Čudné pohyby rúčkami a nevnímanie okolia. Čo to je?

mata78
22. mar 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. pred tromi dňami sa malá zobudila uprostred noci, lebo bola hladná. dala som jej napapať chvíľku sa hrala a isli sme si zase ľahnúť. ako sme ležali tak som si všimla, že maličkaá ( ma 17 mes. ) čudne naraba s ručkami. občas jej akoby jedna rúčka vyletela do vzduchu. lepšie som si ju začala všímať a mala som pocit, že je niekde zapozeraná. pripisovala som to, ale tomu, že zaspávala. ale presne to iste sa zopakovalo aj počas dňa ked som ju krmila. ked sme s manželom na ňu volali vôbec nereagovala, len stale tak čudne narabala s ručkami a pozerala pred seba. možno po minutke začala vnimať , že ju volame a zase bolo všetko ok. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

eliska7
28. mar 2008

no malemu nikdy nič nezistili,bral dva roky antiepileptika a nič,potom sme ich postupne vysadili a všetko ustalo,dnes ma 12 rokov,ale nikto nam nezaručil že sa nemusi vratiť,trebars v puberte.Zaujimave j že ibidve deti mali-maju tieto zachvaty len v noci!nikdy cez deň.U maleho to bolo tak zhruba dve hodiny po večernom zaspati a to každy mesiac-vedela som vyratať približny den kedy to bude.nevedeli mu vtej dobe spraviť nočne spankove EEg,tam by sa to vraj ukazalo,no nemali take pracovisko vtedy 😕
A mala tiež v noci,ale u nej sa neda predpokladať kedy,mavala aj 4krat za mesiac,raz za dva mesiace,každy mesiac,a hociktoru nočnu hodinu-do pl noci,aspon to viem odhadnuť a odsledovať.prejavuje sa to "divnym plačom,zašklbmi končatín,zaťata sanka-neda sa otvoriť,pocikanim,nepomaha vtedy nič,ani cecok na utišenie,ani zodvihnuť,ani svetlo ani tieskať proste prejde 2-4min a prestane to samo,potom kuka na nas že čo robime prisaje sa a spi dalej.ked ma ten zachvat nedokaže sa vobec prisať,vtedy starca saci reflex 😖 malej robili vela spankovych dennych eeg,niečo sa preukazalo,niečo nie,brala aj lieky ,ale mali opačne ičiky,tak sme ich vysadili,odvtedy nemala-klopklop žiaden zachvat(v decembri naposledy)ale ten strach je hrozny,nakolko švagor ma dieťa s epilepsiou.možem ti povedať že pri synovi sme neboli od neho na noc rovne 3 roky,kym som si nebola ista že už to je preč,obidvaja trpia poruchami spanku,všetko spolu suvisi,
Ked ti mala zaspava-nesvietite jej v izbe,to jej može draždiť zreničky a vyvolať take stavy ako pišeš

eliska7
28. mar 2008

jaj a zabudla som mala asi od 8.5 mes mavala cez den stavy ked sa zadivala do "blba,trvalo to par sekund,bola uplne mimo,ani ked sme jej rukami tleskali pred očkami nič(to boli zachvaty už sposobede liekmi)preto tvrdim že netreba podcenovať časte zadivanie do blba u deti,dospely to robia bežne,lebo sa zamyslia a tak

dika
28. mar 2008

na mojej neterke spozorovali taketo "pozeranie do blba" ked mala 6 mesiacov, raz v noci mala krc - stuhla na chvilu, bezali s nou na pohotovost, robili vysetrenia a zaver bol ze nevylucili epilepsiu, ale ani ju nepotvrdili. Nasadili jej kvapky (na epilepsiu), odvtedy krc nemala, ale tazko povedat ci to naozaj epilepsia je. Dnes ma 4 roky a davky kvapiek sa snazia lekari postupne znizovat (nesmie sa naraz vysadit), stavalo sa ze pri znizovani davkovania sa opat castejsie zakukavala bez pohnutia....
odporucam uricte ist k lekarovi

eliska7
28. mar 2008

držim palce neterke,ona z toho vyrastie-u deti to zmizne do puberty,alebo sa to naopak vtedy objaví(synov kamarat,z ničoho nič v 11 rokov-vysledok preťažene dieťa

petova
28. mar 2008

Niet nad zdravé dieťa, však? Ja by som sama asi ochorela, lebo mne keď dcéra má angínu alebo sa nejak tak zle cíti, tak aj ja mám na druhý deň podobné problémy. 😅 Tak sa vcítim do jej stavu, že som z toho chorá tiež, to som blbá, čo? A nedávno mal malý virózu a aj zvýšenky a aj odvtedy každý deň skúšam jeho čelo, lebo mu trocha tečie z nosa. 😨 Ja som panikár na deti a ich choroby.A to ani choroby nie sú, veď to je bežné. Ale riziko epilepsie je už predsalen iné kafe. Máte to ťažké, maminy. Ale faktom je, že ešte furt môže byť horšie ako toto, takže hlavu hore, všetko bude ok 😉

mata78
autor
29. mar 2008

eliska7 .

