Čudné pohyby rúčkami a nevnímanie okolia. Čo to je?

mata78
22. mar 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. pred tromi dňami sa malá zobudila uprostred noci, lebo bola hladná. dala som jej napapať chvíľku sa hrala a isli sme si zase ľahnúť. ako sme ležali tak som si všimla, že maličkaá ( ma 17 mes. ) čudne naraba s ručkami. občas jej akoby jedna rúčka vyletela do vzduchu. lepšie som si ju začala všímať a mala som pocit, že je niekde zapozeraná. pripisovala som to, ale tomu, že zaspávala. ale presne to iste sa zopakovalo aj počas dňa ked som ju krmila. ked sme s manželom na ňu volali vôbec nereagovala, len stale tak čudne narabala s ručkami a pozerala pred seba. možno po minutke začala vnimať , že ju volame a zase bolo všetko ok. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

bystricanka
25. mar 2008

mata...moje dieťa sa len občas tak zahľadí na pár sekúnd. Nič nevníma. Ale ja tomu nevenujem veľkú pozozrnosť, lebo je to fakt krátke. Takých 10 sekúnd. Podľa mňa je to normálne. Však aj ja sa veľa krát zahľadím a som v poriadku. 🙂

eliska7
25. mar 2008

no to je pravda,ale u deti sa to inač posudzuje,hlavne u takych malinkych,to nam povedal neurolog-nieže by som to ja mudrovala 😅

bystricanka
25. mar 2008

eli...tak myslíš, že by som si ho v tomto mala viac všímať? Lebo uňho to nie je až také časté. Tak raz za dva týždne. 😒

petova
25. mar 2008

Asi Mtka ešte behá po dr., snáď sa ozve čím skôr.

bystricanka
25. mar 2008

petova ahoj...aj ty tu chodíš? Nuž ale sme baby a rady si pokecáme, no nie?

petova
25. mar 2008

No ja hej, ja rada rozprávam. 😀 . Idem pliať kvety, lebo mi už kapú 😒

eliska7
25. mar 2008

my odstavčata by sme mali založiť jednu vééééélku stranku f 😀

tonicka
25. mar 2008

mozme hodit skype 😉 to bude jednoduchsie 😀

eliska7
25. mar 2008

bystričanka,nemusi to byť nič,no sledovať to možeš 😉 ved zato nič nedaš,ja som vtomto velmi opatrna,preskakali sme už mnoho pri dvoch deťoch s rovnakou dg. 😖 tonička zatial nemame skype,ale ked maly dostane notebuk tak bude všetko 😀 (snad som to dobre napisala 😅
Mata nejako sa neozyvaš,už sme nervozne 😅 😅

petova
25. mar 2008

Aj ja čakám na tvoje správy, ale ktovie, asi máš veľa starostí, alebo ťa ukľudnili, že je to ok, tak sa doma vytešujete. 🙂 Dakedy mám pocit, že diagnózu mám aj ja. Najmä v noci, keď mi jeho rev trhá nervy na kusy, potom aj ja chytím záchvat hysterický 😅
Matka, fakt čakáme na tvoju informáciu, veď si tu preto písala, chceme to zdieľať s tebou.

eliska7
26. mar 2008

mata,myslime na teba,možno behate po vyšetreniach,to je velmi unavne,tak len sa držte a ked budeš trošku v pohode daj vedieť,či je malinka ok, 🙂

evka39
26. mar 2008

Už som si myslela,že som v zlej téme 🙂 Aj Emka mávala také momenty,že sa na chvílu zahlaadela nikam a nevnímala nič ani,že som ju volala..Trvalo to pár sekúnd,ale teraz ro už nerobí.............No,určite by som sa vystrašila ,keby som niečo také spozorovala,tak držím palce,nech to dobre dopadne 😉

eliska7
26. mar 2008

teraz fakt neviem,všetko mame spoločne 😅 aj mata kojila do 15 mes 😅

draga
26. mar 2008

ahoj holky já jsem tak ráda, že tady tohle téma je...Dalíček má teda stavy afektu naprosto šílený až přestává popadat dech...je to prý emoce z afektu 🙂) tuhle už mi celý fialověl a pořád popadal dech a nic nakonec jsem s ním letěla pod sprchu ale než jsme si uvědomila kde je studená voda tak začal řvát a dýchat...

