Čo uľahčí nachladenému bábätku dýchanie?

adicka
5. máj 2007

aHOJTE.cHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT,CI NEPOZNATE NIECO DOBRE NA ULAHCENIE DYCHANIA U NACHLADENEHO BABATKA.NEMYSLIM TYM LIEKY..AK ANO,BUDTE TAKE DOBRE A PORADTE MI.BERIEME AJ ATB,ALE TIE NEJAKO NEZABERAJU A TAZSIE SA MU CHUDATKU DYCHA.DAKUJEM

evaka
15. máj 2007

Vavka, to som si aj ja myslela, že si vytiahne len predné, ale dávam na to pozor a malá sa fakt snaží. Fenistil sa môže užívať aj dlhodobo? Nám ho doktorka už dávnejšie predpísala, ale sme kvapkali len pár dní. Ja už skúšam aj nemožné, len aby bola spokojnejšia.

vavka33
16. máj 2007

Ano mozes aj dlhodobo.Ked je nekludna,ono ti to pomoze.Kolko ti mala vazi?Podla toho jej ten fenistil davaj:na 1kg/1kv.
Mozes jej dat aj trosku cajiku-mamickino pohladenie od Hippu,je to taky ukludnujuci,nam to velmi pomohlo,ked bola Leuska teraz chora,bola kludnucka a veeela spinkala. 😉

bibinka
16. máj 2007

vavka- ten phasiomer môžeš dávať stále, odporúčajú to ako každodennú hygienu. nám to hodne pomohlo, soplíky šli temer okamžite von a bol kľud za pár dní po nádche. aj bez ďalších liekov.

vavka33
17. máj 2007

Dakujem bibi. 😉

evaka
17. máj 2007

Vavka, vďaka. Čajík mám, ja ho pijem, ale malej nedávam. Tak začnem. Inak ten Fenistil malej strááááášne chutil.

vavka33
17. máj 2007

nemas zac 😉

dadak
19. máj 2007

baby, chcem sa opytat. doma mam 6-tyzdnove babo a ma velke sopliky. V utorok sme boli u lekarky ta nam predpisala pamycon a prist v piatok na kontrolu. sopliky uz su take priesvitne, ale su a predpisala nam ATB,vraj pre istotu. Ide vikend a zeby nahodou nepreslo na priedusky. Zatial sa to nezhorsilo. Povedala ze dychanie je ciste, iba ten nostek a sopliky. Mozno 2-3x slabo zakaslal. Myslite ze mam mu dat tie ATB? alebo este pockat? Ako sa rozozna zapal pluc? vraj to niekedy ani nevedno, ze deticky maju zapal pluc...

adicka
autor
21. máj 2007

dadak,moj mal zapal pluc,soplil a chrcal,ale mamicky ktore so mnou lezali vraveli,ze na ich detickach ani nejake priznaky nespozorovali.Zapal pluc sa zisti rtg snimkom pluc.dufam,ze tvoje slniecko sa skoro uzdravi a ziaden zapal pluc tam nebude.Ak sa chces ubezpecit,poziadaj doktorku nech ta posle na snimok pluc s babatkom.Ja uz dnesnym lekarom neverim,a zbytocne tiskaju atb do babatiek a nakoniec zistia,ze je potrebna hospitalizacia na dojcenskom oddeleni.Tam sa mi o maleho pekne postarali. 😉

bibinka
22. máj 2007

dadak, myslím, že tvoja dr. sa chcela poistiť aby u tak malinkého bábätka predsa neprepukol zápal pľúc. boli by to veľké komplikácie. ale mala ťa poslať s maličkým na snímok pľúc ak má na toto podozrenie a potom sa rozhodnúť. no,ale ak mu to ešte neprešlo, radšej sa na ten rtg vypýtaj, ono to môže naozaj prebiehať aj skryto ako píše adička a môže to prejsť do vleklej choroby. a to by som ti veru nepriala, veď také malinké bábo si nevie povedať čo mu je.
náš mal teraz v začiatku podchytenú angínu, s hroznou horúčkou ,našťastie mu zabrala druhá dávka atb . antibiotiká má tretí krát v živote, tak mu to hneď pomohlo.a za dva dni bol fit.

emjee
23. jún 2007

dadak • 2d • 23. jún 2007 o 11:17
ahojte baby,chcem sa opytat na jednu vec. mam doma 2,5 mesacneho chlapceka, prekonali sme uz zapal pluc asi pred 3tyzdnami a stale sa mi nezda fit. tak cudne dycha. chodím s ním ku lekarke uz asi 2 tyzdne, ta stale hovori, ze vsetko dobre /to hovorila aj ked mal zapal pluc, zistili mu to az na pohotovosti, pritom tyzden vopred sme ku nej chodili kazdy den/ a obcas tak sucho zakasle. ja uz neviem co robit...velmi sa trapim kvoli tomu...nostek mu cistim physiomerom. sopliky nema ziadne, zakasle len fakt obcas. 2x za den, ale to dychanie. niektorí vravia, ze male babatka maju male otvory a preto sa to tak zle pocuva...Poradte mi prosim...
a ten zapal pluc co mal, tak to vam poviem, nemal teploty, nekaslal, len trochu soplil. lekarka povedala, ze to nic nie je. Na druhy den bol vikend sopliky neprechadzali, tak som s nim zasla na pohotovost. pre istotu...a ze...2-jity zapal pluc. chapete to???skoro som infarktovala. a to som ho kojila. v nemocnici mliecko sa stratilo a tak je na nutrilone. hroza. co som to ja za matka. prosim, pomozte mi.....stale mam strach ze ma ten suchy zapal pluc ako minule a to sa neda poriadne ani zistit...nechcem aby mal neskor problemy s dychaním..

