Cukrovka u detičiek. Máte s tým skúsenosť?

kala
12. mar 2008

ahojte mám 2 ročnú dcérku ktorej teraz zistili nábeh na cukrovku terajšie hodnoty má 5,9 chcem sa poinformovať a hlavne získať nové info o tomto dakujem

jananinka
24. jún 2014

Ahojte, moja dcerka 3,5r. sa uz asi stvrtu noc budi a vyzaduje pitie, 3x za noc. Je to priznak pri cukrovke, mam s nou ist k lekarke na vysetrenie alebo mam cakat? Poradte prosim. Dakujem vopred.

marrcelkaa
6. júl 2014

Ahojte mamicky vedeli by ste mi poradit ohladom stravy ked je chori tetaz sme na antibiotikach a v puske sa mu objavili afty takze uplne odmieta papkat som uz zufala ☹

dolly20
7. jan 2015

tak nas cakaju testy v piatok... musi ist manzel, bo ja by som ten odber nezladla... :( dufam, ze sa nepotvrdí..

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz1903
3. máj 2015

Dobry den prajem. Prosim poraďte, akémukoľvek byt správne hodnoty cukru u dietata nalačno aake2 hodiny po jedle? Dakujem

lucinkaboz
3. máj 2015

Neviem ale detská cukrovka typ 1 nikdy nezačina nábehom 5,9
Detská cukrovka typ jedna začina hned veľkými hodnotami
a rozvratom vnutorneho prostredia

lucinkaboz
3. máj 2015

pitie močenie chudnutie su priznaky 1 typu.
a hodnoty pokial su z glukomeru možu mat 20% pohyblivost presnosti,,vzdy

barborka0
28. júl 2015

Moja babulka ma 2,8 roka a prave jej zistili cukrovku I....takisto to zacalo castym mocenim,stale pytala cajik,bola velmi nervozna, na zadocku mala zapareniny...zatial sa trapime v nemocnici a uvidime co bude dalej

mamisami
10. jan 2016

Dobry den prosim vas mojmu synovi diagnostikovali cukrovku 1. Typu. Ma 9 rokov.Sme este hospitalizovani ale zajtra odchadzame do Lubochne. Prosim vas o vase skusenosti co mate deti cukrovkarov. Ako to vase dieta zvladlo prijat. Ako ste sa s novou situaciou vy vyrovnavali?

lucinkaboz
10. jan 2016

@mamisami všetko zvladnete, je to dnes uz bezna choroba, mam ju 7 rokov, rok bol tažsi, ale nikdy , nikdy sa nelutuj...to čo vas naučia v lubochni, z toho budete cerpat cely zivot....

michellevendero
24. feb 2016

@tanja61
@erni
Žienky ja som bola zdravá ako ryba...prišla jedna silná chrípka a zistili mi, že mám DM 2...a v rodine nikto cukrovku nemá...

matulienka10
5. apr 2016

@michellevendero a aky bol priebeh, problemy?

michellevendero
7. apr 2016

@matulienka10

Ahoj, ja som nemala žiadne zdravotné problémy...v 10-2006 som sa dala prvý krát zaočkovať proti chrípke...
Na konci februára-2007 som dostala tak silnú chrípku, že mi Dr. musela dať antibiotiká...
Hneď mi poznačila, aj termín kontroly, či antibiotiká zaberajú...a že na kontrole mi hneď urobí, aj preventívnu prehliadku...
A keď do moču ponorila test, tak jej vyšiel acetón + a cukor ++...okamžite v ten deň na diabetologickú ambulanciu, kde mi hneď do ramena pichli inzulín a na druhý deň 13.03.2007 hospitalizácia na poliklinike...

lucinkaboz
8. apr 2016

Ja takmer o mesiac v neskor v ten isty rok...dia

misulkaa17
19. sep 2016

Ahojte mamičky chcem sa spýtať,doma mame glukomer totiž s maminej strany moja babka a mamin brat ma cukrovku tak jeden glukomer novy mi dala babka merala som malemu cukor nalačno mal 7,7 a po jedle 9,8 myslite si ze je to normálne ?Doktorky som sa pýtala povedala ze keby ma cukrovku tak aj v moci ma cukor doniesla som jej moc a moc mal negatívny.Glukozu v krvy 9,5.Ale to doktorku nezaujímalo ked nemá v moci tak malemu nič nehrozí to povedala.A viac neriešila maly ani nechce jesť nechuti mu len veľa pije.Urcite sa chystám zmeniť obv.lekarku.Len sa chcem spýtať ako sa zisťuje u takých malých deti cukrovka maly ma 2 roky.Robi sa tiež glukozointolerancny test?

kamilags
19. sep 2016

@misulkaa17
Moja dcéra má 3 roky a už takmer dva roky má cukrovku prvého typu. Všimli sme si to tak že po bežnej chorobe začala odmietať jedlo aj keď predtým veľmi dobre jedla. Plienku mala extréme plnú moču už po troch hodinách a pýtala piť každých 5 minút. Zobrali sme ju hneď deckému lekárovi a dali odmerať cukor. Mala ho okolo 15. Vysoký cukor a caste pitie sú prvé príznaky.

misulkaa17
19. sep 2016

@kamilags dakujem ja idem hneď zajtra zmeniť doktorku a idem to riešiť ked ta naša mu odmieta zobrat krv.Aj môj maly je stale smädný všade kde ideme pita len piť piť dookola veľa vypije a jesť nám nechce vôbec on je schopný ta celí den zjesť len jeden jogurt aj to horko tažko

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lastovicka01
5. feb 2017

@froschka pm ako ste dopadli?aj synovi smrdi z ust akoby acetonom,lekar ma dovolenku ale zacinsm mat strach.som zvedava aj ked je to starsi prispevok ako vam to dipadlo?dakujem

bocianka123
13. feb 2017

@lastovicka01 a vieš že toto isté som sa jej i ja chcela opýtať, pred časom, som pozrela na jej vizitku, že "neaktívna", ale teraz už je aktívna, tak snád sa ozve..a u tvojho syna to ako dlho trvá - takýto dych? ja som to môjmu "nadýchala" 🙂 hned po novom roku ... potom sme išli na testy, boli v poriadku..inak nepije veľa, neciká, nič iné nebadám...
@froschka mňa tiež zaujíma ako ste dopadli? môj syn mal pred časom podobný problém... acetonovy dych (nebol chorý) ... testy krvi i moču negatívne... a teraz ked mal nejakú zažívaciu virozu to bolo cítiť to znovu. no to zrejme z choroby (aj tie testovacie prúžky mal ketonove... ale to z hladovania... opakovane ked sa napil a najedol už to mal lepšie)

zuzulikmichalik
26. máj 2017

Ahojte maminky, prosim vas, viete mi niektora povedat, ake su hodnoty cukrh v norme nalacno a hlavne ake 2 hod po jedle? Vsade na strankach sa docitam nieco ine....neviem kedy treba spozorniet a riesit to s lerkarkou. Mam doma glukomer a obcas dcerke viem xmerat cukor...dakujem za vsetky rady.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanessacefova
10. jún 2021
vanessacefova
10. jún 2021

dobry den prepáčte že ruším ale chcela by som sa svami skontaktovať mojej dcerke pondelok zistili cukrovku prosím vas ozvite sa mi som koncoch piste mi prosím do spravy ďakujem vopred

michellevendero
15. jún 2021

@vanessacefova stiahnite si najnovšiu a bezplatnú E-knihu

https://www.martinus.sk/?uItem=692683

broskynka77
12. okt 2021

@tiffanka namerali cukor veľa 9 a čakáme výsledky z krvi... Uvidíme už teraz mam sttaxh

loginexistuje
12. okt 2021

@broskynka77 na lacno odber z krvi ?

martinalea
20. dec 2021

@ajka27 chcem sa opýtat na cukrovu u deti.Ako to bolo na zaciatku,tie hodnoty,ako ste varili..zistujem nieco pre svoju neterku.Má 6rokov a zistili jej cukrovku,ďakujem.Martina

lucinkaboz
31. okt 2023

@tanja61 cukrovka, stres,, chripka, zapal , puberta...spustac