Čo znamená hrčka na prsníku a v podpazuší šesťročnej?

cehacka
18. dec 2008

Prajem pekny vecer, dnes rano sa mi sest rocna dcerka zdoverila, ze ma na prsnicku hrcku, vraj ju to niekedy aj bolieva. Prezerala som ju dokladnejsie a nasla som jednu aj v popazusi.Na prsniku to vyzera ako by to bolo zdurele alebo co, som z toho uplne na dne, nestretli ste sa nahodou niekto s niecim podobnym? Neviete mi poradit co by to mohlo byt?

slunicko552
18. dec 2008

cehacka určitě utíkej k doktorce,ať se na to podívá.Můžou to být uzliny,ale taky nemusí.Rozhodně bych šla k dr.

alika54
18. dec 2008

cehacka,,,mozu to byt aj zdurene uzliny ak su v podpazusi,no jednoznacne cim skor navstivit lekarku,,,drzim palce...

cehacka
autor
18. dec 2008

Jasne ze s tym pojdeme k doktorovi, len som chcela vediet, ci niekto nemate s takym niecim nejaku skusenost, ktorou by ste ma upokojili.Ale dik.

radka.m.
18. dec 2008

cehacka-mám s tímto zkušenost,má dcera se léčí na dětské onkologii pro rhabdomyosarkom laryngu-zhoubný nádor krku,takže já jsem v těchto věcech spíše pesimista.rozhodně co nejdříve k lékaři a mělo by se to zkontrolovat přinejmenším ultrazvukem.opravdu to můžou být jenom uzlinky,ale taky nemusí.

lovaa
18. dec 2008

Můj bráška měl bouličku v podpaží, chodila jsem s ním na plicní, protože to prý měl jako reakci na očkování proti tuberkuloze. Měl to asi dva roky, pak to postupně mizelo, dnes tam má pidi jizvičku 🙂

miresta
18. dec 2008

cehacka- tak určite k lekárovi, ale hneď by som pesimistkou nebola. Ja mám až dva prípady, jedno ako lovaa, neterka mala reakciu na očkovanie a teraz je uplne v poriadku, a druhé moja sestra keď bola malá, tak mala v podpazuší hrčky a nakoniec to boli len tukové zrazeniny, a má ich aj do dnes, každé dva roky, jej to vyberú a je pokoj. 🙂

bibula
18. dec 2008

mozu to byt len hormony,ale pre pokoj duse a preistotu navstiv co najskor doktora. 😒

cehacka
autor
19. dec 2008

Dakujem vam.Dufam ze to fakt bude neskodne, lebo som z toho fakt zdesena.Radka je mi to hrozne luto ze mas taku blbu skusenost, chcem sa ta spytat, tvoju dcerku to aj bolelo?
Ja totiz neviem ci si ta moja vymysla, ale mne tvrdi ze ju to na dotyk boli, ale vcera som jej to masirovala s cajovnikovym olejom, a vobec ju to nebolelo.
Boze baby, ja ju tak milujem, ked sa jej nieco stane ja to neprezijem

radka.m.
19. dec 2008

cehacka-vůbecv to právě nebolelo,říká se,že rakovina nebolí,proto to je taková mrcha a těžko se na ni přichází.takže jestli to malou bolí,tak to klidně může být nějaká tuková boulička. 🙂 🙂 🙂

julia225
19. dec 2008

mozu to byt uzlinky po prekonanej chorobe, ale kazdopadne vas asi poslu na sono, urcie chod k lekarovi, dufam, ze ani neuvazujes neist! 😉

roasha
19. dec 2008

cehacka,a daj jej vziat komplet krvicku,krvny obraz aj infekcne choroby/mohla cosi prekonat-napr.mononukleozu,pri nej mozu byt uzlinky zdurene kdekolvek/

kocurik16
19. dec 2008

dúfam,že to nebude nič zlé,držím palce 😉

cehacka
autor
19. dec 2008

Ahojte baby, dakujem vam, k doktorivi urcite ideme hned v pondelok. Neska som bola u doktorky so sebou, a aj jej som sa na to pytala, tak ta ma tiez trocha upokojila, vraj by to malo byt neskodne.
Radka a tvoja dcerka je na tom ako?
A moju malu to fakt boli, hovori, ze ked sa toho dotkne trochu silnejsie tak ze ju to boli strasne. Tak som sa potesila.
No po vasich informaciach je mi fakt lepsie, vcera som myslela ze umriem. Dakujem vam.

gucz
19. dec 2008

cehacka tak aj ja sa púridávam do tejto diskusie. Asi týždeň dozadu som si po kúpaní všimla, že moja malá má zdúrený prsník, prsnú žľazu akoby opuchnutú, ale asi ju to nebolelo. Celý víkend mi z toho bolo až zle a v pondelok som naklusala k doktorke. Tá to prezrela a poslala nás na endokrinológiu (doktor cez hormóny), aby sme sa tam objednali. Moja malá má však len zdúrené to prsko, nie uzlinku. U tej endokrinologičky nás objednali až na 15 január, ale povedali mi tam, že jej nemám dávať kuracie mäso, niečo v tom zmysle, že je to vyhnané na hormónoch (to mäso). Takže ho malej vôbec nedávam. Zdá sa mi, že už to nemá tak moc opuchnuté, ale ešte to ani nezmizlo. Takže uvidíme čo nám povedia tam. Napíš potom prosím ako ste dopadli u doktorky a kam Vás poslala. A prsko má Laura zdúrené len jedno, druhé sa mi nezdá, alebo ak aj, tak minimálne

