Čo zaberie na zimnicu?

cairka
6. okt 2009

Viete mi niekto poradiť prvú pomoc pri zimnici? Malá sa mi teraz zobudila so zimnicou, leží pod perinou a trepe ju až sa natriasa celá, pritom teplotu má len málo zvýšenú - 37,6°C 😖

mywiel
6. okt 2009

S tym sa neda asi nic robit len obliect teplé pyzamo, deku, perinu a cakat kym to prejde... 😒

mywiel
6. okt 2009

To asi nebude len z teploty kedze vysoku nema, asi chytila nejaky virus aj nie? To prejde skus jej dat napit teply cajik.

cairka
autor
6. okt 2009

čajík sa už chladí...uvidím do rána, či bude aj niečo iné, ona šla spať zdravá...len tá zimnica ma šokla, lebo chorá býva viac ako je zdravé, ale zimnicu ešte nemala a už vôbec nie, pri tak nízkej teplote. a už 2x mala slabé febrilné kŕče, tak hlavne dúfam, že to nemôže mať súvis 😒

mywiel
6. okt 2009

To nebude mat suvis, ja mam casto zimnicu bez teploty, ked na mna lezie daka chripka...neboj to nic nebude, len ju sleduj dnes vecer. 😉

cairka
autor
6. okt 2009

mywiel, dík.

mywiel
6. okt 2009

Nemas za co to bude len daky zimny virus zas...uvidis ako sa bude citit zajtra a ked sa to nezlepsi chod k dokimu s nou, drzim palce. 😉

cairka
autor
7. okt 2009

mywiel, tak si mala pravdu, že je to len začiatok... o druhej v noci mala vrchol 40,3, o šiestej 40,1..oba razy mala zas zimnicu. neviete niekto, ako jej môžem zrážať teplotu? Väčšinou ju dám do vane a tam sa chvíľu hrá a ako jej chladne voda, chladne aj telo. Ale teraz mám obavy, aby jej to neublížilo, ked má zimnicu aj pod perinou 😒

pacna
7. okt 2009

cairka prepana 40 teploty?no ja by som bola s nervami na konci.moc rychlo ju neochladuj koli febrilnym krcom.

dufam ze sa rychlo vyzdravie 😉

roasha
7. okt 2009

cairka,zimnica moze byt aj pri vnutornej horucke.tvoja mala zvysenu teplotku a zimnica bola predzvestou horucky.normalne ju zrazas antipyretikami,je dobre striedat nurofen,a paralen,lepsie zrazi teplotu,a nemusis dodrzat casovy rozdiel min.6hodin,mozes aj skor.
kedze mala krce,urcite mas doma aj diazepam,pokial by dlho teplotka neklesala,pomoze pri zrazani teplotky.
zimnice sa neboj,moja ju ma pri teplotach stale.

roasha
7. okt 2009

cairka,este k tomu "pod perinou",robis to naopak,aj ked je to "zimnica",prikrivka len nejaka lahucka-najlepsie len nejaka deka vtedy,lahke pyzamko,a vetrat- vetrat...
pokial jej nevies dlho zrazit tie 40-tky,tak daj ten diazepam,alebo zavolaj pohotovost,pichnu jej ho.

xxmargaretka
7. okt 2009

ahoj cairka..Anna skoro vzdy ked ma byt chora-ma vybehnut teplota ma zimnicu..vtedy ju co najviac zababusim aby sa prehriala a ked to prejde-je na vrchole 39-40tep tak jej dam Diazepam aby nemala krce a cipok..pockam cca hod a ked teplota nejde dole tak spravim zabaly,ale iba na ruky a nohy..na hrudnik-zapal priedusiek a hlavku-zastaveny soplik nedavam..

roasha
7. okt 2009

margaretka,zababusis? 😅
...zabaly sa na koncatiny nedavaju 😅

cairka
autor
7. okt 2009

pacna, dík
roasha, ale práve aj napriek striedaniu liekov sme sa nedostali pod 39 😒

roasha
7. okt 2009

ved pokial dlho neklesa,podas ten diazepam,ten upokoji telicko,a tak zacne teplota klesat.

roasha
7. okt 2009

cairka a tekutiny nezabudni,ked len po lyzickach bude pit...

cairka
autor
7. okt 2009

aha, tak uvidíme za chvíľu, som jej dala diazepam až teraz ráno...

