Cukrovka u detičiek. Máte s tým skúsenosť?

kala
12. mar 2008

ahojte mám 2 ročnú dcérku ktorej teraz zistili nábeh na cukrovku terajšie hodnoty má 5,9 chcem sa poinformovať a hlavne získať nové info o tomto dakujem

junovka
12. mar 2008

najdi si v Googli cukrovka a deti 😉

tanja61
12. mar 2008

no neviem ako u deticiek ale u dospelych su hodnoty v pohode do 7,1myslim alebo aj nejake drobne navyse a to si bola u lekarky a to ti povedala alebo je to tvoja domienka ze ma mala nabeh na cukrovku lebo ma zvyseny cukor?

erni
12. mar 2008

nebola mala teraz ockovana al. preockovana?
ja som najnovsie citala, ze niektoro choroby ako cukrovka I.typu, epilepsia, autizmus aj alergie mozu byt spustene prave ockovanim.tak mam teraz strach leo nas caka hexavakcina 😕

tanja61
12. mar 2008

erni:nemyslim si ze cukrovka sa da niecim spustit pri tejto chorobe ide o zlyhanie pankreasu a etse ockovanim?no neviem..... 😒

junovka
12. mar 2008

ani ja si nemyslim, ze koli ockovaniu.Mate v rodine cukrovku?

erni
12. mar 2008

prvy typ cukrovky sa da, lebo ide ako si spravne povedala o zlyhanie tvroby inzulinu v Langerhansovych ostrovcekoch pankeasu- to je autoimunitne ochorenie-teda organizmus si po nejakom "strese" zacne nicit aj vlastne bunky. ten stres to moze byt ockovanie, ale aj rozna choroba.
na novom zelande stupol pocet cukrovky i typu o 60% prave po ockovani, ale mozno tam mali nejaku zlu vakcinu

tanja61
12. mar 2008

no je to choroba pri ktorej nieje na vine clovek samotny skratka sa tomu neda zabranit viem to pretoze moj priatel je cukrovkar .. ☹

erni
12. mar 2008

ano na vine je imunitny system, kt.sa "poblazni" a tvori protilatky proti svojmu telu to nemusi byt len pankreas takto vznika aj napr.skleroza multiplex. ono sa vlastne nevie preco ti u niekoho vznikne a u ineho nie.

tanja61
12. mar 2008

no ano to mas pravdu erni,ale cukrovka je uz pomaly epidemia 😒

erni
12. mar 2008

cukrovka II.typu urcite ale to je zlou zivotospravou ozaj na cukrovke I,typu sa podiela aj genetika, horsie pre buduce deti je ak ma cukrovku otec nez matka

kala
autor
12. mar 2008

tak my vv rodine nemáme cukrovku nikto až moja babka ale že to už je daleko hovorila mi lekárka, a ja som jej dala robiť testy na vlastné požiadanie lebo sa mi nezdalo že tak strašne pije a ešte aj v noci ona dokáže stiahnuť aj 2 l a v lete ani nehovorím tak teraz nás v piatok čakajú ďalešie testy tak uvidím, inak dcérka vôbec nieje obezná alebo čo je to taký malinký šibal nenormálne živá neobsedí minutu a jeden rakúsky doktor mi povedal že tak veľa piť môže aj z toho lebo vydáva veľa energie a tá spracúva glukozu a vlastne ona ju dobíja pitím tak uvidím čo nám povedia v piatok

junovka
12. mar 2008

svagrova zena je diabeticka prveho typu, zistili jej to pri porode., picha si asi 5 x denne inzulin. Koli tomu asi aj predcasne porodila.A jej syn ktory ma 9 rokov, tak zatial cukrovku nema.Neviem ci aj bude mat, ci podedil. 😒

tanja61
14. mar 2008

kala:drzime prsty aby vsetko bolo ok 😉 erni:niekedy aj zeny v tehotenstve dostanu cukrovku tak neviem co je naozaj horsie,ci matka alebo otec ale nie vzdy dietatko to musi zdedit....samozrejme najlepsie ak to deticky vobec nezdedia 😉

adetka
14. mar 2008

ja mam cukrovku (zatial iba na diete), ktoru som si sposobila zlou zivotospravou... pripadne mi hovoria, ze ju mohla sposobit moja niekdajsia porucha stitnej zlazy (hyperfunkcia)... tak dufam, ze to Mrka nezdedi... ked mala sest tyzdnov jej odobrali krvicku a zatial vsetko v poriadku..