vavka33
23. jún 2007

Zapal pluc sa da s urcitostou zistit na rontgene pluc,tak ja by som sa nan pytala a budes mat istotu,hm

bibinka
23. jún 2007

určite sa dožaduj ďalšieho vyšetrenia, aj pod hrozbou, že si ho predsa zaplatíš. Buď kľudne hysterická matka, radšej takto ako si potom vyčítať nejakú horšiu vec. No a nemôže to byť aj astma? Teraz kvitnú všetky trávy, vo vzduchu je plno alergénov.

evaka
24. jún 2007

Emjee,ozaj by to mohla byť aj alergia, alebo tichý reflux - vtedy bábätko tiež ťažko dýcha, kašle, často štikúta. Hľadaj príčinu, určite to nenechaj tak.

kako
26. sep 2007

ahojte babky, chcem sa spytat, nemate niektora skusenost s targesinom?Lekarka nam ho predpisala, ale pocula som ,ze v Nemecku je zakazany, lebo obsahuje brom. Tak neviem ci ho mam davat malemu

cistko
26. sep 2007

Mna by zaujimalo ako je to s tichym refluxom....uz som co - to o o tom pocula ale len malinko. Nas drobec tiez tazko dycha a casto stikutka, este aj mame problem pri kojeni...

stonozka
26. sep 2007

mamičky, tak soplíky trápia aj nás a nakoniec sme si kúpili tú "vysávačku" a teda odssáva to super,akurát malý pri tom vreští, lebo je stiesnený... a do nošteka mu dávam MAR morská voda v spreji... a hlavičku mu podkladam vyššie

januarova
27. sep 2007

baby, nemate niektora skusenosti s odsavackou na baterky? lebo mam odsavacku na vysavac, ta je super, ale neda sa to pouzivat v cinziaku v noci a na internete som nasla odsavacku na baterky, len neviem ci je to dobra investicia. stoji
1100,- Sk, len ci tiez dobre odsaje.

luciferova
4. okt 2007

poradte mi, kolko stoji cumlikovy teplomer🙂

ivkaa1
25. máj 2008

Ahojte, chcem sa spytat..moja mala ma sopliky...ked ich nemala tak krasne papkala a v noci pekne spinkala...a teraz poriadne nepapa ani cez den ani v noci stale sa budi lebo je hladna? Ked ich nemala tak papala tak cca 15 min a teraz len 5-6 min

lusil2005
25. máj 2008

ivka moze byt. moja ma teraz tiez nadchu, a velmi tazko sa jej papa. vzdy zoberie do pusinky, rychlo zhltne a potom zacne dychcat jak keby sa vynorila z vody. a v noci je to tiez tazke. nevie dychat pusinkou. stale sa snazi nostekom... a tym padom sa stale budi ☹

rohacka
25. máj 2008

januarova - mame odsavacku na baterky a sme velmi spokojni. Vykon ako vysavacova a mozes nosit so sebou a v hlavne - v noci nebuntosis susedov vysavacom. Mame aj na vysavac, aj hadickovu, ale odkedy mame baterkovu, tak pouzivame uz len tu. Ale treba prist na system, ako odsavat, to je jedna vec a druha vec - velmi kvalitne cerstve baterky. Odporucam.

lusil2005
26. máj 2008

rohacka kde sa to da zohnat??? 😕

sue
26. máj 2008

Lusil, volá sa Living Lab 😉
Chcela som sa spýtať, náš prcek má 1x soplíky a chrčí, odsať mu nejde nič, nakoľko sú asi príliš husté, ešte som mu nič nekvapkala... ale chcela som sa spýtať, či mu dávať lieky aj pokiaľ je spokojný? On totiž spokojný je a pripadá mi ujeté rvať do takého drobčeka lieky 😖 potom niet divu, že keď bude mať tri roky, telíčko už bude imúnne voči všetkým liekom a ATB 😔

rohacka
26. máj 2008

Lusil - daj si do vyhladavaca napr. google - living lab a v hocijakych internetovych obchodoch pre deti Ti to najde. Nasa stala okolo 1200 Sk, neviem, ako teraz.