to oklepání má taky, mě se to občas stane taky je to taková ta zimnice co ti projede tělem...ale asi to bude tím čůráním jak tu píšete 😉

jinak stav že se zadívá někam má taky ale nemyslím, že by to byla epi, podle mě je rád, že je chvilku sám...no uvidím radši budeme sledovat...ono je fakt, že jsme asi příliš starostlivý a sledujeme ty naše dětičky až moc...takový ty mámy co dítě neviděj celý dne jsou v klidu ale já to nechápu...já jsem taky taková úzkotlivá 😵

eliska7
26. mar 2008

kd ti nabuduce zadrži dych,tak mu fukni do tvare poriadne-spätna väzba,nadychne sa ,lepšie ako voda,moja z vody ešte viacej zmodrala 😖

draga
26. mar 2008

eliska já už dělám všechno...držím ho hlavou dolů a klepu do zad, foukám, tu vodu jsem běžela zkusit, bo mi přišlo že už nezabere nic...no ale dočetla jsem se na netu, že to normálně děti dělaj...je to zadržení dechu z afektu...a prý můžou děti upadnout do krátkého bezvědomí při kterém začnou spontánně dýchat a že to není škodlivé...no tak nevím ale mě to teda děsí dost 😎

draga
26. mar 2008

tak jsem to našla 🙂

Záchvaty dokáží pořádně vyděsit
Pro afektivní záchvaty je typické období od jednoho roku do tří, někdy až čtyř let, poté samy odezní. Vyskytují se zvláště u živých, aktivních dětí, které si brzy začnou uvědomovat svou osobnost a začnou se prosazovat. Jednak ale nerozumí okolnímu světu a nevědí, že vše nemusí jít, jak si ony představují, jednak je jejich cítění velice nevyzrálé. Strach a úzkost z neznámého a snaha o sebeprosazení snadno přechází v nával vzteku a zlosti, který může vyústit až do afektu.
Dítě se takového návalu citu samo poleká, nedokáže se však ovládnout. Intenzivní pláč provází někdy tzv. apnoická pauza, neboli chvilička, kdy se dítě zapomene nadechnout. Reflexy jsou ale vždy silnější než vztek, takže udušení dítěte se bát nemusíte. Někdy se malý zuřivec ukřičí až do bezvědomí. Ani to není důvod k obavám: mdloba trvá většinou jen několik vteřin a není nebezpečná.

eliska7
26. mar 2008

no ja to zaživam od 3 mes a som sestrička,ale rozhodne nečakam a ani nebudem čakať kym sa samo nadychne-radšej pomožem skor ako vlať zachranku-boli aj take pripady,ale to som čitala na inom (babätku)tam ženy opisovali ako volali zachranku,lebo im prestalo babo dychať-pochybujem že niektora by čakala až samo žačne-u malych deti každa chvilka bez kylsika poškoduzje mozog-nemyslim to doslovne ok, 😉

draga
26. mar 2008

eli souhlas já taky radši do Dáli mlátím jen aby se nadechl... 😉 ale spíš abysme věděly, že to není nic nenormálního 😉

mata78
autor
27. mar 2008

Ahojte dievčatá.

dakujem Vám všetkým. nemala som čas vám napísať, lebo som mala vwľa behačiek . s kristínkou som bola dnes u detskej dr. ta tiež povedala, že to nemusí byť nič vážne, ale tým že kristínku pri pôrode ťahali zvonom tak nás poslala pre istotu na neuro. takže tam ideme zajtra. pozornejšie som malú tých niekolko dní sledovala a všimla som si, že tak robí každý večer ked zaspáva, ale s tým rozdielom, že teraz si už trie očká a ťahá cumlík. začínam si myslieť, že som sa trošku unahlila a možno zbytočne spanikárila. možno sa jej iba ťažko zaspáva. ale manžel ma upozornil, že to robila aj v priebehu dňa ked ju krmil. tak uvidím zajtra.

