Čo zaberie na zimnicu?

cairka
6. okt 2009

Viete mi niekto poradiť prvú pomoc pri zimnici? Malá sa mi teraz zobudila so zimnicou, leží pod perinou a trepe ju až sa natriasa celá, pritom teplotu má len málo zvýšenú - 37,6°C 😖

bibula
7. okt 2009

lieky sa nemaju vobec na teplotu davat....

ked ma ondrik vysoku teplotu,co mal zatial len raz,tak vzdycky ho vyzlecáem dohola,ja tiez odhakim svoju hrud a brucho a sa pritulim knemu a preberam na seba....
vzdycky to pomoze a nikoho a nic z telicka neotravi....
a vzdy potom ondrik zahaja spokojny... 🙂

lindda
7. okt 2009

ale ano mozes aj na chrbatik a celo ale nie ladove horucka je svina ale zase ci vyzsi tym rychlejsi priebeh moj maly mava tak 37,5 a oto dlhsie sme chori

cairka
autor
7. okt 2009

tak diazepam nezabral, zasa má zimnicu...ideme k doktorke asi, ale ešte skúsim ten bibulin spôsob, teraz sme sa síce pol hodiny túlili, ale je fakt, že nie na holo. ideme to skúsiť
díky všetkým za rady 🙂

bibula
7. okt 2009

skus- najprv od chrbatika si ho pritul ako vyjicko a potom si ho bruskom poloz na seba....zahaja uvidis... 😉

nemajte strach z horucky,to je dobre...viem,ze je to neprijemne ,hlavne ked dieta mrnci ...
a co farby? cervenu zltu oranzovu prec,oblec bielu,alebo modru-nejaku chladnu ... 🙂

katrin21
7. okt 2009

moja nemava zimnicu.... mala len vysoku teplotu a veru si to bez paralenu ,alebo panadolu neviem predstavit... je fakt, ze do 38st. cca. sa nema velmi znizovat teplota, nech telo bojuje... ale zase ked ma dieta 39 a je mladsie ako 3 roky, tak by som neriskovala, to uz je vysoka teplota a hrozia febrilne krce, jednoznacne vtedy treba teplotu znizit a aj nepomoze samotny panadol, tak aj obkladmi, zabalmi....

so zimnicou az take skusenosti nemam, to treba asi dieta skor zohriat, ale ak zimnicu nema, tak ho praveze netreba zakryvat, ale nechat len tenkou prikrivkou zakryte, dieta sa nevie " vypotit" ako dospely, mohlo by sa akurat tak prehriat.. atekutiny, tekutiny, tekutiny... vlazny caj a tak.

ale stojim si za tym, ze ked ma dieta koncatiny( prsty) chladne, hoci ma vysoku teplotu, nemaju sa na ne davat zabaly..len na trup.. pise sa to aj v knihach, aj lekarka mi hovorila... ale nehadam sa 😉

bibula
7. okt 2009

to ano katrin, ale najprv treba skusit vsetko bez liekov.
a co sa tyka zabalov,ja nedavam,ja uprednostnujem vlaznu sprchu...samozrejme pomaly zvlazovat 🙂

katrin21
7. okt 2009

bibula: aj ja som tak malu sprchovala parkrat ked bola mala.. ale ona nastastie je chora raz za roka a pol... prve lieky ATB brala ked mala 2roky a 3 mesiace 🙂))
ale raz mala 3 dni vkuse teploty a vtedy sme skusali vsetko.. aj sprchu 🙂 ako jedina nam pomohla..ale len taka vlazna... a potom sup do tepla..

segrin syncek maval febrilne krce,... sama som bola 2x toho svedkom , ako sme ho krieili, lebo mal oci stlpkom a zacinal modriet... tiez bolo treba s nim ist rychlo do sprchy a vtedy sa rozdychal a aj teplota klesla.. odvtdy segra bez Diazepanu ani na krok nesla..... u malych deti je to caste a nebezpecne....

mywiel
7. okt 2009

Ved nie studené ale horuce koncatiny ked su... 😕 😉

bibula
7. okt 2009

u nas sa lieky neuzivaju...
maly este atb nemal a dcera asi v 8 rokoch mala anginu,tak brala...ale myslim,ze keby nepotrebovala vypisat zo skoly,by sme to zvladli aj bez nich... 🙂
ondrik mi teraz sopli a kasle,ale bez teplot-on spava snami,takze asi to berieme podvedome na seba... 😅

mywiel
7. okt 2009

A balit celé telo v ziadnom pripade kvoli tym krcom, hrudnik by som nebalila kvoli tym prieduskam aby dieta neprechladlo, ale zase vlazny zabal asi neublizi, nikdy sa nedavaju ladové zabaly.

julis555
28. mar 2012

mam stale zimnicu ale horucki nemam co mam robit co je na to dobre dakujem

julis555
28. mar 2012

normalne som lad tak mi je zima

vikinka0265
9. máj 2012

aj moja sesternica má zimnicu nevie niekto čo jej zníži teplotu?
😖

darinkal
17. jún 2013

mamicky ,moj maly skoro 5 rokov,ma pred dvoma tyzdnami laryngitidu,,, ma ju asi 8 dni ,, potom bolo konecne dobre asi tak 10 dni ,a teraz mi krical ze ho usko boli,a v noci horucka 38, sli sme k doktrovi, pozrel ho a povedal ze ma anginu ,, ze aj hrdlo ma chytene ,, dal nam penbene antibiotika, trifet sirup a tobradex kvapky do ucha , ked som tie lieky nasadila zdalo sa mi ze je mu lepsie ,, na treti den som ho uz aj mame dala nech sa pobavia.. vecer mi mama volala ze maly ma zvysenu teplotu 38 ,,, v noci mal zasa 38 ,, rano som snim sla k doktorrke tam uz pred nou mal 39 stupnov. cez den mal uz aj 39,5 ... vobec som to nechapala , kedze bral antibiotika.. doktorka povedala ,ze ma zapal hornych dychacich ciest ,, ale ako je mozne, ze na treti den ked uz mu malo byt lepsie sa mu len pohorsilo ,, teraz mame zinat ,antibiotika, este taka vec ,maly ma strasne suchy drazdivy kasel,, stale sa snazi vykasliavat ale nema co ,,, este sme takuto chorobu nemali ,, som ako na ihlach co sa bude diat v noci , .

nikojeprec
4. jún 2015

ja mam teraz poriadnu zimnicu rano som vstala do prace a boli mi fajn ale teraz ked som prisla boli ma hrdlo a trasie ma 🤐 😢 neviem co mam robit :/ dakujem za poradenie

gitusa23
20. jan 2016

A mam doma diazepan 2mg. Koľko ho môžem dat dcerke ked ma 39 teploty ma 1rok a 10 mesiacov a vazi 12 kg. Dik

katka253111
31. jan 2021

@mywiel ja mavam napr pri 37 brutal zimnice...