Čudné pohyby rúčkami a nevnímanie okolia. Čo to je?

mata78
22. mar 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. pred tromi dňami sa malá zobudila uprostred noci, lebo bola hladná. dala som jej napapať chvíľku sa hrala a isli sme si zase ľahnúť. ako sme ležali tak som si všimla, že maličkaá ( ma 17 mes. ) čudne naraba s ručkami. občas jej akoby jedna rúčka vyletela do vzduchu. lepšie som si ju začala všímať a mala som pocit, že je niekde zapozeraná. pripisovala som to, ale tomu, že zaspávala. ale presne to iste sa zopakovalo aj počas dňa ked som ju krmila. ked sme s manželom na ňu volali vôbec nereagovala, len stale tak čudne narabala s ručkami a pozerala pred seba. možno po minutke začala vnimať , že ju volame a zase bolo všetko ok. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

other_side
22. mar 2008

ahoj, no moj maly to tiez robieval ale bol mladsi, mal asi 3 alebo 4 mesiace. teraz to uz nerobi. vsak ked pojdete najblizsie ku doktorke tak jej o tom povedz.

leva
22. mar 2008

Ahoj mata,ja by som to spomenula doktorke.

sofik
22. mar 2008

ahoj mata, radšej zájdi k doktorke aby to neboli nejaké záchvaty napr epilepsia a pod..

andy.a
22. mar 2008

Maťa,tiež mi to trocha pripadá ako záchvat typu absencia-petit mal pri EPI..pre istotu by som to povedala dr.a ona už zváži,čo bude potrebné/neurológia,EEG a pod./

držím palce !! 😉

petova
22. mar 2008

Určite by som informovala doktorku!!!! A šla by som hneď po sviatkoch. Radšej skôr a nebude to nič vážne ako naopak. Môže ísť o epilepsiu, alebo hyperkinetický syndróm, neviem, aké to boli pohyby, určite choď ku doktorke, budeš mať aspoň pokoj. Ak by to nebolo nič vážne, tak ťa doktorka nevysmeje a pochopí tvoje obavy.

mata78
autor
22. mar 2008

v utorok ma naša doktorka poradnu tak pojdem, ale mám hrozný strach z toho čo mi povie.

eliska7
22. mar 2008

no ak sa to zopakuje ešte raz,a predtym to nikdy nestalo-odporučam isť na detsku pohotovosť,nechcem nikoho vystrašiť,ale viem čo hovorim.Moje deti obidve mali-maju zachvaty,nešpecifikovane a okrem toho som byvala sestra.U deti netreba taketo stavy podceňovať

eliska7
22. mar 2008

ešte ak by sa to zopakovalo,všimajte si či,ma krčovite pohyby,alebo take ako handrova babika,či ma sanku zaťatu,alebo volnu,kolko to trva,či sa prave vtej chvili pomoči,pokaka

mata78
autor
22. mar 2008

dakujem. som vyplasena este viac. tento týžden sa to stalo už 2x a manžel mi dnes povedal, že on si to všimol už davnejšie ked malú uspaval.

mata78
autor
22. mar 2008

ale ona sa usmievala ked to robila v noci, robila všelijaké pohyby ustami. mali sme skor pocit akobi niečo videla a načahovala sa za tým. v noci to trvalo dlhšie. dnes cez den možno tak minutku. potom bola pokakaná, ale nemôžem s určitostou potvrdiť , že sa pokakala počas.

f.nina
22. mar 2008

Holky když už o tom mluvíte,dokážete mi poradit???Malej občas má takový třepavý tiky začne to od hlavičky a pokračuje do celého těla je to jako by se otřepal se zimy,ale zima mu určo není tak nevím docela mě to děsí

mata78
autor
22. mar 2008

naša mala to niekedy robi ked cika

andy.a
22. mar 2008

nina,detto ako u Mati..spomeň to dr..deti v tomto veku vzhľadom na nezrelosť CNS sú náchylné na rôzne záchvatovité poruchy

eliska7
22. mar 2008

ano andy a ešte vela tikov je uplne normalnych na dany vek,dokonca aj počas spanku maju deti epilept.zachvaty,ktore su prirodzene

mata78
autor
22. mar 2008

eliska 7 a tie priznaky čo si opisala su priznakmi čoho? mysliš si, že to môže byť niečo važne?

f.nina
22. mar 2008

no docela mě to děsí udělá to aspoň jednou denně po dobu jednoho měsíce.Ze začátku jsem si myslela že je to zimou tak sem to začala sledovat,a určo vím že zima mu není a z čůrání také ne několikrát sem ho potom přebalovala a plínka suchá.Myslíte že by to mohlo bejt něco vážnýho???

eliska7
22. mar 2008

mata ja ti nemožem nič ine ako som napisala povedať,ad 1 nie som lekar a za 2 na toto su potrebne vyšrenia-eeg mozgu,pripadne ct mozgu,neurolog.vyšetrenie v prvom rade.može isť aj o formu afektu (ked to bolo pri jedle,)akoby chcela uputať či odputať pozornosť od danej veci.