u môjho otca sa pred 2 rokmi objavili tie isté príznaky ako u tvojich detí. raz za 3 mes. uprostred noci začal vydávať čudné zvuky, mama ho nemohla zobudiť. horšie bolo, že vždy mu zapadol jazyk, lebo ležal na chrbte. ked sa prebral nič si nepamätal, bol trošku mimo, ale to iba chviľku. a tiež sa mu parkrát stalo, že za počastoho záchvatu pomočil. robikli mu všetky možné vyšetrenia a nič nezistili, ale začali mu podávať lieky na epil. ale asi pred rokom ked bol v nemocnici tak sa mu to stalo tam, tak mu robili este nejaké vyšetrenie krvi a zistili, že má zniženú hladinu teraz neviem čoho. spýtam sa mojej mami, lebo tá to všetko sleduje a riadi. takže si viem presne predstaviť čo musíš prežívať., lebo my sme sa tak báli o otca. mama ešte aj teraz veľmi zle spáva, lebo ho stale sleduje.

mata78
autor
3. apr 2008

ahojte,

tak zajtra ideme na to EEg. ani si neviete predstaviť ako mam stiahnutý žalúdok od strachu. velmi sa bojim ako to dopadne

very
4. apr 2008

Ahoj, sleduji tvoji diskuzi od začátku a moc držím palce..jak jste to dnes zvládli??

tonicka
4. apr 2008

mata78, ako ste dopadli? 😕

eliska7
4. apr 2008

🙂 mata myslime na vas

mata78
autor
5. apr 2008

ahojte. tak nakoniec sa to EEg presunulo až na pondelok, lebo bola nejaká porucha na prístroji. takže nervičky pracujú

eliska7
5. apr 2008

no neprijemne toto naše zdrav.nikdy nič nefunguje,dufam žeto je dobry neurolog,my sme tu v LV čakali desať dni kym ho lekarka popiše tolko toho mala 😅 a v NR nam to povedali hned že čo tam bolo,som zvedava ako vy pochodite 😖

petova
5. apr 2008

V pondelok čakáme na tvije info Mata78, držím palce. Neboj, kľud, treba si veriť a myslieť pozitívne. Všetko bude ok, len nezúfaj. Budem na teba myslieť. 🙂

daduska
7. apr 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. Nas drobcek zacal ohybat na pravu stranu, ako sedel tak sa ohol az skoro do pasu a potom naspet do sedu. Spravil to viacej krat za sebou, potom niekolko dni nic a teraz iba obcas. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

mery.maja
7. apr 2008

Ahojte zaujala ma tato vasa tema...ja osobne babenko nemam ale moj manzel ma s jedneho vztahu 3 rocneho syna a on ma obcas take stavy ze sa zahladí do blba trva to tak 1 minutu obcas o nieco dlhsie.Vtedy ho mozeme volat,skriknut na neho vobec nereaguje na nic,potom to prejde pozrie na nas a vzdy sa zasmeje alebo nieco podobne.Kedze s nim nebyvame casto neviem posudit ci to mava aj doma a ako casto.Manzelovi som to nehovorila nechcem aby sa o neho bal....neviete mi poradit ci by to mohlo mat nieco spolocne s tymto o com sa tu bavite??alebo je to skratka len take "zamyslenie"?dakujem

Mata78 drzim ti velmi palce aby vsetko dopadlo dobre

eliska7
7. apr 2008

mery,take niečo može posudiť len lekar,ťažko sa k tomu vyjadriť 😖 može aj nemusi to niečo byť.daduška a u teba to iste,dieťa ešte nevie 100%sedieť v 6 mes,možno len bol unaveny a sklonil sa ,ono ked človek čita taketo članky,hned sa boji o svoje ratolesti,hned sa vystraši a začne sledovať-porovnavať,pozor nato,lebo budeme všetky take bojkotky 😉 inač nam sa sarka včera po dlllhej dobe znova tak zahladela a poviem vam krvi by ste sa ma nedorezali,pretože od vianoc nemala zachvat a teraz musim byť ako na trňoch a sledovať,či to bola nahoda ,alebo zas sa niečo chysta 😢 maťka ,no už to mate za sebou, 😒

other_side
7. apr 2008

daduska, ako ohyba? len na jeden bok? deti su velmi ohybne, nas ivuso bol tiez ako z gumy, ja neviem ako ostatne maminy ale myslim ze sa nemas coho bat... nic ho neboli ked sa tak ohne?

