Cukrovka u detičiek. Máte s tým skúsenosť?

kala
12. mar 2008

ahojte mám 2 ročnú dcérku ktorej teraz zistili nábeh na cukrovku terajšie hodnoty má 5,9 chcem sa poinformovať a hlavne získať nové info o tomto dakujem

miauka
25. jún 2010

Ahojte...ako vidim, komunikacia tu viazne, no mozno sa niekto ozve...mojej dcerke (2-rocnej) tiez zistili cukrovku typu 1 pred mesiacom. Ak sa tu objavi niekto so skusenostami, ozvite sa. Nemame este moc skusenosti, rady sa zidu. Dakujem. 🙂

tiffanka
26. júl 2010

@miauka Naša 15-ročná dcéra má cukrovku už viac ako 4,5 roka . Tak až niečo potrebuješ, kľudne sa popýtaj, možno budem vedieť pomôcť. 😉
Koľkokrát za deň si pichá inzulín?

melonik
22. aug 2010

Aj moja dcerka ma DM1 uz pomaly rok .Dostala ho uz ako 2 a pol rocna.Kazdy den bojujeme aby boli dobre glykemie,ale nedari sa nam.Uz sme boli aj na lieceni a teraz nam hrozi,ze pojdeme do nemocnice.Ozvite sa mamicky vymenime si skusenosti.

ivako
23. aug 2010

Poprosím Vás o podporu pripomienky týkajúcej sa detských diabetikov na :
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...

treba sa tam registrovat a pri prvom prihlásení je treba vyplnit si do profilu údaje,inak sa neda podporit

-podporuje sa kliknutím na ,,podporit ,, pod pripomienkou/názov pripomienky-Hromadná pripomienka rodičov diabetických detí/

Je to pre diabetikov veľmi dôležité,potrebujeme min.500 hlasov.

Čím viac Ľudí zaregistruješ a zahlasuješ,tým lepšie.

Ďakujem.

zdienka
12. sep 2010

ahojte mamičky. chcem sa spýtať. je pravda že k príznakom cukrovky môže patriť vysoká potivosť? náš deväťmesačný syn sa strašne potí v oblasti hlavy a krku, doslova je "zliaty z potu",... našla som, že to môže patriť k prvým prejavom. nechce sa mi hneď panikáriť a volať doktorke, myslíte, že bude mať dáku výpovednú hodnotu vyšetriť mu doma moč na prítomnosť cukru? veľmi ďakujem za radu.

zurka
12. nov 2010

Ahojte, je tu niekto kto ma doma maleho diabetika? Moja dcerka ma 20 mes. a minuly tyzden jej diagnostikovali cukrovku. Som z toho uplne zufala, pichame inzulin 4 x za den, je to pre nu stresujuce. Odmieta jest, pit a je stale zavesena na mne od kedy sme sa vratili z nemocnice. Mame doma este 3 mes. babo, preto je to o to tazsie. Potrebovala by som nejake rady od mamiciek, ktore bojuju s tymto ochorenim u svojich deti uz dlhsiu dobu, ako ste to zvladali na zaciatku a ako je to teraz. Dakujem ☹

petot
14. nov 2010

@zurka Verim, ze nejakymi radami Ti niekto prispeje. Ja len skusim hadat: 20 mesiacov = Priorix + pol roka... 😒

zurka
16. nov 2010

@petot U nas to spustila nadcha. Po poslednom nachladnuti zacala mala zrazu vela pit a cikat. Diagnoza jasna, i ked sme si to nechceli pripustit☹

caly8
16. nov 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/inzulinova-pumpa-ake-su-jej-pozitiva-a-negativa/ - skús aj tu pozrieť možno sa skontaktuješ s niektorou maminkou ...

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/diabetes-u... - tu je niečo ...

stále na vás myslím 😨

elviie
16. nov 2010

@zurka Moje malá neteř má cukrovku, také si píchá 4x denně, napiš do IP kdybys chtěla a nikoho jiného spřízněného nenašla 😔 Držte se!

zurka
16. nov 2010

Diki Zanka 🙂

dadulienka2404
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katusqqa
7. jan 2011

Ahojte maminky, moj 20 mesacny syncek ma tiez diabetes 1. typ, mame to 4 mesiace, takze sa snazime s tymi naucit zit. Je to tazke, pretoze glykemie mame raz dole a inokedy hore. Budem rada, ak niekto prida svoje skusenosti u tak malych deticiek.

