Čo znamenajú "nitky" v stolici dieťaťa?

mirkakopky
25. sep 2007

ahojte mamulky,chcela by som vas poprosit o radu.Co to moze byt,ked mal dnes rano maly v stolici take akoby nitky,bolo ich pomerne dost.vystrasilo ma to.ziadnu podobnu temu som tu nenasla,prosim,mate s tym niekora skusenost?Dakujem

ikaika
13. jan 2008

a co znamena hlien v stolici u plne kojeneho babetka?

rinuska
13. jan 2008

Môže to byť zápal žal. sliznice, reakcia na nejakú zložku potravy v mlieku, alebo často len poprehĺtané hlieny z nosohltanu. My sme mali hlieny v stolici do troch mesiacov bez nejakej príčiny(doki si z toho nerobila ťažkú hlavu), teraz už nie.Dosť časté, nerob si nejakú ťažkú hlavu. Pre istotu môžeš dať urobiť výter.

luminkasp
15. jan 2008

joj, dakujem vsetkym, co prispeli do tejto temy, takze tie nase nitky budu asi z banana, ktory jeme kazdy den, teda takmer kazdy, dakujeeeeeeeeeeeeeeem

luminkasp
17. jan 2008

A mozem jej ten banan davat aj ked tam ma tie nitky pravidelne po nom?

rinuska
17. jan 2008

A koľko má rokov ?Ak je ešte príliš malá, možno na banán nemá dozretý tráviaci systém.U nás, čím vic toho banána zjedol, tým horšia bola stolica. Keď ho zjedol málo , boli to nitky, keď veľa hrudky .Prestala som mu dávať banán-však má len 4 mes. a kojím ho - odvtedy nič, má krásnu stolicu.

luminkasp
18. jan 2008

ma 9 mesiacov, no ja som ho vcera vysadila, tak uvidim ako to bude pokracovat... 😒

rinuska
18. jan 2008

Môže ho vylučovať ešte dva tri dni. 9 - mes. bábo by nemalo mať problém s banánom. Myslím, že aj napriek nitkám mu ho môžeš dávať. Najskôr si over , či je to naozaj banán, príp. sa poraď s doki. Moja doki bola ale prekvapená, ako keby nikdy nepočula , že niečo také z banána môže byť, ale yároveň potvrdila , že je to banán.ďalej sa k tomu nevyjadrila

lucik77
18. jan 2008

Nitky v stolici? Na to je len jedna dobrá rada. Choďte gastroenterologičke presne Vám povie, z čoho to má.

sedlica
18. jan 2008

nechcem robit paniku,ale aj niektore cudzopasniky vyzeraju ako nitky!

rinuska
18. jan 2008

Cudzopasníky sa hýbu 😀

bystricanka
18. jan 2008

no neuveríte, ale ja som sa až čudovala, keď som nenašla nitku v stolici. Malý mi jednu nitku zobral zo zeme a s chuti zjedol. Ja v panike som nevedela čo robiť a len som sa modlila, aby mu neostala v krku. Ale všetko dobre dopadlo, len to z neho nevypadlo 😒

mata79
19. jan 2008

Tak nitky v stolici sme nasli aj my nasmu syncekovi pred par mesiacmi, nemal este ani pol roka a teda nedostaval este ziadne prikrmi.
Vyzeralo to ako take zmolky. Tiez som sa vystrasila. Som typ cloveka, co taketo veci riesi hned. Zavolala som lekarovi a ten ma upokojil. Skutocne to zmolky nitiek a chlpkov mozu byt. Taketo male deticky zacinaju vsetko chytat a davat si rucicky do pusinky. Vsetko cmulaju. Takze zmolky z deky a z |akoze kvalitnych| plienok su nestravitelne a budme radi, ze ich najdeme v plienocke...... 🙂
A moze to byt aj banan. Banan totizto obsahuje zvlasntu vlakninu, ktora sa nevstrebava v traviacom trakte a telo ju vylucuje von. Moze to vyzerat ako nitky a aj sfarbenie moze byt rozne. Zalezi na tom, ako dlho to bolo v traviacom trakte a co este babenko spapalo. Takze, ked papa aj mrkvicku, tak sa nelakajte, mozu byt / nitky/ cervene, hnede....... 😵
A ked sme pri babanoch, nezabudajte vzdy skor, ako podate banan dietatu, odrezat asi 2 cm z kazdeho konca a tie vyhodit. Tie totizto obsahuju najviac amoniaku. Ten sa pouziva pri preprave bananov v kontajneroch, aby banany pomalsie zreli.... 😉
Tak nech su nase deti zdravsie.....

