jemne bruskom malicka alebo inym prstom.Len jemne.Nam to ukazala ocna lekarka ked jej zapal neustupoval.Ked pojdes k lekarke,pytaj sa nech ti ukaze.Verim,ze to dokazes,skus. 🙂

e.vacka
autor
11. nov 2008

ufffff idem na to!!! ďakujem

marika80
11. nov 2008

Nasa mala tiez mavala dost casto zapalene ocko, (dost jej slzilo). Tak na to vzdy dostala anbiotika masticku Fucithalmic a bolo. O materskom mlieku som tiez pocula, aj som jej ho tam kvapkala. Pocula som aj o ciernom caji, pretierat ocko. Inac davat pozor ked sa ocka cistia, vzdy pouzivat prevarenu vodu a vatu vzdy novu na kazde oko.

yasmina
12. nov 2008

e.vacka...mas 1 mesacne babatko co takto zajst za odbornym lekarom?
ved ked tam je hnis tak tam je zapal 😲
kocky su zlate ze ti radia ...ale naco samoliecitelstvo?
nasi to mali tiez...chytili prievan v nemocnici uz na porodnici a pomohol framykoin ocny ale to ho uz pisala lekarka...
tak nech to barborke skoro prejde...drzim palce

skrecok
12. nov 2008

Nas mal zapalene ocko, casto mal zlepene, liecili sme ho Opthalmoseptonexom, ked po tyzdni nepreslo, tak sme sli ocnej lekarke. Mal tam hnis a predpisala nam antibiotika a este sme museli stlacat hnis tak ako pisala sipcek 😔. Radsej ist hned lekarke ked je tam hnis ako cakat kym to prejde.

e.vacka
autor
12. nov 2008

Yasmina: viem viem... sama si nadávam, že som mala s ňou dávno ísť. Len celý problém je to, že som na strednom Slovensku a lekárku máme v BA, najbližšia pohotovosť je 22 km. Ale zajtra ideme k lekárke, ku ktorej som ešte ja chodila. To očko sa nezlepšuje.

avion
12. nov 2008

My sme mali zapalene ocka a tahalo sa to skoro 2 mesiace (od narodenia), menili kvapky, masticky...nic nepomohlo. Nakoniec mu "vyplachli" slzne kanaliky a bolo po probleme.

avion
12. nov 2008

Asi aj je to bude potrebne 😒

marika80
12. nov 2008

e.vacka zapalene ocko sa samo nevycisti, treba antibiotika.

babulka
12. nov 2008

E.vacka, drzim palce, neboj, ak by ste dostali nejake ATB kvapky, tak by sa to malo upravit zachvilku.
Je velky rozdiel medzi "prievanom" v ocku a zapalenym okom z dovodu bakterialnej infekcie - preto som sa hned pytala, ci su tam hnisave karpinky - vtedy je to takmer urcite bakteria, ktoru treba vyliecit iba ATB. A ked utierat ocka, tak bud prevarenou vodou alebo borovou vodou, a na gazovy tampon, u takehoto drobca by som kupila sterilne stvorce, stoji to par korun (vatu nie, lebo zvykne nechavat "fuziky" v ocku) a na kazde ocko novy tampon.

lienka79
12. nov 2008

ak je len zapalene a nehnisa,mal by pomoct ophtalmoseptomex,pre take mimi v kvapkach,ale ak jej to hnisa, treba zajst k dr a ta vas asi posle k ocnemu a da ATBkvapky..my sme si s tym paradne uzili

endrixa
12. nov 2008

ahoj, my sme mali ten problem a trval skoro dva mesiace...najprv sme dostali kvapky ophtalmoseptomex...nepomohli...tak mast framykoin...nepomohol a nakoniec nam pomohol obycajny harmancek...niekolkokrat do dna som mu nim na gaze vytrela ocko smerom ku nosteku a tak jednoducho sme to vyliecili...zakazdym ale som uvarila novy harmancek.... 🙂