annika
15. mar 2008

Ahoj, Kala! Ja ti viem napísať len vlastnú skúsenosť. Moja dcérka mala 4 roky, keď u nej zistili cukrovku 1.typu. Odvtedy sme na inzulíne, teraz už 8.rok, a je to velmi ťažké... Nemáme v rodine nikoho, kto by mal cukor tohoto typu. Jedna dobrá rada, nedávaj malej nijaké sladkosti, radšej ovocie namiesto toho, aby si nezvykla na sladké príchute. A každý rok to skotrolujte, či sa to nezhoršilo...Držím palce, aby ste mali všetko o.k

lienockaa
15. mar 2008

môj tatko je diabetik 1.typ a my zatiaľ s bratom nič, chvalabohu ani bratove deti nič..ja ani tehu cukrovku nemám..takže klop-klop..

ajka27
31. máj 2008

ahojte pridám vám postreh zo života, mam dcerku, ktorá ma 6 rôčkov a ma diabetes I, teda picháme inzulín,neni to jednoduché ale ani také hrôzostrašné ako hovoria iní, zvykli sme si, cukrovku už má 1 rok, je to o disciplíne a kvalite stravy ktorú papá. Spustila nám to štítna žľaza, nikto v rodine nemal doteraz cukrovku a kala 5,9 neni až taký vysoký cukor, môže ho mať do 6,4 na lačno, daj si to overiť znova

skolara
31. máj 2008

Ja som sa starala o dievcatko ktore malo cukrovku a vela pila tak ako tvoja bambulka a este mala hroznu zapareninu na cikulke 😔 . Diagnostikovali jej ju ked mala zhruba 2 roky. A od vtedy az do teraz je na inzuline. Pichame ju 4-5 krat do dna pred jedlom 😖 ale inak je to uplnne zive a zdrave dieta. Teraz ma 6 rokov. 😉
Ale ona ma silnu cukrovku preto dostala tak vela inzulinu. ☹
Presne ako pise ajka nie je to sranda ale da sa zvyknut. Mala uz injekcie ani nevnimala 😔 Hrdinka malicka 😉
Strava je najdolezitejsia a od toho vsetko zavisi 😔

monca301
10. apr 2009

ahojte
mojmu 2 rocnemu syncekovi zistili diabetes1, je to strasne tazke a bola by som rada keby sa nasla nejaka mamicka tiez s malym dietatkom,ktora je uz v tom zbehla a vie co treba robit.
Som z toho uplne zufala. pichame inzulin 3x za den. Najhorsie je,ze sa nechce pichat,viem,ze je to este skoro,ale potrebovala by som poradit nejaky grif ako na neho. je aj dost agresivny,ked nie je nieco podla neho hadze sa o zem a bucha si hlavu. A hlavne odmieta jest. Zje iba prilohu a maso odmieta. Zeleninu podla nalady. Takze by mi bodli aj nejake recepty.

junovka
10. apr 2009

baby, ja som sa chcela vas opytat, hlavne vas zienky, ktore mate deticky cukrovkarov.....da sa z mocu zistit cukrovka??? ☹

monca301
10. apr 2009

no je lepsie zoberu krv,tam sa da hned zistit ci ma diabetes. Takze ak mas podozrenie hlavne daj vysetrit krv. V moci sa,ale da tiez zistit cukrovka,moze sa tam ukazat aceton.

denduska
11. apr 2009

junovka, da sa, nielen ketolatky ale aj glukoza je v moci pri cukrovke....ale lepsie je vysetrit moc v labaku nielen papierikom, pretoze nemusi mat taku citlivost. A z krvi sa daju potom aj rozne autoprotilatky..

