Čo sa robí na prvom gastroenterologicom vyšetrení ?

terezia1477
20. máj 2019

Ahojte, všeobecná ma kvôli častým bolestiam brucha poslala na gastro plus na sono brucha. Viete mi povedať čo sa robí na prvom vyšetrení ? Plus ak by mi vedel niekto odporučiť lekára v ba, budem rada. Dakujem 🙂

m14m
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
20. máj 2019

Odber krvi, sono pred jedlom, po jedle.

bronik89
20. máj 2019

robia ti vysetrenie a to tak, ze ti daju hadicu cez usta alebo noc a pozru si organy ci mas v poriadku. bola som na tom uz dva krat a nie je to nic prijemne. no ak budes mat sancu si vybrat, tak chod na to cez nos, je to lepsie

terezia1477
autor
20. máj 2019

@bronik89 takze najskôr žiadna prehliadka, ale rovno toto ? Normalne sa tam bojim zavolať a objednat 😬

bronik89
20. máj 2019

@terezia1477 mne nerobili ziadnu prehliadku. rovno ma objednali na toto a bolo. ako samozrejme, ze ked som tam prisla, tak sa ma pytali s cim mam problem, atd. ale ziadnu prehliadku mi nerobili. ale ved im zavolaj a oni ti uz vsetko povedia. to budes musiet byt aj na lacno.

evkamotka
20. máj 2019

Ked sa objednas tak ti povedia. A ja som bola na OUSA, vsetci tam boli dobri

nika82
20. máj 2019

do mna hned hadicu

janka474
20. máj 2019

@terezia1477 neboj, väčšinou urobia najprv sono a potom hadičku.. Normálne prehltnes, vsunu cez pusu dnu, môže ta zopár krát napnut na zvracanie ale hrdlo znecitlivia sprejom,..nie je to nič hrozné, dá sa v pohode zvládnuť, len pokojne si budeš dýchať pomaly a za chvíľku to máš za sebou.

terezia1477
autor
20. máj 2019

@janka474 dakujem tak zajtra ráno tam zavolam teda 🙂 a toho napnutia sa bojim najviac, lebo mám astmu a napr keď prehltnem veľkú tabletku alebo niečo a náhodou ma napne, vsetko sa mi zúži a prechádza to do sťaženého astmatického dýchania a neviem si to predstaviť s hadickou v krku. Ale dúfam že pri tomto sa to nestane

terezia1477
autor
20. máj 2019

Aj dakujem kazdemu za info

h_petra
20. máj 2019

Niekde robia už na prvom vyšetrení gastrofibroskopiu. Prežiť sa to dá v pohode, ale nič príjemné to nie je. Našťastie to trvá len pár minút.

h_petra
20. máj 2019

Na to, že máš astmu určite personál v ambulancii upozorni.

deti95060810
20. máj 2019

mne dali rovno hadicu do žalúdka....