Čo uľahčí nachladenému bábätku dýchanie?

adicka
5. máj 2007

aHOJTE.cHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT,CI NEPOZNATE NIECO DOBRE NA ULAHCENIE DYCHANIA U NACHLADENEHO BABATKA.NEMYSLIM TYM LIEKY..AK ANO,BUDTE TAKE DOBRE A PORADTE MI.BERIEME AJ ATB,ALE TIE NEJAKO NEZABERAJU A TAZSIE SA MU CHUDATKU DYCHA.DAKUJEM

mimma
5. máj 2007

Dýcha ťažko, lebo má upchatý noštek, alebo lapá po dychu, ako keby mu vzduch neodchádzal?

adicka
autor
5. máj 2007

ma sopliky ale tak chrci,ak dycha.

vavka33
5. máj 2007

Adicka,tak to iste ma aj moja Lea.!!!!
som z nej zufala.vcera sme na pohotovosti dostali jeden sirup,co je na ulahcenie dychania-Spiropent.Ma roztiahnut priedusky a k tomu Mucosolvan co by mal uvolnit hlieny.
Ja ju naparujem nad slanou vodou,zvlhcujem vzduch,dycha eukalypt.vonu z arom lampy,dokonca som ju rano natrela kacacou mastickou.Zatial kludne buva 2hodinky bez kaslu a pekne dycha.Ked vstane,zas bude horor.

mimma
5. máj 2007

Soplíky u bábätiek tiež "milujem!" Nám sa osvedčili buď hnedé robené kvapky z lekárne/targesin, či ako sa volajú/, alebo vytreť noštek nasivinom pre bábätká+Fenistil kvapky- podľa hmornosti, napr. malá má 8kg, tak dvakrát 8kvapiek- na odpuchnutie a zníženie sekrécie sliznice. Ak soplíky tečú, odsávame.

adicka
autor
5. máj 2007

vavka,daco mi hovor-vcera sme mali ale den-v kuse plakal-odsavam mu tie sopliky-uz dobral aj sirupcek,teraz mu davam dalsi a nostek mu vytieram takym roztokom.Vcera mi jedna pani poradila zohnat jazveciu mast-troska ju zohriat ,dat na plienku a malemu na hrudnik,alebo rozpustit a pridat kvapku do mliecka-vraj to je velmi dobre.Len teraz ju kde zohnat,neviem.

briluxina
5. máj 2007

Ahoj, skus mu poriadne odsať soplíky, moj tiež tak chrčal a bolo to v soplíkoch, keď som mu ich pravidelne odsávala tak už nechrčal...
Teraz máme tiež sople tak odsávame, skúsila som kvapkať kvapky do nosa Nasivin 0,01%, je to aj pre novorodencov pisu na krabicke...

adicka
autor
5. máj 2007

mimma,ten nostek muaj ja vytieram tymi kvapkami z lekarne-myslim,ze su celkom fajn,len uz by som chcela aby to mal maly za sebov.Chudatka nase,tolko sa musia natrapit.

adicka
autor
5. máj 2007

briluxina,tak skusim aj ten nasivin a uvidime.dakujem

vavka33
5. máj 2007

Ja odsavam stale,ked nespinka,uz mi tie hadice vytrhava z ruk.Chrci jej to v hrudniku,piska-stale na nu pozeram,aby neprestala dychat.je mi jej tak luto.
Davam aj ten fenistil,aj ked mi to lekarka nekazala,ale ked bola chora vaneska,vzdy mi jej doktorka kazala davat aj fenistil-od malicka,tak jej davam aj leuske.
A este jej davam pit cajik Mamickino pohladenie,je ale az od druheho mesiaca,je na take celkove uludnenie.

adicka
autor
5. máj 2007

tiez som kupila ten cajik-davala som ho od prveho tyzdna,v lekarni navravela nic,ze nemozem.Ja tiez skusam,aj ked doktorka nekaze 😉 myslim,ze matka sama zisti,co jej drobcovi zabera.

mimma
5. máj 2007

To by človek nepovedal, ako tie spolíky dokážu bábu znepríjemniť život...my sme si takto tiež nedávno "užili", v noci, chudiatko, nemohla vôbec dýchať, stále sa budila, aj som kvapla a za hodinu zasa noštek upchatý, ale mala aj chytené priedušky, tak brala atb a z tých ju zasa boleleo bruško, spávala mi na rukách, hrozne mi jej bolo ľúto.
Dr mi povedal, že tie targesinové kvapky jej mám dávať najviac týždeň a potom radšej nasivin, fenistil vždy berie 2týždne. Baby, vydržte to, viem, čo to je...a čím staršie, tým s viac tým liečebným procedúram bráni... ☹

vavka33
5. máj 2007

My mame do nosa pamycon-ATB kvapky a na vytieranie ten nasivin.Lea nastastie pespinka celu noc,co sa az cudujem.ked buva,tak jej je dobre,ked je hore dycha ako astmatic-teda tak mi to pripada ☹

wladka
5. máj 2007

baby, neviem ake mate odsavacky.. ale ked my sme mali ten problem, kupili sme taku co sa da jeden koniec napojit na vysavac, a veru kraaaaasne to odsalo.. po troch dnoch ani stopa po nadche, vsetko vytiahnute.. naozaj odporucam.. v lekarni to kupit, stoji okolo 400..

vavka33
5. máj 2007

wladi,aj nad tym som uz uvazovala.

