Čo robiť s mesačným bábätkom, keď má zapálené očko?

e.vacka
10. nov 2008

Ahojte mamičky, prosím o radu, čo robiť s mesačným bábätkom, keď má zapálené očko. Ďakujem

e.vacka
autor
13. nov 2008

dnes ráno už vôbec nemala zlepené očko. Dr. nám odporučila nejaké kvapky z očianky lekárskej a tie jej pekne zabrali. Dúfam, že sa to nezopakuje.

eni78
18. máj 2010

Ahojte...
môjmu malému hnisalo očko od narodenia a vyskúšala som už úplne všetko.. teraz má mesiac a včera sa mu zapálilo tak , že si ho nevedel ani otvoriť, tak som hneď volala jeho pediatričke a ona poradila vytierať očko gázou namočenou v čiernom čaji poprípade ju priložiť na malú chvíľku na očko... do rána mu opuch úplne zmizol a hnis takisto... takže to zafungovalo úplne super..... 🙂

luciaj
21. okt 2010

môžem ist s malym von, ked ma zalepene-zahnisane ocko?

lucindaaa
15. mar 2013

ahojte, my sme sa práve vrátili z pohotovosti, Žužu má 3 mesiačiky a už 2t. jej stále slzili očká, umývala som jej očká harmančekovým čajom (ale to sa vraj nemá, lebo je to silný alergén, povedala doktorka), dávali sme OcuFlash 2 dni a nepomohlo, dnes jedno očko celé krvavočervené, iba okolo stredu taký malý biely pásik bez začervenania, ktorý jej do večera aj tak sčervenal, dávali sme dnes celý deň Opthalmo Framykoin, ale nepomohlo absolútne nič (potom ešte doktorka hovorila, že je treba riadne nadvihnúť viečko naspodu, aby sa dostala mastička pod viečko), tak sme radšej išli k doktorke, očko pozrela, či nemá škrabnutú rohovku nechtom náhodou, to bolo OK, tak tam niečo kvapli a predpísala na 7 dní širokospektrálne ATB 5 kvapiek denne, ak po 3 dňoch nebude žiadna zmena, tak k detskému očnému na ster a ten zmení liečbu na nejakú účinnejšiu. tak uvidíme teda, dúfam, že sa to zlepší a že to iba pekne 7 dní doužívame a bude to ofkej. jo a ešte sa môže preniesť táto bakteriálna infekcia aj do druhého očka, tak potom začať kvapkať aj do toho druhého.

azbestica
15. mar 2013

uplne najlepsie zo vsetkeho by bolo kebyze idete ku dr. .....nasa skusenost je ze nam predpisala opthalmo framykoin

azbestica
15. mar 2013

@lucindaaa teraz som si vsimla tento prispevok novy.....velmi vam zelam nech ATB zaberu a nech ste opat zdravi

123zuzana
15. mar 2013

@e.vacka ahoj nam poradili strieknut materske mliecko do ocka a vytriet ked kojis ja som to skusila a pomohlo.. 🙂

romanah1
19. nov 2013

píšem to pre všetky mamičky ktoré majú bábätká so zapálenými očkami... Môj syn mal od narodenia zapálené očko, na ktoré nepomáhalo absolútne nič- materské mlieko, kvapky z lekárne, očianka, no proste nič. Doktorka nás už odporúčala na očné vyšetrenie, aby nám kanáliky prepichovali (či prefúkavali či čo sa to tým detičkám robí). No po tom, čo som si o tomto drastickom zákroku prečítala od iných mamičiek by som ho na svojom bábätku URČITE NAPODSTÚPILA. Našťastie ma osvietilo a opýtala som sa mojej babky či nevie čo s tým. A ona že- veď kamilky 🙂 Takže som si pekne ráno spravila kamilkový čaj, a malému som ním pomocou tampónu pretrela očko.. stačí pretrieť.. spravila som to asi 5- 6 dní po sebe cca 3 krát za deň a odvtedy máme pokoj, hnis sa nevrátil, očko neslzí a už to bude skoro štyri mesiace. Takže mamičky určite najskôr ASPOŇ VYSKÚŠAJTE túto metódu než sa rozhodnete "mučiť" vaše bábätko na očnom 🙂 ďakujem a prosím šírte to kade sa bude dať nech sa deti zbytočne netrápia...

