Čo uľahčí nachladenému bábätku dýchanie?

adicka
5. máj 2007

aHOJTE.cHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT,CI NEPOZNATE NIECO DOBRE NA ULAHCENIE DYCHANIA U NACHLADENEHO BABATKA.NEMYSLIM TYM LIEKY..AK ANO,BUDTE TAKE DOBRE A PORADTE MI.BERIEME AJ ATB,ALE TIE NEJAKO NEZABERAJU A TAZSIE SA MU CHUDATKU DYCHA.DAKUJEM

vavka33
6. máj 2007

Nam sopliky uz zacali aj vytekat z nosteka,tak snad je to trosku lepsie,odsavam toho uz dost,asi jej to povoluje.Dnes rano zatial nepiskala pri dycani.ako pise evka,ma nad postielkou namiesto balachynu prevesenu mokru osusku.
Ta morska sol sa da kupit aj v beznom obchode?Musim to skusit.

adicka
autor
10. máj 2007

ahojte.tak ja som sa dnes vraila smalym z nemocnice.v pondelok nas poslali na snimok pluc ,kedze tam bolo to chrapcanie a sopliky a potvrdil sa zapal pluc,tak sme si troska polezali na detskom.Esteze som sla tak skoro.malicky sa ma chvalabohu lepsie a je poisteny ATB este na 6dni,aj ked ich neberie.Vy sa ako mate?Pozeram,ze pisete morska sol-na oddeleni mi vraveli,ze najlepsia je vincentka a naparovat. 😉

vavka33
10. máj 2007

adicka,to ma mrzi,ze ste tak skoncili.aj nam hrozila namocnica.bolisme este dva krat od mojho prispevku na pohotovosti-s tym,ze nemohla dychat a zistili zapal priedusiek.dostala ATB.dnes sme boli na kontrole,dychanie ciste,ma dobrat lieky.este pokasliava,sopliky este sem-tam odsavame.

evaka
10. máj 2007

Kočky, my soplíkujeme už neviem ako dlho. Hotová katastrofa, nepomáhal Fenistil, Nasivin, kamilky so soľou na radiátor... Dnes nám doktorka poradila nosový sprej Physiomer - strekli sme raz a odsali sme toľko soplíkov, že sme boli až prekvapení, odkiaľ sa ich toľko nabralo. Je to na prírodnej báze - morská soľ, nie je návyková. Konečne som spokojná a malá tiež, fakt odporúčam vyskúšať. Inak doktorka mi povedala - len nie Nasivin! (ale neviem prečo).

adicka
autor
11. máj 2007

vavka,vraj vela babatiek ma s tym teraz problem,asi je nieco vo vzduchu.chudatka nase ☹

vavka33
11. máj 2007

Asi ano.A Alexovi je uz lepsie?

adicka
autor
12. máj 2007

vavka,je mu uz lepsie chvalabohu-on bol s tym chrapcanim natom uz velmi zle,az sa dusil a lapal po dychu.Mal plny nostek a k tomu aj hrdielko hlienov.vo stvrtok ideme na kontrolu,tak uvidime-no vysledky krvicky a vyterov mal vsetky dobre.boze,ako si musia babatka pri tom odbere a infuziach vytrpiet-plakala som s nim,ak mu brali krvicku-strasne nieco!dufam,ze sa to uz nebude opakovat-uz ho nedam 😠 a tvoja Lejka ako sa ma?

vavka33
12. máj 2007

aj ona tak strasne zle dychala,az som sa bala,ze sa nenadychne.len bolo divne,ze ked buvala nic jej nebolo.
dnes bola druhy krat von,dopapali sme ATB,soplik nema a sem tam odkasle.
je naozaj tazke pozerat sa na svoje dietatko,ked dako trpi.

