Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo sú tieto červené fľaky na lícach, uškách a vyrážky na krku?

freyusha
28. apr 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtat, či nahodou nemate niekto skusenosti s nasim problemom.Nevieme o co sa jedna, mojej 3r dcerke sa z nicoho nic objavili cervene flaky na licach, uskach a drobne vyrazky na krku.Od slnka spalene nema,vyzera to skor ako keby mala teplotu, ale ani u nema, svrbet ju to nesvrbi,Brala ATB, ale pred tyzdnom, prach na pranie som nemenila, strava normalna, tiez nic nove.Flaky nema nikde inde na telicku,natrela som jej licka excipialnym mliekom-zatial.Neviete mi poradit, co to moze byt? Dakujem za vsetky odpovede.

aristka
28. apr 2013

môže to byť zo slnka a dupľovane ak neni dávno brala atb

katuska169
28. apr 2013

a neni to alergia?moja mladcsa take podobne mala a bolo to ze alergia na pomarance

simca06022011
28. apr 2013

nemoze to mat z tepla? Mne takto mala vyzerala teraz dva dni... vyrazky na krku mozu byt potnicky. Ked nie tak pravdepodobne alergia na nieco, nemusi ju mat pravidelne, niekedy sa stane ze aj "pravidelna" strava sposobi "alergiu"

katy1979
28. apr 2013

Alergia. Ak mas treba jej dat nieco na to. My sme to mali a niekolko deti v okoli tiez. Vsetky par dni po dobrati atb.

katka1981
28. apr 2013

Daj jej fenistil kvapky, ak by sa to do 3 dni nezlepsilo, chod k dr. Nahodou si jej nedavala krem na opalovanie? Ale je dost mozny suvis z ATB.

ludka140281
28. apr 2013

nám sa takto prejavila alergia na počasie....alebo aj na pupavu takto reagujeme a teraz kvitne...ale aj slnko a atb🙂

teegreen
28. apr 2013

Atb...zbehnúť k lekárke a nabudúce nech tieto atb nedáva...pri užívaní ATB nezabudni vždy na kvalitné probiotiká

filmuska18
29. apr 2013

Probiotikami sa neda nic pokazit bud pomozu alebo neuskodia. Mozno by pomohla vylucovacia metoda. Ak doteraz nemala na nic alergiu, tak by som tiez sa priklonila k tomu, ze je to kvoli ATB, pokozka reaguje na problem v traviacej sustave, ktory ATB urcite vytvoria, dajte par dni probiotika, zvysenu davku (Biogaia kvapky, ActiLac alebo podobne) a uvidis, mali by ste vidiet zlepsenie uz za dva/tri dni. Ak sa to nezlepsi, tak bude problem inde a asi to bude chciet navstivit dokinu.

kreativita
29. apr 2013

...my sme tento problem riešili minuly týždeň 🙂. Starší syn doberal antibiotiká a keďže bolo po dlllhom čase krásne, tak sme šli von. No a to bola chyba. Von v tom čase svietilo dosť silné slniečko a to spôsobilo v kombinácii s antibiotikami túto reakciu. Presne ako píše aj on bol vyhodený len na tváričke a nikde inde. Potom sme už boli len dnu (asi dva dni - žiadny pobyt von na slnku) a krásne to odznelo. Ak potrebujete ísť von, tak dcérke určite daj na tvár a odhalené časti tela krém na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom. Bolo to pre mňa veľké poučenie, nuž učíme sa celý život. 🙂. Samozrejme som telefonovala aj našej pani lekárke a tá nám doporučila polku Dithiadenu na deň. Už sme neboli potom na slniečku a Dithiaden bral dva dni. Antibiotiká a slniečko sa nemajú radi ☹.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli