Čudné pohyby rúčkami a nevnímanie okolia. Čo to je?

mata78
22. mar 2008

Ahojte.
ani neviem ako by som pomenovala to čo ma trapi, ale poviem Vám, že ma to poriadne vystrašilo. pred tromi dňami sa malá zobudila uprostred noci, lebo bola hladná. dala som jej napapať chvíľku sa hrala a isli sme si zase ľahnúť. ako sme ležali tak som si všimla, že maličkaá ( ma 17 mes. ) čudne naraba s ručkami. občas jej akoby jedna rúčka vyletela do vzduchu. lepšie som si ju začala všímať a mala som pocit, že je niekde zapozeraná. pripisovala som to, ale tomu, že zaspávala. ale presne to iste sa zopakovalo aj počas dňa ked som ju krmila. ked sme s manželom na ňu volali vôbec nereagovala, len stale tak čudne narabala s ručkami a pozerala pred seba. možno po minutke začala vnimať , že ju volame a zase bolo všetko ok. dosť ma to vystrašilo. stretli ste sa s takým niečim? poradte čo mám robiť. neviem či je to u detí normálne, alebo či mám ist s tým rasšej k lekárke?

eliska7
22. mar 2008

f.nina,samo to deti robia,moja zase z celej sily tlačila ked išla čurať,proste si uvedomuje ten reflex čurania 😉 mata ako ja,aj jeden doktor mi povedal,že som priliš starostliva matka,čo meria detom stale teplotu 😀 ale bol rad že som taka,len mam nechať deti aj dychať-učim sa to no ide to pomaly 😖

mata78
autor
22. mar 2008

to si mala vidieť ako sa tvarila ked som jej dala prsník. normalne ju napínalo, ale čo sa týka spanku, tak s tým sme nemali nikdy problém. už od 2 týždna prespala celú noc, ale to som najskor do nej dostala 300 mlička. teraz niekedy plače zo sna , ale to pripisujem tomu, že jej idú očné zuby. kamaratka má s malou presno to čo ty. malá sia naučila na prsník až neskor a teraz ju nevie odstaviť. v noci jej tiež vstava aj 30x. doktorka jej povedala, že malá je zavislá od prsníka.

eliska7
22. mar 2008

a kolko ma ta kamoškina mala 😅 len nenapiš že 4 😀 a ked smiem vedieť prečo si musela začať odsavať

f.nina
22. mar 2008

eliska7,jsme na tom podobně 😅

mata78
autor
22. mar 2008

to s tým dýchaním maš pravdu. je veľmi ťažké nesledovať dieťa hlavne v tedy ked je to tak vytúžený anjelik a ked ho tak lubis.

mata78
autor
22. mar 2008

kamoskina mala je tak stara ako naša a tvoja mala . ma 17 mesiacov. ja som začala odsavať preto, lebo malá sa nechcela prisat k prsníku. mala som ťažký pôrod ( malú ťahali zvonom ) a priniesli mi ju na krmenie až po 24 hod. a nechcela sa prisať. podľa sestričiek v nemocnici aj preto, že mám veľké prsia a bradavky boli na jej ustočká priveľké. ale podľa mna išlo o zlu techniku priloženia. tak som odsavala. ale neľutujem urobila by som to znova

nikka.vo
22. mar 2008

eliska - tak to určitě ano 😉

eliska7
22. mar 2008

ja velmi zavidim maminamktore beru všetko tak lehko nejak bolo bude,a ved to su len sople.Ja ked sa malemu zmeni hlas už viem čo bude nasledovať(je astmatik,alergik,takže stale žijem na ihlach 😒

mata78
autor
22. mar 2008

tak presne taká matka je moja sestra. ta si z ničoho nerobí ťažku hlavu. malá jej tri dni zvracia hnačkuje a ona je uplne v pohode. k lekárke išla až na 5 deň ked naša malá s hnačkou skončila v nemocnici

nikka.vo
22. mar 2008

lendy, to mi myslím taky udělal, prostě se naonul a byl u toho třeba vzteklý 😖 ... prostě se napružil jakoby vzteky a taky u toho vydával zvuk..

lendy1
22. mar 2008

nikka.vo, jj, to je ono. V pondělí jsem to jeho vrčení poslouchala celý den 😀 Někdy to udělá párkrát za den a někdy každou chvíli. Beru to, že mi dává najevo, že něco chce nebo nechce a snad ho to brzy přejde.

nikka.vo
22. mar 2008

tak mě Dominik u toho mečí 😀 , jako kozička ... vydává ze sebe zvuk a jakoby mu už dochází dech a on to ze sebe stejně tlačí a tím se napruží a vypadá to pak jak když mečí kozička 😀

eliska7
22. mar 2008

no myslim si aj ja mata že skor o zlu techniku,si matka s velkym M ked si to dokazala,aj ja som na seba vtomto pyšna,pretože je len minimum matiek čo by tak dlho odsavali 🙂

mata78
autor
22. mar 2008

ale aj kojili. poznám veľa mamičiek čo kojili len do 6 mesiacov a potom prestali aj ked mali mlieko. jednoducho si povedali, že stačilo. ono je jednoduchšie dať dieťatku UM .

kejka
22. mar 2008

Maťa přečetla jsem si tvůj příspěvek a myslím,že pro svůj klid by jsi měla zajít k dr.Ty příznaky u malé mi připomínají toho-
Epilepsie je postižení mozku projevující se rozmanitými druhy záchvatů. U dětí jsou např. typické tzv. absence, kdy se dítě upřeně zahledí a nevnímá okolí. Tento stav trvá krátkou dobu a dítě si na něj nepamatuje.
A to,že jsi starostlivá máma je moc dobře,hlavně se opatruj a mysli i na sebe a miminko.Budu ti moc držet palce,ať je malá v pořádku a aby to nic nebylo.