zajtra vam dam vedieť ako sme dopadli. teraz musím ist upratovať, lebo milí susedia nas poraidne vytopili. v kupeľke, na záchode a v kuchyni by si deti mohli zaplávať

petova
27. mar 2008

Mata, konečne si sa ozvala, to som rada, že to vyzerá tak dobre. Nevyčítaj si, že si sa unáhlila, radšej sa unáhliť ako naopak. Zajtra nám daj určite vedieť, my s Eliskou ťa tu stále čakáme, takže sa fakt ozvi.
Tú kúpelku ti teda nezávidím ☹ , tak ale kedy si môžeš doma len tak zaplávať, že 😉 . Držím palce na zajtra 🙂

bystricanka
28. mar 2008

draga...ja ked som bola malá, tak som tiež to robila, čo tvoje dieťa. Bratia mi nechceli niečo dať, tak som proste odpadla. Prebrala som sa až vtedy, keď som cítila maminu ruku na mojom zadku. Dobre si na to pamätám, lebo ja som to mala až dovtedy, kým som nenastúpila na zákl.školu. Potom mi to samé prešlo. 🙂

mati...to je super, že malej nič nie je. Ale isto nám daj vedieť, čo ti povedali na neurológii, OK? Sme zvedavé a držíme ti palce, aby bolo všetko v poriadku. 😉

eliska7
28. mar 2008

super mata,dufam že to bude ok 😉

mata78
autor
28. mar 2008

Ahojte. tak malá prave zaspala a ja mám čas Vám napísať ako sme dopadli, neurologička nás vyšetrila a objednala nas na eeg na budúci piatok. nevedela sa presne vyjadriť o čo asi môže isť. musíme počkať na to vyšetrenie. do spravy pre detskú lekárku napísala ako predpokladanú dg: Mydriáza afebrilná. pozerala som na internete, ale nič som nenašla. takže nie som oveľa múdrejšia ako ráno. mám ju sledovať a všetko si zapisovať. takže musíme este čakať na dalšie vyšetrenie. poviem Vám, že som na nervi to čakanie ma asi zabije.

andy.a
28. mar 2008

doslovne je to rozšírené zreničky bez teploty 😉

mata78
autor
28. mar 2008

andy. a to ako tá dg čo som napísala?

eliska7
28. mar 2008

mata,neboj,to je bežne vyšetrenie u neurologa,bez toho ti nikto nič nepovie-Ale ani s jedneho EEg nemože stanoviť diagnozu,na potvrdenie,diagnozy,musi byť viac eeg a aj ine vyšetrenia,takže hlavu hore,keby bolo zle davno ste už v nemocnici,ja viem že si vystrašena,viem čo preživaš,najhoršie je čakanie. 😖

mata78
autor
28. mar 2008

a vieš čo je najhoršie, že malá to už posledné 3 - 4 dni robí pred každým večerným spánkom.

eliska7
28. mar 2008

a ako sa to prejavuje,len tym šuchanim očiek?Ja som mala prvy porod vakuom kompresor-mysleli si že je to z toho-figu,lebo teraz som sa poistila a vybavila cisarsky a vidiš,nevyhli sme sa tomu 😒 určite sa vas aj pytala či niekto z rodiny nič podobne ohladom tohot nema,pravda?

mata78
autor
28. mar 2008

ona sa správa ako keby chcela spinkať a nemohla zaspať. trošku narába rúčkami, trošku s ňou šklbne, ťahá cumlík a šúcha si očká.

ako sa prejavujú záchvaty u tvojich detí? to im nič nezistili?