rinuska
19. jan 2008

Dík za užitočné info 🙂

ave1
22. jan 2008

Ahojte, ako ste dopadli s tymi zahlienenymi stolicami. Nas maly ma uz cca 3tyzden hlienovu nazelenavu stolicu. Plne ho dojcim. Dnes sme boli u lekarky a ta nam kazala robit 3 dni vyter stolice na kultivaciu.
Neviem, ci je to nieco coho sa mam obavat.
Ako to preslo vo vasom pripade?

luminkasp
23. jan 2008

tak, vylucila som banan a vcera ziadne nitky neboli 😀

bibinka
29. apr 2008

nitky v stolici môžu byťz rôznych potravín ,ktoré zje dojčiaca matka a rôznej farby, červenkasté, belavé, nazelenalé, ale hnedé nitky znamenajú mrle.už to tu ktosi naznačil, ale nikto tomu nevenoval pozornosť.
Treba to preliečiť liekom pyrvinium-červený sladký sirup asi za 80,-, voľne predajný a dáva sa zvyčajne jedna dávka podľa hmotnosti. vždy treba preliečiť celú rodinu, môžu to aj tehotné a dojčiace matky. nie je to sranda, lebo to je opakované infikovanie každé cca 2-3 týždne sa liahnu nové mrle a liek zabíja len dospelé ,nie vajíčka. Preto niektoré maminy zbadajú nitky v stolici jednorázovo a potom keď už nič nezbadajú, tak sú kľudné. ale vplýva to hlavne na imunitu, preto sú deti viac chorľavé, chudé a veľmi veľa jedia.
Infikovať sa možno , v pieskovisku, v obchode, všade, lebo vajíčka sú veľmi ľahké a letia aj v o vzduchu a potom voľne padajú napr. na odkrytý čaj ,potraviny na tržniciach a pod.
Toť je to aj náš prípad momentálne, už sme dosirupovali a veríme , že sa nám mrle už oblúkom vyhnú. 😉

alinka76
30. apr 2008

no toto je zaujímavé, presne toto mal aj malý v plienke, nechápala som čo to je, však nič okrem mlieka nepije a to mohlo byť z banánu, čo som ja jedla 😒 veeeľmi zaujímavé.

elinka27
9. máj 2008

tak moj maly mal dnes rano tiez cierne nitky v stolici,a vcera som mu dala prvy krat banan.Tak som ostala vyplasena co tie nitky su,ale je to fakt asi len z bananu,mi odlahlo.Len teraz riesim dilemu,ci mu ten banan mam este davat.

pietra
9. máj 2008

elinka, ak nad tym bananom uvazujes len kvoli nitkam, kludne davaj dalej. Moj manzel raz malu krmil bananom a nedojedeny roztlaceny banan nechal v miske, vsimla som si to na druhy den rano a po tom pol dni v tej miske boli rovnake cierne nitky ako som videla v plienke 😉

elinka27
9. máj 2008

petra,dik, som sa bala aby som nieco neurobila zle,ze by mo to mohlo uskodit

alami
9. máj 2008

elinka - to majú všetky detičky, aj moje 🙂 jasne že mu môžeš dávať!!!!

elinka27
10. máj 2008

no ved uz som dala aj druhy krat,ale som ostala najprv vyplasena, my este len teraz zaciname s ovocim, tak nemam nejake skusenosti aka byva po com stolica

fenrirka
11. máj 2008

chcela by som sa opytat ak ma moj maly stale hnacku teda dost riedku stolicu co s tym?papa nutrilon1...a tie nitky ako to spoznam?dakujem maminky

kacenqa
25. máj 2008

ahoj baby, chcem sa opytat, mala mala vcera 3 mesiace, a posledny mesiac mi kakava tak raz za 5-7 dni. naposledy kakala v piatok, a dneskazase a dokonca uz treti krat, co mi nerobi starosti, ale obavy mam z toho, ze ta stolica obsahovala hlieny a take cervene nieco, akoby krv. neviete, co to moze byt?