minal
7. jan 2011

Moje neteř má cukrovku I. od třech let. V dubnu ji bude 7 let. Glyčka lítá nahoru dolů stále. Píchá se ji 4x denně myslím. Rady a zkušenosti by Vám nejlepé napsala sama švagrová. Z mé pozorovatelské zkušenosti je první rok dost šok pro všechny, ale časem se s tím všichni v okolí naučí žít vč. těch nemocných, nedá se to jinak. Já se tedy přoznám, že ikdyž se snažím, stále bych si netroufla neteř sama hlídat delší čas. Je toho strašně moc na co člověk musí myslet a navíc strach, kdyby se něco stalo. Ale učím se, snad si jednou troufnu.
Určitě by bylo fajn kdyby se založilo zamčené téma přímo pro maminky s dětmi nemocnými touhle nemocí. Určitě byste si hodně poradily. Jak co se receptů týče, tak potravin, psychických problémů vašich i dětí, které přijdou s věkem atd. Pokud byste chtěli založit třeba zamčené téma, kontaktujte mě, odkážu za Vámi švagorvou.
Třeba recepty se hodí určitě. Naše babička se hodně snaží péct "sladké" třeba ke svačině, nebo když jsou narozeniny speciální dort pro naši mladou atd., aby úplně netrpěla. Určitě můžeme nějaké recepty vymyšlené přidávat. Budeme rádi i za Vaše.

minal
7. jan 2011

@zurka neteř měla 3 roky, když ji diagnostikovali cukrovku, a v té době se ji narodil bráška. Švagrová často vzpomíná, že to bylo velmi těžké období a na miminko první rok bohužel "nebyl" čas. Drž se, bude líp jen co se s tím trošku prokoušete. 😉 Musím ji o vás říct, myslím, že je fajn mít kolem sebe lidi co řeší stejný problém.
Asi nejčastěji se fakt řeší to jídlo. Takže osvěčené přepočítané recepty na jednotky uvítáme určitě. To i já, alespoň pro ni budu umět vařit až k nám zase přijede na prázniny. 🙂

katecameron
15. jan 2011

@vtomka od takej doktorky by som okamzite odisla moj mal cukor 6.2 ale citam ze to este nieje zle ale kazali nam to skontrolovat

monca301
25. jan 2011

@danu nas maly strasne vela pil a potom strasne vela mocil. zaroven aj dost schudol a potom bol stale unaveny. radsej by som isla hned k dr a dala mu pre istotu zobrat krv.
@vtomka nespolihala by som sa na dedicnost,moze byt podmienena,ale poznam x pripadov kde cukorvku v rodine nikdo nemala a dietatu diagnostikovali DM. V SR cukrovka momentalne neustale narasta a dr vravia o epidemii 3 tisicrocia.
Aj nas dr na pohotovosti poslal domov,s tym,ze maly ma zapal prinosnych dutin a poslal nas domov. A ked som s nim prisla v noci znova,tak nas odbil s tym,ze co nenechame to male spat a preco s nim tam stale chodime,az na 3x mu zobrali krv a zistili DM.

danu
25. jan 2011

@monca301 ja som ako admin presunula prispevok, my taky problem nemame, to co si napisala mne, prekopiruj, patri to nicku
crymeal

monca301
10. aug 2011

Ahojte. Na stranke facebook je skupina dia mamicky,budeme rady ked sa pridate. 😉

monca301
25. aug 2011

Na Portáli právnych predpisov https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp... môžete v elektronickej podobe podporiť augustovú Hromadnú pripomienku diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011.

Potrebné je nazbierať veľa podporujúcich hlasov. Minimum je 500 podporujúcich. Hlasy zbierajte 24 hodín denne až do uzávierky, ktorá je 6. septembra 2011 o 24:00 hod pre elektronické hlasovanie.

Hlasovať môžete elektronicky na vyššie uvedenom odkaze alebo pomocou podpisových hárkov, ktoré si spolu s textom hromadnej pripomienky môžete stiahnuť z adries uverejnených na tejto adrese: http://www.diabetikinfo.sk/diskusne-forum.html?...

Pri podpisových hárkoch Vás prosím o ich oskenovanie a e-mailové zaslanie na moju e-mailovú adresu ihneď ako ich budete mať podpísané, najneskôr tiež 6. septembra 2011 do polnoci.

POZOR!!!
Kliknutím na "Páči sa mi to" (Like), alebo na "Zúčastním sa" na Facebooku hromadnú pripomienku podporiť nemôžete. Tým len oznamujete ostatným ľuďom, že sa Vám táto akcia páči, respektíve, že sa jej chcete zúčastniť.
Jediný spôsob ako sa podporovania hromadnej pripomienky naozaj zúčastníte je ten, že na jej podporu pošlete svoj hlas a to buď elektronicky, alebo na podpisovom hárku. Iným spôsobom to nejde urobiť.
POZOR !!!

Navod na to ako elektronicky podporiť augustovú Hromadnú pripomienku je v týchto 4 bodoch:

1. Klikni na https://lt.justice.gov.sk/ , alebo si skopíruj túto adresu do webovského prehliadača a odošli ju.

Buď sa prihlásiš , alebo sa zaregistruj ak nemáš ešte vytvorené svoje konto na tomto portáli.

Pri registrácii nezabudni vyplniť formulár v časti "Môj profil a nastavenia", bez jeho vyplnenia nie je možné podporiť hromadnú pripomienku.