katulka11
12. máj 2007

Baby, tak my sme sa tiež nedávno vrátili z nemocky, poležali sme si tam 6 dní. Taktiež sa jej to začalo soplíkami, pokašliavaním a skončili to takým piskotom na prieduškách, a kedže Spiropent nám nezabral, tak nás detská lekárka ihneď poslala ležať. Na sople - jednoznačne odsávačka na vysávač, pokiaľ sú riedke, vysaje to až "z päty", ak hustejšie, nastriekam predtým Marplus.
Vavka, Fenistil môžeš, my berieme na odporúčanie alergologičky ešte stále. Maličkej musím vstrekovať aj sprejík. Je to o život, kedže sme obaja s mužom alergici, tak jej hrozí 70 % predpoklad, že bude aj ona. 😖 Nepoteší... ☹

vavka33
12. máj 2007

katulik,vsetko naj.,naj.,naj. Karinke k styrom mesiacikom.
vysavacku na vysavac mame,nezda sa mi,ze to dako moc taha,ale vytiahne.
a co vam povedali na to piskanie pri dychani?my sme mali zapal priedusiek ☹ tiez sa pytali,ci sme alergici,nastastie nikto ani vo vzdialenej rodine 😉

katulka11
12. máj 2007

Ďakujeme pekne, Karinka posiela božtek! 😉 Vavi, to buď rada, alergia je pliaga. V nemocke nám robili všelijaké vyšetrenia, pretože malá nemala teploty (len jeden deň mala 37,5), takže zápal vylúčili, robili jej aj RTG pľúc, to bolo tiež OK. Boli sme aj na ušno-nosno-krčnom, ušká boli tiež v poriadku a nakoniec nás poslali na alergológiu, kde doktorka nám nasadila sprejíky, ktoré jej musím dávať - flixotide a ventolin + fenistil kvapky. Oni jej nechceli hneď nasadiť ATB, lebo mala zvýšené pečeňové testy, tak ju liečili všetkými možnými spôsobmi. Tam sme aj inhalovali sirup mucosolvan.
Nakoniec sa na jej pískanie vyjadrila alergologička, že podľa výsledkov z krvi alergiu nemá, a jej osobný názor je, že je to vírusového pôvodu. Ešte nemáme výsledky z krvi. Takže to čo mala tvoja Leuška mohlo byť to isté, len jej to asi prešlo na priedušky. Lea mala aj teploty?

katulka11
12. máj 2007

Kua, som nahnevaná, čo mi pomôže, že ju len kojím, alergii sa asi aj tak nevyhneme ☹ 😖

vavka33
12. máj 2007

Nemala ni len zvysenku.Tie sopliky jej asi nastekali dolu a bolo to tam,hm.
Nam tiez nedali hned ATB,1.krat sme boli u dokiny v stredu ,potom v piatok na pohot.to acala piskat a v nedelu uz nemohla dychat,tak jej potom dali ATB

katulka11
12. máj 2007

Tie sople sú potvory, oni keď nastekajú na pľúcka, urobia pohromu. Ja som je vysávala tie sople aj 5-6x za noc, trošku to je oničom zapínať v noci vysávač ale inak sa nedalo, lebo sa až dusila. A keď bolo najhoršie, tak som ju nosila po dome na rukách dole bruškom, mierne naklonenú a tie soplíky doslova vytekali von. 😒

bibinka
12. máj 2007

evaka-nasivin môže po pár dňoch doslova zničiť citlivú nosovú sliznicu a tá sa už nikdy neobnoví.potom má dieťatko akoby stále nádchu, lebo má stále taký divný suchý pocit v nošteku, takže stále "poťahuje".preto sa môže dávať max.týždeň, lenže ja si myslím, že bábätká a zvlášť také malinké to môže poškodiť už aj skôr.ja som malému dávala nasivin len 1-2dni a keď nepomáhal,skúsila som Mar s pantenolom. nakoniec sa najviac osvedčil ten physiomer- soplík bol okamžite fuč. 😀

katulka11
12. máj 2007

Bibinka, to som počula o tom nasivine. Mne dokonca kázala doktorka len vytierať s vatovou tyčinkou a nekvapkať.

