Čo znamenajú "nitky" v stolici dieťaťa?

mirkakopky
25. sep 2007

ahojte mamulky,chcela by som vas poprosit o radu.Co to moze byt,ked mal dnes rano maly v stolici take akoby nitky,bolo ich pomerne dost.vystrasilo ma to.ziadnu podobnu temu som tu nenasla,prosim,mate s tym niekora skusenost?Dakujem

susanka28
20. mar 2009

ahojte kocky-tak tie nitky sa na dnes objavili aj u nas-bola som z toho hotova-ale ako tu citam tak asi to mame aj mi s banana-papame ho uz 3den-mame 3 mesiace a po troske si ho stale dame-babky bude to teda od bananaY?????

annag
20. mar 2009

susanka, banán v 3 mesiacoch ? a prečo? je na umelom mliečku? takéto bábo má byť ešte čisto na mliečku, nedokáže spracovať iné potraviny, je to obrovská záťaž pre obličky, pečeň, tráviaci trakt ...

akejka
20. mar 2009

susanka, akej farby sú tie nitky - ak do čierna, je to od banánu 😉 My papáme banán denne, malá kaká asi 3-4 x denne a 1 stolicu má vždy "nitkovú" z banánu...

danu
7. júl 2009

nikollette • 1d • Dnes o 14:11
Dnes som si všimla že malý mal v stolici, ako keby plno tých čiernych, tenulinkých ako nitiek , dlhých asi 1cm... bolo toho v kake dosť... z čoho to môže byť, neviete??? 😕

yasmina • 2d • Dnes o 14:14
bud je to banan alebo odlupujuca sa crevna vystielka...malicki to mavaju casto pri hnackach...

nikollette • 1d • Dnes o 14:16
Banán 😀 😀 😀 😀 díky 🙂
už som sa zlakla 🙂

danu
10. jan 2010

siusinocka • 2d • Dnes o 17:41
Ahojte dievčatá - maminy. mam problém. malý má 3 mesiace. je plne kojený, no sem tam sa spraví 60 ml mliečka, ked som niekde so starším synom. dnes sa malý vykakal a v plienočke mál krásne žlté no s čiernymi čiarkami dlhými asi 1-2 mm. bolo ich tam dosť... čo to je? z čoho to môže byť? dík za skoré odpovede zuzana

janulazaynab • 1d • Dnes o 17:52
Ahoj, mám tříměsičního klučinu a taky to má, ale je zdravý, takže to neřeším. Kojím ho plně, ale vypije docela málo, tak si říkam, jestli to není ta "hladová" stolice.

siusinocka • 2d • Dnes o 18:19
dakujem, ukludnilo ma to... aj môj si málo vytiahne. skúšala som si odsať a vypil iba 60, možno to bude fakt hladom. dakujem

nikollette • 1d • Dnes o 18:40
Zvykne to byť z banánu, ale tak malé bábo asi este banán neje.
A inak takáto téma tu už je 😉

motylek • 1d, 14tt • Dnes o 18:42
Jo jo, já to znám taky z banánu, ale jinak netuším, zkus cinknout mudře.

molinka123
24. júl 2011

@bubaczik konecne som nasla odpoved ja som sa triez zlakla co to je

anjelik3
9. sep 2011

Ahojte baby, aj ja som sa ráno vyplašila, lebo moja dcérka mala tiež v redšej žltej stolici (akú mávala doteraz stále) čierne nite, tiež dlhé asi 1 cm....Nikdy predtým takú stolicu nemala. Po prečítaní vašich príspevkov mi je jasné, že to bude zrejme ten banán, jedla ho predvčerom a dnes ráno ho zrejme vykakala...myslím, že mrle to nie sú, keďže sa nehýbali :D Budem ju sledovať aj naďalej, ale snáď to má z toho ovocia...som rada, že ste dali takéto fórum, ináč by som bola celý víkend vyplašená, že čo to je...Detská lekárka má dnes dovolenku, nevedela som sa jej dovolať, tak mi odľahlo po prečítaní týchto príspevkov...🙂

henulienka
9. sep 2011

@anjelik3 určite to bol banán, mrle sú biele a okrem toho si neviem predstaviť, kde by také malé bábo chytilo mrle 🙂 To skôr v piesku alebo od zvieratiek.
Inak ja mám deti tri a aj tak som rovnako vyplašená, keď objavím niečo "nové", divnú stolicu alebo podozrivú vyrážku...., takže to je asi normálne, to je ten materinský strach 😎

monchili
2. nov 2011

ja som dnes tiez objavila tenke cierne nitky v Tominkovej stolici, velmi som sa vyplasila, ale ako tak citam, zda sa ze je to asi z banana, tak mi odlahlo! 🙂

baby2
12. nov 2011

cierne nitky = banan 🙂 = vlaknina ?, no ten stres pri odhaleni sa rovna hororu😝

dreamer4
20. nov 2011

nitky su z bananu, ak by to boli mrle, to kazda maminka spozna...mrla ma uplne inu farbu, tvar a hybe sa......nitka je tenucka a pokrutena (aspon moja mala ju mala aku z bananu), mrtle si oproti tym nitkam tvarovanejsie (maju viditelne telo sulkove, tucnejsie ako tie nitky.....a hybu sa ako sa cerviky hybat zvyknu.....)