eliska7
22. mar 2008

veru,veru 😉

mata78
autor
22. mar 2008

dakujem vam.

eliska7
22. mar 2008

mata ozvi sa čo si potom vybavila,ok,idem haji,lebo ma už moc boli chrbat a mala podozrivo dlho spi-vidiš už som pokakana.... 😅 😔

mata78
autor
22. mar 2008

aj ja si už idem ľahnúť a určite dam vedieť ako sme dopadli. dobrú noc

other_side
22. mar 2008

teraz ma napadlo, tak som to sem chcela este napisat, maly ked uz mal cosi po roku, z nicoho nic sa zatinal akokeby sa jedoval a cely mi pritom sfialovel, ruky aj nohy mal pri tom uplne napnute a triasla sa mu aj hlavicka, trvalo to chvilu, robil to asi "mesiac" tak raz za den. uplne mi to vypadlo z hlavy ze to robil. teraz uz bje klud, tiez ma to vylakalo ale nastastie tak ako to prislo tak to aj odislo, a bolo to presne ako pise lendy1 - emocionalny prejav.

maca793
22. mar 2008

držím palce a dúfam, že to nebude nič vážne.

kukulik30
22. mar 2008

Ahojte baby, no ja mam tiez podobny problem ako pise Other-side, maly sa tiez tak jeduje az je fialovy a napina sa odusu, tiez ma to dost vylakalo, ale asi to fakt bude emocionalny prejav dietata, robi to stale, ked mu nieco nedovolim, alebo mu nieco nedam, vyzera to hrozne, potom dlho place, rozmyslam ci niekde nerobim chybu, dufam ze to prejde 😒

kukulik30
22. mar 2008

inak matke drzim palce, tiez si myslim, ze by to mala co najskor prekonzultovat s lekarkou, bude si aspon istejsia!!!ja som pracovala v zariadeni, kde deti /ale mentalne postihnuté/ mali rozne formy EPIzachvatov,netreba to podcenovat...

eliska7
23. mar 2008

kukulik,čo pišeš že maly robi-typicke afektivne zachvaty-emocialne,niektore deti aj zadržiavaju dych 😉 a niektore dokonca aj odpadnu,ked su už moc hystericke,ale z toho každe vyrastie 😉 nam to mala začala robiť od 3 mes 😖 teraz sa to stane len občas,ked sa moooc vylaka 😒

petova
23. mar 2008

Niečo podobné robila aj moja Rebeka, keď mala okolo roku. Dr. mi povedala, že to niekedy deti robia, aby upútali pozornosť a ja som si všimla, že to robila najviac na návšeteve, keď sa len trošku ťukla a doma, keď sme boli samé, tak nech sa aj tresla, neurobila to. Dr. mi poradila opláchnuť ju studenou vodou. Párkrát som ju tak pošpliechala po tvári a ustúpilo to, zistila, že vtedy ju neľutujem. A zo sna plače aj teraz ako 7ročná a ja ju musím dakedy až surovo prebrať, lebo len vydesene kvíli a vôbec ma nevníma. Ale robí to len výnimočne, keď má zlý sen. A to je našťastie málokedy. 🙂 Ale Matka to má niečo iné a myslím že aj vážnejšie ☹ . Treba sa poradiť s Dr. a hneď to bude jednoduchšie. Matka, držím ti palce a ozvi sa.

eliska7
24. mar 2008

pri afektivnom-emocionalnom zachvate sa dieťa nezadiva na jedno mieto,ale je agresivne,nepričetne"až može sfialovieť od revu,vzdoru.ked sa jedna o zachvaty spojene s epi,tak deti mavaju stavy,že sedia a zničoho nič sa zadivaju na jedno miesto-možte mavať pred očami a nič a zachvilu sa usmeju akokeby sa nič nedialo.Moja mavala taketo stavy aj viacraz za den,potom bolo za týžden,dva pokoj a zase viacraz za den,pre lekarov je všetko doležite čo si matka všimne:mrkanie očkami,časte šuchanie očiek(nemusi byť prejav očnej choroby,ale zachvatu)tiky na tvari a tak je toho straaašne vela.

petova
24. mar 2008

Presne tak, Eliska, naša tak fialovela a bola nepríčetná. Keď si mama všíma, tak sa to dá rozoznať. Ale musím povedať, že tie afekty boli fakt hrozné. 1x som sa strašne naľakala, až som sa triasla strachom, ale keď mi dr. vysvetlila ako sa veci majú a že to robia deti, ktorým sa maximálne venujú všetci v rodine, tak ma normálne vytáčala- hysterka jedna malá 😉 Ona bola jediné vnúča z oboch strán, tak si viete predstaviť, ako sa všetci okolo nej mali. Môj synátor už toľko pozornosti nedostáva, vnúčat pribudlo a on je úplne v pohode, ako keby mal všetko "na saláme" 😀
Matka, stále na vás myslím, tak sa nám ozvi. 🙂

eliska7
24. mar 2008

mata aj ja myslim 😉 petova,aj ty si všade 😀

petova
24. mar 2008

Beriem si od teba príklad. Začína ma to tu baviť. Rada jazdím na koníkovy 😉

eliska7
25. mar 2008

petova aj ja 😀 matka no čo boli ste u dr.? 😕