cehacka
autor
20. dec 2008

Ahoj gucz,
no u nas to urcite nebude zo ziadnych kereniec, lebo mi si vsetko maso dochovavame doma a to bez chemie cisto ekologicky, takze tam ziadne hormony nemame. Ja to mojej malej zatial stale rozmasirovavam a sice jo to boli ale zda sa mi ze sa to zmensuje. to ako popisujes to pprsko mi pripada rovnake ako u mojej malej. Ako uzlinka mi pripada skor to co ma pod pazuskou.
V pondelok idem k obvodnemu lekarovi, tak ti potom urcite napisem co sme sa dozvedeli, kam nas poslali atd.
Ale tiez si myslim ze konkretne sa asi nic moc nedozvieme takto medzi sviatkami. Ved uvidime. Kazdopadne ti dam urcite vediet.

janinah
20. dec 2008

cehacka,kto ti poradil masírovať? lekár? ja by som to zatiaľ nechala v kľude bez masírovania,aby si nenarobila viac škody ako osohu....

kveta
20. dec 2008

Nemasírovať!!!! Ak je to onkologický problém, posunie sa aj do iných častí tela!!!!

bianca
20. dec 2008

nemasiruj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cehacka
autor
20. dec 2008

Ja som asi pred dvoma rokmi mala hrcku na krku, a prve co mi moja obvodna lekarka poradila, bolo masirovanie. Dala mi mast a tou som si to mala dva tyzdne masdirovat, ak to zmizne dobre je ak nie treba dalsie vysetrenia. Hrcka mi potom zmisla a od vtedy mam pokoj.Ale dam na vase rady, a radsej sa toho teda nebudem doitykat.

radka.m.
20. dec 2008

cehacka-má dcera se léčí už dlouhodobě od r.2001,ted to je vcelku už v pohodě.párkrát se nám to vrátilo,takže jsme měli spoustu operací,chemoterapie a ozařování.kdyby tě něco zajímalo,tak klidně napiš.jinak bych to určitě nechala vklidu,nemasírovala bych to,dokud nevíš,co to vlastně je.kdyby to bylo jenom tukové,tak by se nic nedělo,ale kdyby to bylo něco onkologického,tak by jsi tím malé hodně mohla ublížit.

cehacka
autor
20. dec 2008

Radka, ako to vsetko zvladas, teda myslim hlavne psychicky. A ako to myslis, ze je to teraz uz v pohode, ma to vyoperovane alebo co?Ja sa teda v rakovine absolutne nevyznam, len sa jej strasne bojim. Ja mam v sebe od mlada taky nejaky blby strach ze sa ma to strasne tyka, a stale sa bojim ze ju budem mat, alebo mam. Diky tomuto strachu som pred par rokmi skoncila na psychiatrii. A ao to zvlada tvoja dcerka? Kolko ma rokov?
Ako zvladala ozarovanie a chemoterapiu?

cehacka
autor
22. dec 2008

Caute babenky, drzte palce, za chvilu idem s malou k doktorovi. Mam stiahnute hrdlo zaludok a aj vsetko ostatne. Bojimsa strasne.

bianca
22. dec 2008

cahcka tak ako???Uz ste doma?

cehacka
autor
22. dec 2008

Uz sme doma, no doktor ma upokojil, porobil odbery a vraj sa mo to javi ako precasne dospievanie. Zajtra budu vysledky tak potom sa uvidi co dalej. Ak budu vysledky dobre, tak s tym nemam robit nic, len to pozorovat, a po novom roku by som s nou vraj mohla zbehnut na gynekologiu alebo na endokrinologiu. No ved este uvidime zajtra.

gucz
22. dec 2008

No takže aj Vás možno pošlú na endokrinológiu, aj som si myslela. My ideme toho 15teho tak potom tiež napíšem čo nového

cehacka
autor
22. dec 2008

No ale len v pripade ze nema nejaky vnutorny zapal, co budeme vediet az zajtra. Ty ale stejne je to strasne cim vsetkym nase deti musia v dnesnej dobe prechadzat. Neviem teda ci taketo hovadiny existovali aj pred tym ale skor asi nie. Cely tento svet je uplne naruby.A kolko rokov ma tvoja mala?

kocurik16
22. dec 2008

cehacka drží palce aby boli dobré výsledky.
radka ,pokiaľ je to možné prajem skoré uzdravenie

moja mama mala nádor v chrbtici a prsníku a žiaľ že teraz je taká doba že niečim takým musia prechádzať aj deti lebo toto ochorenie je dosť zlé znášať pre dospelého nie deťom.Zajta idem aj ja na mamograf dúfam,že bude dobre.
prajem všetkým aby ste aj vy aj vaši blízky boli v poriadku čo najskôr.

gucz
22. dec 2008

moja bude mať len rok a pol a nemá to z predčaného dospievania, ani kojená už nieje, tak ani z mojich homónov to nebude.

cehacka
autor
22. dec 2008

gucz-neboj, urcite to dobre dopadne.

bibinka
22. dec 2008

babule: cehacka a gucz držím palce a dajte vedieť ako ste dopadli