Sue - ja by som dala napr. Libenar kvapky - to je vlastne fyziologicky roztok v sterilnych ampulkach, podla mna je to lepsie ako tie morske spreje. Urcite tym neposkodis a mozes pomoct.

luiisa
26. máj 2008

ivka,
aj moj maly, ked mal sopliky, tiez v tomto veku, tak horsie papal, castejsie a menej. Pravdepodobne je to kvoli tomu, ze ma upchaty nostek, tazsie sa mu dycha a tak nevladze papat. Neboj, ked sa odsoplikuje, tak sa to opat upravi. Dolezite je, ci nema teplotu alebo ine problemy, co by mohlo znamenat, ze to ide nizsie na dychacie cesty, vtedy treba skocit k dokimu.
Sue,
mas pravdu, pokial je maly ok, tak nemusis nic riesit s liekmi, zbytocne by som velmi nekvapkala, aby mu to nezatieklo nizsie. takisto obcas skontrolovat TT

adambruno
27. mar 2009

Ahojte vsetci,som tu novy. Dieta chore na priedusky alebo pluca je vazna vec.Viem o com rozspravam.Mali sme na toto choreho chlapca. Dnes ma 9 rokov a chvala bohu je s toho vonku. Zacalo sa to v 4. mesiaci jeho zivota. Zacal sa nam dusit ze nam skoro zomrel. Po 15.dnoch v nemocnici bol asi den doma a znovu siel do nemocnice. Takto to islo asi do 2-3rokov.Poviem vam bolo to nieco strastne.Den co den som chodil za manzelkou a za synom do nemocnice. Nebolo toho konca a poviem vam ze aj primar nemocnice bol s toho zufali, lebo nevedeli ho s toho dostat. Sli sme do grecka na 3 tyzdne a zacalo sa to neuveritelne zlepsovat. Zacali sme badat co moze teda za to? Podla mna strastne sa tam syn naglgal morskej vody a ako som cital ze niektory ludia a co som vydel a pytalsa ich brali morsku vodu domov a ze ju doma piju a ze im strastne pomaha. je nieco asi na tom pravdy.Moja rada dajte si velky pozor co vam aj doktor predpise. pozor na /kortikoidy!!!!!/ Su strastne nebezpecne a mozu porusit mozok. Nas to bral a je to vydiet na uceni. nie ze by bol blb,ale dlchsie sa s nim musime ucit.Za to basnicky je ako hodinky a pocitac ani nehovorim.Neprekurovat doma, mat radsej zimsie v spalni a vlchko. to je hlavne mat studeny a vlchky vzduch. Volam sa brano dnes mame dvoch synov. Prajem vam vela pevnych nervov ,trpezlivosti a nech vsetko zle vas obchadza!!!!!!!!!!!!!! 🙂

adambruno
27. mar 2009

tak sme tu a takto vyzerame. toto je maly adam bruno a ma 4 mesiace, zatial fit ako prvy syn branko.

catrine
18. dec 2009

Ahojte maminky možem vas poprosit o radu, mame 7 tyždnovu babulku a už asi treti den kycha niekedy aj tri krat za sebou, predtym tak nekychala skušala som jej odsat soplik tou hadičkovou odsavačkou a vytiahla som len taku vodičku aj to len trošku a na druhy den bol soplik taky viacej biely ale nebolo ho vela,mala inak kludne dycha nechrči aj sa pekne napapa len sa mi zda ako keby huhnala. Volala som aj doktorke a ta nam dala hned pamycom kvapky lebo bude mat dovolenku, že ked sa jej to nahodou zhorši. a ked som jej už vytiahla biely soplik tak že už treba ten pamycom. No neviem predsa su to len antibiotikove kvapky a soplik jej netečie len tak huhne trošku jej aj vytiahnem ale nie moc neviem teraz či jej ich mam davat alebo nie, bojim sa aby som to nezanedbala a nesadlo jej to na uška, ma aj zapalene očko aj nato mame pamycom može to nejako suvisiet. Poprosim skusenejšie maminky o radu lebo zatial sme soplik nemali tak neviem čo použit . dakujem papa

erikaireland
21. dec 2009

ahojte,vedel by mi niekto poradit,mame 2 tydnove babatko....sopliky nema,len sem tam ked si kychne,ale ked dycha,alebo ked chce vidat nejaky zvuk dost mu to tam chrapci....neviem ci to je normalne...niekto mi povedal,ue to je este hlin od narodenia...ze babatko sa este cisti....minuly tyzden u nas bola lekarka,pocuvaa ho ale nepocula hrudnicku nic.....ale ja sa velmi bijim,ze sa tazko dycha....poradte mi prosim.....

zuzkaku
22. dec 2009

ahoj erika....noooo u 2 týždňového bábätka je ťažké povedať čo a ako...ale ak by som mala ja tento problém, počkala by som 1-2 dni, či to samo nejak neprejde, ak nie, šla by som s bábom k lekárke nech sa naňho pozrie svojím "odborným okom" 😉
ešte dám jednu radu...ja malému čistím noštek vatovou tyčinkou namočenou v nosných kvapkách Nasivin -- keď má upchatý noštek, odsávať hlieny som mu začala až teraz keď má 5 mesiacov, keď bol menší som sa bála, aby som mu nejak nepodráždila sliznicu. Tiež teraz riešime nádchu- už 4 deň hádam to prejde čím skôr...
tak držím palce, aby to nebolo nič vážne a nech sa ti drobček z toho čím skôr dostane. 😉