este by som chcela podotknut, ze DM I. typu nie je velmi na genetickom podklade, ak je rodic diabetik I. typu, je len 10 % sanca ze to zdedi aj dieta. U DM II. typu ja tato predispozicia tusim az 80 % (neviem presne) ale da sa velmi ovplyvnit zivotospravou. Kedysi to bolo raritne, dnes tomu uz bohuzial tak nie je.
DM I. je autoimunitne ochorenie a ja verim tomu ze u niektorych ludi/deti ho moze spustit ockovanie, samozrejme nie u vsetkych, tak ako ho mozu spustit rozne lieky, virusove ochorenia, je hlupe tvrdit ze ockovanie to nemoze urobit. Skoda len ze sa to blizsie neskuma, ktore deticky mozu byt tym ohrozene 😒

monca, neviem ti pomoct, dufam ze sa ti ozvu nejake mamicky, musi to byt velmi tazke 😔 Mozem sa spytat svokry, moj svagor ma DM od detstva ale tusim uz bol trosku starsi ked mu ho diagnostikovali, takze s nim sa uz asi dalo nejako dohovorit.

monca301
28. apr 2009

Baby to sa tu nenajde aspon jedna mamicka,ktora ma doma dieta s diabetom?

ivako
29. júl 2009

monca301-ja mam 9 rocného syna a tiež mu v 2 rokoch/takmer presne na den/zistili diabetes I.-strašne vela pil a mocil,tak nam urobili krvny test a vysla mu glykemia okolo 35-okamzite sme boli hospitalizovaní a nasadili nam inzulin 3 krat denne kratkodobý a vecer 1 krat dlhodobý.Začiatky boli fakt tažké-nechcel mi dovolit,aby som mu pichala inzulin,bol velmi naladovy,niekedy az agresivny,strasne bol hladny-a ako vies,jest sa musi pravidelne a len urcitý pocet jednotiek.Ale rokmi sa to nejako utriaslo,na cukrovku sme si zvykli.Injekcie berie ako samozrejmost.Ono cukrovka je každodenní boj-aby boli glykemie co najblizsie k normálu.My strasne často meriame glykemiu a podla toho mu davam jest.Máme aj teraz chvíle,ked je strasne hladni a nemoze ,alebo naopak,ked ma hypo a nemozem donho nic dostat.A nervozni,alebo az agresívny byva tiez a to hlavne pri rychlom poklese,alebo naopak pri rychlom stupani glykemie.S cukrovkou treba žit a nepoddat sa jej.,,

dzio2
5. dec 2009

ma mamicka narok na neaky prispevok od statu ak dietatku zistia cukrovku?napriklad na lieky potraviny alebo na nieco ine?dakujem

dzio2
6. dec 2009

nikto nevie poradit? ☹

danu
2. jan 2010

crymeal • Dnes o 11:49
Dobrý den,
Máte někdo dítě z cukrovkou?
Jaké byly příznaky?
Děkuji

diddi
2. jan 2010

aj nasa Ella hrozne vela pije,aj v noci...tak neviem ci nemam ist s nou na testy...zistuje sa to krvou?

vtomka
2. jan 2010

ahoj kala,moj synovec ma diabetes od roku a pol..nemyslim,ze babo ma nabeh na cukrovku,tento typ cukrovky bud je,alebo nie je,nabeh sa tyka len stareckej cukrovky,cize druheho typu,ovsem prvy typ je podmieneny aj dedicnostou,vyskytla sa vo vasej rodine cukrovka u nejakeho dietata,alebo mladsieho pribuzneho? mojmu synovcovi sa stalo zrejme osudne uzivanie antibiotik,na ktore mal alergicku reakciu,no pani doktorka trvala na douzivani pri sucasnom uzivani fenistilu,podla viacerych odbornikov mu prave toto poskodilo vybezky v pankrease,ktore produkuju inzulin...cize bud pokojna,pokial to nie je rodova zalezitost a inak ste ok,nemaj obavy,cukor kolise aj u zdraveho cloveka,presnejsie zistis problem skor z krvy glukomerom.

vtomka
2. jan 2010

co sa priznakov tyka-ano smad je jednym z nich,ale je tak nastojivy,ze nie je mozne prehliadnut abnormalitu toho stavu,maly stal neustale,neustale s flaskou v kuchyni a s placom sa dozadoval cajiku,nervozitu a nevolnost striedali zachvaty placu,odmietal papat,zvracal,pokozka bola akoby nepruzna,nakoniec takmer upadol do komy,paradoxne prave v den,ked s nim bola svagrina u lekarky,lebo sa jej jeho stav nepozdaval,no pani doktorka opat zaperlila a poslala ich domov s vitaminovym sirupom,vraj sa mu tlacia zuby...no a v noci uz lezal na jis-ke.