daduska
8. apr 2008

ahoj other, ano iba na jeden bok a ked po spravi tak niekolko krat za sebou..je to take ako ked sa cvici ohybanie do stran .....

daduska
8. apr 2008

dnes som bola u nasej lekarky a chce ma plslat na neurologiu .....

daduska
8. apr 2008

na neurologiu ideme zajtra .....lekarka chce aby tam unej drobcek zaspal aby mu mohla spravit EEG .....on mi doma cez den spava v kociku ja neviem ako ho tam uspm.....a prosim ak mozete napiste mi ako sa robi to EEG..... ☹

eliska7
8. apr 2008

zlatko je to dosť naročne,ale zvladnesš to všetky sme to zvladli 😉 neviem o kolkej ti spava,proste ho musiš držať hore až kym nepridete tam,na hlavu mu nasadia taku čiapku na to daju "drotiky a potom ho musiš uspať.Ja som malu vždy uspala na ceckoch a spievala jej pri tom a ešte sme ju zobudili rano o 5 aby bola total vyčerpana a mala som istotu že zaspi.Bolo to vždy hrozne plne plaču ale inač sa neda,lebo ked nezaspi vysledky su na nič,hlyvu hore drž sa

daduska
8. apr 2008

a v kociku by som ho uspat nemohla?

eliska7
8. apr 2008

to asi nepojde,lebo hoci by ti zaspal v kočiku preneseč ho na to lehatko a ked by mu to nasadzovali na hlavu stopro by sa zobudil.Až by mali tu ordinaciu velku skus sa spytať možno by mohol ostať v kočiku

daduska
8. apr 2008

ok dakujem velmi pekne za radu... 😉 😉 😉
dufam ze to dobre dopadne

eliska7
8. apr 2008

mata ozvi sa 😖

mata78
autor
8. apr 2008

ahojte. tak už to mame hotové. to EEG prebehlo celkom dobre. bolo trochu plaču ked malej dávali na hlavičku čiapočku, ale potom sa ukľudnila a išlo to celkom pekne. dnes sme mali už aj výsledky. tie dopadli dobre. vraj boli primerané jej veku. takže epilepsia sa nepotvrdila. v piattok 18.4 ideme na kontrolu tak som zvedavá čo nám povie doktorka, lebo dnes sme iba spolu telefonovali.

eliska predstav si, že mojmu otcovi sa to zopakovalo minulý týždeň tiež. presne po roku. zase bol na eeg a všetko bolo ok. asi mu zvýšia dávku liekov na epi hoci sa nič také nepotvrdilo. nerozumiem tomu, ved určite tie záchvaty musia mať nejakú príčinu, tak neviem prečo nevedia nič zistiť tak u mojho otca ako aj u tvojej maličkej. dufam, že to bolo iba také náhodné a už sa to nebude opakovať.

eliska7
9. apr 2008

ahoj,teším sa že ste ok ,ale davaj pozor aj tak pretože z jedneho dobreho vysledku ešteaj tak nikto nestanový giagnozu.mrzí ma to s tvojin otcom,tato neurologia je nevyspytatelna,nikdy nevieš kedy to pride,či sa zopakuje a lekari bohužial roky skumaju no stale su akosi na mrtvom bode.určite budete chodiť na kontroly,ale aspon budete pod dohladom 😉 hlavne že bez liekov 🙂

mata78
autor
9. apr 2008

no ja viem, že to este nič neznamemá. v piatok 18.4 ideme na kontrolu, tak uvidím čo nám povie. ale myslím si, že nám určite ešte nejaké to vyšetrenie budú robiť, pretože tie jej stavy sú už oveľa častejšie ako boli pred mesiacom. už to robí každy deň počas jedla a pri zaspávaní.

eliska7
10. apr 2008

mata važne?no som zvedava čo vam povie,či vas nepošle ešte na nejake testy,no ved ty si od blavy na Kramaroch je super neurolo.klinika,tam som bola aj s malym,dnes tam išla kamoška,nechodiš tam?

petova
12. apr 2008

Mata, čo to teda môže byť, taká neistota je na nervy. Ak je malá ok, prečo to robí, zaujímavé. Možno z toho vyrastie. Neviem o tom veľa, ale nemôže to byť niečo ako autizmus? Asi trepem, ale to ma napadlo. No myslím, že je to blbosť. Radšej nejdem mudrovať. 😒