Čo uľahčí nachladenému bábätku dýchanie?

adicka
5. máj 2007

aHOJTE.cHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT,CI NEPOZNATE NIECO DOBRE NA ULAHCENIE DYCHANIA U NACHLADENEHO BABATKA.NEMYSLIM TYM LIEKY..AK ANO,BUDTE TAKE DOBRE A PORADTE MI.BERIEME AJ ATB,ALE TIE NEJAKO NEZABERAJU A TAZSIE SA MU CHUDATKU DYCHA.DAKUJEM

jenn44
31. dec 2009

Ahojte maminy, aj my mame sopliky, uz asi 4tyzdne :( boli sme u lekarky, predpisala fenistil kvapky, no tie sme uzivali tyzden a videla som mierne zlepsenie, nechcela som jej davat stale, teraz ma uz len v noci plny nostek, ale riadne plny.. odsavam aj cez den, ale menej. No, stale to trva, je to normalne? mala ma 8tyzdnov. prosim poradte, mam este davat ten fenistil? neuskodi jej to?

nathalie111
15. okt 2011

ahojte...potrebujem poradit... Amelia (mame 1 esiac a par dni) ma od vecera akoby upchaty nostek,spinkala normalne,pocut to ked papa,tak jej tam "frfoce"...co s tym?treba to odsat,dat nejake kvapky (ak ano,ake?)alebo ist na pohotovost?ja vobec neviem... len som sa docitala,ze nadcha je u deti do 3 mesiacov nebezpecna,nakolko nevedia dychat ustami...jej zatial ziadny sekret z nosteka nejde,tak neviem,ci je to nadcha alebo zahlienenie a ci je medzi tym nejaky rozdiel,,ale hlieny pocut... 🙄 😔

zvedavamt
15. okt 2011

kašel a soplíky sú normálne čistenie organizmu od usadených hlienov z nadbytku mliečnej stravy. Doporučujem dočasne nemliečnu dietku,nahradiť nejakým rastlinným,my teraz používame kokosové -práškové. Lala sa mi v škole zbrejkovala. Dostatok tekutín zabezpečí vlhké sliznice. Na večer na dýchanie používame Adenol kvapky na vankúš,pyžamko. Dúfam, že popri ATB / lebo po jedných ATB sa telo dostáva do normálu cca 3/4 roka/ používate kvalitné probiotiká / kvalitné bez cukru, umelých prídavných látok a mlieka / ,my používame BIO chlorelu.
Prajem skoré uzdravenie
🙂

nadhera
15. okt 2011

na sopliky pouzivame vincentku do nosteka a vycistim odsavackou s vysavacom . Bojim sa decka dat nad horucu vincentku, parkrat som to skusila,drobec sedi na mojich nohach, ruky mu drzim,pred nami horuca miska,uterak ☹ ☹ ☹ bojim sa, aby to nestiahli na seba. Ale vincentka je super vec. Obaja ju aj piju a chuti im.

ajkuska
15. okt 2011

@nathalie111 ja by som striekla morskú vodu (napr. sterimar) odsala a dala nasivin soft bez konzervantov pre deti od narodenia, môže mať opuchnutú sliznicu a preto sa jej môže horšie dýchať, návštevu lekára zváž uvidíš či sa to zhoršuje alebo nie.

zubrienka1
15. okt 2011

@zvedavamt dobre som to pochopila, ze mesacnemu babatku nema davat @nathalie111 mliecko?

zvedavamt
18. okt 2011

reagovala som na zaciatok tejto temy,kde je spominane teraz 4r dietatko, len to bolo pisane vr 2007.
Mesacne babetko treba kojit,to je pren najlepšie. Myslela som dokrmovane deti. Aj pre tie sa da na nejaky čas zamenit za neviem,ake je teraz v ponuke,my sme mali asi nutrilon sojovy.
A ešte doporučujem použit ionizator vzduchu, my ho mame v žiarivke. Vytvara vzduch ako po burke,už davno sme nemali suche nosy a to kurime 2,5m radiatorom a dokurujeme ohrievačom vzduchu,ale aj ten mam so zvlhčovačom.
🙂

diabliq6666
19. okt 2011

@adicka ja som odsavala s pomocou libenaru a pomahal nam chladnejsi vzduch...v nemocnici aj inhalovala solny roztok a ten pomohol neskutocne...ako trojtyzdnova mi zo soplikov dostala zapal priedusiek a zlate tety sestricky v nemocnici jej vysali nostek az z priedusiek..ked nas prijimali do spitalu,nevladala dychat a na druhy en mala volny nostek🙂

kessy23
6. apr 2013

ahojte maminky máme mesačného drobčeka a dnes dvakrat po sebe zvracal prudom zrazene mlieko dosť husté a veľa a ťažko dýcha,strháva sa zo spánku.... Boli sme u pediatričky a tá nám povedala že nemá ešte vyvinutý žalúdoček zvierač naňom a preto sa mu mliečko vracia ale to ťažké dýchanie nám vysvetlila tak divne že vraj keď zvracal tak mu asi časť ostala v nošteku. Dala som mu libenar kvapky a vytrela noštek ale stále to neprestalo tak neviem.

evka1111
9. dec 2016

@adicka kontakt na mňa 0905993340 napíšte mi zajtra sms skúsim vám dať číslo na jedného pána čo predáva jazvec - mast

evka1111
9. dec 2016

@evickaleh ja mám doma jazveciu mast ale neviem či ju môžem aplikovať malej má pol roka stapime sa so soplikami... Viete mi poradiť chodím tu málo stačí keď mi pošlete sms či môže keď to mate odskúšané na číslo 0905993340 ďakujem krásne

janifer
6. jan 2019

@vavka33 @evaka , diskusia je sice starsia, ale predsalen: baby Fenistil dlhodobo detom urcite nedavajte, mam to od alergologicky. Skodi na srdce. Ak ma niekto alergie, potom daju Aerius sirup napriklad. Ten je od roka.