Čo robiť s vyrážkami okolo pusy u malej?

marcelka11
22. apr 2008

Baby, viete poradit co s drobnymi vyrazkami okolo pusinky? Malej sa zacali robit asi pred dvomi tyzdnami, teraz je uplne vysypana az sa jej robi taky vyrazkovy "film" a ide jej to na licka. Doktorka povedala, ze ma asi citlivejsiu pokozku a je to z jedenia. Myslim, ze alergia to nebude, predpokladam, ze by to mala aj inde na tele. Skusala som modru indulonu a kalciovu mast ale nevidim vysledky. Dakujem za vsetky rady.

sonulik1
22. apr 2008

marcelka, to bude mat urcite zo slin, moja malinka to mala tiez ale postupne to preslo. pomahalo na to ked som jej to potierala materskym mlieckom.

marcelka11
autor
22. apr 2008

sonulik, ked mne sa vobec nezda zeby slinila, vobec jej netecu slinky. Pravdou ale je ze si dava palce do pusy tak mozno takto.

dada2007
22. apr 2008

marcelka...my chodíme kožnej kvôli malej hemangiómu, ale keď sme tam boli, tak malá si počas vyšetrovania a už aj pred tým v čakárni stále cumlala prstíky. Mala vyhádzané okolo pusinky. Dokina povedala, že je to tým, že v slinkách má zvyšky kyseliny mliečnej z mliečka odomňa a tá vlastne dráždi pokožku....dala nám krém, ktorý bude slúžiť ako ochranný film a zároveň bude pokožku vyživovať v budúcnosti, keď sa začnú dávať príkrmy a budú prípadné vyrážky....že tým(skúšaním nového jedla) pokožka veľmi trpí, trošku jej pomôžeme-preventívne. Ten krém je značky A-DERMA, snáď nám pomôže....
ale....stretla som sa so známou z iného mesta, iná kožná a ich malá mala vyrážky okolo pusiny. Tá kožná im povedala, že stačí natrieť materským mliečko a zmizne to. A zmizlo to.... 😅 😅

biela
22. apr 2008

dada2007 spýtam sa ťa na inú tému...
chodíš s malou ku kožnej s hemangiómom, lebo jej ešte nezmizol? môjmu Oliverkovi stále tiež nie a nie zmiznúť...
nás doktorka nikam neposlala.... napíšeš mi?

dada2007
22. apr 2008

biela....IP 😉

bzuco
11. máj 2008

aj náš má velú briadku vyhádzanú ☹ ...asi vyskúšame MM

greta24
17. máj 2008

aj moj maly mal vyrazky okolo pusinky, mal to ako struhadlo a doktorka nam predpisala HOLTOV KREM. Dostat ho aj volne, stoji 20 sk a super zabera. Maly mal licka po 4 dnoch ako babatko 😅

aadula
17. máj 2008

ahojte, náš drobec tiež hrozne sliní a z toho sa mu robia vyrážky. 🙂 ale Holtov krém je super..fakt mu to pomáha, super cena, síce smrdí... 🙂 ale pekne mu to zájde... len nás doktorka upozornila, že nie je dobré ísť potom na slniečko... 🙂

babulik22
2. sep 2008

ahojte,malej sa pocas dna urobia vyrazky okolo pusi a potom zmiznu.citam tu,ze radite holtov krem.lenze mala si ho hned o nieco utre,takze ziadny vysledok.idem k dokine pre recept na prevenar,tak sa opytam pre istotu ci to nemoze byt aj alergia 😕 ale na telicku vyrazky nema,tak snad alergia to nebude.

deina
2. sep 2008

Nas maly bol tiez cely vyhadzany okolo pusi, velmi slini a pomohol nam Excipial U Lipolotio - neviem, ci sa da kupit bez predpisu, ale vyborne zabral.

babulik22
2. sep 2008

dik deina: opytam sa v lekarni.

deina
2. sep 2008

Ups, okolo pusy, som chcela napisat... 😅

nikuska123
2. sep 2008

NAsa mala ma vyrazky vtedy ak cmula dudu a je pod nou zaslinena, ale ako pise deina Excipial U Lipolotio, je fakt super. Mam pocit, ze volne sa dostat neda.

lucia32
3. nov 2010

Aj my máme vyrážtičky okolo pusy, nezabral ani špeci krem od Bioderma peri oral ani Imazol... Holtov je vraj na drsnú pokožku, to sme mali na líčkach, to fungovalo...
Boli sme dnes na kožnom, vraj klasika od slín, ale slinila sa aj predtým a nemala to :( ale vraj môže byť aj alergia na kravské mlieko, kedže som spomenula, že sme pred 3 m prešli na obyčko Bebu a potom na kravské, tie vyrážky môžme mať cca asi 2m...takže zajtra na odber krvičky, či sa nepotvrdí alergia na bielkovinu KM ...ale predpísala nám zatial robený krémik a Zyrtec 😉 a Biogaju... tak dúfam, že zaberie a alergia sa nepotvrdí 😝 už nám ju raz robili asi v 3 m života a bola negatko...to sme mali dlho bolenie bruška pri kojo 😉

kaja73
3. nov 2010

@lucia32 Aj ked sa ti v krvi nepotvrdi, ešte by si to mala otestovat tak, že mlieko jednoducho vysadiš na 2-4 tyždne.Moj maly mal krv.testy negativne a aj tak ma alergiu.Vola sa to non Ige alergia.Ta v krvi je Ige.Asi po mesiaci od vysadenia sa mu stav pokožky upravil a teraz sme na Neocate mlieku.