som vdacna za kazdu radu. piste prosiiiiiim, dakujem

alami
25. máj 2008

fenrirka - spoznáš to isto, to je akoby si nastrihala na drobno čiernu niť. Ak tú riedku stolicu nechceš riešiť s dr. tak potom mu var ryžu vo vode - rozmixuj alebo varenú mrkvičku, alebo banán. Ale keďže je malý asi by som hlavne tú ryžu. Prípadne urob ten odvar z ryže - neviem ako presne sa to robí, ale je tu taká téma, pohľadaj.

kacenqa - nepíšeš, či je kojená, ak áno, tak u kojených detí je to tak, že kľudne nemusí dlhšie kakať a je to normálne. povedal mi na gastre dr. že mlieko je úplne stráviteľná potravina a že ak telo potrebuje z neho všetko, tak ho strávi celé, ak nie, tak s neho vylúči v stolici - preto to môže kolísať - ako často kaká. Ak je na Um, tak tam to tak nieje, tak potom neviem, či je normálne, že sa nevykaká 5 - 7 dní.
Hlieny a krvavé nitky v stolici sa niekedy objavujú. Tiež je tu o tom téma. My sme boli v nemocnici, keď mal malý 2 mesiace so zápalom obličiek a vtedy mi kakal na zeleno s hlienom a sem tam sa objavila i krvavá nitka - a nik to tam neriešil. Na tú krv som sa pýtala dr v nemocke a povedala mi, že to malo aj jej dieťa, že príčin môže byť viac, ale že v nemocke sa varí s glutamanom sodným - teda s bujónom a ak kojím, tak to môže malému škodiť. že aj tá dr prestala do varenia používať bujón a pomohlo to. Tak som aj ja našla v pbchode bio bujón a vegetu bez glutamanu a krvavé nitky sa viac neobjavili. Samozrejme, nemusí to byť len z toho, ale za pokus to stojí. Ak toho máte ale viac, isto to povedz dr.
Možno by bolo najlepšie, ked aj viac kakala zobrať ráno doktťorke plienku so stolicou, zobere z toho vzorku a pošle do labáka a budeš vedieť, či to nie je niečo vážnejšie.

kacenqa
25. máj 2008

alami - dakujem. mala je plne kojena, preto som napisala, ze z frekvencie kakania obavy nemam, to mi je uz zname, ze kojene deticky mozu kakat aj 5x za den aj 1x za 5 dni.

ten hlienik som si vsimla prvykrat dnes vecer, ale pravdupovediac, doteraz som to nejako nesledovala, pretoze ked sa mi 'konecne' vykakala, tak sa obvykle pokakala tak velmi, ze jej to pretieklo vrchom plienky az na body a dakedy aj az na nohavice, takze som hned letela do kupelne ju umyvat a v takom pripade som sa nezaoberala obsahom plienky, ale ju okamzite likvidovala.

kazdopadne - teraz to uz sledovat budem. ja si stale inak myslim, ze keby jej nieco bolo, tak by plakala, alebo to dajako davala najavo, ze sa neciti dobre a ona je inak velmi spokojnucke dietatko, malokedy placka, a aj to povacsine fakt len ked chce papat alebo prebalit....

no v stredu ideme na poradnu, tak sa na to pre istotu doktorky spytam.

severka222
27. máj 2008

Mirkakopky ja úplne s tebou súhlasim, keby si aj bola dala malej banán, je to tvoja vec, a pokiaľ sa malej nič nestalo čo na tom ???? Ved to nerobíš každý deň, jedno obliznutie jej nemôže predsa ublížiť, a tie nitky ... sú asi s toho, aj moja malá ich sem tam má, ona má však už 8 mes. 😉

ivka144
27. máj 2008

Ahojte, myslite teda, ze ked maly denne papa trochu bananu a furt ma tie nitocky (ma ich veru plnu kaku, ani neviem, akej farby su - cierno-cerveno-hnedave), tak je to ok? Asi to radsej povedat mudr, co?

dika
27. máj 2008

ivka my ked papame banan tiez mame nitky v stolici, ja som to s mudr neriesila, podla mna je to normalne - ved je to na banane aj vidiet - tie nitky

ave1
13. jún 2008

Co vam povedali Dr. na cervene nitky v stolici?