yasmin24
11. dec 2011

Ahojte mamičky.Mám podobné problémy ako vy a priznám sa, že vačší strach som nikdy nemala. Mám 3ročného synčeka (no 4.januára bude mat 3.-))a od tohto r.od mája má tiež hlienové stolice. Trvá to už dosť dlho a nikto nič nerobí.Boli sme už aj pri dets.gastroenterologičke a tá nám akurát zobrala krv na železo,zápal a pečenové testy a to bolo všetko.Všetko mal negatívne aj výter ale tie hlieniky pretrvávaju. Má niektorá z Vás s týmto skúsenosti, že od čoho to može byť?Malý mal aj mrle tak sme si mysleli že od toho ale už sme sa toho zbavili no tie hlieny pretrvávaju.Stravu má normálnu a mlieko do 2,5r.nutrilon a teraz krabicové rajo bez laktozy. Za všetky info Vám velmi pekne vopred ďakujem.

evka240
11. apr 2013

ahojte dievcata, tak dnes som nasla mojej malej 10 mesacnej babe v stolici male nitky boli take docierna dlzkou asi tak 1 cm 😉 , zlakla som sa viete mi povedat z coho to môze byt??? dakujem vám

traktor
11. apr 2013

@evka240 nepapala banan?co dieta spapa môze sa ukazat aj v stolici 😉

ewca
11. apr 2013

ach rozmyslala som ci vobec napisat, lebo niektore ma tu urcite zozeru zaziva... parkrat to mala aj moja dcera, banany velmi nejedava, nechutia jej.... nekojila som tak neviem aky velky vplyv moze mat to ze mamicka jedla banan na stolicu dietata,teda na tie "nitky" ... ale ono to kludne mozu byt aj motolice.... teda vajicka, tie vacsinou ked sa dostanu do vody (ked sa dietatko aj vycika a je tam viacej vody ako v samotnej stolici)nasaju vodu a prasknu, vyzera to ako take tenucke cierne nitky, kratke.... ale samozrejme nemusi to byt ono

irriss
11. apr 2013

@traktor Ja se taky docetla v lekarskem dotazniku, ze to bude banan..LEKAR doporucuje vysadit banan..a pokud prospiva ma chut k jidlu, neni zadny problem..pokud se budou i nadale ukazovat "cerne nitky"..udelat rozbor, zda to neni "krev" ...ale opet, pokud prospiva neobavat se a nestresovat pri cekani na vysledek.. 😉
@evka240

drhaus
11. apr 2013

Čierne "nitky" môžu byť aj z čaju.

evka240
11. apr 2013

@traktor no ano papala banan 🙂 ved uvidime co o nejaký den dva a ked nie navstivim lekára na robor

kikaba44
11. apr 2013

@mirkakopky Dúfam, že to nie sú hlísty, alebo že by si často šila a bábo zjedlo kotulku s nitkami

ewca
11. apr 2013

@kikaba44 hlisty nie, tie su biele a dlhe do 20cm, ked uz tak skor mrle, tie su do 1cm, ale tiez biele a hmyrili by sa

kikaba44
11. apr 2013

možno šktavky, tie sú rovnako nebezpečné a možno aj nebezpečnejšie

ewca
11. apr 2013

@kikaba44 ako som vyssie pisala, podla mna su to motolice, ak je to teda parazitarneho povodu...a mozno je to uplne hlupost ako z toho bananu, aj ked o tom som nikdy nepocula ale maminky tu hovorilo o banane

kikaba44
11. apr 2013

Ty vieš, ak inak nedáš 🤐

panki
11. apr 2013

@evka240 ahoj, moja malá to mala pravidelne z banánu ked bola také bábätko. Neviem síce prečo je to tak, ale po každom banáne to boloo rovnaké. Kým som nezistila z čoho to má, tiež som sa bála. 😉

evka240
11. apr 2013

tak dievcatá... tak co si stoho vsetkého mam vybrat , asi to tak spravim, ak to teda este v stolici uvidim, tak zoberiem vzorku a dam ju do labáku na rozor,...

lenbar
14. nov 2013

ahojte, môj malý ma tiež tie nitky v stolici ale sú také skôr bortové nie čierne, davam mu aj ja banan, uplne som na to zabudla v poradni....môžu byť aj také bordové?niekedy tam nema nič, niekedy par a niekedyviac.inak mu vôbec nič nie je. prikrmujeme druhý mesiac.....

veronikacarnokyova
22. jan 2015

Ahojte, akurad som našla malemu v plienke tie čierne nitky a skoro som dostala infarkt že čo to je..včera papav banán,tak som rada že je to s toho.. Kto vie prečo sa to robí..

evka_evka
22. jan 2015

@veronikacarnokyova no ako banan sčerná na vzduchu tak sčerná aj v brušku 🙂

veronikacarnokyova
22. jan 2015

@evka_evka ďakujem