vavka33
12. máj 2007

Nasivin sa takym malym nema ani kvapkat,len vytierat s vat.tamponom na striedacku s oliv.olejom,aby to nvysusalo sliznicu,ako pise bibinka.
Ja som v noci neodsavala,ona v noci krasne spinkala j dychala,to bola zahada.A cez den ked spala,tak tiez bola v pohode,to len ked bola hore.no divne to vsetko bolo.Musel to byt daky virus,lebo najskor vaneska,potom lea a nakoniec ja.vsetky sme si popapali ATB
Ten physiomer sa moze davat vzdy pri soplikoch?

paska
12. máj 2007

mojmu andrejkovi zabral spiropent sirup 😉

katulka11
12. máj 2007

Vavka, vírus to bol URČITE, ja som bola presne vtedy chorá, jak aj malá, tiež som bola na ATB - penbene. H...o pomohli... 😠 😀 😝

katulka11
12. máj 2007

Paska, tak aj vás to chytilo? Kua, tá choroba to je pliaga!!!!!!

vavka33
12. máj 2007

Aj my sme ho mali.,ale nezaberal,az ATB ☹
Ja som tiez uz douzivala a nie je mi bohvie ako

katulka11
12. máj 2007

A aké si brala? Pre mňa sú tie penbene slabé, len iné mi nemohol dokino dať - kvôli mlieku.

vavka33
13. máj 2007

Ja som mala rovamycyn.J nekojim,takze mne je to jedno.ATB som neuzivala ani nepamatam kedy.
Lea este pokasliava,tak jej budem davat asi aspon fenistil.Kolko kvapiek davasKarinke?
Inak tuto doktorku co mame je divna.Ked som sa jej opytala,ci jej mozem davat fenistil,tak povedala,ze nieeee,lebo to tlmi vykasliavanie.hlavne,ze vanes to mala od malicka,pri kazdej chorobe a pohoda-to sme mali inu dokinu.Fenistil zabrani,aby ju to tak nedrazdilo na kasel a nie tlmilo vykasliavanie,hm.

evaka
13. máj 2007

Žienky čo máte viac skúseností so soplíkovaním neviete mi poradiť - malá má také hnusné zelené hnačkové kakoše, môže to byť práve preto, že má tie soplíky, alebo je nachladnutá? Boli sme u doktorky na výter, čakáme na výsledky, ale ja mám z toho nervy.

katulka11
13. máj 2007

Evaka, tak s kaki ti neporadím, zatiaľ sme také nemali 😒 A kojíš?
Vavka, fenistil som dávala 2 x denne po 5 kvapiek, teraz už len 1x denne.
V nemocke a potom ešte doma asi 3 dni som jej dávala stoptusin - to je proti kašľu, aby boli tie priedušky v pokoji takže môžeš dávať aj to. To som dávala 3x denne 7 kvapiek. Len jej k nim dávaj trošku čajíka lebo majú hnusnú chuť. Bléééé 😖

adicka
autor
13. máj 2007

vavka vyskusaj mucosolvan junior-je velmi dobry,aspon nam pomohol a aj zname ho chvalia

evaka
14. máj 2007

Katulka kojím, výsledky boli ok, doktorka vravela že zo soplíkošov by to nemalo byť. Že u kojených detičiek je to normálka. Píšeš o Fenistile, ten sa dáva najmä pre alergické detičky alebo na kašeľ či na čo? (som to predtým asi nepozorne čítala.)

katulka11
14. máj 2007

Evaka, jej nasadila alergologička fenistil na sťažené dýchanie, skoro ako astmatický stav, pretože po nás, rodičoch má vysoký predpoklad alergie. Aj keď alergiu jej z krvi nezistili, neznamená to, že o rok, dva ju môže mať.

katulka11
14. máj 2007

No píšem jak maďar... 😅

vavka33
15. máj 2007

adicka,papali sme ten mucosolvan
evaka fenistil mozes davat pri kazdom ochoreni,ukludnuje to babenko.
a k tej stolici,kojene deticky to mavaju,ked si nevytiahnu zadne-vyzivnejsie mliecko