mata78
autor
22. mar 2008

ani neviem ako tie dalšie dva dni vydržím kym zavolam našej neurologičke. a hlavne teraz ked som tehotna si hrozne všetko pripúšťam. najskor sa asi zblaznim a malú budem neustale sledovat ako sa sprava. super predstava ☹

mata78
autor
22. mar 2008

ja viem, že nie si lekár. asi som len potrebovala počuť " neboj to nič nie je" ale aj tak si mi veľmi pomohla, lebo som si myslela, že to preháňam. aspon moja mama a sestry si to maslia

eliska7
22. mar 2008

klud zlatko,keby to bolo važne určite by to inak dopadlo-ak ťa to ukludni,ked je to važne vždy sa vola zachranka,mam to všetko odskušane a vlastnej koži,teraz mysli na miminko,ja som len chcela aby ste nečakali na utorok KEBY sa to opakovalo teraz cez vikend,OK?

nikka.vo
22. mar 2008

f.nina, určitě byla plínka úplně suchá??? Syn to dělá od cca 4 měsíců a vždycky to znamená čůrání a může to být třeba jen málo a stejně se oklepe. Zase přesně vim, že je čas na přebalování. Pak se mi úplně stejně asi dvakrát oklepal a zatřásl sebou při tom, když jedl jogurt. 😉

pokud to fakt vypadá jako oklepání ze zimy, ipřes to, že myslíš že mu zima neni, tak to nic nebude. Křeče by si asi rozpoznala 😉

eliska7
22. mar 2008

vždy je na miete opatrnosť ako plakať nad rozliatym mliekom 😉

mata78
autor
22. mar 2008

eliška možno si pomyslíš, že som hrozne hlúpa, ale kedy to mám považovať za vážny stav. keby som nechcela urobiť zo seba debila už by som tam najradšej išla hned

eliska7
22. mar 2008

važny stav je vtedy ked dieťa neprichadza k sebe-čiže je ohrozene na živote 😉 tak sa nsnaž ukludniť,tym že sa z hlboka nadychni tri razy po sebe,uvidiš že to bude v poriadku.Inač spava dobre cez den,v noci,kojiš,nekojiš,ak sa chceš rozpravať....

mata78
autor
22. mar 2008

no nemôžem povedať, že by spala zle, ale od kedy som ju prestala krmiť mojim mliekom tak sa v noci budi okolo 3 že je hladná, nechce piť UM. prestala som si odsavať mlieko ked som bola v 3 mes TT. chcela som si trošku oddychnuť od odsavania, lebo som tak robila celých 15.5 mesiaca

mata78
autor
22. mar 2008

neviem ako ty, ale ja zisťujem, že asi nie som vhodná na materstvo. veľmi všetko prežívam a este viac sa o malú bojim. sestra sa mi smeje, že by som najradšej vyzametala cestu po ktorej malá chodí, len aby nespadla a nebuchla sa. manžel dufa, že ked sa narodí druhe dieťatko prestanem byť tak uskostliva, lebo nebudem mať tolko času sledovať obe deti. ale ja viem, že to tak nebude. budem robiť presne to iste ako teraz. niekedy mám pocit, že som šibnutá 😀

eliska7
22. mar 2008

bože klobuk dole-celych 15.5 mes?ja som odsavala 7 mes a potom som povedala že bud ju naučim znova sať,albo končim,no a podarilo sa -zato terz si trieskam hlavu aka je zalislačka 😅 no bud uplne kludna-moja sa budi aj 20krat ,neprehanam 😉 desivymi plačmi,dezorientacia"divny plač a tak

yenn
22. mar 2008

f.nina, to oklepavani dela Adam taky denne a vzdycky jsem to spojovala s tim, ze bude asi kakat, ale ted se spis priklanim k tomu curani 🙂 Urcite to ale neni zadna vada,nebo neco nebezpecneho

lendy1
22. mar 2008

f.nina, my pravidelně docházíme na neurologii. Naposled jsme tam byli ve čtvrtek, malý má občas takové stavy, že se oklepe, nebo celý napne a vší silou zatne a u toho vydává divné zvuky-dost mě to děsilo, trvá to už pár týdnů. Někdy to dělá docela častokrát denně. Vypozorovala jsem, že to dělá občas, když se mu něco moc líbí anebo nelíbí, nebo to dělá jen tak. Měla jsme už nějaké info od mamin, co mají zhruba stejně staré děti a taky je to řádně vylekalo, všechny šli pro jistotu na neurologické vyšetření a všichni včetně nás slyšeli stejné vyjádření: vnitřní emoční projev. Náš dr. mi řekl, že to je v tomto věku zhruba od 7,8 měsíce normální a že to přejde. Má doma stejně starého kluka jako je ten náš a dělá jim prý to samé. Dětičky moc chtějí něco říct nebo se nějak vyjádřit, ale protože to ještě neumí, dělají toto. Takže z toho oklepání neměj strach, pokud nepozoruješ nic dalšího neobvyklého 😉

f.nina
22. mar 2008

nikka.vo,yenn. tak já to budu sledovat. 😉 Ale jsem ráda že nejsem sama a vaše slova mě potěšily že to nic není.Velmi děkuji 😉