mywiel
7. okt 2009

Cairka ak je to virus tak moze mat tu teplotu tak vysoku aj tri dni. Pokial viem tak tiez zabaly na koncatiny a inde nie prave kvoli tomu aby telo nemalo zimnicu, kvoli velkym teplotnym rozdielom. Ak uz nema zimnicu tak jej napust vanu, 36-37 stupnovu ale nenechaj ju tam zas dlho. Moja mala teraz tak vysoké teploty tri dni a preslo to ale davam je cipok hned ako je vyssia nez 38.5 tak zrazam kazdych 6-8 hodin, toto som robila tri dni a uz je ok, zimnicu ale nemala.

roasha
7. okt 2009

tak ten jej to do hodinky pekne zacne stahovat.drzte sa. 🙂

mywiel
7. okt 2009

Co super stiahne teplotu su zabaly namocené v trochu octe a len na koncatiny.

roasha
7. okt 2009

z "babskych receptov"je vraj napr.citron vyzmykany na vlhku vreckovku,a dat dietatu do rucicky/neviem,neskusali sme/

katrin21
7. okt 2009

myviiel : pozor! Pokial ma dieta zimnicu a studene konactiny nesmu sa na ne davat ziadne zabaly!!!!!! to ti povie kazdy lekar, a vedeli to aj stare mamy : 😉
zabaly by sa mali davat len na trup a stehna( cize to dieta obalite ako mrtvolu do koberca 😀 neviem to inak prirovnat) ,ale bez ruk. na to obalit suchym. Ruky zostanu volne.

katrin21
7. okt 2009

inak pri zimnici by asi pomohli teple termofory do postele...

mywiel
7. okt 2009

Tak tu sa to tak nerobi, mne doki vyslovene povedal, ze hrudnik nie... 😉 ale jasné ze len ked su koncatiny horuce zabalis, studené koncatiny by ma ani nenapadlo zabalovat... 😕 😅

katrin21
7. okt 2009

no to je fakt zaujimave.. a kde zijes, v akom state? praveze treba ochladzovat najviac hrudnik... kolkokrat sa dava aj dospelym okolo pasa a hrudnika zabal... ja malej davam casto na celo studený obklad a na krk dozadu....

lindda
7. okt 2009

ja mavam casto zimnicu a ak mam cez 40 teplotu jedine ruky a nohy do zabalu nie celu dostane sok stal.e v kuse striedat nohy a ruky v zabale a striedat lieky cazde dve hodiny..... Hlavne aby ste nedostali krce drzim palce

mywiel
7. okt 2009

lindda 😉 katrin vidis kolko doktorov tolko nazorov... 😅

katrin21
7. okt 2009

linda: no ja som za ten trup.. sok nedostane, lebo to nesmie byt ladove, len take letne a vymienat... mama tak aj otcovi davala zabaly, ked mal asi pred 3 rokmi celu noc 4Otky.. 😝 alebo male dieta sa moze aj osprchovat takou letnou sprchou( nie studenou!) , sice place , ale je ot ucinne.... mam to vyskusane..
ale najradsej davam ten obklad na celo, aj to staci, ked ho kazdych 5 minut vymenim.... malej je hend lepsie...

katrin21
7. okt 2009

inak moja mala si to aj pyta( uz ma 9r, uz vie, ze jej to pomoze, ze jej tak nebrni potom hlava...

bibula
7. okt 2009

hej schladzovatsa maju len koncatiny a j to postulne aj teplota, od prwstov vyssie 😉

xxmargaretka
7. okt 2009

ako vidim kazdy mame svoj osveceny a lekarom+rodinou odporuceny sposob..
ja prikryvam dekou aj paplonom aby sa prehriala-presla zimnica..
a potom ked uz tu zimnicu nema a teplota je 39 a viac tak dam cipok(aj diazepam) a ked nezabere tak zabaly pretoze s takou teplotou moje dieta nieje schopne ist do vane(zvecsa mam pocit uz pri tej zimnici,ze je mimo-bluzni ci ako to povedat) a ak je ako ja tak by to na dlho ani nezabralo..
na ruky a nohy nemyslim chodidla a dlane tie nechavam samozrejme volne,ale stehno+lytko a rameno s predlaktim..
na hrudnik nedavam kedze svokra mi vravela,ze s tym mozem privodit zapal priedusiek ci pluc..na celo nedavam tiez odkedy som tym sposobila,ze mala mala s toho zastaveny soplik..
do vody davam trosku octu vraj to lepsie-rychlejsie zabere..
mamina sestra zasa davala detom na dlane a chodidla nakrajany zemiak a vraj to dost pomahalo..
a to,ze diazepam pomoze znizit teplotu som netusila bo som myslela,ze je aby neboli febrilne krce..