Čo znamenajú "nitky" v stolici dieťaťa?

mirkakopky
25. sep 2007

ahojte mamulky,chcela by som vas poprosit o radu.Co to moze byt,ked mal dnes rano maly v stolici take akoby nitky,bolo ich pomerne dost.vystrasilo ma to.ziadnu podobnu temu som tu nenasla,prosim,mate s tym niekora skusenost?Dakujem

bubaczik
25. sep 2007

ahoj..nedala si mu banan? 😕

mirkakopky
autor
25. sep 2007

...vcera som mala ja banan a jemu som dala iba tak "obliznut",moze to byt z toho? ☹

nenka83
25. sep 2007

nasa ma zas hlieniky, natahuju sa ako sopliky? uz som to aj dr vravela no ona nic, a ma ich hodne plnu stolicu. bubaczik z bananu to byva? ja som jej sice este nedavala...ale aj tak sa pytam.

mirkakopky
autor
25. sep 2007

aj adamko ma sem tam hlien,a doktor vravel,ze to moze mat z toho ked je trocha prechladeny a tie hlieny sa mu potom dostavaju do stolice,tak neviem
😨

mimakro
25. sep 2007

Banán 3 mesačnému bábu je trošku skoro, aj keď iba obliznúť. Také bábo by malo oblizovať prsník, alebo fľašu. To len tak na okraj. A hlieny v stolici môžu byť aj z čreva. Keď sa odlupuje črevný epitel(úplne normálna fyzilogická vec). Aj moje deti to mávajú (a asi aj my, ale svoje neskúmam 😀 )

bubaczik
25. sep 2007

z bananu su take cierne male akoze nitky...nezlaknut sa.. 😀

mirkakopky
autor
25. sep 2007

tak vdaka,a veru radsej uz ani obliznut mu nic nedam okrem mojej dudky 🙂 ..ved sa este za cely zivot dost napapa normalnej stravy,tak nech si este vychutna to mliecko. 😵 😵

tini
25. sep 2007

moj alex mal tiez cervene nitky v stolici, na prvy kuk to vyzeralo ako krv, stalo sa to 2 dni banane

vavka33
25. sep 2007

tie nitky su z bananu,ako pise tini,takze sa neboj. 😉

melory
25. sep 2007

takze 3.mesacne babo malo banan....pada mi sanka...idem dat malej asi fazulovu polivku

vavka33
25. sep 2007

Mel,je vala mamiciek,co dava detom prikrmy uz od tretieho mesiaca.A niektore davali dokonca kapustovu polievku,takze mozes aj fazulovu 😀 zartujem.Ja neviem,ci mu Mirka davala banan,alebo ci ho koji a jedla banan ona,ja som len napisala,ze po banane tie nitky v stolici su.Aj lea ich mava. 😉

vavka33
25. sep 2007

A Stelke vsetko naj.k polrocku 😉

mirkakopky
autor
25. sep 2007

vdaka vavka ze si sa ma ako tak zastala,samozrejme ze som mu ten banan nedala,jedla som ho ja a jemu som ho dala iba obliznut vonku ked sme boli na prechadzke.Normalne si tu po niektorych prispevkoch pripadam ako krepa,co dava babu v 3.mes.banan.Nie nedala som mu ho.A okrem ineho,skuste sa opytat svojich babiciek kedy zacali prikrmovat.Ja viem,ze doba pokrocila a stale sa objavuju nove zistenia,ale nie vsetko co je stare je zle.Tym sa vsak nezastavam toho,ze v 3 mes.dat banan a pod.,prave naopak.Ale zasa az taka hrozna vec by sa nestala.Iba moj nazor.Dakujem za prispevky vsetkym.

vavka33
25. sep 2007

Mirka,vobec si nemusis pripadat ako krepa,ja som len napisala z coho ma nitky moja dcerka,a az potom som si precitala ake velke mas babo.nechcela som tym povedat,ze mu davas bananik.a aj keby,je to tvoja vec,naoaj zacinaju maminy prikrmovat uz aj od tretieho mesiaca a nie je to nic nezvycajne.Ja som az od stvrteho,ale ako pises nie je to nezvycajne prikrmovat aj skor.Mrzi ma,ze sme teda asi nezodpovedali tvoju otazocku,ale tie nitky byvaju aj hlisty,ale to predpokladam nie su. 😉

lasenka
25. sep 2007

vavka - to som prave chcela napisat, nebudu to hlisty? ale pri nich svrbi zadocek a dietatko je nepojone, hlavne vecer

leva
25. sep 2007

Myslim ze oliznut ako napisala mirkakopky,dava dost vela mamiciek,ved to aj tak napisala obliznut,tak tu netreba robit z komara velbluda 😉 Dufam ze sa na mna nik nenahneva 🙂

lasenka
25. sep 2007

*oprava - nepokojne 🙂

bubaczik
25. sep 2007

napr moj Petko mal nakazane papat mrkvu od troch tyzdnov.. 😉 a tiez uz davam malinkemu mrkvu raz za tyzden,ked ma zle kaki..podla mna je to lepsie ako pchat do dietata v jednom kuse Infacol 😉