2. Po registrácii sa prihlás svojim užívateľským menom a heslom.

3. Klikni na Hlavnú stránku a klikni na link "Aktuálne hromadné pripomienky". Nájdi a klikni na "Hromadná pripomienka diabetikov Slovenska k návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok č. S09059-OL-2011"

4. V dolnej časti nového okna je veľké tlačítko s názvom "Podporiť pripomienku". Klikni naň a týmto kliknutím si odoslal/la svoj podporujúci hlas. Vedľa je potom aj tlačítko na sprístupnenie zoznamu podporovateľov, kde sa Tvoje meno po úspešnom odoslaní podporujúceho hlasu zapíše a chvíľu bude na 1. mieste...

viki75
17. máj 2012

@junovka ano cukrovka sa da zistit z mocu. su na to specialne pruzky, ktore sa namocia do mocu a cukrovka sa podla zafarbenia potvrdi, alebo vyvrati. ak mas podozrenie, chod za detskou lekarkou, ona ti takyto pruzok da. je to najlacnejsie a zaroven najrychlejsie zistenie. ak maju v ambulancii aj glukomer, moze zmerat na pockanie aktualnu glykemiu v krvi. lebo mocom zistime aku sme mali glukozu pre par hodinami dozadu. ale zdravemu - nediabetikovi sa pruzok nesmie sfarbit - inak to znaci o ochoreni na cukrovku.

froschka
9. okt 2013

Ahojte mamicky deticiek s cukrovkou. Strasne sa modlim aby som k vam nepatrila ale mam strasne zly pocit ze sa u mojej dcerky prejavi diabetes. Nema ziadne priznaky ako pitie a pocenie ale ma strasny zapach s pusinky ☹ vravi sa ze acetonovy no ja neviem ako vonia ci smrdi aceton ale uz 3 dni ma taky divny pach z ust, nie ako angina ci hnisave mandle ale taky este vyraznejsi niekedy ako keby hovienkovo to pachlo ☹ idem dnes poobede k dr lebo nechcem aby sa jej v skole zacali smiat ze smrdi no zial je to dost citit ☹

monca301
30. okt 2013

Dufam,ze nic take sa Vam nepotvrdi. Moze byt aj dehydrovana alebo moze mat nieco so zaludkom. Drzim palce.

janulka610
28. nov 2013

dobrý večer, mojej dcerke zistili asi v 4 mesiaci zvyšený cukor v krvi...od vtedy je sledovana a dali jej robit v BA geneticke testy,ktore ešte nemáme hotove. teraz už má dcerka 7 a pol mesiaca a cukor stale po jedle okolo 9. je tu niekto s podobnym problemom? asi pojde o typ cukrovky MODY...

mamainprogress
28. nov 2013

@zurka mohla to byt nadcha, mohlo to byt ockovanie a mohlo to byt oboje, kazdopadne uz je chora a treba bojovat. Ja osobne obvinujem priorix, tento "liek" poznacil uz vela deti. @petot
S dm1 moj brat zije od 6 rokov, teraz ma 14. (Najprv dtp vakcina, potom nadcha, vzapati dm1). Tak ako tvoja dcera, tiez bol este dostatocne maly na to, aby to bral ako sucast bezneho zivota, ze pred jedlom a rano sa berie inzulinove pero a picha sa. Teraz uz ma pumpu. Moji rodicia hovoria toto: dieta zvlada svoju cukrovku tak dobre ako ju zvlada rodic. Prvy rok bol velmi velmi tazky z pohladu zmierenia sa s tym, teraz uz dm1 beru ako kamaratku, nieco co s nimi zije. Otec vravi: kazdy clovek by sa mal stravovat ako diabetik. Je to pravda. Otocili sa aj oni, jedia zdravo, a v casoch ako brat.
Najhorsie su maskrty, lakadla. Pri malom dietati to je tazke ustrazit hlavne v spolocnosti, doma je to ok, moze mat v miske cely den nastruhanu mrkvicku, narezane uhorky, toho moze kolko chce. Moj brat ked ma vecer chut chrumat, da si tanier salatovych uhoriek.
Ber teraz ako svoje poslanie naucit ju, laskavym, nezakazujucim a nenasilnym sposobom, zivotnemu stylu adekvatnemu pre dm1. Cize strava a sport. Je to velmi tazke, bude to vela odriekania, slz, beznadeje. Preco prave my? viem ake to je. ale budte silni, bojujte. Aj trojmesacne kontroly glykovaneho hemoglobinu a pozitivne vysledky vam ukazu ktora je spravna cesta pre vas.

mamainprogress
28. nov 2013

@zurka az teraz som si vsimla ze tvoj prispevok je z 2010. Prepac.

zurka
28. nov 2013

@mamainprogress Nevadí🙂 Už sme sa s tým naučili žiť🙂 Aj tak ďakujem 😉

petot
29. nov 2013

@mamainprogress Nechcela si prispevok adresovat niekomu inemu?

cikyta
28. apr 2014

@tiffanka
@melonik
@mamainprogress neviete, či môže bolieť lavý bok (tak koniec rebier) pri cukrovke ? ☹ pankreas

tiffanka
29. apr 2014

@cikyta ☹ fu, tak s týmto ti neporadím ... malý nespomínal.On mal prejavy: zvýšený príjem tekutín a nočné pocikanie.
Toto som našla: http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/zaboli-vas...