Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mogaa
24. mar 2019

Vigantol - dáva sa novorodencom aj dospelým.....AK ide o bábätko, môže spôsobovať koliky, u väčších detí nič......veď pediater mu musel predpísať a aj dať dávkovanie....Ak chceš inú značku, nastav si dávkovanie podľa odporučenia tvojho pediatra.

ericavargo
24. mar 2019

DeVit - kvapky, uzivat 2 kvapky denne, da sa kupit aj bez receptu

renatka100
24. mar 2019

@szzuzka teraz na leto uz netreba staci byt bez opalovacieho kremu na slniecku, mozes ale doplnat vitamin d od jamiesonu

evallu
24. mar 2019

ahoj, podla mojho nazoru je naj vigantol, davam ho malej a aj sebe - kvôli stítnej zlaze a crohnovej chorobe mam strasne nizku hladinu, aj v lete, ja sa nerada opalujem a len také chodenie tu u nás po slnku nestačí.................ale základ je podávat ho v mliečnom tuku - do mlieka, jogurtu, masla, malej davam do jogurtu na lyžičku jogurtu, sebe na chleba s maslom.... a celkom sa darí to udržovať v norme, u mna.... zaklad je pravidelnost a to mlieko

mmoni89
24. mar 2019

Moj syn mal tiez velmi velmi nizke d-cko a zacalo sa davat DeVit kvapky a upravilo sa to odvtedy sa to nezopakovalo,teraz na leto aj prestanem davat ,tak od septembra do aprila davam kazdy den aj 5rocnemu.Ale ked ma teraz malo tak davaj aj kludne stale ked uz je aj slniecko

lindusss2016
24. mar 2019

@mmoni89 mna len zaujima, ako ste to zistili. Boli nejake prejavy, ci nahodne, ci ako take nieco zistuju?

mmoni89
24. mar 2019

@lindusss2016 ano bolo to len nahodne na gastre,inak by som ani nezistila,syn mal vtedy rok

sense
24. mar 2019

Davam devit od hesene do jari, a davam aj sebe celorocne mam nizku hladinu ( 2x do roka mi robia rozbor krvy)

catherinah
24. mar 2019

Vacsina ludi ma nedostatok vitaminu D najma v obdobi mimo leta, kedy je slniecka menej.
Zistuje sa to krvnym odberom, da sa aj ako samoplatca. Ja uzivam Vigantol alebo Swanson tabletky.

lulu2014
24. mar 2019

@szzuzka zdravim. Tak ja aj moja 5ricna dcera mame nizku hladinu Dvitaminu. Zistene odberom krvy. Doplname klasickym Vigantolom 2kvapky denne.
Vyrastla na nom aj starsia....takze nezvazujem zmenu.
Inak vela ludi ci deti trpi nedostatkom Dvitaminu. A je dolezity pre ludsky organizmus. 😉

simonahra
29. júl 2019

@catherinah vieš čo, toto som si myslela aj ja, že väčšinou v zime je tento problém, ale sama som sa presvedčila o tom, že to neni celkom tak, že tento problém je aj v lete, keďže aj z toho slniečka nie je telo mnohokrát schopné dostať toľko toho vitamíny, koľko by potrebovalo 😉

zupka33
30. júl 2019

@lulu2014 Ono sa to nezda, ale vela ludi ma tento nedostatok a mam kamosku, co synovi nechcela davat decko, ked mal par tyzdnov. Ze ved naco. Nechapem to ako si jeho vyznam niekto nemoze uvedomovat!

lulu2014
30. júl 2019

@zupka33 zdravim. Organizmus ho potrebuje a o tom nie je pochyb. 😉🙂
A nedostatok sa samozrejme moze prejavit neskor.
Aj ja mam susedu...malemu vobec nedavala Dcko....a potom velke 😟😩😭😮😮 ze malemu sa nezatvarala fontanela. Ale ked jej clovek povedal ze nech dava...je to vitamin ktory sa dava "100rokov" a vsetci zijeme. Potom jej Dr....ze nevie a vysetrenia(zbytocne). Lebo jasne ze Dr.tvrdila ze dava dava. 😏
Nakoniec vysla s pravdou von...
Jasne ze bol ohen na streche....tak zacala, davat....trvalo to dlhsie ale vsetko dopadlo ok.
A naozaj takmer kazdemu ak ma urobeny odber...ma nizku ale aj zalostne nizku hladinu.
A pritom Vigantol je aj na predpis...takze nemusia ani davat vela eur za D. Ale samozrejme mozu kupit iny.
Ja mam znameho internistu a ten celej sirokej rodine dava Vigantol. A my tiez. Dlhodobo.
No ale je to na kazdom z nas. Aj ked za deti sme zodpovedni my dospelaci. Takze aspon tym detom by mohli davat.
Vsetkym vela zdravicka. 🙂

