Cukor v strave, áno, či nie?

janka_rajo
19. okt 2016

Ako to u vás máte s cukrom? Zastávate názor, že dieťa by čo najdlhšie nemalo jesť žiadne sladené potraviny alebo Vám cukor v detskej strave až tak neprekáža? Koľko cukru je v poriadku a koľko je už príliš?

mimac
19. okt 2016

@janka_rajo nikdy som sa tomu nevenovala a nepreháňala som to. naša malá začala jesť sladké asi až keď mala 2 roky,ale iba ráno dačo malé a starkým sa nedalo vyhovoriť aby s tým prestali, takže doma nedostala nič, v škôlke im tiež dávajú sladkôstku, tomu nezabrániš, ja si myslím, že pokiaľ si dá tak dobošku ráno a má to na celý deň, že to spáli tým, že behá a neriešila by som to, ale ak sa napcháva v kuse sladkosťami to už ok nieje, ono to potom vidieť aj na postave dieťaťa.ja som toho názoru, že všetko..ale s mierou!naše telo potrebuje všetko aj slané aj sladké aj kyslé, ide o to aby sa našla medzi tým všetkým rovnováha!

janka_rajo
autor
19. okt 2016

@mimac wow, akoby som čítala vlastné slová, aj ja som zástancom ´všetko s mierou´ 🙂 a presne, ked sa nasa mala napapka, kludne jej dovolim aj malu sladkôstku, ved aj ja si rada dám niečo sladké, nadváhou netrpíme a hlavne, deti to vybehajú 🙂

kittyjuliette
19. okt 2016

Tak ja to tiez nejako speci neprezivam☺Maly ma zatial len rok,tak jasne,ze mu neotvorim cokoladu,ale ochuteny jogurt,termix,nejaka ta piskotka si myslim,ze mu neublizi.Aj z narodeninovej torty som mu dala ochutnat.Dnes sa to podla mna az prilis riesi a preziva.Podla mna je horsie,ked dietatu doma sladke nedavaju vobec a potom ked sa na navsteve,alebo v skole dostane k sladkostiam,zje ich za kybel,lebo sa toho nevie dojest.Ako bolo pisane vyssie,vsetko s mierou😙

erikaemkina
19. okt 2016

Jasné že jej dávam sladké ako každá jedna , odoprela by som jej ?? nie .ako píšu s mierou .. ale čo zbožnuje to je hoc aké ovocie , zelenina 🙂

kristinka123
19. okt 2016

Jemine ako dieta som zboznovala, ked sme prisli v zime vymrznuti domov a tam teplucko a vsade rozvoniavali teply kolac a horuce kakao 😍
Neviem si predstavit o to deti ukratit.
Inak sarsia dostava sladkost sem-tam k desiate, alebo keksik, ked ide na kruzky. No a synovi som planovala dat sladke o dost neskor (teraz ma 16m), ale raz sa schoval pod stol a doslova vyzral sestre vsetky kinder cokoladky, co mala v sufliku (nastastie mu nic nebolo)... Odvtedy to neriesim, sladkym ho teda zbytocne neponukam, ale ked vidi ostatnych, alebo mu navsteva nieco donesie a pyta si, tak dostane 😀

ejuska2586
19. okt 2016

Jednoznačne áno, ale len do určitej miery - určite by som malej nedovolila zjesť xy tyčiniek. Našťastie, ani ju to neláka - asi tým, že je od mala zvyknutá. Cukor máme väčšinou z ovocia, trošku z Brejky nápoja + za deň zje jednu musli tyčinku, alebo keksík, alebo čokoládku - podľa jej chuti. Ja tiež zjem sladké ale nepreháňam to... 🙂

kareem
19. okt 2016

Aj moje dieta ma rad sladkosti.kto nie?aj ja mu davam,ale neprehanam to.dam mu bud jeden cukrik,alebo malu cokoladku.ja doma varim a peciem s update1 sladidlom,lebo cukor je predsa velmi skodlivy.takze sladkosti len s mierou.☺

ejuska2586
19. okt 2016

@kareem Ja zas sladim s Erytritolom...

malinovka333
19. okt 2016

Urcite ano ale s mierou.neidopriem im ani cokoladu ani dzus ani cukriky...samozrejme nie kazdy den .niekedy si aj 3dni nespomenu a nevypytaju nic sladke.

javorinska
19. okt 2016

moje dieta nie je sice este na svete ale je len v brusku ale uz teraz viem ze mu nebudem odopierat nejako sladkosti, pokial si bude chciet dat tak nech si da.. jasne ze by som nedovolila dietatu aby od rana do vecera jedol len sladkosti ale pokial to bude s mierou tak kludne

babatkoo
19. okt 2016

Ja davam 17 mesacnemu synovi sladke. Sice nie kazdy den (lebo ja sladke nejem a potom mi nenapadne ponuknut niecim syna) ale par krat do tyzdna dostane napr. Brumika alebo kukuricne chrumky plnene kremom. Ine sladke co dostava kazdy den su jogurty ovocne.

kareem
19. okt 2016

@ejuska2586 aj ja som skusala erytrit.ale podla mna Update sladidlo je lepsie.je sice drahsie ale oplati sa to kupit.viac vydrzi jak erytrit a aj lepsie chuti.

mimi8814
19. okt 2016

pecieme doma s kokosovym cukrom, ale da si aj ochuteny jogurt, piskotku, dzemik... myslim, ze na tycinky, cukriky, cokoladu ma este cas a naje sa toho za zivot dost. Ma dva roky😉

martinkaha
19. okt 2016

Práve pre to, aby sme cukor ako-tak udržali pod kontrolou, pečiem "sladkosti" doma. Používame cukor z kokosových kvetov, trstinový, brezový, občas med, atď. Som zástancom toho, aby deti do 3 rokov sladkosti nejedli. Ovocný cukor prirodzene v ovocí úplne stačí. Nie je tak problém s obezitou, ani so zubným kazom. Ťažko sa to však ustriehne, keď dieťa varujú starí rodičia, najmä keď dedko je maškrtný a pocukruje si ešte aj zmrzlinu a dá aj, potajme, vnúčaťu - veď keď vlastná matka nedopraje... 😖 😉

kupcovci
21. okt 2016

kedze nasi drobci zjedia vsetko co nezje ich sem tam im dovolim aj niaku sladkost 🙂