mirkakopky
autor
25. sep 2007

Vavka,nie,od Teba som to nezobrala zle,fakt diky,ze niesom jedina.Majte sa mamulky,prajem krasny vecer,aby deturence spinkali. 😉

vavka33
25. sep 2007

Mirka dakujem,aj tvoj Adamik nech sladko spinka 😉

evaka
28. sep 2007

Mirka, nitky sú z tvrdej stolice, tan babán to fakt mohol byť. O den- dva to prejde a možno sa ešte niekedy zopakuje, len sa zbytočne nestresuj. A stáva sa to dokonca a u výluče kojených detí, ked majú tvrdšiu stolicu.

sorbik
28. sep 2007

Ahojte,

citam vas rozhovor.....ja mam dve deti syna Karolka (nar. 11.12.2002) a dceru Ivanku (nar. 04. 06. 2007) - "nitky" v stolici mala asi tak pred mesiacom - aj ja som sa spociatku vyplasila, ale nakoniec mi doktorka povedala, ze to moze byt z niektoreho druhu ovocia - ja som vtedy zjedla dost vela ciernych malin. Stretla som sa tam aj s dalsou mamickou a ta mala ten isty problem - zjedla viac broskyn. Neda sa teda povedat z ktoreho ovocia to je. U kazdeho dietatka je to individualne. Povedala, ze sa davaju detom vtedy probiotika....My sme ich nakoniec ani nedavali..."nitky" boli iba v jednej plienke a potom uz nic. Myslim, ze organizmus si poradi.... 🙂

tigri
28. sep 2007

v jednej prirucke o prikrmoch som nasla, ze jednym z priznakov potravinovej alergie je hnacka s krvavymi nitkami ☹

sorbik
28. sep 2007

...my sme mali tie "nitky" cierne v normalnej zltej kakanicke...

jj2202
8. okt 2007

ahojte, konecne som nasla nieco na nete o tych "nitkach" dnes sa nam to prihodilo doma...janka troska hnackuje idu jej zubky no a asi v piatej plienke mala 2 take nitky co vyzerali ako krv....a ma tiez hlienovu stolicu /no to som neriesila, myslim ze to je normalne. mava to bezne/. troska som sa prelakla,..
nejedla banan, ani nekostovala. je kojena no priznam sa take oci na mna robila trosicku malinko oblizla pribinacika kakaoveho..no nie prvy krat a doteraz problem nebol. no a obcas jej dam cmulat rozok..no len ho cmula...ked je moc "preslintany" tak jej ho zoberem 🙂

zade
14. okt 2007

BANAN - preco sa niektore cudujete? Pokusim sa vysvetlit, ze v pripade velmi silneho REFLUXU prave banan pomaha uz aj dvojmesacnym kojenym babatkam.
Treba ho dat pred kojenim, samoska iba trosicka lyzickou. Taktiez ma dobry ucinok aj roztlaceny zemiak.
Skutocne to stravu zahusti a nie je to ziadny vymysel....

rinuska
26. dec 2007

Môj malý má 3 a pol mes. a pred dvoma týždňami som mu sem tam začala dávať banán. Odvtedy sa mu v stolici bjavujú čierne bodky a nitky, myslela som , že je to krv, ale teraz dúfam, že je to ten banán. Trochu som sa ukludnila. Moja lekárka nespomínala , že to môže byť banán, asi preto, ža ja som nespomenula , že som mu ho dala . Tiež sa čudujem, čo sa niektoré mamičky divia, že trojmes. bábo dostane trochu bananánu. Už ako mesačnému mi lek. odporučila mixovať ho s čajom a dvojtýždňový v nemocnici dostával pred každým kojením mrkvu a veľmi mu to prospelo.

sarfy
29. dec 2007

rinuska a preco mrkvu? co mal zle ked mu to prospelo? tiez reflux?

rinuska
29. dec 2007

Sarfy, mal infekciu mocových ciest a ATB mu celkom zničili bakteriálnu flóru v žalúdku, mal tam len samé patogény. Napriek tomu krásne priberal, i keď často a riedko kakal. V nemocnici skoro každé dieťatko dostávalo pred kojením mrkvu. Pekne to upraví a vyformuje stolicu aj deťom na umelej výžive. Môj prvý syn bol kojený krátko , um. výživa mu veľmi nesedela, tak sme to niekedy striedali s mrkvou/vypil aj celú fľašu) a bol v pohode.
Recept: pol kila mrkvy na liter vody uvariť do mäkka rozmixovať , môže sa pridať aj trošičku cukru, aby to lepšie chutilo. Tak to robia aj v nemocnici.
Cau

rinuska
29. dec 2007

Bola som aj s plienkou u lekárky, potvrdila mi , že takto krv nevyzerá a teda , že to asi bude ten banán. Dúfam.