zita19
19. nov 2013

@romanah1 Ja ked som tvoj prispevok citala, uz som sa zacinala obavat, ze na konci bude oblubeny vseliek na MK: ocurana plienka. 😒
S tym harmancekom suhlasim. Ak by nepomohol, aspon neublizi, ale pomoct by mal.

bubulka722
19. nov 2013

@romanah1 Super!!! Síce maličké detičky nemám a ani zapálené očká nás netrápia, ale zakladám do dobrých rád našich babičiek. Sú to staré overené ale vďaka tejto vraj "pokrokovej" modernej medicíne zaznávané liečby. Ja verím bylinkám, nám vždy veeeľmi pomohli. Vždy lepšie ako nemocničné mučenie. 😉

sage33
20. nov 2013

Môj syn mal celých 5 dní na pôrodnici zapálené, zalepené očko, už som sa smiala, keď mi ho priniesla sestra, nech mi dá môjho piráta 🙂 Tam mu to pretierali tiež odvarom, u syna to nefungovalo. Prišli sme však domov, natrela som mu dvakrát očným framykoinom a výsledok - úplne vyčistené očko, bez hnisu, doširoka otvorené 🙂
Ale samozrejme, ako prvá voľba by mal byť ten harmanček, veď ja som aj detičky občas vykúpala v harmančeku, ale ak to nejde, tak treba skúšať iné.
Ja na ophtalmo framykoin nedám dopustiť, akonáhle mám nejakú ťažko hojacu sa ranku, po prvom natretí je dobre.

monyccka
20. nov 2013

@romanah1 no ja som po pretreti harmancekom skoncila nadopovana velmi silnymi liekmi proti alergii. Taku prudku reakciu vrajmlekari davno nevideli a moja mamka skoro zomrela od strachu. Nikto v rodine nie je alergicky na harmancek a predsa. Takze ja v ziadnom pripade neodporucam potierat sliznicu u babatka alergenom. Hkavne pokial nemate istotu, ze nan nereaguje. Radsej dr ako toto.

romanah1
20. nov 2013

@monyccka to je pravda s tým alergénom, možno by bolo treba najskôr spraviť úplne najslabší odvar aký sa dá a ten skúsiť dať na očko a keď sa nič neobjaví potom začať pretierať... nenapadlo ma že aj zázračné kamilky môžu byť alergénom 😲

lenadka
20. nov 2013

pokiaľ je niekto alergický na harmanček je jedno či potriete silným alebo slabým odvarom, alergická reakcia nastane aj tak a prudká môže byť rovnako. určite by som to neriskovala.

111zuzka
7. jan 2017

Nam farmaceutka v lekarni odporucila 1-2 kvapky materskeho mliecka do ocka niekolkokrat denne 7-10 dni. Mliecko som kvapkala pri kazdom kojeni a po tyzdni mala malicka ocka krasne a uplne ciste. Vraj ze to mala odskusane na jej detoch a taktisto aj dietatko jej dcery materske mliecko zachranilo pred operaciou ocka. Odvtedy to odporuca vsetkym rodicom a chodia jej dakovat, ze nemuseli malickemu babatku davat lieky. Drzim palce ;)

pupavka37
24. aug 2017

ahojte .. ked ma trojtyzdnove babatko opuchnute jedno viecko a trosku cervene ...dali mi kvapky u doki OCU flesh ....to staci davat len do ocka ktore je opuchnute do druheho nie ?

anaj44
31. aug 2017

Mi máme zahnusane viedlo na pravom oku keďže zajtra je štátny sviatok potom vik a v pondelok chodí ku dr veľa chorých kvapkami mm a uvidíme . Minimálne sa očko dobre dá vyčistiť po nakvapkani

zuzipuk
5. sep 2018

@111zuzka prosím ťa, to mám surovo kvapnut mlieko do oka? 😱

nikusiak9
5. sep 2018

@zuzipuk sak namoc vatovy tampon do mlieka a daj na oko

zuzipuk
5. sep 2018

@nikusiak9 pravda. V noci som to akosi nedomyslela 😂😂😂 diky