vavka33
5. máj 2007

Akurat je manzel v meste,uz som ho poslala do lekarne.Povedal,ze budu na neho kukat ako na debila,ze co chce.-boze ti chlapi 😀

bellasandra
5. máj 2007

No ja som isla s malou k lekarke tiez chrcala, ale ona ja kaslala, dostala sirup a také robené kvapky z lekarne do nosa, s tými som jej vatierala nostek a bolo dobre, velmi pomohli,
No a odsavat, odsavat , odsavat 😒

mimma
5. máj 2007

ale nebudú! 😀 Mne ju tiež kúpil muž a pokiaľ je čo odsávať, tak to ide perfektne. Minule jej zase začínali soplíky, tak som jej kúpila sterimar a to som jej strekla do nošteka a za minutku odsávala, neskutočný brajgel, trvalo to asi týždeň, ale vyliečila sa. sterimar som jej dávala tak 4- 6krát denne a potom hneď odsať.

vavka33
5. máj 2007

Beli,aj moja kasle.Osavam ako diva. 😅
Ako to leti,uz vam ide na siedmy mesiacik 😉

yesno22
5. máj 2007

vavka33, ja len ze eukalyptus a mentol nie su vhodne pre male babatka, mozu totiz sposobit problemy s dychanim, dokonca tehotne a kojace mamicky by nemali vo velkom uzivat mentolove cukriky a matu (ako caj napr.) 😉

elliana
5. máj 2007

yesno, mne zase raz dr odporucila eukalyptovu mast na hrudnik, ked bude mat problemy s dychanim

vavka33
5. máj 2007

Ja neviem,mne to tiez odporucili,no tak kto sa ma vyznat co moze a co nie. 😲

mimma
5. máj 2007

Baby, mentol kvôli tomu, že vysušuje sliznicu. Ale v menšom množstve to hádam neuškodí...

yesno22
5. máj 2007

mast na hrudnik ano, tam toho nie je vela...ale nie tie olejceky na priame inhalovanie...mentol znecitlivuje nervove zakoncenia a u deti moze sposobit krce dychacich ciest...a mala som na mysli babatka do 3-4mesiacov 😉
ako pise mimma, v malom neuskodi 🙂 zelam skore uzdravenie vsetkym pacientom, malym aj velkym 🙂

vavka33
5. máj 2007

tak uz tu arom.lampu radsej nezapnem 😲 😉

magg
5. máj 2007

adicka, nasej malej dala lekarka sinupret, je to na rastlinnom zaklade, riedi to hlien a lahsie sa dycha a treba dat babatko lezat na sikmu podlozku aby ten hlien stekal a este pomaha ked je babo napr v kuchyni tak dat varit na sporak vodu so solou, najlepsie morskou, pekne to zvlhcuje vzduch a bude sa lahsie dychat vsetkym, a do nosteka davame nosny sprej Mar, mozes to davat aj preventivne, ked nema nadchu na vatovu tycinku a vytriet nostek

bibinka
5. máj 2007

my sme vždy vplachovali noštek sprejom physiomer-je to len roztok slanej vody, je aj pre úplne malé bábatká. nepotrebovali sme ani lieky, pekne to vystrieka noštek a zároveň vylieči a soplíky samé vyjdú von. ani my sme tomu neverili, ale po prvom výplachu nebolo treba ani odsávať. a keď bol malý riadne zahlienený, dávali sme sirup Solmucol-je to pre silne zahlienené detičky od narodenia ,ale stojí okolo 200sk, ale veľmi pomáha, v priebehu 48h. berú to detičky s cystickou fibrózou.

evickaleh
5. máj 2007

my ked sme boli chory nam dokina odporucila vyvysit hlavne madrac v postielke neco dat pod ten madrac aby sa lepsie dychalo a aby nebol zapal uska z toho a druhu vec, prevesit plienku na postielku vlhku aby sa zvlcil vzduch a mame slanu vodu v miske vzdy aby bolo vlhko v miestnosti a poriadne odsat sopliky hlavne pred spinkanim. A zvlhcovat sliznicu, tiez sme skusali tie hnede kvapky a stermar ten sprej z morskej vody. Inak odsavacku odporucam na vysacac pouzit pri takychto soplikoch, ja som skusala tu s dvomi hadickami no katastrofa, sa mi to vobec nedarilo vytiahnut vsetko, ked som prilozila tuto tak to bolo hned vonku a kopa sopliku co tou odsavackou uz mi vobec neslo vytiahnut. Nam inak trval soplik skoro tri tyzdne 😢 ale uz je dobre.
Inak jazvecia mast je vynikajuca vec a moj bracho to ma odskusane na detoch ale tazko ju zozenies, len od niekoho znameho.

petusko
5. máj 2007

Pridavam sa... Aj moje dieta je chore,( ma tri mesiace a 1 tyzden), ma sopliky a chrapka, odsavanie je hotovy boj, tiez vytierame Nasivinom, mame aj antibiot. sirup Zinnat a Ambrobene, tak dufam, ze to coskoro zaberie.

danii
5. máj 2007

aj my.... ☹ 😢 ale my mame teplotu..... 😢
ked mala minule soplik, vstrekla som physiomer, pockala par sekund a potom odsala. na ocistenie na vatovej tycinke nasivin pre babatka 1x denne.

dorotka
5. máj 2007

no my tiez berieme okrem tusinu od kaslu aj fenistil a do nosa davam kvapky mar lepsie sa podtom odsava
a tak isto ten vyzdvihnuty madrac a lekarka odporucila aj tu plienku ale ked videla aka je mala pohybliva tak povedala ze je nebezpecna a tak mam dat plienku na stolicku vedla postielky aby si ju na seba nestiahla
inac vavka ten boj s malou pri odsavani tiez zvadazam