zupka33
30. júl 2019

@lulu2014 Jeskove oci. Nechapem to, ved ja by som pre zdravie svojho dietata urobila aj posledne! Len aby mi mala bola zdrava a aby nemala ziadne problemy. Pritom doktor predpise tento vitamin a podla mna je ozaj hazard ho nedavat. 🙏

lulu2014
30. júl 2019

@zupka33 no bohuzial nie sme vsetci rovnaki. A naozaj vela mamiciek nedava Dvitamin. Povazuju to za, zbytocne. 😣☹️☹️
Noo niecom na tom bude...priklad sme mali hned vedla nas 😏☹️

henka123123
30. júl 2019

Vigantol som nikdy nedavala dietatu...ani nebudem davat ale som spokojna od generica vitamin d3 400 🙂

jerryjanka
30. júl 2019

ak je nedostatok vitaminu D tak 400 iu je malo, na jeho zyvšenie v krvnom obehu je potrebné davať vyššie dávky - zaleží aj na váhe dieťaťa - u dospeleho sa odporuča 1-3 mesiace vkuse uživať 5000-10000 jednotiek denne!!

naloxon
30. júl 2019

@szzuzka v lekárni normálne kúpiš vitamin D, Viganton je na predpis. Vitamin D je dôležitejší na kosti než kalcium.

szzuzka
autor
30. júl 2019

@naloxon ano, ved to je jasne, aj sme brali a sme boli pod normou.... preto som sa pytala, ci niekto nemal taky problem, lebo nie kazdeD-cko je ako D-cko. : D

naloxon
30. júl 2019

@szzuzka Nám povedala pediatrička že DeVit je lepší než Viganton.

lulu2014
30. júl 2019

Ved ono je uz teoreticky jedno ktory...dolezite je doplnat. 🙂

pupi14
31. júl 2019

@henka123123 prečo nie? My dávame od začiatku len Vigantol, iné déčko sme ani nedávali a teda ja nemôžem pol slova povedať. Podľa mňa aj tí lekári musia vedieť prečo práve toto predpisujú. Prečo práve tieto kvapky. Takže ja s ním problém nemám 🙂

henka123123
31. júl 2019

@pupi14 neviem ja som za decko na prirodnejsej baze...a toto je baze olivoveho oleja 🙂

mmoni89
31. júl 2019

@pupi14 nasi mali obidvaja z neho velke bolesti bruska.Lekari predpisuju to co su roky zvyknuti,nie preto ze by bol.lepsi ako ine D-cko

pupi14
15. aug 2019

@henka123123 hlavná by mala byť podstata nie? Aby to déčko zabezpečilo hlavne to čo treba. Aby ho deti mali dostatok 🙂
@mmoni89 tak musím povedať, že my sme toto nemali, s takýmito problémami sme sa vôbec nestretli. Ale tak každé dieťatko je iné. Inak to môže znášať. Ale nemyslím si, že je to preto, že sú na to zvyknutí. Skôr preto, že je to registrovaný liek, ktorý má zaručené účinky 🙂

mmoni89
15. aug 2019

@pupi14 ano je jediny registrovany ale neznamena ze najlepsi.Takze prespisuju tento jediny lebo iny sa neda.Mne sama.pediatricka odporucila DeVit ale ze ak chcem na recept tak jedine Vigantol.Ked ste nemali problemy tak super 👍

henka123123
15. aug 2019

@pupi14 presne tak preto ja davam d vitamin od generica a jul august nedavam nic 🙂

rembura
20. aug 2019

@henka123123 v lete nedavas nic? my davame aj pocas leta, sice sme na slniecku, ale myslim, ze nie tolko aby to pokrylo tu potrebu toho vitaminu 🙂

henka123123
20. aug 2019

@rembura nedavam..doktorka kazala ze mam vynechat a davat az september...maly uz na zrastenu fontanelu

pupi14
25. aug 2019

@mmoni89 nikde som ani nenapísala, že je najlepší, ale ako som písala my sme ho dávali od začiatku a dodnes problém nebol, Timejka ho bez problémov užívala a ja som aspoň mala istotu, že má dosť tohto vitamínu a nečakajú nás žiadne problémy, ktoré by z nedostatku déčka mohli vzniknúť 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli