Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lindusss2016
21. feb 2019

@patulik12345 ano, mala som. zistili mi to nahodou. Su tam dolezite hodnoty, robia sa kvoli tomu pecenove testy. Ja som mala pol roka drzat pecenovu dietu, vygoogli si. Obmedzit tuky, cokoladu, konzervanty. Nic sa mu nestane, ked tu dietu zaradis, je to v podstate len zdravsia strava. O dalsom postupe sa infor.uj u dr, mali by sa robit kontrolne odbery

patulik12345
autor
21. feb 2019

@lindusss2016 malému mám dávať dietu? Pozerala som to na nete ale moc som sa toho nedozvedela .mame užívať sirup a potom ísť zase na krv ale o diete mi nič nevraveli

lindusss2016
21. feb 2019

@patulik12345 asi nemal tie vysledky nejak zle. Pri cmv byvsju zle pecenove testy. Nie je to dieta, ze by mal hladovat, ale tak cokoladu a mastnotu by jest radsej nemal, su tam aj ine potraviny, ale tak vybrala som ti len tie, co sa jeho veku tykaju. Pri tej diete sa napr.vobec nesmie alkohol u dospelych. Ved si pozri na nete pecenovu dietu a posud sama, co ano a co nie, myslim, ze nie su potrebne ziadne striktne opatrenia. Ak ti to nespomenuli, moze to mat uz dlhsiu dobu prekonane a ani ste nevedeli.

agnes28
22. feb 2019

@patulik12345 ved pri tak malom dietati nemusite specialnu dietu davat, stravuje sa tak predsa bezne. Ved mu nedavate mastne ani smazene ani cokoladu...

lindusss2016
22. feb 2019

@agnes28 suhlasim, ze pri tak malom dietsti by to mala but bezna strava, ale nie kazdy to tak berie, preto som to radsej napisala

patulik12345
autor
22. feb 2019

@lindusss2016 a @agnea28 ďakujem vám za radi veľmi si to vážim. Dnes som vravela z detskou doktorkou a vysvetlila my to tak že to neni až tak vážne síce nevie presne aké mal tie výsledky ale vie že to môže mať každý druhy človek a že keby to bolo moc vážne tak by sme šli do nemocnice
Len teraz neviem ci je normalne že mi mal 39° teplotu

lindusss2016
22. feb 2019

@patulik12345 neboj sa, su vselijake virusy teraz, moze mat horucku aj z toho. A ako hovorila dr, velmi vela ludi to ma a ani nevedia, telo sa s tym vacsinou vysporiada same. Okrwm horucky mu bic ni3 je?

patulik12345
autor
22. feb 2019

@lindusss2016 no on ma dlhšie problemy so zelenymi soplikami minulu stredu sme dobrali antibiotika a po štyroch dňoch začal soplit zelenymi soplikami a kašlať a teraz mal tu horúčku

sadika
22. feb 2019

CMV je vlastne mononukleoza,ak ju raz prekonas,uz ju nikdy nedostanes. Moja mala ju dostala ako 1.5 rocna, bol to hrozny mesiac so 40 horuckami ktore sa jedali zrazit, ja som to prekonala tiez ale zistili mi to nahodou z krvi,nemala som ziadne priznaky.

patulik12345
autor
22. feb 2019

@sadika mne zacal mať dnes horúčky ale ani nevyzeral žeby ich ma proste hral sa šantil vôbec si nechcel ísť aspoň ľahnúť nič.. A už ste to potom nemali? A ako to u vás prebiehalo

abbey1
22. feb 2019

@sadika No neviem, či dobre píšeš. CMV môže v človeku dlho driemat a prebudiť sa opakovane a spôsobiť rôzne príznaky ochorenia. Dcéra ho prekonala a vyslovene nám povedali, že sa zvykne opakovane prebúdzať. Klop klop nám našťastie už niekoľko rokov spí. Ale ten prvý krát to bolo hrozné.

abbey1
22. feb 2019

@sadika
@patulik12345 Pre istotu som to ešte googlila a je to tak, že zostava doživotne v tele a môže opakovane prepuknúť pri oslabení organizmu.

sadika
22. feb 2019

@abbey1 on neprepukne,ale rizikovy jedinec ho moze vtedy vylucovat, @patulik12345 nastastie uz nie, dokonca je mala odolna voci ostatnym infekciam,v skolke je jedna z mala co nebyva chora,obcasny soplik nepocitam. My sme mali len Isoprinosin a antipyretika

belasy_motylik
22. feb 2019

@patulik1234 je to vlastne herpes vnútorných orgánov. A hlavný problém je v tom, že väčšinou je jeden s jeho pridružených komplikácií mononukleóza. A keďže tá okrem iného napadá a spôsobuje často zväčšenie sleziny a pečene, tak sa všeobecne odporúča 3 mes. až pol ročná diéta a po chorobe obmedzenie športov a pod., aby nedošlo k prasknutiu sleziny alebo pečene.

patulik12345
autor
25. feb 2019

Zajtra zájdem ku doktorke lebo aj dnes mal teploty . opýtam sa aj o tej diete lebo o tom mi nikto nepovedal .. Dúfam len že už bude dobre lebo aj kašle ma sopliky aj tu infekciu a teraz aj tie teploty

Tu začni písať odpoveď...

Odošli